Zaman: 13 Ağu 2020, 23:06

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 329 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: 05 Mayıs 1996 Trabzonspor - Fenerbahçe
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019, 08:43 

"Deplasmana kadın mı gider yeaaa" diyenler görmüştür umarım efsane maçtada kadın taraftarımız gitmiş Trabzon'a, hele de Trabzon deplasmanına...
Hakkeden kadın taraftarımızın deplasmanda, tribünde yeri var... Goygoycuların değil, hakkedenin ve hakkını verenin...

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019, 08:52 

Benim bu videoda en çok şaşırdığım bizim semtteki Volkan abinin en önde olması. Ulan komple bizim semt yalnız herhalde bizimkilerin otobüsüne denk gelmişler.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019, 09:06 

bu maç öncesi hafta içi herkes klübe gidip isim yazdırıyordu deplasman otobüsü için.çocukların gitmesini istemeyen veliler de listelerden cocuklarının ismini bulmaya çalışıp sildiriyorlardı :D şu maça giden Fenerbahçeliler çok şanslılar...

@evrenultras hakikaten ilk kez sisli maç özeti dışında bir video gördük o günle ilgili eyvallah

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019, 09:13 
Kullanıcı avatarı

ne takımdı be trabzon o yıllar.. özetlerde bile kaliteleri kendini belli ediyor, çok iyi oynamışlardı o maçtada. o kaçan şampiyonluktan sonra yıllarca toparlanamamışlardı..

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019, 13:28 

Muhteşem paylaşım ya, böylesini görmemiştim bugüne kadar; bunu hazırlayandan da ekleyenden de paylaşandan da allah razı olsun.

Biz biliyoruz maçtan önceki günler Salı Pazarı'nın halini, isim sildirme olayı doğru günlerce kovalaması yaşandı bunun; orta okul öğrencisiydim sert deplasman sıkıntı olur diye belki yüzlerce genç elendi öyle bir tribündük o zamanlar, otobüslere alınmadım diye ağlayarak dünyam yıkılmış halde eve döndüm, maçı ve sonrasında gelen şampiyonluğu ağlayarak hıçkırarak izledim ben.

Şu maçta elenerek otobüse alınmayan gençler olarak bizim jenerasyon o hınç ile tribüne daha bir hırsla sarıldı, belki de tribünün tam zamanlı emekçileri olmamızı daha bir sağlamlaştıran andır o götürülmeme anı. 2 sene sonrası ise Parmalı topçuların bizi seyretmekten neredeyse ısınma hareketi yapmadığı tribün.

Bunu neden yazıyorum çünkü bu sitede sayfalarca utanmadan "Fenerbahçe tribünü söylendiği kadar gelmedi" diye yazanlar tartışanlar oldu. Aha üst üste binip aşağı düşen insanları görüyorsunuz işte videoda.

Allahım insan yemin ediyorum çok iğrenç bir varlık ya.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019, 13:35 
Kullanıcı avatarı

İşin taraftar boyutunu konuşacak olursak fenerbahçe tribunu çok sağlam gelmişti. sağlamdan kasıt kalabalık. yani o dönemler deplasman taraftarı görmeye pek alışık değildik. gelenlerde az sayıda olurdu. yanlız gece 3 gibi ancak kamyon kasasında çıkabilmişlerdi.
o maçta saat 13:30 da kapılar kapanmıştı. şampiyonluğa o kadar inanmıştık ki. kesin şampiyonduk aksini düşünen yoktu. ama olmadı.

çünkü sebepleri vardı.
bundan sonra yazacaklarım her ne kadar fb li arkadaşların hoşuna gitmsede gerçekler bunlar.
kaçan şampiyonluğa bahane olsun diye yazmıyorum bunları.
ama siz samimice taraftarlık yaparken dönemin başkanı ali şen çakallıklar peşindeydi.
zaten üzerinden 10 sene geçtikten sonra bir dergiye verdiği röportajta yaptıklarını pişkince gülerek anlatmıştı.
gerekirse o röportajıda bulabilirim.
bazı maçları başkanlar alır demişti. aygünün kafasını nasıl sardırdığını anlatmıştı..

yıllar sonrada yaşarsa aziz yıldırımın gülerek anlatacakları olacak.
Allah hakkımızı çalanın yakasını bir araya getirmesin diyorum

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019, 14:14 

footballcity yazdı:
İşin taraftar boyutunu konuşacak olursak fenerbahçe tribunu çok sağlam gelmişti. sağlamdan kasıt kalabalık. yani o dönemler deplasman taraftarı görmeye pek alışık değildik. gelenlerde az sayıda olurdu. yanlız gece 3 gibi ancak kamyon kasasında çıkabilmişlerdi.
o maçta saat 13:30 da kapılar kapanmıştı. şampiyonluğa o kadar inanmıştık ki. kesin şampiyonduk aksini düşünen yoktu. ama olmadı.

çünkü sebepleri vardı.
bundan sonra yazacaklarım her ne kadar fb li arkadaşların hoşuna gitmsede gerçekler bunlar.
ama siz samimice taraftarlık yaparken dönemin başkanı ali şen çakallıklar peşindeydi.
zaten üzerinden 10 sene geçtikten sonra bir dergiye verdiği röportajta yaptıklarını pişkince gülerek anlatmıştı.
bazı maçları başkanlar alır demişti. aygünün kafasını nasıl sardırdığını anlatmıştı..

bu maçadamı şike diyosunuz şimdi :D satınmı aldık sizi yani. aygünün sarılan kafasıyla sahadaki futbolun ne ilgisi var.çıktık aslanlar gibi geriden gelip kazandık biyere kızacaksanız illa rüştüye kızın en az 4-5 tane yüzde yüzlük şut çıkardı o gün. tamamen emekle alınmış sizin psikolojinizi yıpratmış bir maçtır. tüm düşmanlığınız o gün başladı zaten sizde haklısınız :D

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019, 14:28 

o yılı anlatan bir film var "kıyamet yağmur çiçeği" diye , hem kazım koyuncunun hayatından ve kanserle mücadelesinden kesitler sunuyor, hem de şehirdeki futbol düzenini ve futbola olan tutkuyu anlatıyor, bu maçın pozisyonlarını bile çekmişler yeniden :) izlemenizi tavsiye ederim

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019, 14:34 

Ben şimdi bu videoda bir terslik fark ettim. Fenerliler numaralının yanındaki rakip tribüne girdiler fakat güvenlik önlemleri diğer yol tarafında alınmış ve çevrede kimse yok. Bu nasıl oluyor benim mi tersim döndü yoksa saçmalıyor muyum :)

Ben eski deplasman tribününe 1 kere girdim o da maratonun yanında küçük bir yerdi diye hatırlıyorum. Bu veda belgeselindeki 05:28'deki taraftan mı girdi Fenerliler?

https://www.youtube.com/watch?v=iWFwIdic0Xs

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019, 14:37 
Kullanıcı avatarı

hepinandık yazdı:
footballcity yazdı:

çünkü sebepleri vardı.

bu maçadamı şike diyosunuz şimdi :D satınmı aldık sizi yani. aygünün sarılan kafasıyla sahadaki futbolun ne ilgisi var.çıktık aslanlar gibi geriden gelip kazandık biyere kızacaksanız illa rüştüye kızın en az 4-5 tane yüzde yüzlük şut çıkardı o gün. tamamen emekle alınmış sizin psikolojinizi yıpratmış bir maçtır. tüm düşmanlığınız o gün başladı zaten sizde haklısınız :D

Yoo şike demedim. o sezon ali şenin çirkefliği ile şehrin nasıl gerildiğini anlatmaya çalıştım.
çevre illerden Trabzona jandarma yığmışlardı. sanki savaş var gibi. erdoğduda aranmaya başlamıştık.
aygünün kafasında hiç bir şey olmamasına rağmen nasıl sardırıp ortamı gerdiğinden bahsettim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 329 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], davidluiz4, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot], Owl35, Ressambob, serhanbey, tunahanfidan93, USAKSPOR64

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye