Zaman: 27 Şub 2020, 14:55

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7799 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 752, 753, 754, 755, 756, 757, 758 ... 780  Sonraki
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: Fenerbahçe Tribünü
MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2019, 14:37 

ibrahimfbL yazdı:
Bir de göndermeli bestelerin sadece melodilerini söyledik diye anlamayıp küfürlü beste söylüyormuşuz gibi tepki koyup, ıslıklayanlar keşke ilk ne söylüyoruz bir anlamaya çalışsalar...

Tribünsel refleksleri olmayanların işleri, çok sıkıcı bir kitle, stadda olmasalar niye yoklar demem kesinlikle, takıma, tribüne ekstra bir uyuşukluk katıyorlar.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2019, 15:58 

Tribünün agresifliği, coşkusu, ambiansı iyi ama tek bir ağızdan bağırma ve bestelerin doğru zamanda söylenmesinde sıkıntı var. Dün bir de besteleri söylerken o kadar hızlı söylemenin ne anlamı var merak ettim. Dün maç başı klasiklerden ne bjk, ne cimbom, ne de trabzon ve vura vura söylenmedi mesela, ikinci yarı bir sevdamıza kimse engel olamaz yada susma anlat aşkını söylenebilirdi. Maç sonu takım çağrıldı dilimde şarkıların gündüz gece girilebilirdi. Tuhaf tuhaf seçimler yaşandı. Daha ilk haftadan karşılıklı şampiyonlar, çalmadı yine telefonlar, seni seviyorum anlıyor musunlar artık bunlardan kurtulmak lazım.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2019, 16:08 

Sefa Reis zamanında, Okul Açık'da besteleri başlatan grupların çoğu Maraton Üst'e geçti...
Şimdi Okul Açık'da meydan Devils ve Boğaz Hooligans'a kaldı... Beste seçim kalitesi acayip düştü...

Zaten Yücel'in de miadı çoktan doldu, hala "UH" peşinde abuk sabuk. Yukarda bir arkadaş Migros'a kızmış da esas "balinacı" Yücel...

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2019, 16:14 

hakkaten fb taraftarı arabeske çok düşkün maçın içinde çalmadı telefonlar bestesinin hiç mantıgı yok birkaç uyutucu daha besteniz var fb taraftarı daha dinamik olması lazım ,bir de hangi taraftar yaparsa yapsın balina tezhüratı çok itici gfb de baya yapıyor üstteki arkadaşın dedigi gibi

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2019, 16:30 

FBSK yazdı:
Sefa Reis zamanında, Okul Açık'da besteleri başlatan grupların çoğu Maraton Üst'e geçti...
Şimdi Okul Açık'da meydan Devils ve Boğaz Hooligans'a kaldı... Beste seçim kalitesi acayip düştü...

Zaten Yücel'in de miadı çoktan doldu, hala "UH" peşinde abuk sabuk. Yukarda bir arkadaş Migros'a kızmış da esas "balinacı" Yücel...

Aynen olay budur, sıkıntı burdan çıkıyor, gençlik, ultras, tribünden çekilmeden ck, vamos beste kalitesi anlamında çok iyiydi, şimdi maalesef o tribün aklı yok, bu potansiyele yazık oluyor.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2019, 17:25 

Araçla uzun yola çıkmışsın, bagajda 350 CD'lik arşiv var, sen tüm yol aynı fenalık getiren CD'yi tekrar tekrar dinliyorsun.

Yahu takım kalite işi, tribün de öyle. Besteleri kim seçiyor kim başlatıyor hayati. Hepimiz biliyoruz ki tüm geniş potansiyele rağmen 5-10 sene öncesiyle bugün arasında bunu yapanlar babında büyük fark var. Daha dün Caferağa önünde sağa sola koşturan BH bu tribünün enerjisi olmaya devam etmeliydi ama beste başlatanı olmamalıydı hepimiz biliyoruz bunu.

Lazio-Marsilya seneleri doğru yöntemi deneyerek bulmuş ve oturtmuş, doğru yöntemi bulduğunu da her hücresi ile görmüş tribün, sırf tribünde kendi maçını oynamak isteyenler ve Fenerbahçe Tribünü namı değil benim namım yürüsün diyenler yüzünden yanlış formüllerde ısrar etmeye devam ediyor takip edebildiğim kadarıyla.

Seneler önce bir Kalamış toplaşmamız olmuştu. Bugün yapılması gereken ise, öyle sanıyorum ki bir Harbiye Açık Hava toplaşması. Bu 90 dakika şarkı-türkü çığırmaya hevesli arkadaşları valilikten gerekli izinleri alarak orada bir akşamüstü vakti bırakalım, ertesi sabaha kadar istedikleri kadar şarkı-türkü söylesinler bağırsınlar, stada heveslerini almış şekilde dönsünler.

Yeter da kardeşim yeter. Kendiniz için mi emek veriyorsunuz tribüne ya, senin hoşuna giden benim hoşuma giden değil tribünü yücelten iş doğru iştir.

--

Bir yanım bunları diyor, diğer yanım pasolig ve yeni yasalardan sonra bu ortamda neyi anlatıyorsun be salak diyor.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2019, 17:32 

Schuld yazdı:
Araçla uzun yola çıkmışsın, bagajda 350 CD'lik arşiv var, sen tüm yol aynı fenalık getiren CD'yi tekrar tekrar dinliyorsun.

Yahu takım kalite işi, tribün de öyle. Besteleri kim seçiyor kim başlatıyor hayati. Hepimiz biliyoruz ki tüm geniş potansiyele rağmen 5-10 sene öncesiyle bugün arasında bunu yapanlar babında büyük fark var. Daha dün Caferağa önünde sağa sola koşturan BH bu tribünün enerjisi olmaya devam etmeliydi ama beste başlatanı olmamalıydı hepimiz biliyoruz bunu.

Lazio-Marsilya seneleri doğru yöntemi deneyerek bulmuş ve oturtmuş, doğru yöntemi bulduğunu da her hücresi ile görmüş tribün, sırf tribünde kendi maçını oynamak isteyenler ve Fenerbahçe Tribünü namı değil benim namım yürüsün diyenler yüzünden yanlış formüllerde ısrar etmeye devam ediyor takip edebildiğim kadarıyla.

Seneler önce bir Kalamış toplaşmamız olmuştu. Bugün yapılması gereken ise, öyle sanıyorum ki bir Harbiye Açık Hava toplaşması. Bu 90 dakika şarkı-türkü çığırmaya hevesli arkadaşları valilikten gerekli izinleri alarak orada bir akşamüstü vakti bırakalım, ertesi sabaha kadar istedikleri kadar şarkı-türkü söylesinler bağırsınlar, stada heveslerini almış şekilde dönsünler.

Yeter da kardeşim yeter. Kendiniz için mi emek veriyorsunuz tribüne ya, senin hoşuna giden benim hoşuma giden değil tribünü yücelten iş doğru iştir.

--

Bir yanım bunları diyor, diğer yanım pasolig ve yeni yasalardan sonra bu ortamda neyi anlatıyorsun be salak diyor.

Güzel yorum.

Artı olarak;

Bu tribün yıllarca bireysel olarak insanların triplerini çekti yeter artık. Yok o buna küstü ayrı grup kurdu, yok o buna diklendi grubu ikiye böldü vs vs. Sefa abi sonrasında ki liderlik mücadelesi örtülü olarak devam ediyor gördüğün kadarıyla. Bir tarafta maratonun bir kısmı ve v.y diğer tarafta okul açık ve c.g.

Abi derdimiz ne bizim yıllardır anlamıyorum. Uzaklaştım tribünden, dışarıdan bakınca daha rahat gözlemliyorsun. Bir arkadaş söylemiş bende katılıyorum, Ali Koç çağırsın herkesi. Alın kardeşim size tribünü gidin bağırın çağırın. Ancak grupları kaldırıyorum, kapattım kardeşim grup mrup yok, lider yok desin. Başka türlü artık takıma zarar veren boyuta geldi iş.

Zamanında grup mu vardı. Veya bu kadar çok grup ne işe yarıyor? Başka tribünlerde bu kadar sayıda grupmu var. Abi hakikaten saçma bir haldeyiz.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 Ağu 2019, 00:10 
Kullanıcı avatarı

ibrahimfbL yazdı:
fofanagibi yazdı:
Şu anda İstanbul'un en iyi tribünü olan Fenerbahçelilere hu hu hu falan hiç yakışmıyor. Gereksiz 5. sınıf tribünlerin söyleyeceği bir beste. Hatta beste demek ayıp bile olur

Finlandiya'lıların yaptığı birşey...
Orjinali balina çağırma muhabbet...
Dediğin gibi gereksiz...

Bir düzeltme izlandalilar yapiyordu

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 Ağu 2019, 01:35 

bir düzeltme daha biz bunu direk paoklulardan gördük. paok senesinden sonra yapmaya başladık. 12-13 olması lazım.

bizde en büyük sorun cok fazla tribüncü olması. o kadar fazla tribüncü var ki ego yarışından kendimizi baltalıyoruz. açık,maraton,numaralı,migros. bu kadar fazla tribüncünün oldugu baska stad var mı bilmiyorum ama sayı olarak baya fazladır. maratond a artık g bloğun bile yarısı tribüncü. açıkta var rahat 3 bin tribüncü. migros desen senelerdir aynı. bu grupların aynı yerde toplanma gibi bir şansı yok her maç fazla fazla kavga çıkar. maraton eski halinde kalsa güzel olacaktı fakat işte utg'nin gelişiyle berbat bir hal almaya başladı. eskiden davul yoktu anlık girişler yapılırdı, şimdi 90 dakika tribün yapma hevesi var. g-h-ı blokların nüfusunun %60'ı 90 dakika tribün yapacak insan degil,ortam uygun değil yani.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 21 Ağu 2019, 10:36 

Fenerium üst b blokta 20 kişilik bir tayfayla maç izleyen biri olarak.Sol arka çaprazdan Şaşkınbakkal grubu, sağ alttan Grup Lacivert'in presiyle geçen maç baya bağırıldı.Hatta okul açık maraton uyumsuzluğu eklenince, okul açık karşılıklı beste olayını bizimle yaptı.3 senedir Fenerium'da maç izlerim en çok bağırılan maç oldu.İçerik seçimi gerçekten çok kötü, mehter, telefon flashlarıyla yapılan işler falan plaka dakikası gelen tribün faaliyetleri daha agresif, daha net besteler daha güzel olur.potansiyel heba oluyor.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7799 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 752, 753, 754, 755, 756, 757, 758 ... 780  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: 26, ahmet20, Bing [Bot], fuar, gattegoria, Ghost1925, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Goztepem, imalatiharbiye, karadeniz, MarmariscArsi, partizan, Pomak_1925, rideordie, samsunum, Spanksk, Tikveş, tribunde

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye