Zaman: 31 Eki 2020, 09:56

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4285 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 429  Sonraki
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 03:39 

Velete bak 15-16 yaşında taksi parası vermiş de eve göndermiş dedeyi ama onun reklamını yapmayacak kadar da mütevazi.
Nasıl ortamda yetiştiği attığı instagram hikayelerinden belli.Ben ilk videodan çok daha sonra attığı hikayelerdeki hareketlerine tav oldum.Yanındaki veletlerin de ondan farkı yok.18'den küçükse ilk başta ehliyetten dolayı kitlerler umarım para cezası.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 03:57 

Pandemi; dünyada birden fazla ülkede veya kıtada, çok geniş bir alanda yayılan ve etkisini gösteren salgın hastalıklara verilen genel isimdir.
Çin kaynaklı başlayıp bütün dünyayı saran bugün itibariyle dünyanın en gelişmiş ekonomilerinin ve ülkelerinin çaresiz kaldığı bir virüsün henüz ülkemizde görülmediği dönemde sosyal medyada neden gelmedi diye üzülen bir kesim varken burada yapılan yorumlara artık alıştık. Ne yapalım gericilerin yönettiği sağlık sistemi bu kadar oluyor. Eski dönemleride biliyoruz hani şu tanesi 4.5 dolardan alınan stentleri, devlete 2450 dolara fatura edip sskyı batıran ilerici yönetimleride gördük o yüzden buradan kalabalık muhalif ortamında esip gürleyen her yoruma söz söylenmiyorsa sebebi ortam gerilmesin herkesin derdi var diyedir.
Madem öyle işin siyaset boyutunu konuşacağız, o zaman bu dönemde ihtiyaç derecesi kat be kat artan ve ne kadar gerekli olduğu bugün ortaya çıkan şehir hastanelerini yaptırmayız diye engeller çıkaranlar için de iki kelam edelim değil mi? Ülkemizin ana muhalefet partisi genel başkanı bu kadar hasta yok şehir hastanesine ne gerek var derken, yine burada çoğunluğun desteklediği istanbul bb başkanı şehir hastanesine giden yolu kapatırken, F. portakalın muhabirleri sahte hasta ile şehir hastanelerini karalamaya çalışırken, eleştiri konusunda aynı duyarlılığı burada kimseden göremedik. Ekonomi konusunda eleştirirsin anlarım eyvallah ama sağlık konusunda eleştirirken kusura bakmayın iftira atıyorsunuz. Burada kimsenin geçmişini, yaşını bilmem belki çoğunluk 30 yaş altıdır ve benim söylediklerime masal gözüyle bakanlar olacaktır ama bizim kuşağımız 90lı yılları iyi bilir sabahın 5'inde hastaneye sıra kapmak için gidip akşam 5'lere kadar eve dönemediğimiz, herkesin elinde sağlık karnesini üstüste koyup dağ kadar yığılma ile o gün sonunda kendisine sıra gelince mutlu olunan, reçeteye yazılan ilaçların bir kısmını eczanede bulamadığımız için hastalık geçtikten sonra alabilen, parası olmayanın muayene olamadığı parası olanın da dünyalar ödediği o günler, hastaneye gitmeye korktuğumuz o leş gibi ortamlarda sağlam insanların hasta olduğu, bir odada 6-8 hastanın üstüste yattığı o ortamları biz çok iyi biliriz ama burda bu günleri görmeyenler o ortamları yaşamayanlar bugün gelmiş 5 yıldızlı otel konforundaki hastanelerin verdiği sağlık hizmetleri konusunda esip gürlüyor. Hoş o dönemleri görenlerde 3 maymunu oynuyor. O dönemde parası olmayanlar hastanelerde rehin kalıyordu bugün devlet yapmak zorunda diyen bir kesim var evet doğru devlet bu hizmetleri yapmak zorunda peki bizim kabahatimiz neydi biz niye göremedik o devleti? Elinizi vicdanınıza koyun öyle eleştirin kimse size neden muhalifsiniz demiyor aksine saygı duyuyorum ama işi yalan söyleyerek kalabalık bir ortamda algı yaparak şu virüs belasından ortak bir şekilde kurtulma mücadelesinden ziyade işi siyaset boyutunda değerlendirecekseniz, eleştiriye şehir hastanelerine ne gerek var deyip bugün çıkıp yatak sayısı yetersiz diye rapor hazırlayan ana muhalefet partisinden başlayabilirsiniz.
Kimse kör değil herkes yaşanan sürecin farkında şu süreci ne ölümüne karalayıp ne de kör kütük savunanlardan değilim. Hatalar vardır bugün dünyanın en büyük devletleri bu virüse teslim oldu zaten bu salgından kaçma şansımız yoktu bizim şansımız bize geç gelmesi oldu. En büyük sorun cehaletle ilgili insanlar herşeyi devletten bekliyor ama kimse işin ciddiyetini kavramış değil ve bu gerizekalılar yüzünden daha başka sıkıntılar ortaya çıkıyor. Adamı karantinaya alıyorsun kaçmaya çalışıyor bu insanlarla devlet ne kadar başarılı olabilir? Sürecin uzaması toplumu da yoracak umarım en kısa sürede atlatırız yoksa insanları evde tutmak bu zamanda kolay değil Allah yardımcımız olsun.
●Şeytani (üst) aklı tanımayıp varlığına inanmayanlar bu son söylediklerime gülüp geçebilirler. Bu yapı insan neslini 500 milyonun altına düşürüp tek dünya devleti kurmanın peşinde hedefleri bütün dinleri yok edip kendi inançlarını dünyaya hakim kılmak ve bu amaç uğruna dünyayı ateşe vermekten bir an tereddüt etmeyecek bir inanca sahipler. Bu virüs salgını işin daha başlangıcı, Allah bunlara fırsat vermesin yoksa dünyayı daha kötü günlere hazırlamanın altyapısını oluşturuyorlar. Covid-19 ile 60 yaş üstünü test ettiler bir sonraki yapacakları iş 30 yaş üstü olacaktır. Bunların hedefindeki kesim Z kuşağı dedikleri teknoloji ile yetişen dünyadan bi haber neslin, geçmiş ile olan bağlarını koparıp dinsiz, hissiz, menfaatperest ve ahlaksız hale getirip istedikleri ortamı oluşturmak. Imf, Bm, Dünya sağlık örgütü, Dünya bankası gibi aparatlarla karşı koyan herkesi istedikleri noktaya getirmenin peşindeler. Bakın bir virüs ile bütün insanları evlere kapattılar bundan sonra yapacakları şey daha büyük korku üretip insanları çip takmaya zorunlu hale getirmek. Bu virüs kargaşasında abd merkez bankası 1.5 trilyon dolar karşılıksız para basma kararı aldı. Her 100 doların maliyeti 1 cent olan 1.5 trilyon doların kontrolünü hangi aile sağlıyor? Söylediklerim belki hayal geliyor bazılarına ama artık bilgi herkesin ulaşabildiği kolaylıkta, bana inanmamakta kendinize göre haklı olabilirsiniz ama lütfen araştırın.. Karşımızda masumane saf insani duygularla oluşmuş bir yapı yok, kendi deyimleri ile tanrıyı kıyamete zorlamak için uğraşıyorlar.●

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 07:43 

ABD SON 24 SAAT
10.000 yeni vaka
122 kişi hayatını kaybetti
45.322 toplam vaka
582 toplam can kaybı

Kitler kullanılmaya başlayınca sayılar böyle olmaz inşallah.
Her ülkenin gündemi benzer, biraz baktım onlar da “Bazı eyalet valileri Trump’tan para yardımı almak için deli gibi test yapıp vaka yükseltiyormuş”

Başa Dön

Power MOD
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 08:39 

network yazdı:
Bahsedilen Ankaradaki çocuk Bizim tribunden bi abimizin oğlu.

Öncelikle yapılan salakca , cahilce ve küstahça bisey , burada hemfikiriz , bunun savunulacak hic bir yani yok.

Ancak , daha dun arabadan sokakta yürüyen 70 Yaşındaki amcaya laf atilinca , sirf adam 's.tirin gidin' dediği için gülen bir toplumken..

Yine bankta oturan 2 tane 65-70 yas araliginda amcalara pencerelerden balonlu su atılırken gülen bir toplumken..

Yine dun polis arabasını gorunce kaçan 75 yasindaki amcalara gulen bir toplumken...

1 gunde ne değişti de herkes 15 16 yaşında, hem cahil , hemde aptal bir çocuğun yaptıklarına bu kadar takıldı?

Cevap yapılan amcanin konusma tarzı, üslubu, belkide çaresizliği..
Yani eger o amca da , hadi s... gidin dese , bugün ona da herkes gülüyor olacaktı.

Çocuk yapmis bi mallık bunun savunulacak hiç-bir tarafı yok ancak bu ulkede bubkadar linci daha once kim yemiştir hatırlamıyorum bile.

Şaka gibi valla.

Çocuk bide havaya girmis , muhtemelen babasının hiçbişeyden haberi yoktur , sabah arayıp anlatacam herşeyi artık. Ogrenecekler, egitilecekler..

Murat seni ayrı severim ama şu yazıyı senin yazman üzdü beni Ancak cümlesi girdikten sonraki yazın başka biri yazsa tamam derimde sen yazınca şaşırdım bu çoçuğun savunulacak bir tarafı yok videoyu sabah izledim baya bir infial yaratmış herkes paylaşıyor o amcayı öyle görünce içimden çok şey koptu el filan öptürmesinler o amcanın o amcayı bulup gereken yapılsın eşi varmı yokmu çoçuğu varmı yokmu bilinmiyor ihtiyacı olmasa zaten çıkmayacak biri belli görüntülere çok üzüldüm içim buruldu sen ve arkadaşların bu amcayı bulup sahip çıkacağınızı düşünüyorum ama bu videoyu çeken kardeşi o amcayla bir daha yan yana getirmeyin

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 08:52 
Kullanıcı avatarı

network yazdı:
Bahsedilen Ankaradaki çocuk Bizim tribunden bi abimizin oğlu.

Öncelikle yapılan salakca , cahilce ve küstahça bisey , burada hemfikiriz , bunun savunulacak hic bir yani yok.

Ancak , daha dun arabadan sokakta yürüyen 70 Yaşındaki amcaya laf atilinca , sirf adam 's.tirin gidin' dediği için gülen bir toplumken..

Yine bankta oturan 2 tane 65-70 yas araliginda amcalara pencerelerden balonlu su atılırken gülen bir toplumken..

Yine dun polis arabasını gorunce kaçan 75 yasindaki amcalara gulen bir toplumken...

1 gunde ne değişti de herkes 15 16 yaşında, hem cahil , hemde aptal bir çocuğun yaptıklarına bu kadar takıldı?

Cevap yapılan amcanin konusma tarzı, üslubu, belkide çaresizliği..
Yani eger o amca da , hadi s... gidin dese , bugün ona da herkes gülüyor olacaktı.

Çocuk yapmis bi mallık bunun savunulacak hiç-bir tarafı yok ancak bu ulkede bu kadar linci daha once kim yemiştir hatırlamıyorum bile.

Şaka gibi valla.

Çocuk bide havaya girmis , muhtemelen babasının hiçbişeyden haberi yoktur , sabah arayıp anlatacam herşeyi artık. Ogrenecekler, egitilecekler..

Uzun süredir buralardayım 2000lerden beri.

Yazarım cızerım okurum severim seni. KARAKTERLİ BİR ADAMSIN.

Videoyu görünce içim cız etti. Ben ağlayacaktım AMCA yerine.

O abiye söyle 3 öğün yemek 5 öğün dayak.

Polis mi zabıta mı bekçi mi o arkadaş.

Cezai işlem yaparız falan ne ayak.

İnşallah adamın çocukları falan vardır da gereken dersi de alır.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 09:02 
Kullanıcı avatarı

minigolfmuduru yazdı:
ABD SON 24 SAAT
10.000 yeni vaka
122 kişi hayatını kaybetti
45.322 toplam vaka
582 toplam can kaybı

Kitler kullanılmaya başlayınca sayılar böyle olmaz inşallah.
Her ülkenin gündemi benzer, biraz baktım onlar da “Bazı eyalet valileri Trump’tan para yardımı almak için deli gibi test yapıp vaka yükseltiyormuş”

Bence doğrsunu yapıyorlar.Ne kadar çok test o kadar fazla önlem.Bana ülkemizdeki rakamlar inandırıcı gelmiyor.50-100-200 diye giderken 3 gündür 200 de sayıyor rakam.Bütün ülkelerde tam aksi durumken bizde böyle olması ne bileyim ya.Her yaşanılan sıkıntılı süreçte paranoya olduğumuz gibi burada hepten kafayı sıyırıcaz gibi duruyor.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 09:11 

Dün bilim kurulundan bir prof konusuyordu biraz dinledim.Adam diyorki bizim öngörümüz haziran ayı içerisinde Çin gibi bir duruma gelmek.Bunu söylerkende kendi vücut dile bile inanmıyor gibiydi.Haziranda Çin gibi bir duruma gelmek demek ülkemizde hayatın duracağı anlamına geliyor.İyi günler geçirmeyeceğiz herkes tedbirini aldığı kadar alsın.Bizim korkumuz diyor hazirandan sonra kış ayları içerisinde ikinci br dalganın gelmesi dedi.O zamana kadar etkili bir aşı inşallah bulunur vs dedi.

Ülkece kaos yasayacaz belli oldu.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 09:37 

650 vaka yaşanan yunanistan ıtalya olmamak adına anında sokağa çıkma yasağı getirdi.ekonomisi bitik bir ülkeden bahsediyoruz.Biz ise her akşam çıkıp bir sayı veren,özellikle cumhurbaşkanımıza ve maliye bakanimiza teşekkürü borç bilen sağlık bakanimiza methiyetler duzuyoruz.neden?

2 gün önce kalcasi kırılan bir yakinimizi bozyaka acile götürdük.hiçbir önlem yok,hiçbir uyarı yok.ortada bulaşması gereken bir virüs var ise çok rahat bir şekilde bulaşması gereken herbir yere bulasiyordur.metropoller böyle ise diğer şehirler nasıldır,ne gibi önlemler alınmıştır düşünmek lazım...rica ediyorum evlerden çıkmayalım,oldu ricayla hallettik.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 09:57 

@Başkentli, kardeş AKP Genel Merkezi'nden falan katılıyorsan söyle valla ona göre sana ayrıcalık tanıyalım. Burda gelip sürekli iktidar güzellemeleri yapıp, sonra olayı yeni düzenine bağlayan komplo teorilerisi tarzı yazıların da artık bok tadı vermeye başladı. Yok şehir hastanelerine karşıydınız bak noldu? Yok önceden bu böyle miydi? Yok İnönü zamanında ülkeyi sattınız şimdi götü doğrultamıyoruz vs vs bak şimdi göt oldunuz? Yok Lozan, yok Suriye, Katil Esed yaşasın İHA-SİHA bla bla bla.
Bu moddan çıkmadıkça kimse senin ve senin gibi öc alırcasına yazan türevlerinin yazıklarını bi tarafına takmayacak artık bi anla ya. Ya yazmayım yazmayım dedim ama yeter be kardeşim. Eminim benim gibi yazıp yazıp silen bir sürü insan vardır.
Ya hakikaten ne istiyorsun eleştirmeyelim mi? Sürekli ülkeyi 20 sene öncesiyle kıyaslayarak mutlu mu olalım? Hepimiz reise tapalım mı? Ne istiyorsunuz siz, nasıl mutlu edebiliriz sizi? Ülkeyi sadece sen ve senin gibi düşünenlere bırakmadığımız sürece siz, bence sizin gibi düşünmeyenlerle mutlu olabileceğinize inanmıyorum artık.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2020, 10:02 

Sağlık Bakanlığı coronavirüs olası vaka tanımına yeni bir madde ekledi. Coronavirüs olası vaka tanımına Bakanlık tarafından, "Ani başlangıçlı ateş ile birlikte öksürük veya nefes darlığı olan ve burun akıntısı OLMAYAN hastalar da coronavirüs şüpheli vakası sayılacak." maddesi eklendi.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4285 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 429  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], DaltonForma, garajalti, Google [Bot], Google Adsense [Bot], isevil, kasadaparayok, the10kolik

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye