Zaman: 29 May 2020, 10:45

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4037 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 404  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2020, 02:03 
Kullanıcı avatarı

Almanya'da da millet hep parklarda dogada geziyor. Cocuklariyla gezen aileler, ciftler, yaslilar, bisikletciler, motorcular. Bos olan sadece carsilar gibi biraz. Oda dükkanlarin cogu kapali oldugu icin.

Sokaga cikma yasagi isteyen kesim var burada da.

Yarin itibariyle grup halinde gezme yasagi cikti, tek basina yada esinle cocuklarinla gezebilirsin sadece. Arkadas grubu bir arada olursan 2180€ para cezası var.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2020, 02:15 

Bu bir yandan da psikolojik bir savaş. Karamsar olmaya gerek yok. Vaka sayılarıyla virüsün yayılmasının bir alakası yok. 5 gün önce de virüs vardı, vaka yok deniliyordu. Tamamen test sayısı ile alakalı bir konu. Günlük vaka artmıyor yapılan test sayısı arttığı için hastalık yayılıyor gibi gözüküyor. Hala mecburen sokağa çıkan biri olarak İtalya'daki ölümler bizi olumlu etkilemiş, bunu net görebiliyorum. Devletin aldığı tedbirler ile İtalya'daki ölümlerin sayısı insanları korkutmaya yetmiş. Virüsün daha öncekiler gibi sıradan olmadığını ben anlamıştım. Sosyal medya, yabancı ülkelerde olan olaylar vs. bilgiye çok hızlı ulaşıyoruz. Fakat kendi ailemi bile ikna edemedim ilk günler. Annem de babam da sokağa çıkıyordu. Şimdi çok şükür ikisi de eve kapattı kendini. Vaka sayısı artacak, ölümler de olacak ama sakin olmak zorundayız. Dünyadaki en büyük devletleri bile etkileyen bir sorun. Türkiye ölçeğinde bir problem olsa korkardık ama biz çare bulamadık ABD'de mi bulamayacak? Kendini kurtardı diyelim, dünya ile bağlantısını sonsuza kadar koparacak mı? Global bir dünyadayız. Bu corona zıkkımı da normal grip hüviyetine kavuşana kadar tüm dünya çaba gösterecek. Bu günlerde olabildiğince dikkatli olalalım. Elimizden gelen tedbiri yapalım ama olacağına varacak. Sıkmayın canınızı.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2020, 02:56 
Kullanıcı avatarı

Keşke bakan şu açıklamayı sabit saatte yapmasa. Belki de “iyiliğimiz için” pskolojik ve bilinçli yapılan bir uygulamadır. Lakin bu halka ilişkiler işlerine aklım ermiyor. Vardır bir bildikleri.

Haber kanalları “Ramazan’da yayınlanan soru-cevap programlarına” döndü.

Asıl rezillik spor kanallarında yaşanacak. Hadi Bein falan eski maçları koyar. Aspor bugünden saçmalamaya başladı. Kahvenin de kahvesi muhabbeti. Erman “evde çocuk yapılır” minvalinde bişeyler kustu, Turgay Demir ağır saçmalamaya devam ediyor. Beyaz Tv’yi saymıyorum bile. Etkileşim için yapmayacakları iş yok.

Bu sokak mikrofoncuları da ilginç. Masum olduklarını düşünmüyorum. Evet insanımızı az çok tanıyoruz. Lakin belli tiyatro ve kurgularla yapılan videolarda sağlam algı oluşturuyor.

Bi de “polyanna” lar onlara bitiyorum. Film izle, kafanı rahatlat, bağışıklığını koru. İyi de aga. Bu işin bir de “bütçe” kısmı var. İşsizlik, icra, faturalar.. Bu aşırı polyannacılıkta ters tepiyor. İşini kaybetmekten korkan borçlu ve çocuklular, işini kaybeden gündelikçiler. Bi de bu insanlara “futbolla enerjisini alır” diyen 90’larda kalmışlar var. Bu sessiz milyonlar futbolunuzdan kaçalı yıllar oldu.

Goygoyla bitirelim. İddiacılar hafif hafif “seyircisiz” Tjk’ya kaymaya başladı.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2020, 04:25 
Kullanıcı avatarı

Son mesajımda anlatmak istediğimi şu tablo net ifade ediyor. İnşallah yanılırım ama Gardınızı alın beyler. Resim

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2020, 07:02 

Nedense ben sayının 5 hanelere ulaşacağını sanmıyorum. Bi yerde duracak hissi var. Umarım yanılmam.

1 haftaya, durma eğilimine girer. İtalya, Almanya çok gec kaldı,biz daha atik davrandık sanki.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2020, 07:17 
Kullanıcı avatarı

Ultras yazdı:
Son mesajımda anlatmak istediğimi şu tablo net ifade ediyor. İnşallah yanılırım ama Gardınızı alın beyler. Resim

Vaka olayı çok karışık, bugün yine bilim kurulundan programlara çıkanları dinledim kafa patates oldu.

Vakayı sanki yoğun bakımda başında bip bip diye ses gelen hasta gibi algılıyoruz. Lakin yurtdışında bu mereti kapmış lakin hafif atlatan genç biri de olabilir. 400 vakadan 0 ölümde olabilirmiş. İnşallah tabi.

Beni en çok korkutan kendinden habersiz veya bilinmeyen uyuyan vaka adayları ve onların şu an bulaştırdıkları.

Anladığım kadarıyla şu an sadece Yurtdışında bulunduysan ve böyle bir kişiden geçtiğini kanıtlayabiliyorsan “vaka” sayılıyorsun.

Ateş, Öksürük, solunum problemi var lakin yurtdışına çıkmadın ve böyle biriyle de muhattap olmadın. “Yine tedavine devam ediliyor ana bu oranlara girmiyorsun” benim anlafığım bu.

Bağışıklık sisteminin güçlü olması için sağlıklı düşünme şart. Lakin bu haberler/tablolar stres yapıyor. “Netflix izle, balkondan şarki” ile olmuyor.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2020, 07:59 
Kullanıcı avatarı

Dostum ülkede test yapılmıyor. Test herkese yapılsa vaka sayısı artacak lakin erken tespit edildiği için ölüm oranı azalacak.
Bir de bu virüsü kapıp, kaptığından haberdar olmadan hafifçe atlatanlar var. Bunlar bağışıklık sistemi güçlü olanlar işte. Bağışıklık sistemi az olan zaten ayvayı fena bir şekilde yiyor. İnanılmaz berbat bir ölüm şekli maalesef.
Biz kurtarırsak aşının bulunması ile kurtaracağız. Biraz böyle şeylerde şanslı bir milletiz. Yoksa eyvah eyvah diyorum. İnşallah yanılırım.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2020, 08:59 
Kullanıcı avatarı

1 hafta sonra cok daha vahim tablo ile karşılaşıcağız vaka sayısı onu gösteriyor çok hızlı bir artış var

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2020, 09:05 

Günde en az 10-20 bin test yapılma aşamasına bir an önce geçilmesi lazım.Yoksa önü alınamayacak.Virüsü taşıyıp hafif atlatan adamlar yaymaya devam ediyor.Testlerin acil bir şekilde yapılması gerekiyor.

Memlekette gerizekalı cok fazla adam cuma namazı fabrikamızda kılınacaktır.Cematimizi bekliyoruz diye durum paylasıyor.Hayret edilecek bir olay gerçekten.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2020, 09:15 

Halka açık bir şirkette çalıştığımdan dün Genel Kurulumuzu halka ve ortaklara açık şekilde gerçekleştirdik. Şirketin kökeni 1978 yıllarına dayandığından ve o yıllarda gurbetçiler de hisse senetlerini bir nevi emeklilik garantisi olarak gördüklerinden hep hisse senedi toplamışlar vs. 1 otobüs dolusu yaşlı amca ve teyze hissedarımız her sene gelirler. Konuşulan konulardan bihaberdirler , öğle yemeğini yerler kar paylarının ne zaman dağıtılacağını öğrenip giderler.

Dün gelmezler diye düşünüyorken aktivite olsun diye yine hepsi gelmiş. Ne bir maske var ne başka bir şey. Niye geldiniz gelmenize gerek yoktu gibi konuştuğumuzda "bize bir şey olmaz , haftaya da Pınar grubunun var oraya da gideceğiz inş.” Dediler.

Diyeceğim o ki , bize bişey olmaz kafası bu ülkeye çok ağır bilançoya sebep olacak.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4037 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 404  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], WhiteKnight

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye