Zaman: 25 Eyl 2020, 05:41

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4234 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 424  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2020, 10:55 
Kullanıcı avatarı

kuzeymaraton yazdı:
sokağa çıkma yasağı gelmeyecek. günde 3000 vaka olsa da gelmeyecek, ben artık ümidi kestim. allah yardımcımız olsun.

tabiki gelmeyecek. gelse bile sadece işe gidenler kapsam dışı kalır, kalanlarına yasak gelir.
Bizde buna 1 hafta dayanacak ekonomi yok. bu hastalık mayısı geçerse ve azalma durma göstermezse allah korusun ülkede kaos çıkar. esas mutfak stoğu o zamana lazım.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2020, 11:03 
Kullanıcı avatarı

Çin , 1940 yılında ülkelerinde yaşanan kolera salgını sonrası Atatürk döneminde kurulan akademinin kendilerine yaptığı yardım dolayısıyla Türkiye'ye korona virüs tespitinde kullanılan 2 Milyon tanı kitini ücretsiz gönderdi.
Ücretini, Atatürk ödedi dediler...

Başa Dön

Administrator
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2020, 11:10 
Kullanıcı avatarı

Dürüst olmak gerekirse verilen bilgilerin detay anlamında yetersiz olduğunu düşünüyorum.

Her gün X kadar test yapıldı, X kadar pozitif vak'a mevcut ve X kadar vatandaşımız hayatını kaybetti tarzı açıklama yapılıyordu fakat dün test sayısı da paylaşılmadı.

Burada önemli nokta ne kadar fazla test yapabilirsen o kadar kişiye ulaşarak olayın büyümesini engellemek.

Mesela hiç iyileşen var mı bilmiyoruz.

Ayrıca bence de artık ülke genelinde sokağa çıkma yasağı getirilmeli ve sadece belirli saatler arasında hastaneler, eczaneler, marketler, fırınlar vb önemli ihtiyaçları karşılayabileceğimiz yerler açık olmalı.

Şu son 2-3 gün gösterdi ki sözde okumuşu, cahili, beyaz yakalısı, mavi yakalısı, orta ya da üst düzey yönetici sınıfı pek de fark etmiyor.

Çoğu insan dışarıda ve halen bunun "tatil" olduğunu sanıyorlar.

İşin en büyük pis yanı bu sigara - alkol gibi sadece içene zararlı değil. Siz bir şekilde enfekte olursanız yaşadığınız, çalıştığını yerdeki insanlara bulaştırmama gibi bir şansınız yok.

Allah korusun, bir şekilde buna enfekte olup annesini, babasını, dedesini vb tanıdığına da bulaştırıp hayatını kaybetmesine sebep olmak ve sonunda iyileşmek insanı zaten psikolojik olarak öldürür.

Bu arada devlet en azından Mart ve Nisan ayları için faturaları 3 ay ertelemeli, şirketlere de ne bileyim SGK vb konularda destek çıkmalıydı.

Sokağa çıkma yasağının verilmemesinin ve verilemeyecek olmasının belki de en büyük sebebi bu. Bir hafta kimse gerçekten evden çıkmasın batar her yer. Ekonomimiz malum...

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2020, 11:40 
Kullanıcı avatarı

Bozkurt1903 yazdı:
Çin , 1940 yılında ülkelerinde yaşanan kolera salgını sonrası Atatürk döneminde kurulan akademinin kendilerine yaptığı yardım dolayısıyla Türkiye'ye korona virüs tespitinde kullanılan 2 Milyon tanı kitini ücretsiz gönderdi.

Ekleyelim; :idea:

Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi 2011 Senesinde R.T.Erdoğan tarafından kapatılmıştı :?:

Bu arada haber doğrulanamadı. ne Çin medyasında ne başka bir yerde. Sağlam kaynak verebilecek var mı?

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2020, 11:47 
Kullanıcı avatarı

Herkes ümidi yaza bağlamış durumda.Aslında bu bile durumun ne kadar kritik olduğunu bile anlatıyor bize.Oğuzhan Uğur'un dediği gibi resmen İq testi yapılıyor şuan ülkelere.

Birde devamlı ekonomik olarak zarar göreceğimizden bahsediliyor.Arkadaşlar sorun küresel ve şuan süper güç denilen devletler bile acizliklerinden kırılıyorlar Çin hariç.Sebebleride az çok belli über önlemler ile durumu bertaraf etmiş gibi duruyorlar.

Yani sadece biz değil bütün dünya ciddi zararlar görecek.Ben 3-5 gün içerisinde (iş işten geçtikten sonra tabiki) süper kahranımızın kurtarıcı rolüyle çıkıp tvlerde hem yasak ilan edeceğini hemde siyasetin m.ına koyup fırsatçılık yapacağını düşünüyorum.Hiç yanıltmadılar bugüne kadar yanıltmazlarda.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2020, 11:49 
Kullanıcı avatarı

Bozkurt1903 yazdı:

bu olay kesinlikle olmamıştır diyemem ama olma ihtimali de bayağı düşük. o tarihlerde çin japon işgali altında oldukça sert bir savaş vermekte. hangi koşullarda gönderilebilir ki bu ürünler.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2020, 11:53 
Kullanıcı avatarı

Bazı kamu bankaları damat beyin açıklamalarına göre bir çalışma içersinde kredi kartı bireysel kredi ödemeleri hakkında esnekli gösterecekmiş.. umarım bu diğer bankalar içinde geçerli olur, ki olacaktır da..

ben bodrum da yaşıyorum sosyal medya dan gelen mesajlara bakmayın.. bodrum cidden boş vaka yok diye biliyorum fakat markete falan cıktıgım da herkes ağzını burnunu kapatmıs bi şekilde önlem almış durumun da ( merkezden bahsediyorum ' marina ' )

bazı adli vakalar ertelenmiş durum da duruşması olanlar falan varsa bir şekilde arayıp öğrensinler bence denetim serbestlik 4 mayıs a kadar olan toplantı / karakola imza vs. o işlemlerde 4 mayısa kadar ertelenmiş durum da boşuna karakola falan gitmeyin ama yine bir araştırın :roll:

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2020, 12:15 

Çalıştığım fabrikadan mesaj geldi. Kronik bir hastalığı olanlar raporlarını getirsin izin verilecek yazıyor. 15 gün önce hastaneye çıkmıştım. Orada kronik bronşit denildi, enabız'da da yazıyor. Ama sağlık raporu falan yok. Ne yapmalıyım bilen var mı?

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2020, 12:22 
Kullanıcı avatarı

serserimayın yazdı:
Çalıştığım fabrikadan mesaj geldi. Kronik bir hastalığı olanlar raporlarını getirsin izin verilecek yazıyor. 15 gün önce hastaneye çıkmıştım. Orada kronik bronşit denildi, enabız'da da yazıyor. Ama sağlık raporu falan yok. Ne yapmalıyım bilen var mı?

Bence git Aile Doktoruna danis bi. Belki rapor cikara bilir?

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2020, 12:35 

serserimayin yazdı:

15 gün önce özel hastaneye çıktım. 2 gün istirahat raporu almıştım. İstirahat raporunda kronik bronşit yazıyordu. Bunu da iş yerine vermiştim. Zaten e nabız üzerinden bakıyorum. Orada da yazıyor. Bir de 5-6 ay önce devlet hastanesine çıkmışım orada da Astım teşhisi var. Ama bunlara dair hastalık raporu mu veriyorlar hiç bilmiyorum, bunu öğrenmek istemiştim. Yani benden istediklerini tam anlayamadım hastaneden alınacak bir istirahat raporu mu istiyorlar yoksa kronik rahatsızlık olduğunu belirten bir rapor mu. Neyse 2 saat sonra işe gideceğim. Orada öğrenirim. Dediğim gibi Fabrika izin vereceğiz demiş. Şimdi fabrika izin verirse ücretsiz izin mi verecek, yıllık izinden mi kesecek tam bilmiyorum

Bir kaç saat önce bunu yazmıştım. İşe gittim. 2 hafta önce aldığım 2 günlük istirahat raporunda kronik bronşit yazdığını sorumlu görmüştü. Fabrika bu kişilere haber vermiş, onun aklına da ben gelince bugün öğlen saatlerinde bana raporunu getir diye mesaj göndermişti. İşe gidince direkt onun yanına gittim. Ben sağlık rapor almadım dedim ama edevlet üzerinde hastalık sonuçlarında kronik bronşit yazıyor dedim. E devlet'ten beraber baktık, bana tamam sen idari işlere git, oradan çıktı alsın onu iş yeri hekimine götür dedi. Sonra eve git dedi.

İdari işlere çıktım. İsmimi falan sordu. Onlar da zaten çalışanların dosyasından kronik rahatsızlığı olanları tespit etmişler, 30 kişi olduğunu ama benim ismimin olmadığını söylediler. Sonra edevlet'ten beraber baktık. Orada da hastalık sonuçlarında kronik bronşit yazıyor. Rapor falan sordular. Yok dedim. İlk başta hastaneden rapor almalısın falan dediler sonra ama zaten burada hastalık yazıyor falan filan dediler. Onlar da ne yapacaklarını bilmiyorlar. Daha sonra iş yeri hekimini aradılar o da fabrikada değilmiş. Tamam gönderin demiş iş yeri hekimi ben yarın gelince bakarım demiş, artık neye bakacak bilmiyorum. Bana da yarın telefonun açık dursun biz seni arayacağız dediler.

Şimdi devlet kronik hastalığı bulunanlar idari izinli sayılacak diyor ama bunun için rapor mu olması gerekli bunu hiç kimse bilmiyor. Ya da kronik hastalık olunca rapor çıkması mı gerekliydi. Ben de kronik bronşit tanısı var ama raporum yok. Ne olcak bu durum ne ben ne iş yeri ne de tam olarak doktor bilmiyor. Biraz uzun ve özel olduk kusura bakmayın ama bu işten bişey anlamadım

En son serserimayın tarafından 23 Mar 2020, 17:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4234 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 424  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], körfezli_celik, Malamadre61, tribunde, umittttt

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye