Zaman: 25 May 2020, 16:17

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Galatasaray Hariç 17 Kulüp
MesajGönderilme zamanı: 21 May 2020, 17:29 
Kullanıcı avatarı
Çevrimdışı

Kayıt:
14 May 2017, 01:45
Mesajlar:
1460
Evet, son zamanlarda medyada sıklıkla duyar olduk bunu.

Özellikle geçen sene ; Beşiktaş, Başakşehir ve Fenerbahçe yönetimlerinin Galatasaray'ın Konya maçındaki hakem isyanından sonra diğer kulüplerdeki bazı dostlarıyla(!) birlikte , kulüpler birliği bildirisi ile başlattıkları ve diğer Anadolu Kulüpleri'nin de katılmasıyla başlayan Galatasaray'ı ötekileştirme çabası bu sene de farklı şekilde tezahür ediyor.

Bilindiği üzere geçen sene , sırf futbol siyaseti yüzünden ( bazı güçlü figürlerin birleşmesi ve etrafına yancıları toplaması) 17 kulüp birleşip hakemleri koruyucu bir açıklama yapmış ( bazı anadolu kulüplerini tenzih ederim bildiriyi onaylamadıklarını belirten) , daha sonra hepsi sene içinde imzaladıkları bildiriyi yemiş ve hakemleri düdüklerine kadar astırmıştı.

Geçen seneki anılar tazeyken , bu sene başında özellikle transfer sezonunda bazı kulüplerin Galatasaray'a rakiplerine göre yüksek fiyat çekip, Galatasaray'a gitmek isteyen oyuncularına psikolojik baskı yaparak , tercihlerini manipüle etmeye çalışıldığı görüldü.

Yine bazı kulüp başkanlarının sezon başlaması ile birlikte, diğer takımlarla oynadığı maçlardan sonra hakem konusunda ılımlı davrandıkları, Galatarasay maçlarından sonra ise hakemler konusunda çok sert açıklama yaptıkları bariz bir şekilde görüldü.

Yine sezon içinde Galatasaray'ın başarısına ters orantılı bir şekilde yabancı sınırını gündeme getirdikleri gözüken bu bazı kulüplerimizin ve onların medya temsilcilerinin çabaları , medyada farklı şekilde yer almaya devam ediyor :Malumunuz üzere geçtiğimiz günlerde, sosyal medyada başlatılan "19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı" organizasyonunda süperligde sadece Galatasaray sosyal medya hesabı dahil edilmemişti ve diğer platformlarda da çok tepki çekmişti.

Yine bugün milliyetin haberine baktığımızda :

" 17 kulüp Futbol Federasyonu’ndan gelecek sezondan itibaren sayının 8’e düşürülmesini istedi.

Kulüpler, “Yaşadığımız mali sıkıntılar ortada. Yabancılara dökeceğimiz onca parayı kendi gençlerimiz için kullanalım. Zaten bunu yapamazsak bu işin altından kalkamayız. Yükümlülüklerimiz kurdaki artışla her geçen gün biraz daha ağırlaşıyor. Bunu hiçbirimiz kaldıramayız. Artık altyapıya daha fazla eğilmeliyiz” görüşünü savundular.

G.Saray Kulübü 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak öneriye sıcak bakmadıklarını belirterek, “Avrupa’daki rakiplerimizle baş edebilmemiz için mevcut uygulamanın devam etmesi gerek” yorumunu yaptı."


şeklinde bir yazı görüyoruz. Yani daha önce bir çok teknik direktör , uzman ve taraftar yorumlarının aksine belli bir güruhun yabancı sınırında ısrar ettiğini görüyoruz. Oysa ki mevcut kuralda, birçok değerli oyuncumuz yurt dışına çıkmış ve orada da başarı göstererek bunu milli takıma pozitif yansıtmayı başarmıştı.

----------------------------------------Kısaca, "Galatasaray hariç 17 kulüp" mottosu , ülkede gündem ne zaman futbola dönse, tekrar ve tekrar farklı şekillerde gündeme çıkıyor.

Benim şahsi görüşüm, bu algı ve mottonun kaynağının , Galatasaray'ın ezeli rakiplerindeki büyük isimlerin birleşip " Galatasaray şampiyon olup arayı daha fazla açmasın" anlayışı olduğu ve diğer kulüplere aşılanan " Bu kulüp şampiyon olmasın" siyaseti olduğu üzere.


Bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz ? Tüm bu olanlar , sürekli Galatasaray ve 17 kulüp isimlerinin medya ve algılarla ayrı ayrı ifade edilmesi tesadüf mü ?
Fatih Terim'in bahsettiği "Galatasaray yalnızlaştırılmaya çalışıyor" iddiasını doğrular nitelikte mi ?

_________________
OLİMPAT


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Galatasaray Hariç 17 Kulüp
MesajGönderilme zamanı: 21 May 2020, 20:51 
Çevrimdışı

Kayıt:
24 Şub 2012, 22:15
Mesajlar:
684
Yabancı sınırlaması isyanı, futbolu ihraç eden fabrikadan tüketen bir çöplüğe dönüştüreceği çok net ortadayken hatta ispatlanmışken Galatasaray karşıtlarının ve onların yandaşlarının ne kadar çapsız olduğunu ortaya koyuyor. Sonra diyorlar 1sezon yatıyorlar, son 1ay oynayıp şampiyon oluyor. Bu vizyonlarıyla değil bizi zorlamak bizimle aynı kulvara bile giremezsiniz.
Bak biz tek siz hepiniz davası değil bu çapsızlar sürüsüyle vizyon kavgası bu. Ben birçok farklı renkten futbolseverin özellikle yabancı konusunda bizim tarafımızda olacağını düşünüyorum. Liglerin bu kadar çekişmeli olmasından, Anadolu kulüplerini bu kadar mücadelenin içine girdiği, milli takımın net bir şekilde her mevkide bol alternatifli olduğu bir ortamı iyileştirmek yerine bozup eski haline getirmek saçmalık.

_________________
Galatasaray tarikatindan Seyh Hagi'nin muritlerinden.


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Galatasaray Hariç 17 Kulüp
MesajGönderilme zamanı: 21 May 2020, 21:28 
Kullanıcı avatarı
Çevrimdışı

Kayıt:
19 Ağu 2003, 17:09
Mesajlar:
8514
Konum:
Ankara
Valla normalde bu ulkede eskiden beri Fenerbahçe sevilmezdi , Ali şeninde bunda etkisi büyüktü tabi. Ne olduysa son senelerde Galatasaray klubu ve taraftarında bi kibir hakim oldu. Farkında olmayadabilirsiniz kendiniz.

Sırf bu sene , 2 kere Ultraslan Twitter hesabı , 1 Kere de Galatasaray resmi twitter hesabı, Tribünler arası ve Klupler Arası dayanismalarin olduğu, birbirini etiketleme organizasyonlarında , Kendilerinde bitirip , diğer takımları yok saymıştı.

Diğer 17 takımda Galatasarayı yok saymış. Büyütecek bisey yok aslında.

Yoksa insanlarin Galatasaray ile bir derdinin olduğunu düşünmüyorum , zaten bunu dert edecek Fenerbahçe ve Beşiktaş dışında 3. Bir takımda zor olur. Bi ihtimal Trabzon. Bence hem tribün, hemde camia kendini sorgulamalı ama muhtemelen bu yazıya bile , ne alakası var vs tarzı şeyler yazacaksınız. En azından anadoluda boyle yada buna yakın göründüğünüzü yazmak istedim. Kimsenin sizinle başka bir derdi yoktur.

_________________
Biz Ankaragüçlüyüz!


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Galatasaray Hariç 17 Kulüp
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2020, 00:01 
Çevrimdışı

Kayıt:
24 Şub 2012, 22:15
Mesajlar:
684
İyi siz yabancıyı 8e düşürün, Anadolu kulüplerine geçilmemeyi garantiler yancılığını yaptığınız kulüpler. Biz yine ligi bitiririz en önde. Milli takım göbekli, milyon dolar maaşlı şımarık topçularla dolar sadece. Anadolu kulüplerinin en önde sahip çıkmaları gereken yabancı kuralını sırf Beşiktaş ve Fener istiyor diye kabul etmesini hazmedin. Şehri müdafa dediğiniz eylem şampiyonluk günü korna çalan kadına çocuğa saldırıp böbürlenmekle değil de yancılık, ayakçılık yapmayan kendi fikri olan kulüp idarecileri ile olur. Biz kibirimizin farkında değilsek siz savunduğunuz yabancı kısıtlamasının ne anlama geleceğinin sizi nasıl etkisiz kılacağının farkında değilsiniz.

_________________
Galatasaray tarikatindan Seyh Hagi'nin muritlerinden.


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Galatasaray Hariç 17 Kulüp
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2020, 01:05 
Kullanıcı avatarı
Çevrimdışı

Kayıt:
19 Ağu 2003, 17:09
Mesajlar:
8514
Konum:
Ankara
Kardes ya yazdigimi anlamasın yada lafı çevirmişsin.
Yabancı sınırlaması , falanı, filanı kimsenin zerre umrunda da değil, haberi de yok.

Yabancı sınırlamasını da kim istiyor onuda bilmiyorum. En azından bizim camiada boyle bir tartışma konusu yok , çoğu kişinin olaydan haberi bile yok.

Bide laf gelince hemen saçmalamaya başlamışsın, yok çoluk çocuğa saldiriyorsunuz falan , istersen senin tribününün yaptığı saçmalıkları açmayalım.

_________________
Biz Ankaragüçlüyüz!


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Galatasaray Hariç 17 Kulüp
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2020, 01:27 
Kullanıcı avatarı
Çevrimdışı

Kayıt:
30 Kas 2013, 02:00
Mesajlar:
1834
Bu ülkede başarılı olursan antipatik gelirsin diğerlerine. Fener antipatik olduğu dönemde ligi domine ediyordu. Beşiktaşta şampiyon olduğu dönemlerde geri kalır tavırlar sergilemiyordu.

Enteresan olan ülke futbolunda ne olursa olsun birbirine karşı bakış açısı değişmeyen iki kulüp var. Bunlarda fener ve biziz. Birbirimize karşı tavrımız 10 yıl önce nasılsa şimdide öyle.
Birde devamlı saf değiştirenler var. Asıl irdelenmesi gereken bunlar bence. Ortada antipatik bir durum arıyorsanız dün birbirlerine demediğini bırakmayanların bugün can ciğer olmasıdır. Anadolu ya zatan birşey diyemem emirkulu gibi gel diyorlar geliyor, şunu söyle diyorlar söylüyor. Siyaset ve paranın anadolu ya yaptırmayacağız şey yok.

_________________
Belki şurada üçlü çeken bir tribün vardır...


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Galatasaray Hariç 17 Kulüp
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2020, 01:45 
Çevrimdışı

Kayıt:
14 Ağu 2017, 13:57
Mesajlar:
998
Konum:
maltepe
Meyve veren ağaç taşlanır, kızağa çekilmiş tüm köpekler en önde olanı kovalar, dünyanın her yerinde Amerika bayrağı yakılır...
Durumu açıklayan çok örnek var esasında.
Beşiktaş bile 2 sene şampiyon olduğunda herkesin ortak nefretini kazanmıştı. ("bile" den kasıt, uzun yıllar şampiyon olmamasına rağmen)
Bursa tek şampiyonluğunu yaşadığında anadoluda sempati değil antipati artmıştı. Bunların da bir yerleri kalktı falan gibi..
Yani bu iş çok normal.
2005 2006 sezonunda bütün kulüpler birleşip el değmemiş bir lig istiyoruz pankartıyla çıkmıştık sahaya. Evet, fenerli topçular voleybolcu gibi elle gol atıp duruyorlardı :)
Ama o dönem fener ligi domine ediyor, galatasaray dahil tüm kulüplerden çok daha kaliteli kadro kuruyor, gelirleri iyi VS.
Bunlar olmasaydı sadece elle atılan 2 gole o kadar tepki olmazdı.

Başarılı olan sevilmez. Başarısızın kıskançlığı da vardır, başarılının şımarıklığı da. Sonuçta hepsi bir araya toplanınca başarılı olan sevilmez.
Abartılacak bir şey yok

_________________
GALATASARAY


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Galatasaray Hariç 17 Kulüp
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2020, 04:02 
Kullanıcı avatarı
Çevrimdışı

Kayıt:
14 May 2017, 01:45
Mesajlar:
1460
Galatasaray ve taraftar grubunun kibirli olduğu kısmına katılmıyorum, özellikle bu kadar başarı ve organizasyona rağmen mütevazı bile diyebiliriz.

Galatasaray yönetimine bakıyorum, Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak ; ikisi de galk tabanına kendini çekinmeden indirgeyecek karakterde ve mütevazılıkta insanlar.
ultrAslan'a baktığımızda ise tribün raconu anlamında en oturaklı ve otokontrol sahibi tribün. Ayrıca "barış" mottosunda sahasına gelen 2.-3. lig takım tribünlerine bile özenle hoşgeldin pankartı hazırlayan bir yapıya sahip. Arıza çıkarmaya meyilli olmayan ender tribünlerden biri Türkiye'de.

Bunca medyadaki negatif algıya rağmen, her zaman iletişimde uzlaşmacı tavırda olan Galatasaray'ı kibir olarak eleştirmek bence ezbere bir yorum.

Galatasaray bu ülkenin futbol denince en önemli değeridir. Bir dünya markasıdır.
Yönetimsel anlamda da dünyadaki en kaliteli ve eşit şartlarda kongre sunan camiasına yapılan bu çirkin yaklaşımları yine büyük Galatasaray'ım başarılarıyla savuşturacaktır.

Takımımın, takımın başındaki teknik kadronun ve gecesini gündüzüne katan yönetimime Allah güç ve sağlık versin.

Şimdiden herkese geçmiş olsun...

_________________
OLİMPAT


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Galatasaray Hariç 17 Kulüp
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2020, 09:40 
Kullanıcı avatarı
Çevrimdışı

Kayıt:
01 Tem 2011, 02:36
Mesajlar:
3292
Konum:
Karşıyaka
Parçalıaşk yazdı:
Galatasaray ve taraftar grubunun kibirli olduğu kısmına katılmıyorum, özellikle bu kadar başarı ve organizasyona rağmen mütevazı bile diyebiliriz.

Galatasaray yönetimine bakıyorum, Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak ; ikisi de galk tabanına kendini çekinmeden indirgeyecek karakterde ve mütevazılıkta insanlar.
ultrAslan'a baktığımızda ise tribün raconu anlamında en oturaklı ve otokontrol sahibi tribün. Ayrıca "barış" mottosunda sahasına gelen 2.-3. lig takım tribünlerine bile özenle hoşgeldin pankartı hazırlayan bir yapıya sahip. Arıza çıkarmaya meyilli olmayan ender tribünlerden biri Türkiye'de.

Bunca medyadaki negatif algıya rağmen, her zaman iletişimde uzlaşmacı tavırda olan Galatasaray'ı kibir olarak eleştirmek bence ezbere bir yorum.

Galatasaray bu ülkenin futbol denince en önemli değeridir. Bir dünya markasıdır.
Yönetimsel anlamda da dünyadaki en kaliteli ve eşit şartlarda kongre sunan camiasına yapılan bu çirkin yaklaşımları yine büyük Galatasaray'ım başarılarıyla savuşturacaktır.

Takımımın, takımın başındaki teknik kadronun ve gecesini gündüzüne katan yönetimime Allah güç ve sağlık versin.

Şimdiden herkese geçmiş olsun...


Gs'yi övdüğün kısımlarda haklılık payın yüksek çoğuna katılıyorum eyvallahta bırak sen övme başkası övsün.İşte biz şöyleyiz aslında biz böyleyiz diyince böyle antipatik kalıyorsun.

_________________
ŞAMPİYON !!!!


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Galatasaray Hariç 17 Kulüp
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2020, 11:59 
Kullanıcı avatarı
Çevrimdışı

Kayıt:
26 Ağu 2003, 15:47
Mesajlar:
2782
ymzdmr yazdı:
Bak biz tek siz hepiniz davası değil bu çapsızlar sürüsüyle vizyon kavgası bu. Ben birçok farklı renkten futbolseverin özellikle yabancı konusunda bizim tarafımızda olacağını düşünüyorum. Liglerin bu kadar çekişmeli olmasından, Anadolu kulüplerini bu kadar mücadelenin içine girdiği, milli takımın net bir şekilde her mevkide bol alternatifli olduğu bir ortamı iyileştirmek yerine bozup eski haline getirmek saçmalık.


beinsport'un çekilmesi veya ödemeleri ciddi miktarda azaltması gündemde. çekilmeleri durumunda yeni ihale yapılırsa kulüplerin gelirleri çok ciddi miktarda azalacak. şampiyonlar ligine katılacak takım yabancı oyuncu transferi konusunda diğer 17 kulübe göre ciddi avantaj yakalayacak. buda hegamonya kurmasına neden olabilir, galatasaray şampiyonlar ligine sık katılan bir kulüp olduğu için diğer kulüpler yabancı sınırlaması getirilmesini istiyor olabilir. galatasaray'da çok haklı olarak bu sınırlamanın getirilmesine karşı.
birde yabancı sınırlaması getirildiğinde anadolu kulüpleri ellerinde parlayan oyuncuları 3 büyüklere daha iyi paralara pazarlama olanağına sahip olacaklarını düşünüyorlardır muhtemelen..

------------------------------------------
4 alternatifli yayın planı

Kulüpler Birliği toplantısında, beIN Sports ile sorunların devam etmesi durumunda yeni bir ihalenin yapılması konuşuldu. Futbol Federasyonu ve ‘Birlik' 4 alternatifli yayın planını belirlemiş durumda.

YAYINCI kuruluş beIN Sports’un sözleşmesinin bitmesine 2 sene daha var. Haziran ayında yeniden başlayacak olan Süper Lig maçları için kulislerde maç yayın ihalesinin öne çekilebileceği konuşulmaya başlandı. Yeni ihalenin sezon sonu ya da 1 yıl sonra yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu nedenle Kulüpler Birliği de olası ihale konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Muhtemel yayıncı kuruluşlarla görüşmeler yapılması planlanıyor. İşte 4 alternatifli yayın projesi:

SARAN GROUP VEYA D-SMART

1-Türkiye’nin önde gelen iş adamlarından Sadettin Saran’ın sahibi olduğu ‘Saran Group’ ile bir görüşme yapılacak.

2-TFF eski başkanı Yıldırım Demirören’in sahip olduğu ‘Demirören Medya D-Smart’ yetkilileri ile masaya oturulacak.

KABLOLU YAYIN ÜZERİNDEN...

3-Turkcell, Türk Telekom ve TRT’nin ortaklaşa yapabileceği bir yayın projesinin hayata geçmesi için gereken hamleler yapılacak.

4-Elektrik faturalarına taraftarların bütçesini zorlamayacak cüzi bir fiyat eklenerek kablolu yayın üzerinden maçların şifresiz yayınlaması konusunda çalışmalar yapılacak. Bu durumda yurt dışında maçların izlenmesi konusunda da ayrı bir çalışma ivedilikle hayata geçirilecek.

http://www.fotospor.com/haber-spor-toto ... ani-378453


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], visavis


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  


2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye