Zaman: 06 Nis 2020, 13:58

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5959 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 563, 564, 565, 566, 567, 568, 569 ... 596  Sonraki
Yazar Mesaj

NO POST!
 Mesaj Başlığı: Re: Göztepe | 2019-2020
MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2020, 11:19 

mccalebb yazdı:
Göztepe'yi tutmayan ve oralı olmayan biri olarak bir analizim var yanlışım varsa siz belirtin lütfen.Bu kalıtsal bir problemde olabilir ve ya vizyon problemide olabilir yönetimi farkındadır belki ama taraftarı değil diye düşünüyorum.

Şimdi Göztepe coğrafi olarak anadolu kulübü evet ama sürekli ekranlarda belediyeden yardım isteyen,3 günde bir başkan değiştiren,fakir edebiyatı yapan anadolu kulübü değil ama kendilerini o saftan ayıramıyorlar ve bu Göztepe'nin basamak atlamasında en büyük engel bunu atamazlarsa devam edecek gibi duruyor.

Göztepe 3 sezon oldu lige çıkalı ama hala ortaya büyük bir hedef koyulduğunu görmedim duymadım burada yazan çizen arkadaşlarda 3 senedir aynı şeyleri yazıyor "40 puan alalım yeter" sonrasına bakarız diye bu senede iş aynı yerlere gitmek üzereydi sona kalmadan toparladınız.Aşağı yukarı sizle aynı yönetim şekline sahip Kasımpaşa var borçları yok,sahibi var buraya kadar güzel ama Kasımpaşa'nın 8 senedir ligde tek hedefi minimum harcama maksimum kazanç ile ligde kalabilmek Göztepe bu vizyondan kurtulamazsa ellerinde çok daha fazla imkan olmasına rağmen böyle kalacak diye düşünüyorum.

Şimdi elinizde imkan olarak neler var yönetim şekli sizle benzer olan Paşa ile kıyaslayalım;

1-Kulüp sahipli ve borcu harcı yok (Kasımpaşa'da mevcut)
2-Kendine ait bir stadı var. (Kasımpaşa'da mevcut)
3-Her maç iç sahada ve deplasmanda tribünler full (Sadece Göztepe)
4-Büyük bir şehrin en üst seviyede tek takımı (Sadece Göztepe)
5-Kadro kalitesi (Göztepe)

5 tane önemli kriter yazdım 5'ide Göztepe'de var mesela Alanyaspor'da minimum harcamayla maksimum işler yapıyor üst sıraları zorluyor ama onlarda da Göztepe kadar potansiyel yok maalesef bunun farkında değilsiniz pek.

Kadro kalitesi lafta kalmasın şimdi baktım transfermarkttan Beto-Gassama-Poko-Castro-Wilczek-Soner Aydoğdu-Borges-Napoleoni gibi adamlar var evet bu kadro şampiyonluk yarışı vermez ama ligde 5-6-7 arasında gezip Avrupa kovalaması lazım ama 3 senedir ligde kalmaya şükreden bir yapı var bence bunun değişmesi lazım.

Eğer bu yazımda yanlış varsa belirtin bunlar benim gözlemlerim.

gözlemlerinde haklısın hocam.Hatta stad konusunda Kasımpaşaya göre çok daha iyi bir stadımız var.Bu da bizim için artı puan.Ben bazı konularda çokta aceleci davranmama taraftarıyım.Yani biraz daha oturmuş bir kadro ve sürdürülebilen bir gelir ile Avrupa kupası bizim için daha keyifli olur.He bir süprizle avrupa kupası görsek tabi bizim için efsane olur.Bir kere transferden şu an da para kazanamayan her halde tek takımız. 1.5 sene önce jahovic dışında bir tane topçumuzu bonservisi ile satamadık.Bu gün takımların en büyük gelirlerinden bir tanesi topçuların satışından aldıkları gelir. Yani benim düşüncem biraz daha alt yapıya yönelip , kendi kendine yetebilen bir Göztepe olduktan sonra üst sıraların hedeflenmesi. Tabi alt yapı içinde tesisimizin olması.Yani senin anlayacağın bir 2 3 senemiz daha olduğunu düşünüyorum.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2020, 12:07 
Kullanıcı avatarı

mccalebb yazdı:
Göztepe'yi tutmayan ve oralı olmayan biri olarak bir analizim var yanlışım varsa siz belirtin lütfen.Bu kalıtsal bir problemde olabilir ve ya vizyon problemide olabilir yönetimi farkındadır belki ama taraftarı değil diye düşünüyorum.

Şimdi Göztepe coğrafi olarak anadolu kulübü evet ama sürekli ekranlarda belediyeden yardım isteyen,3 günde bir başkan değiştiren,fakir edebiyatı yapan anadolu kulübü değil ama kendilerini o saftan ayıramıyorlar ve bu Göztepe'nin basamak atlamasında en büyük engel bunu atamazlarsa devam edecek gibi duruyor.

Göztepe 3 sezon oldu lige çıkalı ama hala ortaya büyük bir hedef koyulduğunu görmedim duymadım burada yazan çizen arkadaşlarda 3 senedir aynı şeyleri yazıyor "40 puan alalım yeter" sonrasına bakarız diye bu senede iş aynı yerlere gitmek üzereydi sona kalmadan toparladınız.Aşağı yukarı sizle aynı yönetim şekline sahip Kasımpaşa var borçları yok,sahibi var buraya kadar güzel ama Kasımpaşa'nın 8 senedir ligde tek hedefi minimum harcama maksimum kazanç ile ligde kalabilmek Göztepe bu vizyondan kurtulamazsa ellerinde çok daha fazla imkan olmasına rağmen böyle kalacak diye düşünüyorum.

Şimdi elinizde imkan olarak neler var yönetim şekli sizle benzer olan Paşa ile kıyaslayalım;

1-Kulüp sahipli ve borcu harcı yok (Kasımpaşa'da mevcut)
2-Kendine ait bir stadı var. (Kasımpaşa'da mevcut)
3-Her maç iç sahada ve deplasmanda tribünler full (Sadece Göztepe)
4-Büyük bir şehrin en üst seviyede tek takımı (Sadece Göztepe)
5-Kadro kalitesi (Göztepe)

5 tane önemli kriter yazdım 5'ide Göztepe'de var mesela Alanyaspor'da minimum harcamayla maksimum işler yapıyor üst sıraları zorluyor ama onlarda da Göztepe kadar potansiyel yok maalesef bunun farkında değilsiniz pek.

Kadro kalitesi lafta kalmasın şimdi baktım transfermarkttan Beto-Gassama-Poko-Castro-Wilczek-Soner Aydoğdu-Borges-Napoleoni gibi adamlar var evet bu kadro şampiyonluk yarışı vermez ama ligde 5-6-7 arasında gezip Avrupa kovalaması lazım ama 3 senedir ligde kalmaya şükreden bir yapı var bence bunun değişmesi lazım.

Eğer bu yazımda yanlış varsa belirtin bunlar benim gözlemlerim.

Çok erken yazılmış bir yazı. 2,3 sene sonra biz aynı yerde kalırsak bu yazı haklı olabilir ama şu an için doğru değil. Nedenlerine gelelim.

1. Kulüp sahibli, evet borcu da yok ama bunun nedeni Mehmet Sepil'in kişisel servetidir. Göztepe'nin stadyum, store, sponsor, altyapı oyuncu satışı, şehir desteğine ihtiyacı var. Stadyum gelirleri yeni yeni oluşmaya başladı. Store gelirleri bence bu yıl rekor seviyede ama artması şart. Hala daha istediğimiz sponsor gelirlerini yakalayamadık, yeni stadın sponsor ismi dahi yok. Şöyle oyuncu yetiştirebileceğimiz ve buradan vitrine oyuncu çıkarabileceğimiz altyapı tesislerimiz yok. Sağ olsun yerel belediyeler de altyapı tesisleri için önümüze taş koyuyorlar. Yılda belki verdikleri 5 milyon lira, deplasman otobüsleri ve stadyumun dışındaki kaldırım ve yol yenileme dışı verdikleri yeterli destek yok. Şehir sanayisinden sağlam destek almıyoruz.

2. Kendine ait stadı sadece 1 maçtır var.

3. Süper ligde mücadele eden takımlar içerisinde şu an süper lig tarihine bakarsak 7. kıdemli takım olsak da, şu an yeni dönemde 3. yılımızdayız. İlk sezon 6. bitirdik ligi. 2. sezon düşmeme mücadelesi verdik ve bu sezon üst sıralardayız.

4. Kadro kalitesine gelirsek haklısın. Aynı kadro geçen sene düşme mücadelesi verdi. Sadece Soner ve Napo etkisiyle bu sene üst sıraları zorluyor. Tabi teknik ekibin etkisi büyük. Lakin Göztepe ilk 11, her zaman üst sıradakileri zorlayacak bir ekip olsa da, uzun süreçte(sakatlık, cezalar) vs ilk 5i zorlamak için yetersiz. Ki bu sezon üst sıraları zorlayan takım sayısı da çok olunca, sürekli puan alsak da her hafta 8. sıradayız. Bence önümüzdeki yaz sezonu kurulan kadro Göztepe'nin artık bu ligde ne yapmak isteyeceğini belirleyecektir. Bu takım verimsiz oyuncularla yolunu ayırınca ve iskeletine yapılacak 5-6 sağlam transferle önümüzdeki sene bize çok farklı hayaller kurdurabilir diye düşünüyorum.

Kasımpaşa asla olmayız. Bence doğru yönetildiğimiz takdirde tüm takım ve taraftarların gelmeye çekindiği ve geldiğinde zevk aldığı bir deplasman oluruz. Hepimizin hayali alt liglerden kurtulup, ait olduğumuz yere geri dönmekti, başardık. Kenimize ait stadyum istiyorduk oldu. Kaldı geriye kısa vadede 2, uzun vadede 3. Bunlar:

1. Çok güzel bir altyapı tesislerine sahip olmak.
2. Avrupa kupalarına katılmak.
3. Şampiyon olmak. (Bu şu an mümkün olmasa da, umarım yaşarız.

En son sy1925 tarafından 04 Şub 2020, 12:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2020, 12:09 

ayanoglu1925 yazdı:
gözlemlerinde haklısın hocam.Hatta stad konusunda Kasımpaşaya göre çok daha iyi bir stadımız var.Bu da bizim için artı puan.Ben bazı konularda çokta aceleci davranmama taraftarıyım.Yani biraz daha oturmuş bir kadro ve sürdürülebilen bir gelir ile Avrupa kupası bizim için daha keyifli olur.He bir süprizle avrupa kupası görsek tabi bizim için efsane olur.Bir kere transferden şu an da para kazanamayan her halde tek takımız. 1.5 sene önce jahovic dışında bir tane topçumuzu bonservisi ile satamadık.Bu gün takımların en büyük gelirlerinden bir tanesi topçuların satışından aldıkları gelir. Yani benim düşüncem biraz daha alt yapıya yönelip , kendi kendine yetebilen bir Göztepe olduktan sonra üst sıraların hedeflenmesi. Tabi alt yapı içinde tesisimizin olması.Yani senin anlayacağın bir 2 3 senemiz daha olduğunu düşünüyorum.

Buda biraz sorun bence çünkü 2-3 sene daha demek Göztepe'nin ligde 5-6.senesi demek hala zamanla oturur demek doğru değil elinde zaten tüm potansiyel mevcut sıfır stad tertemiz,her maç kapalı gişe kulübün marketing merchandising geliştirmesi lazım maç günü yiyecek-içecek-ürün satışı e sponsorlarda var dahada artacaktır yani kulüp yönetimi anlamında herşey mevcut.

İşin sadece saha kısmını halletmek kalıyor yani artık Göztepe taraftarının yanlış anlamayın küçük emrah modundan çıkıp biraz başarı tatması lazım avrupadır belki türkiye kupasıdır.

Altyapıdan 2-3 oyuncuyla beraber adı sanı duyulmamış potansiyel brezilyalı,afrikalı,arjantinli patlamaya müsait 3-4 oyuncu kalanıda tecrübeli bilindik isimler işte böyle bir kadro kurup 2-3 sene beklenirse o sürede başarılar gelecektir.Şu an 32-33 yaşında adamlarla 2-3 sene beklemek ya da komple altyapıya yönelmek mantıklı değil.

Yani Göztepe'nin harekete geçmesi lazım büyük potansiyel heba oluyor bence.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2020, 13:47 

Şu ana kadar 20 maçın 11 'ini deplasmanda oynadık. Kalan 14 maçın 8 i Gürsel Aksel'de. Hocanın çok zorlu bir süreçte göreve geldiğini ve bu görev zarfında takımı 8.liğe taşımasını gayet başarılı buluyorum.
Mesela skor 1-0 ken Jerome'un sola, Kamil'in ilerde bırakılması son derece ilginç bir hamle. Hatalı da. Lakin dün top oynamadık Denizli çok iyiydi ama 1 puan aldık..
Her hoca komple iyi olamıyor maalesef. Hem iyi taktisyen olsun, hem oyunu okuyabilsin, hem oyuncuları formda tutsun, hem de değişiklikleriyle maç kazandırsın. Türkiye Ligi'nde kaç tane sayabiliriz, kendisi beden öğretmenliğinden hocalığa evrilmiş hırslı ve potansiyelli bir Anadolu insanı. Bol miktarda sabır ve hoşgörü temenni ediyorum. Kendisinden kaynaklı sorun çıkmadığı sürece başarılı bir geleceğin bizi beklediğini düşünüyorum...

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2020, 14:27 

Hocanın oynattığı/oynatmaya çalıştığı oyunu gerçekten beğenen biriyim ama bu Denizlispor karşısındaki rezil oyunu savunacağım anlamına gelmiyor.Futbolda değişmeyen bazı gerçekler var MESELA forvetsen gol atacaksın.Atamıyorsan bir hiçsin.Bu bir gerçek Jerome seven arkadaşlar.Bir diğer gerçek topladığımız puanlar.Bu takım ilk yarının ilk üç maçında 1(yazıyla bir) puan topladı.Aynı takım ikinci yarının ilk üç maçında 7(yedi) puan topladı.Buda bir gerçek.Tepkilerimizde az daha sakin olmalıyız.Burası Türkiye ligi.İlhan Hocadan sonra kimin geleceği belli değil.Managerlik oyunu da oynamıyoruz.Her maçı kazanamayız.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2020, 18:00 

mccalebb yazdı:
ayanoglu1925 yazdı:

Buda biraz sorun bence çünkü 2-3 sene daha demek Göztepe'nin ligde 5-6.senesi demek hala zamanla oturur demek doğru değil elinde zaten tüm potansiyel mevcut sıfır stad tertemiz,her maç kapalı gişe kulübün marketing merchandising geliştirmesi lazım maç günü yiyecek-içecek-ürün satışı e sponsorlarda var dahada artacaktır yani kulüp yönetimi anlamında herşey mevcut.

İşin sadece saha kısmını halletmek kalıyor yani artık Göztepe taraftarının yanlış anlamayın küçük emrah modundan çıkıp biraz başarı tatması lazım avrupadır belki türkiye kupasıdır.

Altyapıdan 2-3 oyuncuyla beraber adı sanı duyulmamış potansiyel brezilyalı,afrikalı,arjantinli patlamaya müsait 3-4 oyuncu kalanıda tecrübeli bilindik isimler işte böyle bir kadro kurup 2-3 sene beklenirse o sürede başarılar gelecektir.Şu an 32-33 yaşında adamlarla 2-3 sene beklemek ya da komple altyapıya yönelmek mantıklı değil.

Yani Göztepe'nin harekete geçmesi lazım büyük potansiyel heba oluyor bence.

4 takım artı Başakşehir ile birlikte aşağı yukarı sezon oynanmadan ilk 5 belli, bu takımlar ile yarışmak için baya iyi bir kadroya sahip olmamız lazım o kadroyu kuracak mali gücümüz hala yok, ideal kadromuzun ortalaması 31 yaş, dünyanın en yaşlı takımıyız.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2020, 18:34 

türkiyenin 3. avrupanın 6.yaşlı takımıyız dünyanın en yaşlısıyız diyen linki yazsında tıklayalım bizim büyüklüğümüz taraftar ve başkan sevgisinden geliyor her ilde belediyeler para akıtıyor siyasiler loca kapatıyor bizde ise belediye verilen tesisi geri alıyor ben halledeceğim deyip yaSAL SÜREDE İTİRAZI GEÇİŞTİRİYOR kim bize kazık atıyorsa iki yarası bir araya gelmesin biz ne yaptık pancar beldesinde yürüyüş yapıp siyah çelenk mi bıraktık partinin başkanı izmire geldiğinde protostomu yaptık yoksa belediye başkanı ile zıplayıp çav bellayımı söyledik koş sepil koş ... en iyim adamları al bileti ucuz tut ama bizim alt yapı oyuncuları nerde idman yapıyor bilen varmı Atatürk yan sahalarmı narlıderemi bilen varmın 25 yıl devamlı son 20 yılda 11 sene lık hocalar var kimi yetiştirmiş soran var da cevap varmı 2 si deplasman biriba içerde bjk ile 3 maç yapıp 7 puan almışım bana yeter hocaya saydıranlar daha önce biz fatih hocaya ,giray bulaka .mustafa reşit akçaya teneke bağlayıp yolladık abdıllah avcınnın yıllık maaşı 12 milyon ytl boşta alalımmı Denizli bizden iyi takımdı haketti bizide oynatmadı

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2020, 19:12 

axo yazdı:
türkiyenin 3. avrupanın 6.yaşlı takımıyız dünyanın en yaşlısıyız diyen linki yazsında tıklayalım bizim büyüklüğümüz taraftar ve başkan sevgisinden geliyor her ilde belediyeler para akıtıyor siyasiler loca kapatıyor bizde ise belediye verilen tesisi geri alıyor ben halledeceğim deyip yaSAL SÜREDE İTİRAZI GEÇİŞTİRİYOR kim bize kazık atıyorsa iki yarası bir araya gelmesin biz ne yaptık pancar beldesinde yürüyüş yapıp siyah çelenk mi bıraktık partinin başkanı izmire geldiğinde protostomu yaptık yoksa belediye başkanı ile zıplayıp çav bellayımı söyledik koş sepil koş ... en iyim adamları al bileti ucuz tut ama bizim alt yapı oyuncuları nerde idman yapıyor bilen varmı Atatürk yan sahalarmı narlıderemi bilen varmın 25 yıl devamlı son 20 yılda 11 sene lık hocalar var kimi yetiştirmiş soran var da cevap varmı 2 si deplasman biriba içerde bjk ile 3 maç yapıp 7 puan almışım bana yeter hocaya saydıranlar daha önce biz fatih hocaya ,giray bulaka .mustafa reşit akçaya teneke bağlayıp yolladık abdıllah avcınnın yıllık maaşı 12 milyon ytl boşta alalımmı Denizli bizden iyi takımdı haketti bizide oynatmadı
https://football-observatory.com/IMG/sites/atlasdemo/ ligin ikinci yarısı başlamadan Ankaragücü 31.2 ile 1. biz ise 30.8 ile 2.sıradaydık, Ankaragücü kadroyu biraz gençleştirdi, biz ise Bjk maçına 31.5 yaş ortalaması ile çıktık sene bitene kadar en yaşlı biz olacağız, ha 1,2,6 olmuşsun ne farkeder yine anormal olarak yaşlıyız. Üstlere oynamak için 3 sezon beraber oynamış 6-7 oyuncu lazım 31 yaş ortalamalı takım ile bu mümkün değil.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2020, 21:23 
Kullanıcı avatarı

https://twitter.com/search?q=%23A%C4%9F ... 4031183874

#MacSahadaKazanılır #AğlamaBeşiktaş

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2020, 01:14 
Kullanıcı avatarı

mccalebb

her ne kadar tahmini bonservis bedelleri üzerinden bi sıralama bile olsa kadro değerleri hakkında da önemli fikirler veriyor.

kasımpaşa ve göztepe yi tekrar düşün :)

https://www.transfermarkt.com.tr/super- ... bewerb/TR1

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5959 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 563, 564, 565, 566, 567, 568, 569 ... 596  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], cosh_75, devrimciTS, Dordevic, Ftorres35, gattegoria, Google [Bot], Google Adsense [Bot], inadına_körfez, Josh1912

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye