Zaman: 26 May 2020, 00:03

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4012 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229 ... 402  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2020, 10:43 
Kullanıcı avatarı

Piyasa yerle bir oldu. İnsanlar kan ağlıyor. Karşımızdaki fabrika bu sabah personelini dışarıda toplayıp herkesin çıkışını verip kapattıklarını duyurdu. İnsanlar ağlayarak evlerine gidiyor. 500 kişi çalışıyordu aşağı yukarı. İçim cız etti. Yüreğim parçalandı.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2020, 11:19 
Kullanıcı avatarı

nunp yazdı:
mmcg yazdı:
Afrika'nın durumunu bilen var mı? Allah korusun biz ve diğerleri bir şekilde atlatırız da su ve gıda kıtlığı olan Afrika'ya yayilirsa komple bir kıtaya soykırım yapılmış gibi olur.

Aslında tam tersi hocam. Şehirleşmenin az olduğu bölgelerde hastalık hiçbir şey yapamaz. Atıyorum 1930'lardaki Türkiye olsa hastalık bize uğramazdı bile.Yurtdışından gelen az. Apartman, otobüs, metro vs gibi toplu bir araya gelme durumları yok vs. Afrika'da şehirleşme ne kadar bilmiyorum yalan olmasın ama nüfus kırsala yatay mimariyle yayıldıysa hiçbir sıkıntı olmaz. Daha önce de yazmıştım buraya köyde nenem benden daha güvende. Ben evden çıkmıyorum ama bir kez bindiğim asansöre 100 kişinin eli değiyor. Oysa köyde şimdi 100 kişi ya var ya yok. Geniş arazi, günde el teması ettiğin aile halkı hariç 3 5 kişi ya var ya yok. Şehirleşme salgınlarda malesef çok kötü sonuçlar doğuruyor.'

Aynen dediğin gibi. Anne, babamı hemen köye yolladım. 3 km uzaklığa kadar hiç kimse yok. Sadece jandarma gelmiş geçen gün. Bizim en büyük handikapımız yoğun göç almış şehirler. Almanya'nın başarısının en büyük sebeplerinden birisi bu bence. İstanbul gibi kalabalık şehirleri yok. Hatta Ankara gibi bile yok. Bizim yaptığımız en büyük hatalardan biri hala köyden göçe çare bulamadık. Bulmak da istemiyoruz. Kanal İstanbul bunun üstüne tuz biber olacak. İstanbul'un nüfusu 30 milyonu bulur artık. İnşallah bu yanlıştan dönülür.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2020, 11:28 
Kullanıcı avatarı

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2020, 11:32 

YeşilBeyaz37 yazdı:
nunp yazdı:
Aslında tam tersi hocam. Şehirleşmenin az olduğu bölgelerde hastalık hiçbir şey yapamaz. Atıyorum 1930'lardaki Türkiye olsa hastalık bize uğramazdı bile.Yurtdışından gelen az. Apartman, otobüs, metro vs gibi toplu bir araya gelme durumları yok vs. Afrika'da şehirleşme ne kadar bilmiyorum yalan olmasın ama nüfus kırsala yatay mimariyle yayıldıysa hiçbir sıkıntı olmaz. Daha önce de yazmıştım buraya köyde nenem benden daha güvende. Ben evden çıkmıyorum ama bir kez bindiğim asansöre 100 kişinin eli değiyor. Oysa köyde şimdi 100 kişi ya var ya yok. Geniş arazi, günde el teması ettiğin aile halkı hariç 3 5 kişi ya var ya yok. Şehirleşme salgınlarda malesef çok kötü sonuçlar doğuruyor.'

Aynen dediğin gibi. Anne, babamı hemen köye yolladım. 3 km uzaklığa kadar hiç kimse yok. Sadece jandarma gelmiş geçen gün. Bizim en büyük handikapımız yoğun göç almış şehirler. Almanya'nın başarısının en büyük sebeplerinden birisi bu bence. İstanbul gibi kalabalık şehirleri yok. Hatta Ankara gibi bile yok. Bizim yaptığımız en büyük hatalardan biri hala köyden göçe çare bulamadık. Bulmak da istemiyoruz. Kanal İstanbul bunun üstüne tuz biber olacak. İstanbul'un nüfusu 30 milyonu bulur artık. İnşallah bu yanlıştan dönülür.

afrika denince akla nedense issiz bucaksiz cöller kabileler halinde yasayan köyler falan geliyordu afrika dünyanin en kalabalik sehirlerinede ev sahipligi yapiyor lagosta 20milyondan fazla insan yasiyor bir cok 5 milyondan daha fazla nüfusu olan sehirler var ve cogu ülkenin saglik sistemide alt yapisida bu tarz bir pandemiyi kaldirabilecek durumda degil. ama tüm bunlar bir yana asil kiyim Hindistanda yasanir gibi.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2020, 12:12 

Bilim kurulu toplanıyormuş bugün yine.Bakalım nasıl önlem ve kararlar alınacak.
Vaka sayısının bu iki haftada tavan yapacağı konusuluyor uzmanlar tarafından.

Piyasalar zaten öldü.Sokağa çıkma yasağı var yada yok farklı birşey yok üretim anlamında.Üretilen malları sevkedemiyoruz.Sevkedebiliğinin ise parasını alamıyorsun zaten.Kayseri organize sanayi bölgesi %90 kapatmış durumda tatil verdi firmalar.Tedarikçiler zaten kapadı çalışmak imkansız hale geldi zaten.Sokağa çıkma yasağı olsun olmasın zaten çalışamıyor firmalar.En azından bu salgın sokağa çıkma yasağı ile biraz olsun duracaksa ne bekleniyor bilmiyorumki.

Erdoğan neyi amaçlıyor.Yasak getirmeyerek ekonomik sorumluluğu üstünden atmayamı çalışıyor bilmiyorum.Milletin sağlığından dahamı önemli bu.Tamam anladık para yok ama buna bir çare bulamayacaksınız ne s...k me o koltukta oturuyorsunuz seçilmişler olarak.İktidarından muhalefetine bu cümlem....

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2020, 12:29 

Bu saatten sonra sokaga cikma yasagi gelmez artik. Gelsede bir ise yaramaz. Yayilacagi kadar yayildi virus.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2020, 12:38 
Kullanıcı avatarı

Sokağa çıkma yasağı bu saaten sonra alınırsa sırf desinler ve muhalefet sussun diye alınır.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2020, 13:02 
Kullanıcı avatarı

hiç bir şekilde kontrol altına alınamıyor bu virüs, sayı katlanarak artıyor dün izlediğim hekimler'in korkusu yatak kapasitesinin yetmeyeceği endişesi, sağlık personelinin ihtiyaçlarının karşılanmaması her ne kadar bakan açıklama yapsada sanırım iş icraate geldiğinde bir takım CİDDİ sorunlar var..

umarım italya gibi olmayız ama olursakda şaşırmayalım millet çatır çatır halen dışarda bir tek 3 büyük şehire bakmayalım.. eminim ki doğu da daha bu virüsün ne olduğunu bilmeyen milyonlar vardır..

ekonomi olarak biz bu işin içinden nasıl çıkarız büyük muamma..
ya hepbirlikte batacağız yada hepbirlikte çıkacağız ama çıktığımız da bu işleri bu kadar yokuşa süren herkes ivedilikle ya istifa etmeli yada değişim şart!

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2020, 13:10 
Kullanıcı avatarı

tombulşişe yazdı:
Piyasa yerle bir oldu. İnsanlar kan ağlıyor. Karşımızdaki fabrika bu sabah personelini dışarıda toplayıp herkesin çıkışını verip kapattıklarını duyurdu. İnsanlar ağlayarak evlerine gidiyor. 500 kişi çalışıyordu aşağı yukarı. İçim cız etti. Yüreğim parçalandı.

Allah yardımcısı olsun hepsinin.Hangi sektördü acaba merak ettim .

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2020, 13:15 
Kullanıcı avatarı

sıkı tedbirler alınmadı nisan mayısı kaybettik. gelecek ayları kurtarmamız için iktidar hemen şimdi sokağa çıkma yasaşağı getirmeli. getirmeyecekleri için ömrümüz yettiği kadar sevdiklerimizle geçirmeye bakalım. bu savaşta çok güçlüler ayakta kalacak maalesef.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4012 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229 ... 402  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], devrimciTS, erd1903, Faroz, Google [Bot], Google Adsense [Bot], kei, ozerctnky, yorgo-ksk

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye