Zaman: 18 Kas 2019, 18:14

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 366 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 37  Sonraki
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Tiyatro kaldığı yerden devam ediyor!
MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2019, 00:56 

caGe yazdı:
hepinandık yazdı:
şu maçta hakemlik ne buldunuz onu anlamadım m.yumluya yapılan hareketse mesele 1 dakika önce kendisi faul yaptı ve verilmedi. başka kapıya
2-3 farklı açıdan bir futbolcunun rakibine net olarak kasti diz attığı görülüyor. pozisyondan sonra oyun yaklaşık 3 dk duruyor yani karambole gelmiş bir pozisyon değil, 3 dk durmasına 3 dk incelenmesine rağmen herkesin gördüğü kasti dizi VAR hakemleri görmek istemiyorlar.

bunu 1 dk önce faul vardı hakem vermedi diye geçiştirmezsin.

federasyon sizin hakemler sizin tamam kabul ediyoruz, mücadele edeceğiz.

[emoji24][emoji24][emoji24] utanmazlıkta tavan bu oluyor sanırım

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Tiyatro kaldığı yerden devam ediyor!
MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2019, 02:19 

Denizlispor-Fenerbahçe maçındaki hakem kararları çok tartışıldı. Öyleyse maçtaki hakem kararlarıyla ilgili görüşlerimizi toparlayalım. Önce Fenerbahçeli arkadaşların tepki gösterdiklerine bakalım.

*İlk yarı bir pozisyonda Tolga'nın ayak bileğine basılıyor. Sarı kart olmalıydı. Kırmızı diyenler olmuş ama kırmızı olmaz o hareket. Kırmızı olması için ayak bileğinin daha üst tarafına yani kaval diye nitelendirdiğimiz bölgeye sakatlayıcı bir müdahele olması lazım. Bu hareket sarıdan fazlası olmaz.

*Emre'nin sakatlandığı pozisyonda Denizlili oyuncunun topa yükseliş şekli doğal, bir anormallik ya da kontrolsüzlük yok. Sonrasındaki çarpma oyun icabı gerçekleşen bir talihsizlik. Faul ya da kart olmaz.

*Roudrigues'in ceza alanındaki pozisyonunda rakip oyuncu yükselip topa kafayı vurduktan sonra yere inerken ayağı Rodrigues'in ayağına çarpıyor. Şeklen Isaac Cofie'nin Galatasaray-Sivasspor maçındaki 2.sarı kart pozisyonuna çok benziyor ama o karar da hatalıydı zaten.

*Denizlispor'un golünden önce Olcay topu oyun alanı dışına çıkmadan kontrol ediyor. Golde bir sıkıntı yok, temiz.

Gelelim ev sahibinin itiraz ettiklerine ;

*Fenerbahçe'nin 1.golünde Vedat topa daha fazla yükseliyor, faul değil.

*Fenerbahçe'nin 2.golünden önceki pozisyon için maçı seyrederken Emre pres yaptı ve temiz bir şekilde bastı kazandı topu diye düşünmüştüm ama maçtan sonra yavaşlatılmış çekimde izlediğimde Emre'nin sol ayağıyla rakibine çelme taktığını ve topla hiçbir temasının olmadığını görünce fikrim değişti. Zaten Denizlili oyuncu aldığı darbe sonrası dengesi bozulduğu için topa istediği gibi vuramıyor. Bu faul oyunun akışı içerisinde hakemin gözünden kaçabilir ama VAR sisteminin burada devreye girerek pozisyonu hakeme izletmesi gerekirdi.

*Denizlililer aynı dakika içerisinde 2 kornerde 2 penaltı beklediler. İlkinde birşey yok ama diğerinde Zanka, Mustafa Yumlu'yu kolundan ve omzundan tutarak indiriyor. Burada top oyuna girdi mi girmedi mi tartışması yaşandı ama baktığımızda korner atışı kullanıldığı esnada Zanka'nın faul aksiyonunun devam ettiği görülüyor. Dolayısıyla bu pozisyon net bir şekilde penaltı olmalıydı.

*Gustavo'nun son dakikada ceza alanının hemen dışında Mustafa Yumlu'ya diziyle yaptığı hareket net faul ve sarı kart. VAR sisteminin buna müdahele etme hakkı yok çünkü sonuca etkili bir pozisyon değil. Öncesinde Vedat'ın hava topuna çıktığı pozisyonda da faul söz konusu değil. İki futbolcu hava topuna çıkıyorlar ve çarpışıyorlar.

Toparladığımızda bana göre Fırat Hoca'nın 2 pozisyonda Denizli aleyhine sonuca etkili hata yaptığını düşünüyorum (Penaltı ve 2.golden önceki faul)

Cuma günkü Galatasaray-Sivasspor maçında Ali Palabıyık da kötü bir yönetim gösterdi. Isaac Cofie'ye gösterdiği her iki sarı kart da ucuzdu. Ama bu maçta Sivasspor özelllikle ilk 45 dakikada takım halinde aşırı faullü bir oyun oynadı. Devre bittiğinde Galatasaray'ın 2 faulüne karşılık Sivas'ın 15 faulü vardı ve üstelik bunlardan bazıları kart gerektiren faullerdi. Ayrıca sistematik faullerle oyunu bozmaya yönelik anlayışa hakemin kartlarıyla zamanında müdahele etmesi gerekirdi. Sivas'ın ilk yarı gördüğü 3 faulden biri oyuncu topu yere vurduğu için, diğeri ise şiddetli itirazdan geldi. Halbuki bu oyun şekli başka kartları da hak ediyordu. Hakem önce sertliğe prim tanıdı sonra gitti Isaac Cofie'yi haybeye attı.

Ankaragücü-Beşiktaş maçındaki Ali Şansalan'ın yönetimini ise başarılı buldum. Elneny'nin kaleci Korcan'a müdahelesi kasıt unsuru taşımayan bir müdaheleydi. Topla oynamak isterken ayağı istem dışı kalecinin kafasına geldi. Tıpkı Emre'nin sakatlandığı pozisyon gibi oyun içi talihsizliğiydi ve kart gerektirmezdi.

Kelamımız bu kadar, herkese iyi geceler ve iyi haftalar :)

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2019, 12:25 
Kullanıcı avatarı

haqen yazdı:
Sen ilk pozısyondaki faulü kabul edip devamındakini niye vermiyorlar diyorsan zaten kendi kendini taca atmış oluyorsun. Fenere gelince geçiştir, aleyhine olunca geçiştirme o da iyiymiş.
ilk pozisyonda faul var yada yok neyi değiştirir ?

ilk pozisyonda faul olunca ikinci pozisyondaki kırmızı kartlık hareket yok mu oluyor ?

ben burada hakem kararlarından bahsetmiyorum, hakem pozisyonlar için görmedim diyebilir ama yaklaşık 3 dk bir pozisyonu incelediler ve bize gösterdikleri açılardan 2-3 tanesinde bir futbolcunun rakibine kasti diz attığı görülüyordu, buna rağmen VAR a çağırmadılar.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2019, 15:36 

gustavo'nun posizyonuna penaltı diyebilecek kadar gözünü nefret bürümüş hakem eskileri yorumcular var insan utanır yahu.ve bu hakem 2006 daki maçın hakemi.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2019, 16:40 
Kullanıcı avatarı

clad yazdı:
gustavo'nun posizyonuna penaltı diyebilecek kadar gözünü nefret bürümüş hakem eskileri yorumcular var insan utanır yahu.ve bu hakem 2006 daki maçın hakemi.

2006'daki maçta hakemlik bir şey var mı ki özellikle belirtme gereği duymuşsun.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2019, 17:14 

caGe yazdı:
haqen yazdı:
Sen ilk pozısyondaki faulü kabul edip devamındakini niye vermiyorlar diyorsan zaten kendi kendini taca atmış oluyorsun. Fenere gelince geçiştir, aleyhine olunca geçiştirme o da iyiymiş.
ilk pozisyonda faul var yada yok neyi değiştirir ?

ilk pozisyonda faul olunca ikinci pozisyondaki kırmızı kartlık hareket yok mu oluyor ?

ben burada hakem kararlarından bahsetmiyorum, hakem pozisyonlar için görmedim diyebilir ama yaklaşık 3 dk bir pozisyonu incelediler ve bize gösterdikleri açılardan 2-3 tanesinde bir futbolcunun rakibine kasti diz attığı görülüyordu, buna rağmen VAR a çağırmadılar.

Ne demek neyi değiştirir. İlk pozisyonda faulü çalsa burada Gustavo'nun pozisyonunu nasıl konuşacaktın. Bahsettiğin pozisyon olmadan serbest vuruşla devam edecekti oyun. Kaldı ki devamında olan pozisyonda faul ve sarı kart. İçerde olmayan pozisyonda nasıl VAR'a gidecek.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2019, 17:21 
Kullanıcı avatarı

haqen yazdı:
Ne demek neyi değiştirir. İlk pozisyonda faulü çalsa burada Gustavo'nun pozisyonunu nasıl konuşacaktın. Bahsettiğin pozisyon olmadan serbest vuruşla devam edecekti oyun. Kaldı ki devamında olan pozisyonda faul ve sarı kart. İçerde olmayan pozisyonda nasıl VAR'a gidecek.
çalsa diyorsun çalmadığına göre demek ki orta hakem görmemiş, gustavonun pozisyonunuda görmemiş olabilir, ben hakemin görüp görmemesine bir şey demiyorum ayrıca penaltıda demiyorum.

gustavo rakibine kasti diz atıyor bunun karşılığı kırmızı karttır.

hakem tespit edemese bile 3 dk boyunca VAR ın tespit etmesi ve hakemi çağırması gerekirdi.

rakibe kasti diz atmanın karşılığı sarı karttır diyorsan bir şey demiyorum.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2019, 15:05 

Allah muhabbetinizi arttırsın beyler.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2019, 15:11 

Allah muhabbetinizi arttırsın beyler.[/quote]
Sorarlarsa son kale falan filan derler kimleeeer kimlerleee :D Fenerbahçe nin bir sonraki başkanı belli gibi

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2019, 15:59 

son kale dediysek khaleesi gibi işte

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 366 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 37  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], black1914, deniztarafı, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Goztepem, hsm35, kabaktadı, karadeniz, Kare, kei, Kırık, Penta, Rammstein35, SeferKSK, tribunde, tribune, yorgo-ksk

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye