Zaman: 19 Nis 2021, 16:42

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4539 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 403, 404, 405, 406, 407, 408, 409 ... 454  Sonraki
Yazar Mesaj

Moderator
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2020, 23:18 

1404 yazdı:
14 gün karantina süreci olacağını düşünürsek, 2. haftada eksikle çıkacaklar.
İlerleyen haftalar için düşünürsek,Takımın 22 kişilik kadrosu var diyelim, 20 kişide pozitif. Napacaklar, alt yapıyla mı oynayacaklar?

Kadro 14'ten aşağıya düşerse maçları ertelenecek

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2020, 09:23 

tuhaf, hersey tuhaf.. 2-3 hafta önce Berlin de 100 bin kisi falan protesto amacli yürüyüs yaptilar, ne Maske ne birsey.. halen hastalik sayilarinda patlama olmadi

Başa Dön

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2020, 14:26 

1404 yazdı:
minigolfmuduru yazdı:
Aynen, simdi bu adamların 4 güne maçı var. 7 eksikle mi çıkacak. Ertelenecek kadar oyuncu kaybı olsa nasıl erteleyip takvimi oturacaklar bakalım.

14 gün karantina süreci olacağını düşünürsek, 2. haftada eksikle çıkacaklar.
İlerleyen haftalar için düşünürsek,Takımın 22 kişilik kadrosu var diyelim, 20 kişide pozitif. Napacaklar, alt yapıyla mı oynayacaklar?

Pozitif çıkan test negatife döndüğü ilk testten sonra da 3 ya da 5 gün arayla testler yapılıyor ve 3 kere daha negatif çıkması gerekiyor ki sahaya çıkabilsinler. Kurallar bu yönde. Nerden baksan 25 civarında bir gün oluyor. Tabii 14 gün sonunda iyileştiğini varsayarsak. Yoksa bu sayı uzuyor.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2020, 13:02 

Futbolcuların korona testini kulübün kendisi mi yapıyor?

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2020, 07:11 
Kullanıcı avatarı

Cumartesi günü tekne ile balık avına çıktım yorgun ve uykusuz doğru düzgün de balık yapmayınca o rüzgarda kendimi güvertede uykuya verdim
Akşama bogazimda agri değilde yutkununca bir batma var şimdi de hışırtılı nefes alıyorum cigerler dolu sanki inşallah sifayi kapmisimdir iyiden iyiye korkmaya basladim

LG-H818 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2020, 08:38 

Yakin cevremizde iki kisi corona ya yakalandi. onlar da suclu ama, test yapiyorlar, sonuc belli olmadan 2 aileye misafirlige gidiyorlar. simdi hepsine test yapilacak. cevremiz panikte

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2020, 16:25 
Kullanıcı avatarı

ayd06an yazdı:
Cumartesi günü tekne ile balık avına çıktım yorgun ve uykusuz doğru düzgün de balık yapmayınca o rüzgarda kendimi güvertede uykuya verdim
Akşama bogazimda agri değilde yutkununca bir batma var şimdi de hışırtılı nefes alıyorum cigerler dolu sanki inşallah sifayi kapmisimdir iyiden iyiye korkmaya basladim

LG-H818 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçmiş olsun. Ciğerleri adam akıllı üşütmüşsün.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2020, 08:54 

TD yönetimi başlığı eski yerine alabilir mi? Burada ne kadar tartışmalar yaşansa da herkes çok güzel bilgiler aldı.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2020, 23:09 

Abimin testi pozitif çıktı. Aynı binada yaşıyoruz, aynı fabrikada çalışıyoruz. Bugün ben çalışırken sonuç belli oldu ve beni de eve gönderdiler. 14 gün karantinadayız. Bende de kronik bronşit var. Filyasyon ekibi geldi, yarın sağlık ocağından aile hekimi arayacak dediler ve filyasyon ekibi daha sonra beni ziyarete gelecekmiş.

Abimin nasıl enfekte olduğuna gelirsek, abimin vardiya teslim aldığı kişi geçen hafta hastalanmış, bu şekilde işe gelmiş bu salı'da test yaptırıyor ve pozitif çıkıyor. Bundan sonra abim ve diğer vardiyadaki elemanlarda test yaptırıyor ama sadece abim pozitif çıkıyor. Hatta 8-4 vardiyasında 2 kişi oluyorlar, yanındaki kişi negatif çıkıyor ama onların vardiyası bittikten sonra gelen abim pozitif çıkıyor. Bir de abim bu çocukla hiç görüşmüyordu. Bunların durdukları bir oda var. Abim benim vardiyayı teslim almamı bekleme, saat dolunca odadan çık, ben gelirim diyordu ve odaya gittiğinde sağı solu temizliyordu. Buna rağmen virüsü kapmış. Bir de şunu belirteyim, fabrika özel hastaneye gidin diyormuş, belki orada sürüntü testi yapmıyorlar, kan testinden karar veriyorlar. Belki yanlış bir şey yazıyorum ama sanki böyle bir şey duymuştum ve özel hastane raporda vermiyormuş. Bu yüzden fabrikada özele gidin diye sıkıştırıyormuş. Eğer devlete gidipte pozitif ile temasın var diye test yaptırırsanız negatif bile çıksa devlet 14 gün rapor veriyor. Hastaneden ya da filyasyon ekibinden kişiler, sağlık ocağı ile irtibata geçiyor. Aile hekimi de whatshapptan raporu gönderiyor.

Bir de şunu belirteyim. Bu cumartesi tam 3 hafta olacak, ben de çok hastalandım. İşten geldiğim gibi yattım ve yataktan kalkamadım. Boğaz ağrısı, çarpıntı, burun akması, baş dönmesi, mide bulantısı, yorgunluk, çok az öksürük, ishal, ani ateş basması ve üşüme her şey vardı. Sabah uyandım ve direk özel hastaneye gittim. Ateşime baktılar normaldi. İlk başta serum verip, kan tahlili yaptılar ve akciğer röntgeni çektiler. Doktor akciğer röntgenine baktı zatüre yok dedi. Daha sonra kan tahliline baktı CRP yüksekti, kanında enfeksiyon vardı. 3 gün rapor yazıyorum dinlen dedi. Sonuçta da Vertigo ve üst solunum yolu enfeksiyonu yazıyordu. Vertigo olduğunu hiç sanmıyorum. Eğer 3 gün içinde ateşin çıkarsa enfeksiyon ya da göğüs bölümüne git dedi. Ateşim çıkmayınca 3 günden sonra işe geri döndüm. Belki o zaman ben de virüsü kapmıştım belki de şimdi kaptım, bilemiyorum. Bakalım ilerleyen zamanlarda ne olacak

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 18 Eyl 2020, 18:31 

Dün yazdığıma ek olarak, 3 gün önce abimin kız biraz rahatsızlanmıştı, ertesi gün bişeyi kalmamıştı. Dün de tad alamıyorum deyince filyasyon ekipleri ona da test yapmışlar. Bugün onun sonucuda pozitif geldi. Yine sağlık bakanlığından geldiler, ilaçlar için kızın gitmesi gerekiyor dediler, ambulans çağıralım dediler ama tek başına gitmesi gerekiyormuş, abim ben arabayla götürürüm dedi. İkiside pozitif olduğu için doktor olur ama 155 arayın dedi. Normalde karantinadayız, ceza yememek için emniyeti bilgilendirin dediler.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4539 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 403, 404, 405, 406, 407, 408, 409 ... 454  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Alberto, Aretias, b10, Bambino, Bing [Bot], didierMatteo, gattegoria, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Pomak_1925, TATÜ, terso, YeşilBeyaz37

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye