Zaman: 02 Ara 2020, 06:48

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 105 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Sonraki
Yazar Mesaj

rookie
 Mesaj Başlığı: Re: Kadın Cinayetleri
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2019, 23:45 
Kullanıcı avatarı

eskicarsi82 yazdı:
GreenBlack34 yazdı:
Cemaatler bitirilmedikçe bu ülke cehaletinde boğulur.

Bu kadar boş bir yorum... Her oto boku Dini cemaatlere bağlayan insanlara ayar oluyorum.
Kısasa kısas olmadığı müddetçe bu durum düzelmeyecek. Böyle piçleri anında devlet idamla cezalandıracak.
Bunu yargılayacak olan hakim bu videoyu aklından hiç çıkarmasın. Böyle or... ç... olduğu sürece bu cinayetler son olmayacak.
Ulan ne geçti eline şimdi? mutlu mu oldun? adam mı oldun kendinden güçsüz kadına şiddet uygulayınca? sizin zih.. si...

Başlıkta ki en doğru yorumlardan ‘Cemaatler bitirilmedikçe bu ülke cehaletinde boğulur’

Dini cemaatler dediğin hepsi dinle alakası olmayan saçma sapan bir çok görüşü yaymaya çalışan ve çıkarları doğrultusunda hareket eden birer kan emicilerdir. Hiç bir cemaat mensubu kadını bir değer olarak görmediğide yayınlanan videolardan ve çevreden gözlemleniyor. Tez zamanda cemaatlerden kurtulmak dileğiyle.

Tecavüzün, kadın cinayetlerinin, yolsuzluğun vb ahlaksızlıkların tek çözümü eğitim ve caydırıcı cezalardır. Bu da uzun süreli bir süreç ama devletimiz her kademesi liyakattan ve gelişimden uzak olduğu için bir çözüme varacağımızı uzun yıllar düşünmüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2019, 23:45 
Kullanıcı avatarı

Tüm ülkenin ortak tepkisinde bile aynı olamıyoruz....

Hangi eğitim be kardeşim ?

O tren kaçalı öyle çok olmuş ki....

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2019, 00:50 

Sıkıntımız coğrafyamız. Anadolu toprakları yüzlerce yıldır medeniyeti reddetmiş. Kadınlar hep hayvanlardan bile değersiz kılınmış. Bize eğitim falan sökmez . Eğitimi alabilen insana verebilirsin. İstediğin kadar idam getir hadım cezası getir. Sokayım böyle işe.

Başa Dön

Tribundergi HQ
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2019, 03:55 
Kullanıcı avatarı

Ne dünün ne bugünün sorunu. Cahilliğin yüceltildiği, ranttan kazanmanın geçer akçe olduğu, üretimden uzaklaşan sadece tüketen bir toplumada insan ilişkileri rafine mi kalır zannediyoruz. Balık baştan kokuyorsa, baş kokuyorsa, sorunun balığın sadece kıçına yüklemek neden o zaman. Futbolu tartışıyoruz ya, futbol da kadin cinayetlerinden farklı durumda değil. Çünkü ülke nasılsa, her şey de ona ayak uyduruyor.

Kadını öldüren başına bir şey gelmeyeceğini biliyor. Çünkü çoğu suçu işleyenin başına hiçbir şey gelmiyor. Ülkede herze yiyenlerin hepsi başına bir şey gelmeyeceğini biliyor.

Toplumlar aydınlanmadan, aydınlanmanın tek yol olduğuna inanmadan burnu boktan çıkmaz. Bugün sosyal medyada herkesin birer slogan attığı ile kalacak, bilmiyor muyuz 15 gün sonra unutulacak, 6 ay sonra bir olay daha olacak. Daha önce ne oldu? Son 10 yılda her şey böyle bir rutinde tekrar etmiyor mu?

17 Ağustos depremnden buraya 20 yıl geçti. 20 koca yıl. Çocuk doğmuş olsa üniversiteden mezun oluyor. Hayata atılıyor. Peki 20 koca yılda depreme karşı önlem almak konusunda ne yaptı kocaman ülke. Deprem olursa ki olacağı söyleniyor, büyük bir deprem olacak.. neler olabileceği ayan beyan yazılıp çizilirken, her yeri binalarla dolduran bu şehirde bu ülkede 20 yıl sonra neden halk bu denli vurdum duymaz. Andık, hatırlattık ama 20 yılda neler yapıldığını sorgulamadık, sormadık. Deprem anında toplanma alanları diye tasarlanan yerlerin bu yılda talan edildiğinden mizah gibi bahsediyoruz. 7.0 üstü bir İstanbul depremi bu ülkeyi krize sokmakla kalmaz, iflas ettirir. Olacak can kayıplarının travmasını söylemiyorum bile.

Emine Bulut son olsun demekle son olmayacak. İzmit de son olmayacak. Bunu hepimiz biliyoruz ve sadece bekliyoruz, bekliyoruz, bekliyoruz.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2019, 04:43 

eskicarsi82 yazdı:
GreenBlack34 yazdı:
Cemaatler bitirilmedikçe bu ülke cehaletinde boğulur.

Bu kadar boş bir yorum... Her oto boku Dini cemaatlere bağlayan insanlara ayar oluyorum.
Kısasa kısas olmadığı müddetçe bu durum düzelmeyecek. Böyle piçleri anında devlet idamla cezalandıracak.
Bunu yargılayacak olan hakim bu videoyu aklından hiç çıkarmasın. Böyle or... ç... olduğu sürece bu cinayetler son olmayacak.
Ulan ne geçti eline şimdi? mutlu mu oldun? adam mı oldun kendinden güçsüz kadına şiddet uygulayınca? sizin zih.. si...

Yanlış anlama ama alakası çok var hocam namus kira mı aile ici kendini gösterme durumu vb her b.k vardır ibnede.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2019, 13:38 

Görüntüleri izledim tekrar tekrar izledim içim parçalandı ama çeken genci de cesaretinden dolayı tebrik etmek gerek yürek ister orda o adamı kayda almak adam o sinirle onu farkedip (belkide olayın farkında) orda ona yönelip o genci yere yatırıp kıbleye döndürüp kurbanlık koyun gibi keserdi ordakiler bu sefer onu da izlerdi ama bunu yapmadı fark etti ise istese yapardı işte o genç olmasa o video kaydı olmasa sıradan bir kadın cinayeti gibi 2-3 satırlık bir haberle geçiştirilecek ve sizlerin bile çoğu ''kadın haketmiştir'' ''kimbilir adama neler neler çektirmiştir'' olurdu hatta kayıt olmasa adamın fazla ceza almadan bu işten sıyrılma ihtimali kuvvetle muhtemeldi o görüntüye rağmen kadın haketmiştir diyen bu tiplerin sosyal medyada haber sitelerinde o haberin altında bolca yorumu var hatta burda bile bu kafada olan insanlar var.

Hiç de öyle ben olsam ona onu, bunu, şunu, yapardım demeyin sizde olsanız oda maal maal bakardınız bende olsam bakardım işte buna sürü psikolojisi denir son yıllarda bu psikoloji bizi esir almış durumda.

Ben olsam şunu bunu yapardımcılar orda onca adam var neden biri bişey yapmıyor? herkes ama herkes izliyor hatta içlerinden iki kişi katilin koluna girip onu teselli ediyor polise teslim etmek yerine kaçışına yardımediyor bu süre zarfında kimse kadına ilk yardımda bulunmuyor.

Görüntü o kadarla sınırlı değildir o genç muhtemelen 9 saniyesini çekip yayınlayabilmiş bunun öncesi de var adamın kadını kovalayışı kadına bağırması bıçağı kadına sokuşu kadını kesişi doğrayışı kızın yapma diye yalvarışı var orda kayıtta değil kamera yada oralar kesilmiş ama o küçücük kız o anların hepsini izledi o anlarda o adama karşı gelen onun yakınlarında olan tek kişi oydu diğerleri 10 yaşındaki kız kadar yürekli olamadı bence bunu konuşmak lazım neden tek bir kişi yaklaşamadı?

Bu gibi olaylarda ilk tepki çok önemli ilk adamın üzerine atılan biri olsa sürü psikolojisi ile arkası çorap söküğü gibi geliyor ama biri izlerse diğeri de onu yapıyor herkes birbirinden beklerken adam bir kaç saniye içinde onda kişiye rağmen kadını öldürebilip üstüne birde ordan kaçabiliyor.

Birde kızlar eğitilmelidir ayakta durmalıdır diyen tipler var sanki eğitilenlere kendi parasını kendi kazananlara musallat olmuyor bu tipler daha okullarda başlıyorlar her sınıfta çakallık yapan zibidilik yapan 3-5 erkek öğrenci mutlaka oluyor değil eğitilebilmek sınıflarda ders bile yapılamıyor bunların yüzünden okul okuyamayanlar bile var yani balık baştan kokuyor. Evet kızlar eğitilmelidir ayakta durması sağlanmalıdır ama sağda solda bu tiplerle arkadaşlık kuran genç kızlara ne demeli? bunlarla evlenenlere ne demeli? okullarda düzeni sağlayamayan huzuru bozanı kulağından tutup atamayan devlete ne demeli? balık orda baştan kokuyor

Bu tip olaylar her ülkede var bu olaylar bizde de vardı dün vardı bugün var yarın da olacak ama sayısını azaltmak mümkün bence ilk başta o görüntüler kız çocuklarına izletilmeli okumazsan kendi paranı kendin kazanmazsan erkeğin kölesi olarak yaşarsın yada bunları yapıp da bir zibidinin peşinden gidersen kocanı sen değil başkası seçerse veya en önemlisi 18 yaşına bastıktan sonra kadın bedenini mal olarak gören siyasilere ve siyasi partilere oy verirsen sonun bu olur denilebilmelidir.

Siz idamı isteye durun yakında gündeme gelmesi beklenilen ve yasallaşacak olan iki olaydan bahsedetyim.

1.si genel af
https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/af ... r-5218997/

2.si de nafaka olayı
https://www.ahaber.com.tr/galeri/gundem ... -son-durum

Birde bu var çocuk istismarcılarına evlilik adı altında af da çıkartılacak o da gündemde.
https://bianet.org/bianet/hukuk/204479- ... n-gundemde

Evet ses çıkartılmazsa polis jopundan korkulup büyük protestolar yapılmazsa her kadın cinayetinde olduğu gibi hayaller idam gerçekler Genel AF olacak yüzbinlerce manyak dışarı salınacak bu olay da diğerleri gibi unutulacak ve yeni olayları okuyup tartışacağız.

İşte ilk yapılması gereken suyu baştan kesmek bunun yolu da sandıktan geçiyor kadınlar oy vereceği partiye-partilere dikkat etsinler sonra keşkelerin bir faydası olmuyor.

Alıntı:
“Bir tane kız mıdır, kadın mıdır bilemem.”
Recep Tayyip Erdoğan / Dilşat Aktaş hakkında.

“Kadına şiddet abartılıyor.”
Recep Tayyip Erdoğan / Son 7 yılda yüzde 1400 artan kadın cinayetleri hakkında.

“Ben zaten kadın erkek eşitliğine inanmıyorum.”
Recep Tayyip Erdoğan / Kadın dernekleri ile yaptığı toplantıda.

“Benim bedenim, benim kararım diyenler feminist.”
Recep Tayyip Erdoğan / Kürtaj tartışmaları hakkında.

“Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum.”
Recep Tayyip Erdoğan / Kürtaj tartışmaları hakkında.

“Tecavüze uğrayan doğursun, gerekirse devlet bakar.”
Recep Akdağ / Dönemin sağlık bakanı Kürtaj tartışmaları hakkında.

“Tecavüzcü, kürtaj yaptıran tecavüz kurbanından daha masum.”
Ayhan Sefer Üstün / Akp Milletvekili, İnsan Hakları Komisyonu Başkanı

“Tecavüze uğrayan da kürtaj yaptırmamalı.Bosna'da kadınlar tecavüze uğradı ama doğurdular.”
Ayhan Sefer Üstün / Akp Milletvekili, İnsan Hakları Komisyonu Başkanı

“Kadın ahlaklı olsun, kürtaj yapmak zorunda kalmasın.”
Melih Gökçek / Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı

“Anası tecavüze uğruyorsa neden çocuk ölsün? Anası ölsün.” Melih Gökçek /Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı

“Yalnız bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya.”
Recep Tayyip Erdoğan / Münevver Karabulut cinayeti hakkında.

“Medya olayları abartıyor. Kadına yönelik şiddet algıda seçicilik.”
Fatma Şahin / Dönemin bakanı

“Evdeki işler yetmiyor mu?”
Veysel Eroğlu / Orman Bakanı / Kendisinden iş isteyen kadına.

“Kadınlar iş aradığı için işsizlik yüksek.”
Mehmet Şimşek / Ekonomi Bakanı

“Kızlar okuyunca erkekler evlenecek kız bulamıyor.”
Erhan Ekmekçi / Akp İl Genel Meclis Üyesi

“Türk kadını evinin süsüdür.”
Vecdi Gönül / Milli Savunma Bakanı

“Kadınsa o da iffetli olacak. Mahrem namahrem bilecek. Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak, bütün hareketlerinde cazibedar olmayacak”
Bülent Arınç, dönemin Başbakan Yardımcısı

“Kadının fıtratında erkeğe köle olmak var”
Uğur Işılak/ AKP’li şarkıcı

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2019, 15:30 

Aile içi şiddet ile ilgili sayısını hatırlamayacağım kadar olaya müdahil olmuş, onlarca gönüllü eğitim vermiş ve ilgili meslek mensupları ile halen daha işbirliği içerisinde çalışma yürüten biri olarak üzülerek söylüyorum ki benzer olayların tamamen önüne geçilmesi kısa vadede mümkün değil.

Kadınların bilinçlendirimesi, haklarının anlatılması, getirilecek hukuki düzenlemeler ile caydırıcılığın sağlanması kısa vadede bizleri bir adım ileri taşır ki bunun için ciddi uğraşılar söz konusu. Ancak benzeri vakaların tamamen önüne geçilmesi okul ve aile ortamında çocuklarımıza sevgi ve saygının öğretilmesinden geçer. Bunun içinde başta eğitim olmak üzere ekonomi ve güvenlik gibi pek çok unsurun iyileştirilmesi gerekir.

Müsait olduğum bir zamanda konuya ilişkin detaylı bir yazı yazacağım.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2019, 15:52 
Kullanıcı avatarı

Bdüzü61 yazdı:
Aile içi şiddet ile ilgili sayısını hatırlamayacağım kadar olaya müdahil olmuş, onlarca gönüllü eğitim vermiş ve ilgili meslek mensupları ile halen daha işbirliği içerisinde çalışma yürüten biri olarak üzülerek söylüyorum ki benzer olayların tamamen önüne geçilmesi kısa vadede mümkün değil.

Kadınların bilinçlendirimesi, haklarının anlatılması, getirilecek hukuki düzenlemeler ile caydırıcılığın sağlanması kısa vadede bizleri bir adım ileri taşır ki bunun için ciddi uğraşılar söz konusu. Ancak benzeri vakaların tamamen önüne geçilmesi okul ve aile ortamında çocuklarımıza sevgi ve saygının öğretilmesinden geçer. Bunun içinde başta eğitim olmak üzere ekonomi ve güvenlik gibi pek çok unsurun iyileştirilmesi gerekir.

Müsait olduğum bir zamanda konuya ilişkin detaylı bir yazı yazacağım.

Sabırsızlıkla bekliyorum yazını hocam.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2019, 17:19 
Kullanıcı avatarı

Ads2012 yazdı:
Görüntüleri izledim tekrar tekrar izledim içim parçalandı ama çeken genci de cesaretinden dolayı tebrik etmek gerek yürek ister orda o adamı kayda almak adam o sinirle onu farkedip (belkide olayın farkında) orda ona yönelip o genci yere yatırıp kıbleye döndürüp kurbanlık koyun gibi keserdi ordakiler bu sefer onu da izlerdi ama bunu yapmadı fark etti ise istese yapardı işte o genç olmasa o video kaydı olmasa sıradan bir kadın cinayeti gibi 2-3 satırlık bir haberle geçiştirilecek

videoyu çeken 19 yaşındaki genç gözaltına alınmış. ne amaçla çekip yayınladığını bilemeyiz tabii ama bilinçli veya bilinçsiz katilin muhtemelen en ağır cezayı alacak olmasını ve toplumdaki son zamanlarda artan kadın şiddetine karşı duyarlılığın artmasında çok önemli bir rol oynadı o video.. o görüntüleri izleyipte psikolojisi altüst olmayan yoktur herhalde, şimdi herkes bu katilin ne ceza alacağının takipçisi olacak!

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2019, 23:37 
Kullanıcı avatarı

İyi ki Antalyasporluyum. Resim

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 105 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Rodriguez

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye