Zaman: 28 Şub 2020, 14:48

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 226 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Kim Kazanır?
Galatasaray 46%  46%  [ 30 ]
Berabere Biter 20%  20%  [ 13 ]
Fenerbahçe 34%  34%  [ 22 ]
Toplam oy : 65
Yazar Mesaj

Tribundergi HQ
 Mesaj Başlığı: Re: 6. Hafta | Galatasaray 0 - Fenerbahçe 0
MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2019, 17:56 
Kullanıcı avatarı

Son birkaç senedir peydah olan bir kitle var. Yok Dünya Derbisi bu mu, izledim 2 saatim boşa gitti. Silah zoruyla mı izlettiler. İzlemeyin böyle boş boş yorum da yapmamış olursunuz.

Galatasaray - Fenerbahçe derbisi Dünyanın sayılı 10 derbisinden biridir. Siz ister kabul edin ister etmeyin. Ne saçma muhabbet bu ya. 100 yıllık rekabeti aşmış 120’ye gidiyor. Siz yitip gittikten sonra da devam edecek, Dünya derbisi değil. Yırtın kıçınızı.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2019, 20:54 

Yazılıp çizilecek bir sürü şey var zaten eksikler belli, eksiler belli.

Galatasaray'ın kadrosu lig düzeyinde en iyi kadro, problem oyun düzeninde bunu düzeltecek olan kim dersek tabiki Fatih Terim.
Düzeltebilir mi?
Düzeltir ama sahaya dönerse, düşman aramaktan sahaya bakmaya fırsat bulursa.

Hocam arama artık kalmadı düşman, hepsini yendin.

Passolig, 6222 derken olabilecek en iyi tribün ortamı bu, deplasman veya ev sahibi fark etmez en iyisi bu.
Zaten tribünde artık köşelerde boş yer aramaya başlayalı bu konulara hiç girmiyorum.

En son olarak yabancı sınırına dibine kadar karşıyım, sonuna kadar karşıyım hatta 14 sınır bile yanlış tam sınırsız olmalı.
Konu Galatasaray olunca kendi şahsi fikrim ben Türk oyuncu olmayan Galatasaray'a bir türlü alışamadım.
Sınırsız yabancı olan bir ortamda en az 5 Türk oynayan bir Galatasaray görmek isterim.
Türk oyuncu konusunda biraz çaba sarf etmemiz lazım artık çok kolaycılığa kaçtık.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2019, 21:25 
Kullanıcı avatarı

EF11 yazdı:
Reis kızmış :D .

Tamam tamam derbi muazzam zevkliydi. Hayatimda izlediğim en zevkli, futbol kalitesi en yüksek ve en efsane atmosfere sahip derbiydi. Bundan sonraki en zevkli, en kaliteli derbi maçı bir sonraki Gs-Fb maçı olacaktır. Ondan da kalitelisi bir sonraki diye böyle gider. Siz kızmayın yeter. :D

aynı akşam atletico-real maçıda vardı ve belki bizimkindende daha sıkıcı bir maç oldu 0-0 sonuçlandı.. sıkıcı maç olduğu için onuda çıkaralımmı dünya derbileri listesinden? gerçekten çok tuhaf bir bakış açısı bu.. önümüzdeki boca juniors-river plate maçıda sıkıcı ve 0-0 biterse onuda çıkartırsınız listeden. tövbe yarabbim :)

Başa Dön

diffensore
 Mesaj Başlığı: 6. Hafta | Galatasaray 0 - Fenerbahçe 0
MesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2019, 00:31 

EF11 yazdı:
Reis kızmış :D .

Tamam tamam derbi muazzam zevkliydi. Hayatimda izlediğim en zevkli, futbol kalitesi en yüksek ve en efsane atmosfere sahip derbiydi. Bundan sonraki en zevkli, en kaliteli derbi maçı bir sonraki Gs-Fb maçı olacaktır. Ondan da kalitelisi bir sonraki diye böyle gider. Siz kızmayın yeter. :D

dünyanın en çok izlenen derbilerinden birisi olması için futbolun en üst düzey olması gerekmiyor, sen onu yanlış anlamışsın.Senelerden beri boca/plate karşılaşmaları futbola doyurmuyor ama yine de değeri düşmüyor,Gs-fb maçı oynanalı kaç gün oldu ve sen de dahil hala konuşuluyor.

Başa Dön

Tribundergi HQ
MesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2019, 01:40 
Kullanıcı avatarı

Maç oldukça keyifliydi. Özellikle Fenerbahçe’nin baskı kurduğu ilk 20 dakika maçın bütün seyrini değiştirdi. Kimse böyle bir etki beklemiyordu. Tribünler ilk 20 dakikalık şoku atlatamadığı için mi kalan zamanda da oyuna etki edemedi bilmiyorum. Tribün x Alkol başlığı açılmış, orada irdeleniyordur. Bağırmak epey zamandır unutulan bir şey Türk tribünlerinde.

Galatasaray ilk 20 dakikayı ucuz atlattı. Oradan mutlak gol çıkacağını işaret eden bir Fenerbahçe baskısı vardı. Ancak o 20 dakika da şunu gösterdi ki Galatasaray bu maçı imkanı yok bu akşam kazanamaz dedik izleyenler aramızada. Her ne kadar böyle düşündürse ve maçın genelinde kötü oynasa da Galatasaray’ın eline fırsatlar geçti. Lemina’nın iki şutu gol olabilirdi. Sağ dış ile köşeye vurduğu kavisli topu Altay müthiş bir refleksle çıkardı. O top gol olsaydı maçın seyri değişebilirdi, ancak gollü beraberlik olarak. Yine bir galibiyet çıkarmayabilirdi.

Galatasaray geriden başlayarak ne oynayacağına bir türlü karar veremiyor. Orta sahanın 2-3 metre gerisinde bile topu geri pasla Muslera’ya dönmek, oradan akılcı bir boş alan yakalanıp süratle yepyeni bir atağa dönüşmedikçe seyredeni çileden çıkarıyor. Galatasaray bu kadar pas takımı değil, pas pas pas. Fıttırıyorum izlerken. Ben Barça sevmem, tiki taka sevmem. Süratle rakip kaleye gideceksin, kaptırıyorsan atakta 3sn içinde geri alacaksın, alamıyorsan topun arkasına geçeceksin ve iyi savunma yapacaksın.
Her haliyle sonuçsuz bir gece olacağı aşikar olan maç Fenerbahçe’nin de becersiksizliğiyle 0-0’a bağlandı.

Son dakikadaki Kruse kafası darbeli -daha darbeli- olsaydı gol olabilirdi. Ki son 10 dakikada kimileri bir Johnson maçı daha yazılacak gibi düşünmüş olabilir.

Hakem-karar-VAR konuşmaktan bunalıyorum. Lemina x Gustavo pozisyonunda öncesinde orta sahadaki Babel’in eline kadar gitmek gerçekten skandal. Ancak burdan penaltı golüyle gol atmaktansa, Lemina’nın ortadan delme pozisyonlarından birinin gol olmasını ya da Babel’in şutunun gol olmasını tercih ederim. Artık tartışma yaratmayacak derecede bol ve net gole ihtiyacımız var. Her hafta ileri oynat geri oynat şöyle dur, bir de şuna bak diyerek futbol yorumlanan bir futbol dünyamız var. Vallahi bıkmıyorlar da.

Falcao’nın ofsayt gerekçesiyle sayılmayan golünde o gol vuruşunu o açıdan uzak kenara vurabilecek 5 adam var Avrupa’da. Biri de bu adam işte. Galatasaray, Falcao’yu daha fazla topla buluşturacak kurgu ve taktik kabiliyeti göstermedikçe bu sene karın ağrısı yaşayacak gibi duruyor.

Neyse ki en ufak bir kavganın dalaşın olmadığı 90 dakika topun sahada kaldığı arıza çıkmayan bir maç izledik. Bunda belki de maçtan önce maçın aşırı gerilmesinin etkisi de olabilir. Bu iki takımda tedirginlik de yarattı ve beklenenden daha az cesur daha az riske edilen, beraberliği iki takımın da fit olabileceği bir opsiyon kazandı maçı.

**

Ben buranın ne Reisiyim, ne muhtarıyım. Her taraftar gibi, her kullanıcı gibi -kadar- yazıyorum. GS x FB derbisinin değersizleştirme çabasını beyhude buluyorum. Zaman zaman tarafların kendileri de ayrı ayrı “Derbi derbilikten çıktı” dese de (ki sonra anyayı konyayı anlıyorlar) bilmem kaç yenilgi-yengi-beraberlik olsa da bu maç havada karada suda tarih boyunca önemli olacak. Üzgünüm. Keyif almayan için kumanda da tuşlar var.
Galatasaraylılar için de Başakşehir gibi bir takımla lig yarışı yapmak ne denli abzürt bu da yaşayarak görülmüştür zannediyorum.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2019, 01:42 

Bu konuda şöyle bir şey var; İngiltere'yi ve ihtişamlı dönemin Real Madrid - Barcelona maçlarını bir kenara ayıracak olursak ben gerçekten "ulan ne tempolu maç oldu, ayıldık bayıldık ekran başında be" dediğimiz büyük derbi hatırlamıyorum son zamanlarda. Ha illa olmuştur ama mütemadiyen böyle oluyor diyebileceğimiz bir durum yok.

Boca - River, Celtic - Rangers, Milan - Inter, Juventus - Inter, Roma - Lazio, Atletico Madrid - Real Madrid... Tamam genellikle bizim eşleşmeden daha iyi maçlar çıkıyordur ama bakıldığı zaman şurada saydığım hiç bir takımın en keyifli ve tempolu maçları bu yazdığım maçlar olmuyor bence (dünya genelinde derbileri mümkün mertebe izleyen biriyim, izlemeden ezbere konuşmuyorum not düşeyim). Özellikle Milan - Inter ve Atletico - Real maçlarını 7-8 senedir düzenli olarak izleyen varsa helal olsun derim, çekilecek gibi değil çünkü ve bizim kadar mazeretleri de yok.

Hele şu Atletico - Real var ya; geçen sene hangisiydi hatırlamıyorum bir EPL derbisinin arkasına denk geldi, izledim, bir daha izlersem ne olayım dedim; cumartesi bizim maçın ardına denk geldi, lafımı yiyip seyrettim, yine dedim ki bir daha izlersem üç olsun... Dersimi aldım daha da izlemem zaten. Ve ayrıca bu ikisinin hiç bahanesi yok abi; iğneyi sallasan toprağa değmeyecek düzgünlükte zeminler, en büyük sponsorlar + bizim 10 katımız kadro değerleri ile bu işi böyle yapıyorlar.

Burada bir tek İngiltere'yi ayırıyorum, e onu da ayıralım zaten bir zahmet. Bir Arsenal - Tottenham maçı izledik keyiften anırdım yani evde, halen daha tadı damağımda. Ama yok yani başka ligde çıkmıyor o kadarı. Stresten, gerilimden bir şekilde temposu düşüyor ve tadı kaçıyor maçların. Derbiler üzerinde keyifli futbol aramayı bırakıp, her ligde kendine zevk verecek uygunlukta takımlar belirlemeli bence herkes kendine. Bournemouth benim için böyle mesela çıktığından beri, ne bileyim geçen sene Wolves böyleydi. İtalya'da Fiorentina ve Atalanta genelde keyifli maçlar çıkarıyor, bol gollü oluyor. Bundesliga'da her maç zaten ayrı serüven, negatif futbol oynayanı dövüyorlar. Fakat iyi futbol bol gol diye bağırılan ülkede kimse Bundesliga takip etmiyor o da benim garibime gidiyor.

Ezcümle, diyeceğim o ki; evet katılıyorum özellikle son 6-7 sezondur berbat maçlar oluyor bizim maçlarımız genelde. Fakat bizim eşleşmenin alamet-i farikası zaten hiç bir zaman iyi ve tempolu futbol olmadı ki? Nasıl bu beklenti oluştu sizde, bunu nasıl arar oldunuz onu bilmiyorum. Tepki göstermek manasında söylemiyorum; bir işi bu kadar kötü buluyorsanız, hele ki yataktan kalkmadan Hollanda 2. ligine kadar yayın bulabildiğimiz şu dönemde, o işle neden halen daha ilgileniyorsunuz anlayamıyorum.

Yarın FA Cup'ta West Ham United - Millwall eşleşse, keyiften dört köşe olurum. Dünya derbisi olduğu için değil, iyi futbol beklediğim için de değil. Geçer karşısına uzatırım ayaklarımı ve izlerim. Yerel eşleşme bu, adı üstünde. Dünya derbisi etiketi, medya üzerinden sizin kulağınıza ve gözünüze yansıyan, kaale alıp almama konusunda sonsuz özgürlüğe sahip olduğunuz bir durum. İspanya veya İngiltere gibi bunu satabilecek konumda olsak belki kulübüme ekstra getirisi olur diye takardım da, şahsen ben zerre takmıyorum. Benim için yerel olduğundan, vakti zamanında tribünde BİRDEN FAZLA BRANŞTA bir çok karşılığı olduğundan özel bu rekabet.

Belki de işin bu kısmını atlıyorsunuz. Dünyada bu kadar farklı branşta, bu kadar karşı karşıya gelen ve sürekli yarışan iki camia çok fazla yoktur. Tribünü futbol + 3-4 branşta aktif kovaladığım yıllara bakıyorum; futbol haricinde yılda belki 10-15 tane Galatasaray maçına gittiğimiz oluyordu, el insaf. Bizim için önemi ve büyüklüğü biraz bununla da ilgili; sizden bunu hissetmenizi beklemiyorum fakat laf çakacağım derken dikkate alırsanız bence yapıcı olur.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 226 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: 10ur_KSK, 26, 41Kocaelili, bayz, Başkentli, BeCe, Bing [Bot], BursasporArmy, Buyuurr, footballcity, Google [Bot], Google Adsense [Bot], HasanSari, ilrimed, kadıkaltı10, minigolfmuduru, MuZzy1912, Onuroloji1912, PMB10ALTI, Pomak_1925, saffet8, scuba1912, serbay, siptar16, tribunde

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye