Zaman: 01 Nis 2020, 01:56

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2243 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 225  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 11:48 
Kullanıcı avatarı

@başkentli

Son paragrafına kaynak istiyorum hocam.Bu yazılanlar,düşünülenler kaynaklarıyla belgeleriyle birlikte paylaşırsan bizde o bir üst akıla veya şeytana senin gözünle bakabiliriz belki.
Ama kaynak belirtmeden bilmem ne hoca bilmem ne falan filan diye zırvalayacaksan hiç cevap verme daha iyi.Çünkü ben ozaman kaynağını anlarım zaten.

40 yıl önce tüp,ekmek kuyruğu bekleyenler 40 yıl sonra yakacak tüp,yiyecek ekmek bulamayacak bu zor zamanlarda belkide.Biz size o salak saçma yokluk donelerini dönemin o anki şartları ile kıyaslayın derken işte bunlardan bahsediyorduk.Alın bakın teker yine patladı ama bu sefer yama bile yapamıyorlar.

Dünyanın en fakir ülkesi denilen Venezuela,okadar ambargo ve baskı altındaki Venezuela bile halkı için ne önlemler almış açıp bakın biraz.

Savaş çıkar siyaset yapma,darbe olur siyaset yapma,paralar hortumlanır siyaset yapma,gezi olayları olur siyaset yapma,hastalık çkar ülke baştan aşağı yetersiz kalır yine siyaset yapma.Be kardeşiim bu amına koduğum konularını ne zaman konuşucaz anlat bilelim.Bana desen ki bak bu illet 1 ay sonra ortadan kalkacak rahat ol ozaman konuşuruz de eyvallah diyeyim.Onuda diyemiyorsun ee ne diye hala körü körüne neyi savunuyorsun.

Bir cümlede sağlık bakanı Fahrettin Koca'ya.Basın açıklaması yapmadan önce okadar çok tembihlenmiş ve ezberletilmiş ki konuşması bazı yerlerde konunun dışına istemeden okadar çıktı ki vucüt halinden herşeyi anlayabiliyoruz.Reis bu işi bu çok iyi biliyor arkadaşlar.Başından kalkabileceği her durumda kameralarda ön planda bas bas konuşur.Ama altından kalkamıcağı her olayda başka piyonlar koyuyor ortaya.Savaş çıktı yok oldu,salgın çıktı yok oldu.3 gün sonra ahmet efendinin bakkal açılışında görebilirsiniz ama kendisini adım gibi eminim.

Bütün dünya ülkeleri halkını koruyacak önlemler açıklarken biz dua ve kolonya aldık sadece.Ve dün sağlık bakanımız bu önlemler ışığında dünyada eşi benzeri görülmemiş bir mücadele verdiğimizi söyledi.Mücadelenin adı DUA VE KOLONYA !Bakın Türkçe afedersiniz S.ik gibidir.Nereye çeksen oraya gider.Şu yaşanılan yetersizlik ve eksiklik,süslü iki cümle ile destansı bir savaşa dönebilir halkın gözünde.Akıllı olun biraz kullanıın şu beyninizi.

En son Spanksk tarafından 24 Mar 2020, 11:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 11:48 

shinamira yazdı:

Test yaptırabildiniz mi acaba? Göremedim, merak ettim. Her şey yolundadır inşallah?

Pazartesi saat 10:00 gibi hastaneye gittik. Cok kalabalik olur diye düsünürken sadece 4 kisi vardi sirada.
Bogazdan ve burundan (geniz) örnek aldilar. Yalniz burundan örnek alirken baya bir rahatsizlik veriyor.

3 yada 4 gün sonra, sonuclar bildirilecek. 14 gün is görmez raporu verip, evde karantina altina girmemizi söylediler. Bu kadar.

Su an saglik durumumuz iyi.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 12:04 
Kullanıcı avatarı

Ankara'da göz altına alınan çocuğun uyuşturucu imal/ticareti ve kasten yaralamadan sabıkası varmış.
Hükümet af kapsamında iyi düşünüp ona göre karar vermeli.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 12:15 

Konunun dışına çıkılmasın diyoruz adam 500 satır yazıp kaşla göz arasında inançsız olan insanlara çakıyor bir şey söylerim çok zoruna gider ama burada iyi niyetine inandığım inanç sahibi üyeler de var o yüzden sesimi çıkarmıyorum.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 12:29 
Kullanıcı avatarı

Hani bazı aptallara göre bizi kıskanan Almanya varya, 30bin vakada 126 ölü ile dünyaya sağlık dersi veriyor.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 12:40 

Çok geçmiş olsun @hantur. Tertemiz çıkar inşallah..

sfenk35 yazdı:
Hani bazı aptallara göre bizi kıskanan Almanya varya, 30bin vakada 126 ölü ile dünyaya sağlık dersi veriyor.

Bizim covid19 için ayırdığımız bütçe Almanya'nın ayırdığı bütçenin zekatı kadar. Tam olarak kırkta biri.

Üstelik bu bütçenin de emekliler için ayrılan 500tl + kolonya masrafını çıkarsak çoğunlukla yandaş müteahhitler için olduğu ortada.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 12:58 
Kullanıcı avatarı

şu sokağa çıkma yasağını verin artık verin... bugün de iş yerimi açamadım. yarın önceden aldığım işin teslimatı var. mecbur açacağımki ordan gelen parayla ötelemediğiniz stopaj ve kiramın bi kısmını yatıracağım . iş yeri hissedarlarından biri ms hastası ve yaşı yüksek. hayatı tedavide hastanelerde geçiyor kiralarla geçiniyor tedavi oluyor gel de bu adamdan kirayı ötelemesini rica et.sosyal devlet bugünler içindir işte. italyada cafesi olan arkadaşımla konuştum kiralar aynen ödeniyor ama yüzde 60 ' ı vergiden düşürülüyor dedi...Yanılmıyorsam Fransa'da falan da esnafın kiraları devlet tarafından karşılanıyor. bizde yapılan tek şey Kdv 'nin ötelenmesi. Kdv öteleniyor ama her zaman neden var diye sorguladığım esnafın en büyük belası stopajla ilgili net bir açıklama yok. bu kara günler için merkez bankasında tutulan ihtiyat akçesi tuzla buz oldu. işsizlik fonundaki paralar çok büyük ihtimalle kullanıldı akibetinin ne olduğu belli değil. paralar hunharca saraylara , suriyelilere , ejder meyvelerine, müteahhitlere, lüks makam arabalarına harcandı. şimdi kendi ülke vatandaşına, esnafına içine rahatlatacak zerre bir önlem tedbir yok...Esnafın en büyük yükü yüksek kiralarıdır, stopajıdır , bağkur ile ilgili bile açıklama yok sadece Kdv . daha yeni Ukrayna ordusuna bile bağış yaptı bu hükümet. niye neden niçin sırf Rusya ya ters gitmek için mi?

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 13:02 
Kullanıcı avatarı

Dün akşam sağlık bakanı tüm sağlık çalışanlarına 3 ay ek ödeme yapılacağını söyledi. Tüm sağlık çalışanlarının 3 ay boyunca çift maaş alacağını belirtti.

Bir sağlık çalışanı olarak bugün öğreniyoruz ki bu ek ödeme sadece memur statüsün de çalışanlar icin geçerliymiş. Bizler yani KHK ile taşerondan kadroya 4d(işçi) statüsüne geçenleri kapsamıyormuş. Ulan adaletiniz batsın be hastahane de aynı işi yaptığım hemşire teknisyen memur diye çift maaş alacak biz asgari ücrete devam burada bile çifte standartın babası var. Biz risk altın da değilmiyiz? Biz de memurlarla aynı işi yapıp aynı görevde aynı birmde çalışan sağlıkçıların. Çalıştığım hastane yarın bir gün koronalı hastalarla dolduğun da bizde canımızı dişimize takıp çalışacağız bu ayrımcılığı yapanlara yazıklar olsun...

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 13:06 
Kullanıcı avatarı

Başlık politizeye dönmeye başladı ama affınıza sığınarak bende yazayım. Sonra bana cevap veren olursa bile cevap yazmayacağım sadece corona konuşacağım. 24 Yaşındayım eski türkiye'yi görmedim sadece okuduklarımızdan izlediklerimizden biliyorum. Denmiş ki eski türkiye şöyleydi böyleydi,görmeyenler konuşuyor benim ailemde sıradan türk insanı annem dedem 5 vakit namaz kılar kendileri eski türkiye'yi özlediklerini söylüyor.

Eski türkiye'de çok önceleri sağ sol kavgası varmış ama darbe olunca halk kabullenmiş kavgayı yapanlar büyüklermiş halk yine birbirine saygılıymış. Eski türkiye'de komşuluk ilişkileri varmış, insanlar bu kadar kutuplaşmamış o ev chpli bu akpli diye birbirine yan gözle bakmamış. Dedem der ben demirelide severdim eceviti'de türkeş'i de der hepsi bizim için liderdi gidip sandığa oy atardık der şimdi öyle mi? Eski türkiye'de bu kadar adam kayırma torpil yokmuş en azından tek parti olmadığı için. Şimdi bana söyleyin bir üniversite mezunu beyaz yaka olarak bir şirkete işe girmek için akp'den bir tanıdığı olmak zorunda mı değil mi? Daha geçen bir şirkete başvurdum 3 sağlam referans yazdım tutup müdürün yeğenini almışlar, ondan bir şirkete başvurdum parti kanalıyla gelen adamı almışlar benim suçum ne ailemin eski türkiye'yi özlemesi mi?

Sağlık sağlık deniyor evet eski türkiye'yi görmedikte kardeşim ben bir devlet hastanesinden randevu almaya kalkıyorum 15 20 gün sonrasına randevu veriyor. Buna diş bölümüde dahil. 15 20 gün ben acile gitmek zorunda mıyım bir iğne vurulmak için? Bunlar ne oluyor peki?

Ben iyi kötü bir üniversite okumuşum, kendi ideallarim doğrultusunda bir dünya görüşü belirlemişim evet eski türkiye'yi görmedikte kusura bakmayın yeni türkiye'ninde çok savunulacak bir tarafını göremiyorum. Bu ülkede eğitim seviyesi yükseldikçe bizim oylarımız düşüyor denildi.

Benim ülkemde başkanlık sistemi gelsin çağ atlayacağız dediler daha ekonomimiz kötü olduğu için esnafımıza işçimize bakamadığımız için sokağa çıkma yasağı ilan edemiyoruz, faturaları 1 ay bile erteleyemiyoruz. Eskiden olsa yazar fırlatan halk neden tepki göstermiyor veya gösteremiyor? Benim eski türkiye'yi görmüş dedem bunu soruyor kendine bu ne olacak?
Demokrasi sadece biz yüzde 50 aldık iktidarız demek değildir. Demokrasi en başta halkı eğitmek, bilinçi yurttaş yapmaktır. Bu milletin yarıdan fazlası bizi istiyor ozaman istediğimiz gibi at koştururuz her yaptığımız doğru demek değildir. Bu millet iktidar fetöye övgüler dizerken alkışladı oy verdi şimdi yine oy veriyor. Bu millet çözüm süreçleri gördü alkışladı yüzde 50 oy verdi, çözüm süreci bitti bu iktidar milliyetçi olmaya başladı yine oy verdi. Yarın öbürgün tayyip fetöyle barışsa yine oy verir.
Bu iktidarın 20 senedir iktidarda kalma sebebi milletin eski türkiye nefreti değil siyasetin "anti chp, dinsiz chp" ekseninde yürümesi ve 2002 seçimlerinde merkez sağda dyp ve anapın meclis dışında kalmasıdır, tayyip erdoğan'ın liderlik figürüdür. Yani konjonktüreldir. Tayyip erdoğan'ın karşısında chp olduğu sürece kazanan herzaman akp olacaktır. Burada a haberde belgesel izleyerek durmadan iktidar övücülüğüne gerek yok.

Geçen çok güzel bir yazı okudum bu dışarıya çıkan yasaklara uymayan gamsız 65 yaş üzeri 68 kuşağından kalma kişiler. O neslin bütün aydınları ülkücüsünden devrimcisine yani şu an 65 75 yaş arası olup ülkeye hizmet edecek nesil 12 eylülde idam edildi hapislere atıldı sindirildi. Ortaya bu siyasal islamcılar çıktı, Ozamanlar bir ideali olmayan, görüşü olmayan hedefi olmayan kişilerde şimdi dinsiz cehape diye diye 20 yıldır oy veriyor işte. Şimdi böyle bir şey yazdığım için işte siz tepeden bakıyorsunuz diyen çıkar ne yapalım o kadarda olsun yalan mı?

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 13:14 
Kullanıcı avatarı

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2243 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 225  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Bizans1905, Bozkurt1903, fba, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Hep YEK, ozerctnky, pirlo35, shinamira, Ötüken06

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye