Zaman: 28 Eyl 2020, 17:28

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6265 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 591, 592, 593, 594, 595, 596, 597 ... 627  Sonraki
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: Göztepe | 2019-2020
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2020, 10:46 
Kullanıcı avatarı

tribüncü denince, maçtan önce içip sağa sola işeyen, gelip önümde fosur fosur sigara içip rahatsız eden, birine yan baksan 40 kişi üzerine çullanan, devamlı küfür eden, tribüne hareket yapan bir oyuncu oldumu eline geçirdiği herşeyi sahaya atan, tribünde birbirleri ile kavga eden, deplasmana giderken yolda eşkiyalık yapan kesim geliyor aklıma.

ben böyle tribüncülerle aynı tribünde olmak istemiyorum, zaten 6222 bunları birer birer temizliyor.

ben her maça giderim, 90 dk sesim çıktığınca bağırırım, maçtan önce içerim ama ölçümü kaçırmam, yenince sevinir, yenilince üzülürüm, hangi ligde olursak olalım maça giderim, sahaya şimdiye kadar bişey atmadım, bütün stadın küfür ettiği durumlara katıldım sadece, ailemle gittiğim maçlar çok oldu, aile olarak gelenlere hep saygı gösterdim, şimdiye kadar çıkan bütün kombineleri aldım, mağazadan alışveriş yaptım, zamannda öğrenci olmama rağmen tribünde torba açılınca destek yaptım. kendim gibi kişilerle beraber olmak istiyorum.

80bin kişilik maçta bir kapıda biz, bir kapıda onlar yanyana sıralanmıştık maç öncesi ve hiç olay çıkmamıştı, o zamanki tribüncüleri istiyorum.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2020, 14:19 
Kullanıcı avatarı

Rammstein35 yazdı:
-guney kale arkasının orta sahaya uzaklığı: 50 metre (saha ölçüleri yaklaşık 70x100 m old için)
_ maratonun orta sahaya uzaklığı: 35 metre

_ her ikisinde de 2şer tribüne komşuluk var. Maratonun batıya, guneyin ise kuzeye komşuluğu yok.

_ Güney' kale arkasınin kuzeye uzaklığı kadar yaklaşık olarak doğunun batıya uzaklığı var (100e 70)

_ maraton 6000 kişi iken kale arkası 4600 kişi (koltuklar kaldırılınca 9200 kişi olacak)

Ben maraton lehine bariz bir üstünlük goremiyorum maalesef. Açıkçası, hani bir laf var ya: "bize her yer Trabzon". Tribuncu adama her yer tribün bence. Yapılmak isteniyorsa her yerden tribün yapılır. Bursaspor ve Ankaragücü 30 yıldır kale arkasından tribün yapıyor. Eskişehir farklı ama. Onların eski stadda da kale arkası olmadigi için öyle bir kültürleri yok normal olarak. Bi de, açık konuşalım, Eskişehir tribünü bizden iyi maalesef. Antalya'daki final macinda bile 5-10 dk tribün yapmamıza izin verdiler. Bi kere adamlarda bizde olmayan bişey vardı: süreklilik. Aynı tezahüratı usanmadan belki 20 dakika söylediler. Bizde 30 saniyeden sonra herkes playback e bağlıyor. Vs vs

Bi de, maratondan rakip futbolcuyu bozma işi de mantıksız. Bu seviyedeki topçular küfürden hatta belki ıslıktan bile etkilenmez. Anca kafasına yabancı madde atarak etkilersin, o da malum 6222 ile zor o işler...

Ayrıca Doğanlarda da maratonda net kötüydük be abi... Ben bizzat 3 sene boyunca maraton kombinemle hemen her maçta oradaydım. Bağıran 500 kişi bile yoktu. Çok uzak geçmiş değil ki bu, 3 ay öncesi...

Kale arkasının etki alanı 45 metre yakın etki edeceğiniz sadece Kaleci var
Maratonun etki alanı 90 metre yakın etki edeceğiniz 10 futbolcu var.
Sen hesapla artık hangi durum daha etki eder diye.

Eskişehirin kale arkası kültürü yokta bizim mi var : )

Bursa eski stadı kale arkası maraton karışımıydı ve üstü çok güzel kapalıydı. O yüzden çok etkilelerdi. Şimdi kale arkası için aynı şey söylenebilir mi ?

Varmı yeni stadına geçip birtane örnek verilecek şu kale arkası çok iyi tribün yapıyor diye? YOK

Tüm tribünler için söylüyorum. Kale arkasından tribün yapılır ama Maratondan daha iyi tribün yapılır. Bunun en iyi örnekleride şuna Sakarya , Eskişehir , Kocaelidir.

Biz hata yaptığımız gibi bide kategori çıkartık.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2020, 15:07 
Kullanıcı avatarı

Sıra sıra 4 tribün tezahürat olayına çok giriyoruz. Öyle olunca çok mıy mıy oluyor.
Bazı tezahüratlar bütün stad birlikte söylenmeli.

Karşılıklı tezahüratlarda (Doğu, Kuzey) - (Batı, Güney) ikili de yapılabilir.

Islık, yuhalama şeklinde hakemi ve karşı takımların oyuncularını baskı altına alma konularına daha çok özen göstermek gerekiyor.

Karşı takım çatır çatır gelirken Lay Lay Lay tezahüratlarının bir anlamı yok. Böyle olunca maça etki edemiyorsun.

Ataklarımızda ateşleyici tezahüratlara daha çok ihtiyaç var.
Haydi bastır şanlı Göztepe
Göz Göz Göztepe
Vur kır parçala bu maçı kazan
Saldır saldır saldır Göztepe vs. gibi

Herkesin bilebileceği bir çok tezahürat var. Onlar listelenmeli. Tribünlerin setleri birbiriyle koordineli olmalı.

Bunların yanı sıra takımın etkisiz oyunu ve hedefsizlik de bazen tribünü düşürüyor.

Takım baskı kurmaya başlayınca taraftar da gaza geliyor. Sonra taraftar da takımı gaza getiriyor. Böyle karşılıklı bir etkileşim var.

Başa Dön

Moderator
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2020, 19:26 
Kullanıcı avatarı

Seyircisiz kararı iyi oldu takım böyle giderken tadımız kaçacaktı zaten.
Şakası bir yana sağlık her şeyden önemli; ne kadar üzülsem de bu karara, alınması gereken bir önlemdi.

Önemli bir konu, kulübün kombineli taraftarlar için önümüzdeki seneye bu gidilemeyecek maçları düşmesi gerek. Yarım sezon kombinenin kafadan 4 maçı gitti zaten.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2020, 20:23 
Kullanıcı avatarı

Rizespor, Trabzonspor,Alanyaspor ve Ankaragücü maçları seyircisiz.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2020, 20:51 

Sevindiğim tek nokta uçuk kaçık fiyatlara kombinesini satanlara oldu.Allahın sopası vücudun her bölgesine çalışıyomuş demekki

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2020, 21:26 
Kullanıcı avatarı

Hay bin kunduz, şanssızlığa bak. Bu virüs bizi etkilemiyor ama yaşlı ve hastalığı olanlar için önlemlere uyacağız mecburen.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2020, 21:33 

VTS yazdı:
Hay bin kunduz, şanssızlığa bak. Bu virüs bizi etkilemiyor ama yaşlı ve hastalığı olanlar için önlemlere uyacağız mecburen.

Uçak biletim yandı :)) gülsem mi ağlasam mı

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2020, 14:28 

ismetyus yazdı:
tribüncü denince, maçtan önce içip sağa sola işeyen, gelip önümde fosur fosur sigara içip rahatsız eden, birine yan baksan 40 kişi üzerine çullanan, devamlı küfür eden, tribüne hareket yapan bir oyuncu oldumu eline geçirdiği herşeyi sahaya atan, tribünde birbirleri ile kavga eden, deplasmana giderken yolda eşkiyalık yapan kesim geliyor aklıma.

ben böyle tribüncülerle aynı tribünde olmak istemiyorum, zaten 6222 bunları birer birer temizliyor.

ben her maça giderim, 90 dk sesim çıktığınca bağırırım, maçtan önce içerim ama ölçümü kaçırmam, yenince sevinir, yenilince üzülürüm, hangi ligde olursak olalım maça giderim, sahaya şimdiye kadar bişey atmadım, bütün stadın küfür ettiği durumlara katıldım sadece, ailemle gittiğim maçlar çok oldu, aile olarak gelenlere hep saygı gösterdim, şimdiye kadar çıkan bütün kombineleri aldım, mağazadan alışveriş yaptım, zamannda öğrenci olmama rağmen tribünde torba açılınca destek yaptım. kendim gibi kişilerle beraber olmak istiyorum.

80bin kişilik maçta bir kapıda biz, bir kapıda onlar yanyana sıralanmıştık maç öncesi ve hiç olay çıkmamıştı, o zamanki tribüncüleri istiyorum.

Tamamen katılıyorum , evinizin salonunda ve ailenizin yanında nasıl davranıyorsanız öyle davranın çok basit .....

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2020, 22:51 

takım ligte tuttuk fazlası için prim moduna girmiş.

lig bitmiş bizim için. seneye görüşürüz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6265 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 591, 592, 593, 594, 595, 596, 597 ... 627  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Alberto, Bing [Bot], Bizans1905, ColpaDeo, fba, Google [Bot], Google Adsense [Bot], inadına_körfez, Khanfer, körfezli_celik, mmcg, Nistelrooy, sfenk35, SorayımTayıma, tribunde

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye