Zaman: 02 Ara 2021, 13:47

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 161 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: 23. Hafta | Gençlerbirliği 1 - Ankaragücü 0
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2020, 09:38 
Kullanıcı avatarı

Bu maça kadar Gençlebirliği'nin ve taraftarlarının samimiyetine inanıyordum ama dün son nokta oldu. Zaten sosyal medyada yazılanlar komedi gibi. Her zaman her yerde en büyük Gençler'miş :) Siz tribünleri diğer takımlara peşkeş çekmeye devam edin. Bundan sonra Gençler'i desteklemeye giden Ankaragüçlüler de samimiyetsizdir. Ne gelin, ne gelelim çok basit.

Maça dair söylenebilecek hiçbir şey yok. M. Reşit Akçay'a yazar bu mağlubiyet. İlhan Parlak ve Faty kadro dışı mı bırakılır, futboldan mı men edilir bilmiyorum ama iyi niyetle Süper Lig'de puan alınmıyor. İlhan karakterli topçusun ama abicim yeter artık. Faty maç boyunca tek olumlu hareket yapmadı, bıraksan PTT'de takım bulamaz. Transfersiz takım bundan iyi oynuyordu, hoca da takım da bir an önce toparlanmalı.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2020, 10:10 
Kullanıcı avatarı

sadece biz düşmemeye oynuyor gibiydik.
can havliyle elimizden gelen heşeyi yaptık.
ankaragücü daha rahat oynadı ve fazla kasmadı.

sese yine gayet iyiydi.
sio hepimizi uyuttu ama rakibi de uyuttu ve tek olumlu hareketiyle maçı aldı.
defansta flavio en sonunda oturmaya başladı, neredeyse lig bitecek.
kalecimiz gayet iyiydi.
ankaragücünde alihan ı beğendim, kapasitesi sınırlı ama çok hırslıydı, bir tek o derby oynadığının farkında gibiydi.
sonuçtan bağımsız bence tam bir derby oldu.

kardeşlik işleri filan çok saçma. bunu kim başlattıysa gerizekalılık.futbolda olmaz böyle şeyler. ki dün gördük. önce murat cavcav ın anlamsız işleri, sonra tribünde ve sosyal medyada hakaretler vs..vs... futbolda kim kardeşlik işlerine filan giriyorsa olayın ruhunu öldürüyor farkında değil. kardeş kardeşi yenmek istemez birkere, nasıl olacak o zaman, derby bu, düşmemeye oynuyoruz ikimizde...

ankaragücü benim hemşerim. yıllardır ankara dışında yaşasam da şehrimin takımı. gençlerli olmasam ankaragüçlü olurdum. ama şu anda rakibim. ha başkasıyla oynarken ankaragücünü kan çeker o başka. kendi bakış açım bu. ankaarda da ilk ankaragücü tribünlerinden hayata başlamış bir adamım ben 80li yılların sonlarında gecekonduda, hala dayı oğulları teyze oğulları hep ankaragüçlüdür, bende zamanla gençler ağır bastı. bunda ençok da 7-2lik maç etkili olmuştur. gençlerin daha çok desteğe ihtiyacı var bu şehirde dedim ve safımı tuttum. benim öznem ankara... sebebi de istanbul dur. çok canımız yandı bu konuda yıllarca ankara takımları olarak çünkü.

kimse birbirini sevmek zorunda değil. çıkarız oynarız derbynin tadını çıkartır gideriz evlerimize.
herkes kendi takımına baksın, ikimiz de düştük düşeceğiz, enerjimizi saçma sapan şeylerle boşa harcamayalım.

ne diyelim, hemşerime başarılar dilerim. ne yapıp edip aynı ligde olalım, ne kadar kafalar karşılıklı atsa da lig ankaragücüyle güzel.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2020, 10:32 

Zaman geçsede isimler değişsede Gençlerbirliği'nin bize bakış açısı değişmiyor ve değişecek gibi de değil. Kendilerini elit sayıp bizi hor gören, istisnaları vardır elbet ama genel anlamda bizden hoşlanmayan geniş bir kitleye sahipler. Eski dönemleri bilenler hatırlar bizle oynadıkları maça savaşa çıkmış gibi ölümüne oynarlardı. Yöneticileri bir ayrı havada olurdu, rahmetli Cavcav'ın bizim tribünlere yaptığı o hareket, Atilla aytek felan o dönemden aklımda hep olumsuz intiba bırakan isimler. Ismail Güldüren sanki bizim maç öncesi özel terapi alıyordu sahada kasaptan farkı yoktu. Biz süper ligden düşünce bıyık altından çok gülen oldu hatta sevindiler artık süper ligde Ankara'nın tek temsilcisiyiz diye. Sözde kardeş kulüp ama alt ligde oynarken 1 tane topçu geldi mi Gençler'den? Genelde çift takımlı olup bizi sevmeyenlerin ortak noktada buluştuğu ikinci takımın adıdır Gençlerbirliği. Çevremizde çok var bu tiplerden biz Ankaralılık üzerine söylemde bulununca benimde ikinci takımın Gençler derler ve asla bizi sevmezler. Sevmesinler sıkıntı yok ama bizden önce çift takımlı olmayı bırakıp gerçekten sadece Gençlerli olsunlar. Bunlar 1990-2000 döneminde benim aklımda kalanlar daha yaşanan çok şey var ama gerek yok moralimizi bozmaya, belki bizde tam anlamıyla masum değiliz fakat sizin bu küçük olup ama tepeden bakan bakış açısı gerçekten sinir bozucu şu sosyal medyadaki paylaşımı görünce dayanamadım. Sözde centilmen Gençlerbirliği.. Geçen sezon yarıştığı Denizli'ye, Adanademir'e kontenjan açıp kardeş dediği camiadan daha rahat konumda olmasına rağmen işleri yokuşa süren Gençlerbirliği. Taktığınız maskenizi böyle indirin ki sizin gerçek yüzünüzü göremeyen kardeşlerimiz için bir referans olsun.
Sözlerimi burada samimi Gençlerbirliği taraftarını üstüne alınmasın onlar kendilerini biliyorlar.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2020, 10:39 

Gençler kümeye diye bağırmak bir gariplikti. Bizim durum ortadayken tuhaf. Bir de şu oley oley den şampiyon diye bağırmak (bu maç olmadı diğer maçlar için söylüyorum) da tuhaf. Protokol tribününün en önündeydim. Takım ısınırken acayip uyuşuk, motivasyonu düşüktü ki 1 puana bayram edecektim. Faty'nin oyunun mesafesi açılınca bütün defoları çıktı ortaya. Oraya bi çözüm şart. Olmayacak böyle.

Gençler maçlarını severim. Hafiften tansiyonun yüksek olması da iyidir. Ama yıllardır hep bi gözlemim var bu maçta onu teyit etti. Bazı Gençler taraftarları Ankaragücü'nden İstanbul takımlarından bile nefret ettiklerinden daha fazla nefret ediyor. Neyse seneye artık daha büyük hedefler için karşılaşırız. Bir şu sayı muhabbeti hangi takım için olursa olsun hoş olmuyor.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2020, 10:54 

Gençlerbirliğini tebrik ederim.haketti ve kazandı.biz çok sıkıntılı süreçteyiz.en az 1 puan almalıydık.bu takımın silkelenmesi gerekiyor haftaya sivas ve sonraki beşiktaş maçı çok önemli hale geldii.mutlaka kazanmalıyız.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2020, 11:01 

bjk deplasmanına ceza getirecek bişey oldu mu?

tv'ye küfür gibi şeyler gelmedi ama sürtüşmelerden dolayı bütün gruplar bloke alırsa yazık olur istanbul deplasmanı.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2020, 11:07 

Cezalık bi durum olmadı. Sadece devre arası kendi içimizde bi kavga çıktı. küfür filan bir şey olmadı. Ama deplasman tribününe girenler tribünde yeteri kadar etkili olamadılar. Sahadan, oyundan ayrı tezahüratlar vardı. Takım baskı yerken, rakip korner filan atarken tribünden baskı yerine uzun yorucu tezahüratlar vardı.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2020, 12:06 

Dün ile ilgili söylenecek çok bir şey yok. Gençler daha çok istedi ve aldı. Her maç saydırdığımız Sedat'ı orta sahada aradık mı aradık.

Tribun olarak beklenenin altında tribün yapıldı. Gençlerbirliği tribününü bu kadar ciddiye alıp, atışma işi gereksiz oldu. Hepimiz biliyoruz ki dün Gençler tribüne girenlerin yüzde 90 aynı zamanda İstanbul takımı tutuyor.

Bütün hafta biletler gruplara indi diye kızanlara iyi tribün yapmak için bu maç böyle oldu diyen gruplara bu seferlik öyle olsun dendi de dün dışarda kalan biton tribüncü varken içeride bu kadar kadın taraftarı görmek komik oldu. Yanlış anlaşılmasın bu yorumumda sinemaya gelir gibi el ele gelen çiftleri görünce ayıp oldu diye düşündüm dışarda kalan Güçlülere.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2020, 12:13 

Camelot06 yazdı:
Dün ile ilgili söylenecek çok bir şey yok. Gençler daha çok istedi ve aldı. Her maç saydırdığımız Sedat'ı orta sahada aradık mı aradık.

Tribun olarak beklenenin altında tribün yapıldı. Gençlerbirliği tribününü bu kadar ciddiye alıp, atışma işi gereksiz oldu. Hepimiz biliyoruz ki dün Gençler tribüne girenlerin yüzde 90 aynı zamanda İstanbul takımı tutuyor.

Bütün hafta biletler gruplara indi diye kızanlara iyi tribün yapmak için bu maç böyle oldu diyen gruplara bu seferlik öyle olsun dendi de dün dışarda kalan biton tribüncü varken içeride bu kadar kadın taraftarı görmek komik oldu. Yanlış anlaşılmasın bu yorumumda sinemaya gelir gibi el ele gelen çiftleri görünce ayıp oldu diye düşündüm dışarda kalan Güçlülere.

Ben de gruplar alsın iyi olur dedim ama deplasman yapanlardan çok twitırdaki popüler taraftarlara bilet gitmiş. İki takipçi yapan acayip Ankaragüçlü oluyor. Ayrıca yapılan tribün özellikle 2.yarı hiç iyi değildi.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2020, 15:39 

Alkaralar'ın son açıklaması uzun bir süreliğine iki takım taraftarının birbirinden ciddi şekilde uzaklaştığının son resmi oldu. Zaten yönetimsel anlamda da aynı sürecin olacağı belli. Bence Alkaraların küçük kardeş muhabbeti Gençlerbirliği taraftarının kendini küçük kardeş olarak kodlamasından kaynaklı. İşler sıkıştığında Ankaragücünden yardım istemek ve Ankara adına insanların muhatap aldığı Ankaragücü ismi sadece Ankaragücünden kaynaklı olduğunu düşünmek de birazcık aptalca olur.

Neyse bu maç bitti, bugün takım idmana çıktı. Orgill'i görmek beni mutlu etti. Demek ki Orgill'e bu takım -özellikle orta sıra maçlarda- fazlasıyla muhtaç. Tüm camia Sivas maçına odaklanmalı ve alacağımız 3 puanla rüzgarı tekrar bize doğru çevirmeliyiz. İnşallah bu maç için sezon sonunda "hayırlı" bir mağlubiyet oldu deriz. Rüyadan uyanmak da bu süreçte bizim lehimize olabilir.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 161 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bambino, Bing [Bot], brk35, caGe, DeLorean, EmreFR, Google [Bot], Google Adsense [Bot], grasshopper, yirmi8

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye