Zaman: 15 Tem 2020, 21:03

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: YARDIM / Bursa-İstanbul arası
MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2020, 14:00 

Acil bir şekilde şahsi arabam ile Bursa’dan İstanbul’a günübirlik gidip gelmem gerekti.
Bursa’yı bilmiyorum, İstanbul’u bilmiyorum. Şimdiye kadar hiç Ogs, Kgs, köprü cart curt hiç kullanmadım. Hani köprü geçiş ücreti, yoj otoban ücreti cart curt diyorlar ya bunlar hakkında hiçbir fikrim yok.

Bu açıklamalar çerçevesinde Bursa’dan İstanbul’a hangi şekilde gitmeliyim? Osmangazi Köprüsünden geçecem sanırım. Burda ücret nasıl oluyor? Başka bir ücretli otoban var mı? Bunlar için Hgs Mgs bişeyler almam lazım mı yoksa orda geçerken de ödeyebiliyor muyuz? Alternatif yol güzergahı var mıdır?

Sabah gidicem İstanbul’un girişinde bi yerde birisini indirip tekrar geri döncem aynı şekilde. Yardımcı olursanoz çok sevinirim.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: YARDIM / Bursa-İstanbul arası
MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2020, 16:51 

Bursa'dan İstanbul yolunu kullanarak Yalova'dan topçular iskelesi nden feribota binip Eskihisar'dan İstanbul girişine kadar gelebilirsin köprü yada otoyol kullanmadan hgs yada ogs gerek duymadan yada Terminalin ordan otobana girip köprüden de geçebilirsin yaklaşık git gel 300 civarı tutar. Nakit ödeme yeri oluyor en sağda veya ptt den 15 gun ıcınde plakana işliyorlar ordan yatırıyorsun yıne ogs hgs ye gerek duymadan. Ama şimdi topçulardan feribot olmayabilir virüs muhabbetine, en kötü yalovadan köprüye girersin bu güzergahı kullanırsan.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2020, 16:59 
Kullanıcı avatarı

Mavi tabelaları takip ederek Bursa-Yalova-Karamürsel-Gölcük-İzmit-Gebze-Tuzla istikametinden gidersen hem ekonomik olur hemde hiç otobana girmemiş olursun.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2020, 02:58 
Kullanıcı avatarı

davetsiz54 yazdı:
Mavi tabelaları takip ederek Bursa-Yalova-Karamürsel-Gölcük-İzmit-Gebze-Tuzla istikametinden gidersen hem ekonomik olur hemde hiç otobana girmemiş olursun.

Yapacağı ekstra km ve zaman kaybı olur.Topçulardan feribot en mantıklısı.Avrupa yakasına
geçicekse yenikapı'ya direkt geçebilir. Zaman - Para .

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2020, 05:21 
Kullanıcı avatarı

2 seçeneği de yukarıda arkadaşlar yazmış.
Ek olarak Bursa dan otobana girersen Kopru dahil gidiş 156 TL civarı.Eger ki otobana girmeden mavi tabelaları takip edip eski yoldan Yalova ya kadar gider ve Yalova dan otobana bağlanıp Köprüden geçersen kopru ucreti dahil 119 tl civari.

3. Secenek ise; Feribot seferleri var ise Bursa dan Mudanya Yenikapı kapalı feribotu.(Avrupa yakasinda inmiş olursun)

Ya da yine feribot seferleri var ise Bursa dan Yalova merkeze kadar mavi tabelalı olan eski yol güzergahından (Gemlik Orhangazi Yalova hattı boyunca) Yalova merkeze kadar gelip Yalova Kartal/Pendik Kapalı Feribotuna (Anadolu yakasında inmiş oluyorsun ama istanbul u hic bilmiyorsan hele bir de Avrupa yakasına geçecek isen bu Yalova Kartal secenegini bence dikkate alma)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: ayd06an, Bing [Bot], bulud34, cordelia1912, cozker, Darkness35, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Rime, tribunde

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye