Zaman: 23 Eki 2020, 00:18

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4272 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 428  Sonraki
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2020, 10:01 

Dün bir kaç uzman konusuyordu tv de .Salgın nufusun yüzde 40-50 sine zaten bulaşacak diyorlardı.Sokağa çıkma yasağını bugünden itibaren uygulanmazsa 5 veya 10 gün sonra ilan etmenin hiçbir mantığı yok diyorlardı.Bizim insanımız öyle çıkmayın vs anlamaz kardeşim yasak olursada anlamaz yasağın bir yaptırımı olmalı yoksa yine kimse dinlemez.Asker yolcu edenlerde gr beyin yok gerçekten yok.Kayseride otogar dolup taşmış genç yaşlı hay sizin beyninize.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2020, 10:18 

Süreci çok iyi yöneten(!) bakan, alkışların en büyüğü sayın cumhurbaşkanınızdan geldi diye tweet attı dün gece.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2020, 10:52 
Kullanıcı avatarı

Elessar yazdı:
Süreci çok iyi yöneten(!) bakan, alkışların en büyüğü sayın cumhurbaşkanınızdan geldi diye tweet attı dün gece.

sende buna mı takıldın?

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2020, 10:54 

fba yazdı:
Hadi ilk günlerde panik olmasın dedik. Katılıyorum da. Ama şu andan itibaren rakamları şehir şehir vermeleri lazım

kardeşim ne gerek var buna? örnek veriyorum erzurum’da vaka yok, o saatten sonra orada kimse tınlamaz. hiçbir tedbire riayet edilmez. teste girmemiş birisi de çok rahat gidip vakanın olmadığı yeri hallaç pamuğu gibi atar. bizim insanımız medeniyet bilmiyor. laftan anlamıyor. şu asker uğurlaması olayı ülkeye olan umudumu yerle bir etti. bu kadar ahmaklık gerçekten akıl alır gibi değil.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2020, 11:05 

Daha öncede söyledim malesef insanların çoğu vurdumduymaz bir tavırla bana birşey olmaz modunda gayet rahat hareket ediyor. Tamam sana bişey olmaz ama evine taşıdığın virüs annene babana evladına bulaşınca ne yapacaksın? Yaşlıların kalabalık ortamlarda dolaşması ise tek kelime ile kendi bindiği dalı kesiyorlar yakında görürler ne olacağını. Dün asker uğurlaması sırasında yaşanan muhabbeti görünce aklıma direk askeriyeye bulaşma ihtimali geldi bilinmeyen bir taşıyıcı bunu koskoca alaylara taşırsa hadi çık bakalım işin içinden. Şu an insanlardaki rahat tavrın en büyük sebebi daha bu bela ile yüzleşmemiş olması yarın kendisine çevresine bir bulaşsın o zaman göreceğiz bu rahat takılmaları. Devletin yapması gereken görevler var ama bu konuda vatandaşın yapması ve uyması gereken kurallar daha önemli bu işi bir noktaya kadar devlet kontrol edebilir halk bu tarz hareketlere devam ederse kimse bunun önüne geçemez.

https://youtu.be/tvRQXyGx8VE
"Düşmanını tanımayan mesafe kat edemez. Hayati Inanç"
10 dakikalık bu videoda suan yaşanan süreci farklı bir pencerede anlatmaya çalışmışlar. Aslında günümüz ve ilerleyen dönemde yaşanacak daha büyük felaketlerin geldiği adresi vermişler net olarak..

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2020, 11:26 

kuzeymaraton yazdı:
fba yazdı:
Hadi ilk günlerde panik olmasın dedik. Katılıyorum da. Ama şu andan itibaren rakamları şehir şehir vermeleri lazım

kardeşim ne gerek var buna? örnek veriyorum erzurum’da vaka yok, o saatten sonra orada kimse tınlamaz. hiçbir tedbire riayet edilmez. teste girmemiş birisi de çok rahat gidip vakanın olmadığı yeri hallaç pamuğu gibi atar. bizim insanımız medeniyet bilmiyor. laftan anlamıyor. şu asker uğurlaması olayı ülkeye olan umudumu yerle bir etti. bu kadar ahmaklık gerçekten akıl alır gibi değil.

2-3 arkadaşımız daha bu şekilde tepki verdi. Saygı duyuyorum sizin düşüncenize de.

Ben de aziz vatandaşımın umursamaz yapısını göz önüne alarak şöyle düşündüm:
*Bu umursamazlığı ve rahatlığı bir yerinden kırmaya ihtiyaç var.
*Kendi şehrinde olduğunu bilen vatandaşım meseleyi daha ciddiye alır, ama şimdi muhtemelen "burada yoktur" der onun amigdalası.
*Komşu ilde olduğunu duyan da yakında bize de gelecek diyebilir.

Almanya'da bunlar şehir şehir yayınlanıyor. Durum son derece şeffaf. Bence olayın ciddiyetini herkes fark etsin istenmiş. Ayrıca orada halk da bunu isterdi diye düşünüyorum. Şu siteyi herhalde görmüşsündür:
https://interaktiv.morgenpost.de/corona ... -weltweit/

Farklı yaklaşımlar olabilir. Siz de haklı olabilirsiniz. Benim istediğim toplumun umursamaz kısmının durumu iyice fark etmelerini sağlamak. Hayal dünyasından daha gerçek bir dünyaya geçmelerini sağlamak. Panik değil ama ciddiyet istiyorum.

Hepimiz aynı şeyi istiyoruz.
Kendimizi eve kapadık. Bulaşmamak ve bulaştırmamak için elimizden geleni yapıyoruz.
Ama bir kısmımız dışarıda geziyor.
Mevzuyu anamıza dedemize anlatmakta güçlük çekiyoruz.
O yüzden bilgi aydınlatsın durumu. Üstü örtülü kalmasın gerçeğin...

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2020, 11:40 
Kullanıcı avatarı

Sonunda bugün Fransız laboratuarları * SANOFİ * TEST sonuçlarını açıkladı ve önerilen *PLAQUENİL* Anti-Corona. Tüm dünyada 300.000'den fazla hasta için bu ilacı tavsiye etti.

Laboratuvar, Korona kontamine olmuş hastalar üzerinde test etti ve %100 tatmin edici sonuçlar elde etti. Plaquenil bir anti-sıtmadır ve Koronayı etkili bir şekilde öldürür.

https://www.connexionfrance.com/French- ... al-results.

1Tedavinin olumlu olduğu ile ilgili Fransa dan gelen son bilgi: Plaquenil+Zitromax+Ventoline, Sanofi FDA onayı da aldı 3 saat önce....

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2020, 11:41 

Erdal83 yazdı:
Elessar yazdı:

sende buna mı takıldın?

Şakşakçılığa devam yani. Cumhurbaşkanı THY ve müteahhit koruma paketi yerine halk paketi açıklayıp 1 trilyon fon ayırarak sokağa çıkma yasağı ilan etseydi o alkışı yapmış olurdu.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2020, 12:08 
Kullanıcı avatarı

network yazdı:
Vaka sayisi ile vefat hasta arasinda farklar olacaktir.
Italyada Vefat Yas Ortalaması şu ana kadar 79.5
Yani yaşlı insanlar fazla oralarda

Bizde vefat edenlerde yaşlı.

Italyada vakalardan daha çok vakaya sahip olacagimiz kesin ama vefat sayısında onlar kadar olmayabiliriz.

Bizim +60 yas grubunun neredeyse tamaminin kronik rahatsizligi var. Seker, tansiyon vs vs. O yuzden olum sebepleri gizlenmezse butun dunyanin aciyarak bakacagi bir surec yasayacagiz diye dusunuyorum. Bu kadar ahmakligin cehaletin bir karsiligi olmali, cezasini cekecegiz.

Size de tavsiyem yardim mardim yapmayin. Kendinizi de tasiyici yapip ailelerinizi riske atacaksiniz. Mahallenin cahil bunaklari colugumdan cocugumdan kiymetli degil.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2020, 12:31 

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4272 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 428  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: devrimciTS, Google [Bot], Google Adsense [Bot], inadına_körfez, Michy, muhalif55, Rodriguez, tam35style

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye