Zaman: 14 Ara 2019, 00:11

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1097 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 106, 107, 108, 109, 110  Sonraki
Yazar Mesaj

Power MOD
 Mesaj Başlığı: Re: Kocaelispor | 2019-2020
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2019, 20:02 

zebercet41 yazdı:
Sosyal medya her şeyi anlatıyor bir 2007 - 2017 yılları arasında çekilmiş fotolara bakıyorum birde 3 senedir fotolara. Birileri gitmiş birileri gelmiş resmen. Ekip boyutundan çıkmış iş, kitle boyutuna geldi bir dönüşüm oldu istemediğimiz halde anladıkta bizde iş başka boyutlara geldi. Ben bu kişileri tesislerde yumurta bile yokken görmedim, hadi onu geçtim amatörde tarlarlarda bile görmedim. Onu geçtim büyük çoğunluğunu maraton tribününde bile görmedim ismetpaşada Ne ara kocaelisporlu oldular bilmiyorum.

Dayı çıkıpta diyorki ben üstümde formayla maça giremedim dayı sen evinde otururken biz zamanında truva yapıp çok deplasman yaptık çok yüz vermeden oluyor bazı şeyler imam abiyide son 2 senedir görüyorum camide filan sabah sohbetleri filan oluyordu son zamanlarda tribünlede takılmaya başladı tanımıyorum ama kimdir nedir

Tesislerde yumurta bile yokken şu an maraton'da olan face sayfalarında gündem yapanlar hiç biri yoktu bide kalkıp geçmişi anlatıyor tff sitesinden bakıp şu attı bu attı diyorlar son 3 senedir tribündesin bide 30 senelik Kocaelisporlu gibi yazıyorlar :)

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2019, 20:21 
Kullanıcı avatarı

3 sene öncesine kadar maratonda olanlar, burada bizler yarın maraton tribününe gitsek millet kim bunlar der üstüne neden bağırmıyorsunuz lan diye fırça yeriz. :lol: Ama şu da bir gerçek meydan boş kalırsa birileri elbet ortaya çıkar. Ben 3 senedir maratona gitmedim hiç ama kocaelisporluluğumdan bir şey kaybetmedim gittiğim tek deplasmanda sakarya deplasmanı böyle uzun bir süre gider gibi.

Bahri yavuzun takımı şehirle bütünleştirme çabaları sayesinde (ismetpaşada 8 bine oynarken stad havaya girdi diyorduk) yeni kocaelispor seyircileri kazandık. Amatöre düştüğümüz sezon ve ondan bir önceki sezon kocaelispor seyirci ortalaması 3000. Tribünde ki değişimlerle de bu yeni seyirci kitlesi 30 yıllık kocaelisporlu, sanki kocaelispor çok zorluklar çekerken onlar varmış gibi davranmaya başladı. Hatta çift takımlıyken sadece kocaelisporlu gibi davranmaya başladı.

Varsın çıkalım buralardan ben genç yaşta hep kötü zamanları gördüm yaşadım millet iyi günleri yaşasın şimdi 20 binleri görürken takım süperlige çıktığında istanbul maçlarında 33 bini göreceğiz o stadda.

İstanbul takımlarının, diğer şehir takımlarının dönüşümlerini okuyoruz buralarda. Aslında birazda ondan başarı gelsin istemiyorum. Keşke süperligden hiç düşmeseydik, şimdi üst liglere çıktıkça yeni kitleler başarı görüp gelecek. Ozaman şimdikinden bile daha farklı bir profil olacak belkide. 8 binlerden 20 bine 20 binden 33 binlere. Bu şehirde sadece kocaelisporlu sayısı 5000 6000 i geçmez. Ama bu yeni kitleler çoğaldıkça sadece kocaelisporlularda bu kitleler arasında kaybolacak.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2019, 09:57 
Kullanıcı avatarı

@zebercet atladığım bir nokta kitleyi etkileyip yönetmek önemli.
Biz Süper Lige çıktığımızda seyirci sayımızın artacağını biliyorduk.
Buna göre hazırlık yapıldı ve seyirciyle beraber tribünde zirve yaptı.
Daha iyi maç izlemek için maratona giden adam bağırmak zorunda kalıyordu.
Bugün maratona maçı daha iyi izlemek için girenlerin hepsi oturuyor.
Özellikle maraton üstten çok iyi maç izleniyormuş öyle diyorlar :D
Beşiktaş maçını hatırlayın dağ tarafına maratondan 100-150 adam sokulmuştu.
Dağ tarafının sesi Deniz tarafından çok çıkıyordu.

Bugün süper lige çıkılsa seyirci sayısı artar ama çoşku aynı oranda azalır.
300 kişi maraton göbekte bağıran var bunlarla bütün stadı yönlendiremezsin.
Ki yıllardır olmuyor zaten.
Bunu rövanşta Karşıyaka maçında göreceğiz.

Her zaman söylüyorum Özgür Taşkıran bu denizlerin Piri Reisidir.
10 yılını tribüne gömmüş tribünü evereste çıkarmış adamın adını kimse ağzına almıyor.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2019, 13:22 
Kullanıcı avatarı

özgür taşkıran yazdın sus ortalığı karıştırma diyecekler. Şu anki vaziyet bu. :)
Millet eski tribünlerini anar paylaşım falan yapar bizde eskiyi anmak eski tribün fotolarını falan paylaşmak yasak biri gelip özgür taşkıran dön artık, efsane pankart falan yazacak diye. :lol:

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2019, 18:22 

numaralıyı 50 lira yaparsan
kale arka üstü kapatırsan
maçı seyredecek seyirci için alternatif bi tek maraton tribünü kalıyor :wink:

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2019, 05:19 
Kullanıcı avatarı

Pek dillendirilmiyor ama söyleyelim; çare Özgür Taşkıran ve tayfası.

Kozlu deplasmanından malum İzmir deplasmanına kadar her şey ne kadar da güzeldi. Tarla bahçe demiyorduk, iyiydik bir şekilde. Az, öz ama güzeldik. Şimdiki gibi kimsenin kimseyi tanımadığı bir ortam mevcut değildi. Amatörde tribün yapsak da mutluyduk. Bizi vuran yine içimizden birileri oldu her zamanki gibi. Amaçlarına ulaştılar. O güzel ortamı bozdular.

Halen Emrah Özşahin'in tribün videolarını izleyip dertleniyorum. Umarım bir gün yine İsmetpaşa ruhunu yakalarız bir şekilde. Bunu başarabileceğimize inanmıyorum, onu da not düşeyim.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2019, 21:12 
Kullanıcı avatarı

O günler, o tribün kadrosu bir daha hiç bir zaman bir araya gelemeyecek..

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2019, 10:54 
Kullanıcı avatarı

buraya yazıyoruz ama harbi soğuduk be her şeyden.
Şu halimize bakın deplasman kaçırmıyorduk şimdi izmite maça gitmeye üşeniyoruz hadi onu geçtim ben maçın özetini bile daha bugün izledim.

Tribünün halini görünce deplasmanda 6 atmışsın içeriye geliyorsun
Pazar günü gündüz maçı.
K harfi boş O harfi boş neredeyse C harfi bile bomboş.
Maraton Altın 3 te 1 i dolmuş.
Maraton Üstte çekirdek yok satıyor.
Kale arka Alt kalabalık olmuş üst kapanınca.
numaralı tribünü kesemedim.
gulf maratona gelmiş.
Galibiyetler geliyor takım lider, tribünün ivmesi yukarı çıkması gerekirken aşağıya doğru gidiyor.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2019, 12:02 
Kullanıcı avatarı

Bu hafta isyan ettim ulaşım olayından H.A yazmış hemen köşesinde :) Belediye otobüsünde maç çıkışı 1 saat ayakta bekledik daha otobüs hareket etmemiş. Ben bile araba alana kadar gitmesem mi diye düşünüyorum. Harbiden işkence. Bisikletle otogara gitsem maç sonu oradan toplu taşıma ile Körfez'e gelsem daha rahat olur. Aracı olana da işkence gerçi ama bir nebze daha rahat. Arka yollardan falan gidilir bir şekilde. Makinayı götürüyorum ama tribün yeterli seviyede olmadığı için çekmiyorum. Bir formül bulup bağıran kitleyi maraton alta toplamadan etkinlik yaratmak zor. Gulf yukarda Hodri Meydan altta toplasan 300-400 kişi çok kötü bir görüntü

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2019, 14:55 
Kullanıcı avatarı

Yok oralılar yok buralılar pankartları saçma sapan besteler tribünde max 3 yıllık serüveni olup tribünün sahibi gibi davranan tipler...
ahh eski zamanlar ahh kaç şişe bitirelim :(

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1097 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 106, 107, 108, 109, 110  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], casillas, cozker, dokuzonbes, Ftorres35, Google [Bot], Google Adsense [Bot], JaapStam, kaleratsi, LEO1912, Lular, ozerctnky, Rime, tribunde

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye