Zaman: 16 Nis 2021, 01:54

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 107 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Yazar Mesaj

rookie
 Mesaj Başlığı: Re: 1.Hafta | Fenerbahçe 5 - Gazişehir 0
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019, 01:35 
Kullanıcı avatarı

hepinandık yazdı:
doğrudur çocuklar inanını ilk beşiktaşlılar söyledi. neden ısrarla bu besteyi bağırdığımızada anlam veremiyorum
O besteyi ne zaman söylediysek şampiyon olamadık.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019, 02:05 

Tekyumruk1905 yazdı:
Kusura bakmayın ama yanlış anladınız sanırım ben laf olsun diye yazmadım sadece merak ettiğimden ve öyle bildiğim için işin doğrusu nedir diye öğrenebilmek adına yazdım. Birçok tribün farklı tribünlerin bestelerini söylüyor zaten Türkiye'de sadece işin aslı nedir diye sordum.

Hocam bir ara bu mevzu haberlere bile konu oldu ondan öyle tepkiler verilmiş sana. Mevzu şu, 2005-2006 sezonu sizi 4-0 yendiğimiz maç öncesi bu beste bizim tarafımızdan söylendi. Sonrasında Alen Markaryan elinde 90'lı yıllara ait bir dergiyle (derginin kapağında çocuklar inanın inanın çocuklar yazıyor) Kanal D haberde Mehmet Ali Birand'ın eşliğinde bu besteyi ilk onların söylediklerini bizim onlardan çaldığımızı iddia etti :) Daha sonra bu konu o yıllarda bayağı bir tartışıldı internet ortamında. Sonuç olarak iki tribün de besteyi sahiplendi. Bu arada şiirin yazarı Nazım Hikmet de bestecisi Edip Akbayram da Fenerbahçelidir. :)

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019, 05:36 
Kullanıcı avatarı

bestofgeorge yazdı:
Tekyumruk1905 yazdı:
Kusura bakmayın ama yanlış anladınız sanırım ben laf olsun diye yazmadım sadece merak ettiğimden ve öyle bildiğim için işin doğrusu nedir diye öğrenebilmek adına yazdım. Birçok tribün farklı tribünlerin bestelerini söylüyor zaten Türkiye'de sadece işin aslı nedir diye sordum.

Hocam bir ara bu mevzu haberlere bile konu oldu ondan öyle tepkiler verilmiş sana. Mevzu şu, 2005-2006 sezonu sizi 4-0 yendiğimiz maç öncesi bu beste bizim tarafımızdan söylendi. Sonrasında Alen Markaryan elinde 90'lı yıllara ait bir dergiyle (derginin kapağında çocuklar inanın inanın çocuklar yazıyor) Kanal D haberde Mehmet Ali Birand'ın eşliğinde bu besteyi ilk onların söylediklerini bizim onlardan çaldığımızı iddia etti :) Daha sonra bu konu o yıllarda bayağı bir tartışıldı internet ortamında. Sonuç olarak iki tribün de besteyi sahiplendi. Bu arada şiirin yazarı Nazım Hikmet de bestecisi Edip Akbayram da Fenerbahçelidir. :)
Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam. Açıkçası bu bestenin böyle bir mevzusu olduğunu bilmiyordum :) Tekrar teşekkürler.

Başa Dön

Tribundergi HQ
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019, 06:03 
Kullanıcı avatarı

efsanekanarya yazdı:
keşke daha çok yazsan başkan [emoji1303]

Bu sezon izlediğim maçları yazmaya karar verdim. Teşekkürler.
Foruma daha fazla yazabilirim bu sezon.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2019, 08:41 

Ben de yıllardır onu anlamam. Dergi kapağında "İnanın çocuklar" yazdı diye Fenerliler bu besteyi çalmış olmuyor ki. :) Beşiktaş tribünü beste olarak söylediyse bilemem ama yani dergi kapağından beste çaldı demek de ne bileyim :)

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2019, 03:18 
Kullanıcı avatarı

evrenultras yazdı:
Ben de yıllardır onu anlamam. Dergi kapağında "İnanın çocuklar" yazdı diye Fenerliler bu besteyi çalmış olmuyor ki. :) Beşiktaş tribünü beste olarak söylediyse bilemem ama yani dergi kapağından beste çaldı demek de ne bileyim :)

fenerbahçe tribününün ilk söylediği zamandan önce söyleniyormuş o beste bizim tribünde. öyle diyorlar. bunu kanıtlayacak bir materyal olmadığı için dergi kapağı gösterilmiş zamanında. biraz garip olmuş o tabi orası doğru.

çok da önemli bi konu değil bu. fakat fenerbahçe, türkiye'de en iyi bestelere sahip tribün bence. inanın çocuklar bestesinden daha güzel onlarca besteleri var ve çoğu hiç söylenmiyor bile. umarım bundan sonra onlara ağırlık verirler de böyle gereksiz polemikler olmaz.

Başa Dön

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2019, 08:50 

Tekyumruk1905 yazdı:

Kardeş sen kusura bakma,
Forumda saçma sapan bir tartışma içine girip gerildiğim bir döneme denk geldi soru’n :)
10 senedir tartışılan bir konu olduğu için bilmediğini değil laf soktuğunu sandım,

Konunun özetini geçmiş arkadaşlar,
Bizzat ben 95-96 yıllarında Abdi İpekçi’de söylediğimizi hatırlıyorum bu şarkıyı,
Stadda hiç duymadım açıkçası ama Abdi İpekçi’de yer kapma yıllarında söylerdik,
Öncesi BJK de söylemiş olabilir, bilmiyorum.
Saçma sapan bir konu :)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 107 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bambino, Bing [Bot], cepni, esbalabanes, gazikentlee, Google [Bot], Google Adsense [Bot], kei, ozerctnky

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye