Zaman: 20 Oca 2020, 11:51

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 332 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Sonraki
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: 05 Mayıs 1996 Trabzonspor - Fenerbahçe
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019, 14:28 

o yılı anlatan bir film var "kıyamet yağmur çiçeği" diye , hem kazım koyuncunun hayatından ve kanserle mücadelesinden kesitler sunuyor, hem de şehirdeki futbol düzenini ve futbola olan tutkuyu anlatıyor, bu maçın pozisyonlarını bile çekmişler yeniden :) izlemenizi tavsiye ederim

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019, 14:34 

Ben şimdi bu videoda bir terslik fark ettim. Fenerliler numaralının yanındaki rakip tribüne girdiler fakat güvenlik önlemleri diğer yol tarafında alınmış ve çevrede kimse yok. Bu nasıl oluyor benim mi tersim döndü yoksa saçmalıyor muyum :)

Ben eski deplasman tribününe 1 kere girdim o da maratonun yanında küçük bir yerdi diye hatırlıyorum. Bu veda belgeselindeki 05:28'deki taraftan mı girdi Fenerliler?

https://www.youtube.com/watch?v=iWFwIdic0Xs

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019, 14:37 
Kullanıcı avatarı

hepinandık yazdı:
footballcity yazdı:
İşin taraftar boyutunu konuşacak olursak fenerbahçe tribunu çok sağlam gelmişti. sağlamdan kasıt kalabalık. yani o dönemler deplasman taraftarı görmeye pek alışık değildik. gelenlerde az sayıda olurdu. yanlız gece 3 gibi ancak kamyon kasasında çıkabilmişlerdi.
o maçta saat 13:30 da kapılar kapanmıştı. şampiyonluğa o kadar inanmıştık ki. kesin şampiyonduk aksini düşünen yoktu. ama olmadı.

çünkü sebepleri vardı.
bundan sonra yazacaklarım her ne kadar fb li arkadaşların hoşuna gitmsede gerçekler bunlar.
kaçan şampiyonluğa bahane olsun diye yazmıyorum bunları.
ama siz samimice taraftarlık yaparken dönemin başkanı ali şen çakallıklar peşindeydi.
zaten üzerinden 10 sene geçtikten sonra bir dergiye verdiği röportajta yaptıklarını pişkince gülerek anlatmıştı.
gerekirse o röportajıda bulabilirim.
bazı maçları başkanlar alır demişti. aygünün kafasını nasıl sardırdığını anlatmıştı..

yıllar sonrada yaşarsa aziz yıldırımın gülerek anlatacakları olacak.
Allah hakkımızı çalanın yakasını bir araya getirmesin diyorum

bu maçadamı şike diyosunuz şimdi :D satınmı aldık sizi yani. aygünün sarılan kafasıyla sahadaki futbolun ne ilgisi var.çıktık aslanlar gibi geriden gelip kazandık biyere kızacaksanız illa rüştüye kızın en az 4-5 tane yüzde yüzlük şut çıkardı o gün. tamamen emekle alınmış sizin psikolojinizi yıpratmış bir maçtır. tüm düşmanlığınız o gün başladı zaten sizde haklısınız :D

Yoo şike demedim. o sezon ali şenin çirkefliği ile şehrin nasıl gerildiğini anlatmaya çalıştım.
çevre illerden Trabzona jandarma yığmışlardı. sanki savaş var gibi. erdoğduda aranmaya başlamıştık.
aygünün kafasında hiç bir şey olmamasına rağmen nasıl sardırıp ortamı gerdiğinden bahsettim.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019, 15:38 

footballcity yazdı:
İşin taraftar boyutunu konuşacak olursak fenerbahçe tribunu çok sağlam gelmişti. sağlamdan kasıt kalabalık. yani o dönemler deplasman taraftarı görmeye pek alışık değildik. gelenlerde az sayıda olurdu. yanlız gece 3 gibi ancak kamyon kasasında çıkabilmişlerdi.
o maçta saat 13:30 da kapılar kapanmıştı. şampiyonluğa o kadar inanmıştık ki. kesin şampiyonduk aksini düşünen yoktu. ama olmadı.

çünkü sebepleri vardı.
bundan sonra yazacaklarım her ne kadar fb li arkadaşların hoşuna gitmsede gerçekler bunlar.
kaçan şampiyonluğa bahane olsun diye yazmıyorum bunları.
ama siz samimice taraftarlık yaparken dönemin başkanı ali şen çakallıklar peşindeydi.
zaten üzerinden 10 sene geçtikten sonra bir dergiye verdiği röportajta yaptıklarını pişkince gülerek anlatmıştı.
gerekirse o röportajıda bulabilirim.
bazı maçları başkanlar alır demişti. aygünün kafasını nasıl sardırdığını anlatmıştı..

yıllar sonrada yaşarsa aziz yıldırımın gülerek anlatacakları olacak.
Allah hakkımızı çalanın yakasını bir araya getirmesin diyorum

Ali Şen orada bir numara yaparak (Aygün'ün kafasını sardırarak) güvenliğin daha da arttırılmasını hedeflemişti muhtmelen, başarılı da olmuştu. ''Bazı maçları başkanlar alır'' ifadesi kendini yüksek ihtimalle kendini övmek ile ilgili, başkanın egosu ilgili bir açıklamadır. Kendine pay çıkarmış işte. Normaldir,

Onun öyle demesi, gerçekten Aygün'ün başın sarılmasının ardından sahaya Fenerbahçe adına olumlu etki olduğu anlamına gelmiyor. Veya psikolojik üstünlük de olmuyor. Baş sarılmasıyla nasıl bir psikolojik üstünlük sağlanır? Mantıklı açıklayabilen olur mu?

O şovla muhtemelen güvenlik önlemleri arttırıldı. Bakın biz tehlikdeyiz mesajı verdi ve kamuoyunun ilgisini güvenliğe çekti. Ki bunu röportajla söylese (biz tehlikedeyiz diye) bu kadar etki etmezdi. Mesaj da yerini bulmuş ki, güvenlik seviyesi arttırılmış,

Hoş, maç sonunda Trabzonluların sahaya olumsuz bir tavrı yoktu şiddet olarak,
Ama olabilirdi, olma ihtimali çok yüksekti,
Maç öncesi otel taşlanınca Ali Şen de maç sonu alkışlanacağını değil,
Yenersek ''burada nasıl çıkarızı'' düşünmüştür doğal olarak,

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019, 17:01 

maçın Aygün'lük bir durumu yoktu.Her sey trabzonluların istediği gibi gidiyordu.Ne tribünleri ne futbolcuları gergindi.maçtan sonra dahi bir taşkınlık olmadı tribünlerde zira.Trabzonlular o maçın sorumlusunu arıyorlarsa tek adresleri Şenol Güneş'tir.

Başa Dön

Tribundergi HQ
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019, 17:04 
Kullanıcı avatarı

Bu, eskinin göze daha güzel gözükmesi nasıl olacak.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2019, 08:55 

edwardtg yazdı:
Elemana baksana diyor ki Aygün’ün kafasının sarılmasıyla sahadaki skorun ne alakası var diyor.Bu maça Ankara dahil olmak üzere çeşitli şehirlerden can güvenliğimiz yok bahanesiyle polisleri şehre doldurdular,taraftarımız puan olarak önde ve kendi sahasında olduğu halde durduk yerde gerildi,tribünlere giren taraftarın sayısı azaldı,basında Trabzonu barbarlar,insan değilsiniz tarzı paylaşımlar yaparak saha dışında TRABZONSPORA psikolojik üstünlük sağlandı.

Yıllar sonra ben Aygün’ün kafasını sardım bilerek,Aygün’de birşey yoktu diyen o ahlaksız başkanınızdan farkınızın olmasını bekleyen ahmaktır sizde hata yok.

Normalde çok uslusunuz ama Ali Şen gerdi sizi öyle mi?
Stadınızda son 10 senede yaşanan olaylara, iptal olan maçlara bakın...

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2019, 11:00 

ibrahimfbL yazdı:
Normalde çok uslusunuz ama Ali Şen gerdi sizi öyle mi?
Stadınızda son 10 senede yaşanan olaylara, iptal olan maçlara bakın...

2011 sonrasını baz almamak lazım,
Haklarının yendiğini düşünüyorlar,
Olay çıkması normal,
Aynı durumda biz olsak muhtemelen 10 katı fazlasını yapardık,

2011 öncesi son 2-3 sezonda gerginlik azalmıştı,
Nispeten daha rahat gidip geliyorduk,
Hatta Trabzonlu Gençler bizimkilere iftar falan vermişti 2010 olması lazım,

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2019, 11:10 
Kullanıcı avatarı

Hocam bu mevzunun şike, ali şen, şenol güneş ile alakası yok.

- şampiyonluk yarışı
-yenilmezlik serileri
-son hafta kaçan şampiyonluklar

olay çok eskiye dayanıyor şu yukarda yazdığım maddelerde bu iki takım hep birbiriyle karşılaştığı için maçlar derbiden de öte bir hal aldı.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2019, 13:31 
Kullanıcı avatarı

ali şen ortalığı geriyor ama ,tüm siyasi desteği ardına almak için kapı kapı gezen trabzon yönetimi, maçtan 1 ay önce şampiyon trabzon olacak deyip,trabzona sembolik kupa veren basbakan mesut yılmaz o kupayı alırken tüm dişleri gözüken faruk özak, utanıp sıkılmadan o kupayı tutan şenol güneş falan ortamı germiyor.

Resim

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 332 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: anka06, Başkentli, Bing [Bot], funkyhouse, Google [Bot], Google Adsense [Bot], gunners, hsm35, ichnusa, Majestic-12 [Bot], Pomak_1925, smt55, Telsizler, tombulşişe, tribunde

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye