Zaman: 27 Oca 2021, 20:36

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 44 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: İstanbul Semt Takımlarının Yükselişi
MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2020, 18:43 
Kullanıcı avatarı

Yemek Sepeti - Nevzat Aydınla görüşüyoruz bizde. Geçen sene 500 bin lira, bu sene 2 trilyon katkı yaptı bize. Bunun karşılığında onun istediği 2 kişiyi kulüpte yönetici yaptık

1 ay önceki kongrede başkanımız Saffet Akkoyun burası Sarıyer, buraya para vermek isteyen çok ama herkesin parası alınmaz. Ama Nevzat beyin yaklaşımı istediğimiz gibi, kendisiyle çalışabiliriz dedi.
Nevzat Aydın ise burayı kendime yakın görüyorum. Para beklentisiyle gelmiyorum dedi.

Açıkçası ben kulübümün şirketleşmesini ama yüzde 51 inin kulüpte kalmasından yanayım

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
 Mesaj Başlığı: İstanbul Semt Takımlarının Yükselişi
MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2020, 19:11 
Kullanıcı avatarı

darkbluewhite yazdı:
Maalesef semt takımları için herşey göründüğü kadar pembe değil. Bu durumu en yaşayıp görenlerden birisi bizim semttir. Yeni bir düzen, yeni bir rant kapısı kuruluyor. Tıpkı yap işlet devret modeli gibi takım kurup satılacak yepyeni bir düzen. Özellikle semt takımları seçiliyor ki ileride karşılarında kitlesel bir direniş olmasın. Kasımpaşa ve Başakşehir nasıl proje takımıysa Karagümrük, Bayrampaşa, Tuzla gibi takımlarda maalesef bu projenin takımları. Şuan Karagümrük için herşey güllük gülistanlık. Tıpkı bizim ilk senemiz gibi Isaksson, Babel, Ernst, Uche gibi bir çok yıldız gelmişti. Daha sonra bir şekilde takımı semtten koparacaklar. Bu proje GS, FB ve BJK içinde fazlasıyla tehditkar. Son dönemde semt takımlarını alan adamlar genelde hükümete yakın isimler. Projenin ciddiyeti buradan belli.
Karagümrük proje takımı olsaydı hepinizden önce 2005te Japon devi Kyoto sponsor olduğunda olurdu.Adam ben bu delilerin arasında duramam diyip kaçtı.Süleyman hurma kendi ekibiyle Başkan oldu ama yönetim kurulu hala Karagümrüklü semtin çocukları.Bunu anlayın artık Karagümrük şahsına münhasır bir takım amatöre düşersekte bizim şampiyonlar liginde oynarsakta bizim.

Bizi çok kişi sevsede daha çok kişi hala sevmiyor,zoruna gidiyor çünkü böylesine ufak kriminal bir semtin böylesine büyük iş başarmasına uyuz oluyorlar.

Bunun sebebi Türk insanının cahil olması.Halbu ki biraz tarih incelese Türk futbol tarihinin ilk en pahalı transferi Kadri Aytaça baksa,ilk Avrupa takımıyla maç oynamasını,Baba Hakkı’yı görse,Naci Erdem,Oktay Derelioğlunu,Abdülkerim Durmazı görse,seyirci rekoru kırdığını görse anlar Karagümrükün futbol mabedi olduğunu ama çamur atmak daha hoşuna gidiyor.

Karagümrük 2004-5te Japon devi Kyoto sponsor olduktan sonra 2010da son şampiyon i.b.b birleşme teklifi yaptı taraftar potansiyelinden ötürü onu bile kabul etmedik amatördeyken.

Armamızı değiştirecek,bizi proje takımı yapacak bir baba yiğit doğmadı.Alanyaspor,Sivasspor nasıl kendi yağıyla sistem takımı olduysa bizde aynı şekilde ilerliyoruz.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2020, 15:58 
Kullanıcı avatarı

Gene olimpiyat stadı maçı gerçekten insanı soğutuyor furboldan robot gibi maç. Bir de bu stada bir sürü para harcanmış yazık günah arsa değeri varsa yıkın hastane yapın.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2020, 21:32 

Anadolu Yakamızın Süper Lig'de yeterince temsil edilmediğini düşünüyorum şahsen, İnşallah Tuzlaspor'umuz bu eksikliği bir nebze olsun çözecek.

Gerçi maçlar Olimpiyat Stadında oynanırsa pek bir anlamı kalmıyor, Kadıköy'de oynansa bari, Başkan BeinSports'ta stad yapılacak falan diyordu yetişmez muhtemelen.

Bu arada maçlar şimdilik Ümraniye'de oynanıyormuş ama Süper Lig'de orda oynatırlar mı acaba.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2020, 01:38 

Evet geldiğimiz noktada son duruma bir kez daha bakıyoruz. Süper Lig'de 3 büyükler dışında kalan 3 İstanbul takımı da iyi durumda. Geçen sezonun şampiyonu Başakşehir toparlanıp yukarı tırmanmaya başladı. Yine yarışın içinde olacaklardır. Karagümrük ile Kasımpaşa da iyi takımlar kurdular ve puan olarak fena gitmiyorlar. Onlar da üst sıraları zorlayacaklar ve alt tarafla ilgili bir sıkıntıları olmaz. TFF 1.Lig'de ilk 2 sırada 2 İstanbul takımı Tuzlaspor ile İstanbulspor var ve doludizgin yollarına devam ediyorlar. Ümraniye biraz kötü gidiyor ama toparlanırlar. TFF 2.Lig'de Eyüpspor Kırmızı Grup'ta şampiyonluğa en büyük aday. Kaliteli kadrolarıyla seri galibiyetler almaya başladılar. Beyaz Grup'ta Sancaktepe önüne geleni yenip zirveye gözünü dikti bile. Sarıyer de iyi gidiyor, play-off yapabilirler. TFF 3.Lig'de Bayrampaşa yeni sahipleriyle sezona 3'te 3'le bomba gibi girdi ve şampiyonluğun önemli bir adayı olduğunu gösterdi. Çatalcaspor 4'te 4'le giderken ligin yeni ekiplerinden Üsküdar'ın Çengelköyspor'u da iddialı sonuçlarla zirve ağırlığını hissettiriyor. Yani sözün özü, "Winter is coming" ey Anadolu :D

Not : Valla bu İstanbul bombardımanından yılların İstanbullusu olarak ben de hoşnut değilim. 30 yıllık Maltepeliyim, ömrüm burada geçti. Diğer ilçeler aldı yürüdü, 550 bin nüfuslu bizim semt amatör çilesi çekiyor. Kıskançlıktan deliriyorum abi, durdurun şu İstanbul semt takımlarını gözünüzü seveyim :lol:

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2020, 01:44 
Kullanıcı avatarı

Tuzlaspor ve İstanbulspor'da zirveye oynuyor, ikisi de çıkarsa İstanbul Ligi olabilir Süper Lig.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2020, 10:17 
Kullanıcı avatarı

iş adamı, yardım, proje bilmem ama adamlar sahada emek veriyor ve karşılığını alıyor. anadolu takımları önce kendine baksın. böylesine büyük şehir takımları nasıl berbat yönetilir ve batırılır... koskoca doğu ve güneydoğu'dan kaç tane takım var ligde? karadeniz den yıllardır ligde kalabilen 2. bir takım yok. izmir de göztepe bir kaç senedir bir şeyler yapmaya çalışıyor.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2020, 11:25 

İstanbulspor İstanbul takımlığından çıkalı ve sempati kaybedeli çok oldu,
Küçük Trabzonspor olma yolunda ilerliyor,

Gerçek İstanbulspor, amatör ligde,
İstanbulspor'u İstanbul takımı olarak görmüyorum şahsen,

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2020, 11:49 
Kullanıcı avatarı

FarFan yazdı:

kulübü zengin bir trabzonlu aile almış, ama gerçek istanbulspor dememek haksızlık olur. o zaman manchester united'da gerçek man.utd değil, liverpool'da gerçek liverpool değil, chelsea gerçek chelsea değil vs.. birçok kulüp sahipli artık.. istanbul lisesi kulübün kontrolünü kaybettikten sonra yeni istanbulspor kurmuştu, amatörde galiba..

bu arada ufak bir anektod; istanbul belediye başkanı geçen gün covid'e yakalanınca geçmiş olsun mesajı yayınlayabilen tek istanbul kulübü bunlar oldu.. 3 büyüklerde siyasetten çekindikleri için olsa gerek mesaj yayınlayamadılar bu konuda..

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2020, 11:53 
Kullanıcı avatarı

FarFan yazdı:

Daha öncede yazmıştım. Of'tan geçerken bir binada siyah - sarı bir bayrak görmüştüm yıllar evvel. Lan dedim amatör takımdır herhalde, yaklaşınca bir baktım şampiyon İstanbulspor yazıyor. Saral'ların binasıymış. Şu anki takımın da eski takımında hiç bir alakası yok İstanbul'la.
Tuzla, Sancaktepe, Ümraniye'yi görmektense Zeytinburnu, Beykoz, Gop gibi takımları görmek isterdim. Onun haricinde alt liglerde Heask, Modafen, Erokspor gibi takımlar var. Fakat gel gör ki adamlar iyi yönetiliyor kardeşim. 100 yıllık Beykoz yıllardan beri amatörde sürünüyor, bir türlü takımı çıkaramadılar. Modafen daha kaç senelik takım düzgün yapılanmayla 3. ligde. Tamam seyircisi yok vs ama ortada bir planlama, düzgün bir iş var. Biz işe biraz romantik kısımdan bakıyoruz ama kazın ayağı öyle değil işte.
Onun harici Pendikspor ve Sarıyer yıllardan beri 2. ligde ne iniyor ne çıkıyor. Eyüpspor ve biz kafamıza göre inip çıkıyoruz. Eyüpspor bu sene müthiş bir parayla, harika bir takım kurdu. Bakalım sene sonunda ne olacak. Bizde kendimizi bile hayrete düşürecek bir başlangıçla lige girdik. 3 - 3 gidiyoruz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 44 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: bafaranca, Bing [Bot], cobain, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Hep YEK, Kare, kei, paçuko, YoungCrew

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye