Zaman: 25 May 2020, 16:27

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4011 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 396, 397, 398, 399, 400, 401, 402  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2020, 16:10 
Kullanıcı avatarı

jancker yazdı:
darkbluewhite yazdı:
Son sayfalarda yazılan yorumlara bakıyorumda diğer ülkelerinin durumlarını bilmeyen, vaka sayılarını görmeyen biri okusa virüs Türkiye'den yayılmış milyonlarca vaka ve ölü var şeklinde bir algıya kapılır. Çok ilginç bir ülkeyiz.

Sence avmlerin açılması yakın zamanda turizmin başlayacak olması , Kuaför ve berberlere test uygulanmadan açılması ve yeteri denetimin olmaması liglerin başlatılacak olması vs vs gibi adımlar olumlu düşünmemizi mi gerektiriyor ??

Ne yapılmasını öneriyorsunuz Allah aşkına hangi ülke kendi vatandaşına sen 3 ay evde otur biz sana aylık 4000 TL maaş ödeyelim kiranı ödeyelim faturanı ödeyelim vergini ödeyelim diyebildi. Dünyanın en büyük ekonomisine sahip ülkelerden biri ABD bile üretimini durduramadı. Hükümet mevcut ekonomik şartlarda süreci en iyi şekilde yürütmeye çalışıyor.

Olayı siyasi boyutlara taşımak için dünya gerçeklerinden uzaklaştıkça çok komik duruma düşmeye başladınız. Kaldı ki bu karantina olayı Türkiye gibi tez canlı milyonlarca vatandaş ile dolu bir ülkede hiç bir şekilde sizin bahsettiğiniz gibi uzunca sürelerde uygulanamaz. Adam gelmiş ben 70 yaşındayım evde sıkılıyorum köyüme gitmek istiyorum bir türlü izin çıkmıyor, herkes torpille izin çıkarıyor bizim AKP'li tanıdığımız yok çıkmıyor diyor. Yahu kardeşim otur evinde şurada 1 ay daha dayansan olay bitecek. Ama yok bir şekilde hükümeti eleştirecek.

Artık virüsten daha önemli bir gerçek var virüs ile yaşamaya alışmak. Aşı veya kesin çözüm ilaç bulunmadan bu virüs vakalarının devam edeceğini tüm bilim insanları açıkladı. Bir şekilde çözüm bulunana kadar virüs ile yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2020, 16:37 

Surda otursak saatlarce elestiririm seninle beraber. Hatta soyle soyleyim sama mahallem muhafazakar okulum muhalifti benim ayni seyleri soyledigim icin okulda fasist mahallede komunist diye yaftalanirdirm :)

Benim anlatmak istedigim elestiriyi bi suzgecten gecirmek lazim mesela bi bakmak lazim bu ulkede adalet akparti ile mi yok oldu yoksa hic mi yoktu. Diyeceksin ki ne farkeder onemli olan su an ama oyle olmuyor bu isler o zaman ona gore elestiri yapmak gerekir bu boyleydi ama artik duzeltmek lazim gibi veya guzel olan birseyide soyleyeceksin ki sadece kotu olani soylemeyeceksin ki kotu olan seyleri soyledigin zaman goze gelsin

Diger bi konuda son zamanlarda listeler yaptik vs soylemleri bunu tabi ki kimse bana savunduramaz hatta bilincli olaral ayrismayi farkli bi boyuta tasimak icin mi bu kadar artti bu soylemler diye dusunuyorum. Halk dusman olmaz allah korusun bu ayrisma cok cok artarsa bu ulkede kimse mutlu olamaz. Birileri yeni olan seylerle karsit olarak bakiyo digerleri gecmiste olan seylerle bunun bi sonu yok bi yerde millet dur demedikce boyle devam eder gider. Mesela su an olanlar icin sen nefret ediyosun ama o zaman bende zamaninda askeriyeye basvuru yapmak icin annneme turbansiz resim cektirmek zorunda kaldigim icin nefret ediyim var mi sence bunun sonu

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2020, 17:27 
Kullanıcı avatarı

https://www.cnbctv18.com/photos/healthc ... 679151.htm ingilizcen az çok varsa ülkelerin virüse karşı oluşturduğu ve halkına sunacağı sunduğu bütçeler var. az çok anlarsın. bizdeki bütçe ise bizbize yeteriz kampanyası ve diğerlerinin yanında komik bi rakam. toplanan paranın ise kime nereye gideceği belli değil.halka yardım için oluşturulması gereken bütçe hiç edildi saraylara makam araçlarına ensarlara kurulamayan s400lere , ne kendisini ne parasını geri alabildiğin f35lere yap işlet devretçi yandaşlara vs vs gitti yakın zamanda ukrayna ordusuna bile bağış olarak gitti de halk bi şey göremedi para hiç edildi yedek akçe bile hazineye gitti bilmem farkında mısın ? Anlamak ta sıkıntı çekiyorsunuz heralde günde 1600 1700 vaka açıklarken avmlerin açılması erken ve yanlış diyorum.Acele edilmemeli diyorum, ilerisi için daha büyük sıkıntılara sebep olabilir diyorum.şimdi bir yakının çıksa çarşamba gel benimle avmye bir işim var dese gider misin ?

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2020, 17:34 

jancker yazdı:
buradaki yorumları hayretle izliyorum. bir kere ithalata muhtaç olunur tıpkı maalesef bizdeki yanlış politikaların yarattığı gibi ama ihracata muhtaç olmak terimi biraz tuhaf ve kusura bakma ama cahilce olmuş...ihracata yönelik sanayileşen ve bunu başaran hangi ülke muhtaç duruma düşmüş bilhasta katma değeri yüksek ürünlerin ihracatı o ülkeye döviz getirir bolluk getirir o da içerideki tüketimi de tetikler, milli geliri ve refahı arttırır. İhracat yapan tekstil firmaları riyakarlık yaptı diyosun ben tekstil sektöründeyim iç pazara dönük çalışanlar da durdurmadı mı üretimi ? şuan dahi çoğunun durmuş vaziyette. isim vermiyim içeride büyük holdingler yapmıyor mu riyakarlık, yalakalık olsun diye bilhasta vergiden de düşeceğini bildiği için milyonları bağışlayanların çalışanlarına zorla bu süreçte yılllık izninden kullandırdığını hatta maaşının bir kısmını da işkurda sosyal mesafesiz yerde saatlerce sıra bekletip aldırdığını da bilirim...konumuza gelelim önce İngiltere'yi eleştiriyordunuz kalan sağlar bizimdir vari uygulaması için bakın orda öyle burda önlem alınıyor diye şimdi avmlerin açılmasını normal karşılıyorsunuz. Almanya günlük vakasını 500'ün altına düşürdü de normalleşiyor. Güney Kore keza her gün 15 20 vaka ancak açıklıyor haftalardır da normalleşiyor. üstelik oranın insanı bilinçli kurallara uyan bir toplum....bizim için ise erken diyoruz. bunda yanlış olan ne var? o zaman bayramda da yasak olmasın şimdi neden yasak var her birey kendi sağlığından sorumludur isteyen evinde durur isteyen bayramlaşır... ihtiyat akçesi ağustos böceği konuları da farklı değil şöyle bağlantılı sana açıklayayım, 2 3 hafta blok karantina uygulanabilip esnafına halka destek olunabilseydi borçlandırarak değil yalnız, şu an vakalar o bahsi geçen ülkeler seviyesine düşebilirdi. ama ekonomi dibi gördüğü için yapılamadı. Tekrar hızla yayılırsa o zaman yine önlemler alınır yorumun da bana göre çok yanlış ileride günlük 15bin 20bin vakalar olmasın ekonomi iyice dibe vurmasın diye zaten şu an bunlae yapılmalı tedbirler erken kaldırılmamalı. tedbir oluşabilecek kötü senaryo oluşmasın diye alınmalıdır. kötü senaryo gerçekleştikten sonra alınan tedbir artık geç kalınmış bir tedbirdir

Hocam pekala ihracata muhtaç olmadan yaşayabilirsin, kapitalizmin esiri değilsen. Yaşanan krizle ilgili bizzat etkilenmiş biri olarak yazayım, geçen yıl tarihi kar rekoru kıran firmalar devlet desteği kovaladı krizde, devlet desteğini zaten borçla iş çeviren firmalar alamadı. Ağustos böceği yaşam modeli pandeminin sorunu değil genel bir sorun, pandemi olmasa bile devletin itibara ihtişama yönelik yatırımları yanlış idi. Pandemi olunca da etkisi gözüktü. Nasılki insanlar eve giren her parayı harcamak zorunda değil ama bir miktar kötü günlere birikim yapmak zorunda, devlet de kasasına her giren parayı harcamak zorunda değil. İnsanların bu krizden çıkarması gereken ders hem ev ekonomisinde hem de devlet ekonomisinde bu eğilimde tercihlerde bulunmak olmalı. Hala insanlar açlık seviyesinin altında yaşarken Çanakkaledeki bir köprü açılışıyla mest oluyorsa hiçbir ders çıkarılmamış. Sanki o köprü olmasa insanlar karşıya geçemiyor. Ülkenin önceliği bu mudur yani? Ben hakikaten maaşımdan kesilen alışverişlere eklenen vergilerimin bu israfa gitmesinden rahatsızım. Ben vergilerimi devletin devamlılığ için mebusundan memuruna güvenlikçisine maaş olarak dağıtılmasını, ve zor günlerinde insanlara işsizlik fonu olarak dağıtılmasını istiyorum sadece. Verdiğim motorlu taşıtlar vergisinden bir kuruş daha fazla paramı yol yapmaya kullanıyorlarsa hakkım o yolları o köprüleri yapanlara ve oralardan geçenlere helal değil.

Ülkedeki normalleşme ile alakalı olarak da bence geç bile kalındı, ortada sağlık sistemini çökertecek büyüklükte bir tehlike şuan için yok. İnsanlar da daha bilinçli, eğer kendini koruyamıyorsa da bu saatten sonra kendi sorumluluğu. Sadece hijyen bilinci yetersiz 20yaş altının sokağa çıkması sakıncalı şuanda. Maske kullanımını zorunlu hale getirip, hijyen koşullarına riayet ederek insanlar korunabilir. Devlet de öncelikle büyükşehirlerde vatandaş talep etsin etmesin %100 testi hedeflemeli, bunu yaparkende siyasi sürtüşmelerden uzak kim prim yapar kim yapmaz hesabı yapmadan tüm kurumlarıyla ortak hareket etmeli. Şuan aktif 100bin vaka varsa da enaz 1milyon farkında olmadan atlatıp iyileşen vardır.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2020, 18:03 
Kullanıcı avatarı

@ymzdmr dediklerinin bir kısmına katılıyorum bir kısmına katılmasam da uzun lafın kısası Allah hepimizi yakınlarımızı herkesi korusun. inşallah su süreç bir an önce biter

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2020, 18:14 
Kullanıcı avatarı

Ooo avrupa ülkeleriyle abd ilede kıyaslanmaya başladığımıza göre artık ekonomimiz çok iyi avrupa bizi kıskanıyor da diyebiliriz. @darkbluwhite bildiğim kadarıyla en son mhp teşkilatında siyaset yapıyordun o yüzden senin yazdıklarına şaşırmıyorum da önceki sayfalarda siyaset yapmayın siyaset yapmayın diye diye hükümet savunuculuğuna başlamışsın yine. Bu yazdıklarımdan bir şey çıkarma beni bilirsin polemik veya sana sataşmak için yazmıyorum.

Senden böyle bir eleştiri beklemiyorum devlet bahçeli'nin yoluna gittiğin için saygıda duyuyorumda şu 2 aylık corona olayı bile hükümetin yönetimini gözler önüne sermedi mi?

Maskeyi dağıtmayın biz dağıtacağız dediler beceremediler, sosyal yardımlar muhalefet gelirse kesilecek diye milletten oy isteyenler muhalefet kendilerineden daha çok yardım yapıyor diye terörist ilan ettiler. Milleti bir akşam habersiz sokağa çıkma yasağı var diyerek paniğe sevk ettiler büyük skandala imza attılar. Ülkenin polisi, yargısı, askeriyesi her yerde kendi adamları varken olmayan söylemleri çarpıtıp darbe muhabbeti yaptılar. En son istanbul ve ankarayı kaybederlerse ülkenin bekası tehlikeye girecek diyordunuz ne oldu? Benim çevremdeki mhpliler genelde kendilerini herkesten çok milliyetçi görürler :lol: onlara mensup biri olarak cumhurbaşkanının ulusa sesleniş konuşmalarında cumhurbaşkanı modundan çıkıp halkı kutuplaştırmasına ne diyorsun mesela? Gerçi bu konuda da bir şey demezsin muhtemelen referandumda evet dedin. O 70 yaşındaki dayılardan bizim mahallede de var en son bir tanesi izmit belediyesini chp aldığı akşam camilerin ahır olacağını zannediyordu. Yani sıkıntılı insan çok bu ülkede.

Durmadan devlet devlet diyorsunuz peki bu süreci en iyi yönetenler Türkiye cumhıriyeti'nin muhalefet partisine mensup belediyeleri bence yazayım ozaman terörist ilan edilmeyeceksem. Bir türk milliyetçisiyim diyorsun ülkenin bütün muhalefet partilerinin terörist ilan edilmesine ne diyorsun?

Birde bu durmadan eski muhabbeti yapanlar yeter be kardeşim. Ben genç üniversite mezunu bir vatandaşım akp ilçe başkanıyla aram iyi olmadan iş bulmam imkansız gibi bir şey. Adam bana çıkıp tek parti dönemini anlatıyor, yok eskiden şöyleydi böyledi diyor. Ortada 20 yıllık bir iktidar var hala bu iktidarın bu kadar yanlışına rağmen alternatif bulamayıp bunlara oy verip birde körü körüne savunanlara artık diyeceğim bir şey yok. O çok savunduğunuz kişilerin parti teşkilatındaki adamlarının çocukları yeğenleri en iyi yerlerde altlarında arabalar geziyorlar takıyorlar 20 senede nereden nereye geldiler peki biz neredeyiz ona bakalım önce. Tabi bu yazdıklarım normal vatandaş için geçerli iktidardan nemalanıp savunan varsa bilemem.

Birde bu ben akpli değilim ama... Asla akpye oy vermedim ama... yanlışları var ama... Diyerek cümleye başlayanlar açık açık yazın işte kardeşim chpyi sevmiyorum iktidara gelmesini istemiyorum tayyip ne yanlış yaparsa yapsın chp geleceğine akp gelsin diye kurtulun işte. Forumda muhalif vatandaş çoğunlukta da kimse bir şey demez size.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2020, 18:35 

zebercet41 yazdı:
Ooo avrupa ülkeleriyle abd ilede kıyaslanmaya başladığımıza göre artık ekonomimiz çok iyi avrupa bizi kıskanıyor da diyebiliriz. @darkbluwhite bildiğim kadarıyla en son mhp teşkilatında siyaset yapıyordun o yüzden senin yazdıklarına şaşırmıyorum da önceki sayfalarda siyaset yapmayın siyaset yapmayın diye diye hükümet savunuculuğuna başlamışsın yine. Bu yazdıklarımdan bir şey çıkarma beni bilirsin polemik veya sana sataşmak için yazmıyorum.

Senden böyle bir eleştiri beklemiyorum devlet bahçeli'nin yoluna gittiğin için saygıda duyuyorumda şu 2 aylık corona olayı bile hükümetin yönetimini gözler önüne sermedi mi?

Maskeyi dağıtmayın biz dağıtacağız dediler beceremediler, sosyal yardımlar muhalefet gelirse kesilecek diye milletten oy isteyenler muhalefet kendilerineden daha çok yardım yapıyor diye terörist ilan ettiler. Milleti bir akşam habersiz sokağa çıkma yasağı var diyerek paniğe sevk ettiler büyük skandala imza attılar. Ülkenin polisi, yargısı, askeriyesi her yerde kendi adamları varken olmayan söylemleri çarpıtıp darbe muhabbeti yaptılar. En son istanbul ve ankarayı kaybederlerse ülkenin bekası tehlikeye girecek diyordunuz ne oldu? Benim çevremdeki mhpliler genelde kendilerini herkesten çok milliyetçi görürler :lol: onlara mensup biri olarak cumhurbaşkanının ulusa sesleniş konuşmalarında cumhurbaşkanı modundan çıkıp halkı kutuplaştırmasına ne diyorsun mesela? Gerçi bu konuda da bir şey demezsin muhtemelen referandumda evet dedin. O 70 yaşındaki dayılardan bizim mahallede de var en son bir tanesi izmit belediyesini chp aldığı akşam camilerin ahır olacağını zannediyordu. Yani sıkıntılı insan çok bu ülkede.

Durmadan devlet devlet diyorsunuz peki bu süreci en iyi yönetenler Türkiye cumhıriyeti'nin muhalefet partisine mensup belediyeleri bence yazayım ozaman terörist ilan edilmeyeceksem. Bir türk milliyetçisiyim diyorsun ülkenin bütün muhalefet partilerinin terörist ilan edilmesine ne diyorsun?

Birde bu durmadan eski muhabbeti yapanlar yeter be kardeşim. Ben genç üniversite mezunu bir vatandaşım akp ilçe başkanıyla aram iyi olmadan iş bulmam imkansız gibi bir şey. Adam bana çıkıp tek parti dönemini anlatıyor, yok eskiden şöyleydi böyledi diyor. Ortada 20 yıllık bir iktidar var hala bu iktidarın bu kadar yanlışına rağmen alternatif bulamayıp bunlara oy verip birde körü körüne savunanlara artık diyeceğim bir şey yok. O çok savunduğunuz adamların çocukları yeğenleri en iyi yerlerde altlarında arabalar geziyorlar takıyorlar 20 senede nereden nereye geldiler peki biz neredeyiz ona bakalım önce. Tabi bu yazdıklarım normal vatandaş için geçerli iktidardan nemalanıp savunan varsa bilemem.

Birde bu ben akpli değilim ama... Asla akpye oy vermedim ama... yanlışları var ama... Diyerek cümleye başlayanlar açık açık yazın işte kardeşim chpyi sevmiyorum iktidara gelmesini istemiyorum tayyip ne yanlış yaparsa yapsın chp geleceğine akp gelsin diye kurtulun işte.

Diyecek olsam derim senden korkacak degilim sonucta demi senin akpartiyi istememen kadar benimde chpyi istememe gibi bi hakkim var sonucta. Ayrica bu bahsettigim olay 15 yil oncesi sonucta bu akparti geldigi surecte hep aba altindan gosterilen sopalarla yuruttu sureci bir sure o yuzden bu basortusu olayinin cok bi mazisi yok hatta ne hikmetse calistigim yerlerdeki eski memurlar hep belli gorusten eskidende mukemmel degilmis bu durum bence. Ama tabiki duzelmesi lazim bu boyle gittikce olan gene halka oluyor simdi bi kesim ise giriyor cogunlukla yarin tam tersi olacak sen saniyomusun ki istanbul bsbsi liyakata gore aliyor adamlarini. Iste burada ikisinide elestir diyorum ben. Bu kadar basit soyledigim. Issizlik artti bunun en onemli sebebi zamaninda ucuz olan paralari yola vs gomerek yatirim yapmamamiz sanayilesememiz buyuyememiz bunuda tabiki savunacak degilim

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2020, 18:49 
Kullanıcı avatarı

Ülkenin geldiği yeri bence kendin özetlemişsin. Sırf şuda şöyleydi böyledi diyerek devamlı eskiyle kıyaslayarak vatandaşların çoğunu böyle kutuplaştırıyorlar bu şekilde oy alıyorlar. Mesela başörtüsü sorunu büyük yanlıştı ama bakıyorsun bunu kullananlar bile var kızın her yeri kapalı ama ağzından mübarek değişik değişik kelimeler ne oturmasını ne kalkmasını biliyor, bazı dışarıdan bakan yaşlı kesimde ne güzel hanım hanım kız başörtülü diyor... önemli olan kendini yetiştirebilmekte ahlakta bitiyor. Örneğin 5 vakit namaz kılanların ülkeyi ne hale getirdiğinide görüyoruz yani. Merak etme bende başörtülü bir sülaleden geliyorum başörtüsüne karşı falan değilim. 1 3 7 8 sene olmamış tercihi değiştirmek için tam 20 sene olmuş bu 20 senede bu kadar yanlışa rağmen hala bu adamlara oy veriliyorsa zaten bu ülkede bir şeylerin değişmesi imkansızdır. Bak mesela senin oy verdiğin büyük birlik partisini bile alternatif göremiyor bu kesim kendisine ne olursa olsun chp karşıtlığı için oyum boşa gitmesin mantığı ile hareket eden bir sürü kesimde var. Bizim demokrasimiz tamamen kimlikler üzerinden ilerliyor çünkü. Yerel seçimlerde bile öyle muhalefet ne kadar iyi aday çıkartırsa çıkartsın küçük yerlerde sırf chp adayı diye o kişiye oy verilmiyor. Aslında senin savunduğun benzer her yer şeyi bende savunuyorum ancak alternatif yaratamazsak bu iktidar daha 50 sene gitmez, chp yi dinsiz diye gördüğü için oy vermeyecek yüzde 40 var en az. Bu arada bende chpli değilim. :D chp üzerinden örnek verdiğim için yanlış anlama olmasın. Kendi oy verdiğim partinin propagandasını mı yapsam acaba.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2020, 19:24 
Kullanıcı avatarı

zebercet41 yazdı:
Ülkenin geldiği yeri bence kendin özetlemişsin. Sırf şuda şöyleydi böyledi diyerek devamlı eskiyle kıyaslayarak vatandaşların çoğunu böyle kutuplaştırıyorlar bu şekilde oy alıyorlar. Mesela başörtüsü sorunu büyük yanlıştı ama bakıyorsun bunu kullananlar bile var kızın her yeri kapalı ama ağzından mübarek değişik değişik kelimeler ne oturmasını ne kalkmasını biliyor, bazı dışarıdan bakan yaşlı kesimde ne güzel hanım hanım kız başörtülü diyor... önemli olan kendini yetiştirebilmekte ahlakta bitiyor. Örneğin 5 vakit namaz kılanların ülkeyi ne hale getirdiğinide görüyoruz yani. Merak etme bende başörtülü bir sülaleden geliyorum başörtüsüne karşı falan değilim. 1 3 7 8 sene olmamış tercihi değiştirmek için tam 20 sene olmuş bu 20 senede bu kadar yanlışa rağmen hala bu adamlara oy veriliyorsa zaten bu ülkede bir şeylerin değişmesi imkansızdır. Bak mesela senin oy verdiğin büyük birlik partisini bile alternatif göremiyor bu kesim kendisine ne olursa olsun chp karşıtlığı için oyum boşa gitmesin mantığı ile hareket eden bir sürü kesimde var. Bizim demokrasimiz tamamen kimlikler üzerinden ilerliyor çünkü. Yerel seçimlerde bile öyle muhalefet ne kadar iyi aday çıkartırsa çıkartsın küçük yerlerde sırf chp adayı diye o kişiye oy verilmiyor. Aslında senin savunduğun benzer her yer şeyi bende savunuyorum ancak alternatif yaratamazsak bu iktidar daha 50 sene gitmez, chp yi dinsiz diye gördüğü için oy vermeyecek yüzde 40 var en az. Bu arada bende chpli değilim. :D chp üzerinden örnek verdiğim için yanlış anlama olmasın. Kendi oy verdiğim partinin propagandasını mı yapsam acaba.
ne zaman bu acı gerçekleri görecek bu akp seçmeni ve eskiden muhalefet olurken bugün peşinden giden mhp seçmeni ve sayıca az olsa da bbp seçmeni , anlamış değilim. mhp nin bilinçli benim için gerçek milliyetçileri ya geri çekilmiş ya da partiden ayrılmışken yüzyılın gelmiş geçmiş en büyük dönüşünü yapan insanın peşinden sorgusuz gidenleri hele cidden anlamıyorum. forumdaki.akp mhp bbp partisi seçmenine bir sorum var. Mesela su süreçte Mansur Yavaş'ı yaptıklarını nasıl buluyorsunuz?

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2020, 20:10 

jancker yazdı:
zebercet41 yazdı:
ne zaman bu acı gerçekleri görecek bu akp seçmeni ve eskiden muhalefet olurken bugün peşinden giden mhp seçmeni ve sayıca az olsa da bbp seçmeni , anlamış değilim. mhp nin bilinçli benim için gerçek milliyetçileri ya geri çekilmiş ya da partiden ayrılmışken yüzyılın gelmiş geçmiş en büyük dönüşünü yapan insanın peşinden sorgusuz gidenleri hele cidden anlamıyorum. forumdaki.akp mhp bbp partisi seçmenine bir sorum var. Mesela su süreçte Mansur Yavaş'ı yaptıklarını nasıl buluyorsunuz?

Bugun secim olsun gonlum daha rahat sekilde oy veririm kendisine :)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4011 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 396, 397, 398, 399, 400, 401, 402  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: 18yıl, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], kskgaltayfa, Majestic-12 [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye