Zaman: 05 Ara 2019, 20:11

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 70 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Fenerbahçe | 2019-2020
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2019, 12:22 

Yönetim en büyük hatayı geçen sezon başı net bir hedef koyamayarak yaptı ve ayağına sıktı.Yeni vizyon,gençler,sürdürelebilir projeler ve kaynaklar dendi Berke Özer,Barış Alıcı,Ferdi geldi buraya kadar çok güzel sonra ne olduysa alelacele Giuliano,Fernandao,Josef satıldı yerlerine zaten karakteri zayıf kiralık adamlar Ayew,Slimani,Benzia geldi işte yönetimin batırdığı yer burasıydı gömleğin bir düğmesi öyle bağlanınca geriside geldi ortada ne gençler kaldı ne projeler ne vizyon üstüne rezil bir sezon.

Cocu diye yola çıktık yancısı Koeman geldi derbi merbi yönetti sonra Ersun Yanal geldi.
Berke,Barışla heyecanlandık çocuklar gitti elimizde yine Alper,Kameni kaldı.
100 oyunculuk havuzumuz var dendi havuzdan Rodrigues,Tolga Ciğerci,Serdar Aziz,Tolgay çıktı.

Evet Aziz ekonomiyi kötü yönetti Ali Koç düzeltmeye çalışıyor klasik enkaz edebiyatı orada problem yok ama bu hamlelerin ekonomiyle alakası yok böyle olacaksa Aziz niye gitti Koç niye geldi ben anlamadım.

Son olarak çuvaldızı kendimize batıralım taraftar olarak bizim en büyük hatamız 10 seneye yakın Aziz Yıldırım'ın yanında görevler yapmış birini sanki hiç tanımadığımız gökten zembille inmiş biriymiş gibi karşılamamız ve heyecanlanmamızdı.

ve tabii ki sürekli eskiye hasret bitmiş gitmiş şeylere tekrar gelsin ısrarımız exten next olmuyor hocam ne Aykut ne Ersun zorlamanın anlamı yok bu şekilde devam edilirse zaten sezon ortası Ersun Yanal sonunda ise bu yönetim gider.

Ersun Yanal'dan eminim ama Ali Koç'ta daha birinci sene bir Aziz Yıldırımleşme görüyorum kürsüde bizi istemeyenler var saldıranlar var edebiyatına erken başladı kolay kolay gitmez.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2019, 12:39 

Bir mesajımda Ersun hocaya,kendisi benim en büyük hayal kırıklığım oldu.Aylardır yaptıklarıyla onun elinde malzeme varsa iş yapar anca tezlerini doğrulatmış oldu ortaya bir şey koyamadı kısaca hocalık yapmadı 2014'de gittiğinden beri futbol çok değişti ama görüyorum ki kendisi hala o taktiğinden medet umuyor yeni şeyler denemeye pek niyeti yok bol faullu ve temaslı oyun,az kısa pas bol uzun top ve bolca orta.

Süper Lig için ortaya birşeyler koymalı en azından her konuşmasında konu elde malzeme az konusuna geliyor.

Guardiola'nın elinde Zinchenko var genç orta saha oyuncusuyken daha geçen sezon devre arası bize geliyordu kiralık olarak Guardiola ne yaptı ne etti bilmiyorum ama ilk 11'in değişmezi oldu yürüdü gitti.

Klopp'un gittiği takımlarda beklere ne dediğini merak ediyorum mesela,adam Dortmund'da iken adı sanı bilinmeyen Pizcscek-Schmelzer ikilisiyle lig şampiyonluğu gördü,ŞL finali oynadı bu adamlarla yağ gibi akıyorlardı.

Liverpool'a geldi klasik ingiliz genç yeteneği olarak kaybolup gitme potansiyeli olan Trent Alexander ve 3-5 sene önce para lazım diyip otelde çalışan Andrew Robertson'la şampiyonlar ligi kazandı adam ve bu ikilinin payı çok büyük yağ gibi akıyor elemanlar sağdan soldan.

Bizim tarihimizde Daum var mesela..Herkes Alex,Aurelio falan hatırlar ama o zamanlar bizi şampiyon yapan Ümit Özat'ın sol bek performansı,Deniz Barış'ın joker gibi her yerde oynaması sol bek,sağ bek,stoper,ön libero,Serkan Balcı'nın sağ bek performansı Mehmet Yozgatlı,Önder Turacı'lar ve niceleri...

Yani bir çırpıda aklıma gelenler bunlar hocalık antrenörlük bir noktada budur.Ersun Yanal'da bunu hiç ama hiç göremiyorum maalesef Dirar'ı alıp sol bek oynatıyor Jailson'u stoper oynatıyor ama bunu oyuncuyu çalıştırırarak birşeyler anlatarak yapmadığı çok açık saldım çayra mevlam kayra gibi bir durum var..

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2019, 15:40 

Şu anki tek ümidimiz Ersun yanal'ın enerjisidir bence.Ersun Yanal'ı gecen sene ikinci yarı performansı ile asla kıyaslayamayız.Sene başında yapılan transferlerden sadece birini kullandı,ayew.slimani,benzia,frey antrenmana bile almadı.bu bile başlı başına bir duruş ve futbol aklıdır bana göre.

Ersun hoca'nın mevcut düzende kendi adına tek hatası yapıl(a)mayan transferler yüzünden istifa etmemek olur bana göre.3 gün sonra lig maçına çıkacağız kalecimizin bile hangisi olacağını bilmiyoruz.sol bekimiz dirar stoperimiz jailson 6 numaramız ozan.dediğim gibi

Ersun hoca olmasa tutunacak hiç bir dalımız yok şu an.2 doğru transferle bu takımı ayağa kaldırır,taraftarı ateşler ve takımla bütünleştirir.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2019, 22:51 

Adil Rami gerçekleşirse yönetimin plansızlığının bayrak hareketi olacak. Çok fazla isim dolaşıyor ve insanı stres basıyor böyle isimlerle. Bakalım merakla bekliyorum şu son günlerde ne olacak.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 19 Ağu 2019, 21:07 

Şu maç bittikten sonra, müstakbel transferler bir kenara, Ersun Yanal ile ekibi-yönetim ve Emre Belözoğlu oturup bir konuşacak. Bugün Tolgay ile filan bu işlerin asla olmayacağını 39 yaşındaki adamı izleyerek bir kez daha canlı olarak görüyoruz, Arada ben diyeyim 5 siz deyin 8 gömlek fark var.

Bu adam bıraktığında yerine kim gelecek, elde dünya scouting ağında ne gibi veriler/topçular var oturup hepsini masaya yaymak, ne bileyim gerekiyorsa FM filan açmak oradan da destek almak lazım. Bu adam bırakacak ve biz yerine yakın kalitede birini bulup monte etmeliyiz, bunu yaparken Emre'nin kendisinin de onay vereceği bir isim üzerinden yapmalıyız bunu. Şimdiden çalışmaya başlamalıyız hayati iş bu çünkü, stoper işine dönmemeli.

Emre madem önümüzdeki sene itibariyle bu takımın idari kadrosunda görev alacak, kendi yerini imkanlar dahilinde doldurmak adına getirilebilecek en uygun adamı onun onayı ile almaktan, onun da dahil olacağı şekilde bu transfer için çalışmaktan başka şansımız yok.

Oyun öne yıkıldığında dar alanda daha seri ve zeki olabilecek bir çizgi adamı da lazım bize ayrıca. Moses'ı görüyoruz hiç umut vermiyor.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2019, 12:54 

herkes gelecekleri beklerken ben dört gözle birilerinin gitmesini bekliyorum. takımda en az 3 oyuncunun hiçbir şekilde rolü yok ne olur gönderin şunları.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2019, 11:43 

Schuld yazdı:
Adil Rami gerçekleşirse yönetimin plansızlığının bayrak hareketi olacak. Çok fazla isim dolaşıyor ve insanı stres basıyor böyle isimlerle. Bakalım merakla bekliyorum şu son günlerde ne olacak.

Hocam ne olursa olsun, kim gelirse gelsin seni memnun etmek biraz zor. Tam istediğin oyuncu gelse bile, niye bu kıyafetle geldi, yönetimin hatası diyeceksin gibi hissediyorum :)

Mevcut şartlar içinde bence gayet başarılı bir transfer süreci yürütüldü,
İçeride neler dönüyor, koşullar ne kadar zor az çok biliyorsun,

Gelenler bir yana,
Gönderilenler ve gönderilme şekillerini de atlamamak lazım,
Bu süreç de başarılı yürütüldü bence,

Eljif değerinde satıldı,

Bundan önemlisi Frey, Reyes ile kulübün menfaatleri doğrultusunda güzel fesihler/kiralamalar yapıldı,

Bugün de Kameni gidiyor inşallah.

Hiçbiri FIFA'lık olmadan, anlaşarak, teşekkür edilerek ve tabi ki Fenerbahçe menfaatleri sağlanarak yapıldı,

Ayrıca kontratı/kiralık sözleşmesi biten oyuncular, Valbuena, Soldado ve biraz da Skrtel hariç hepsi çöp olan,
Neudstader, Benzia, Ayew, Topal, Slimani, Şener takımdan ayrıldı,

Alper yaptığı indirimle hem bizim gönlümüzü kazandı ve bu sayede takımda kaldı,

Kadrodaki irinlerden arınıyoruz yavaş yavaş, güzel temizlik yapıldı,

Fakat 12-13 oyuncu gönderip, yendien takım kurmak,
Ve bunun için belli-çok küçük bir bütçen olması,
Bu bütçe ile şampiyon olacak kadroyu oluşturmak kolay iş değil,

Gençliğe yatırım yapalım, geleceği kurtaralım desen,
O ihtimal de yok,
Bu sene şampiyon olmak mecburiyetin var,

Dolayısıyla kısa vade başarıyı sağlayacak, tecrübeli oyuncular da alınıyor,
Adil Rami, Kruse, Emre Belözoğlu gibi,

Gelecekte takımı sırtlayacak gençler de alınıyor,
Allahyar, Ferdi, Altay, Vedat Muriç, Deniz Türüç, Murat Sağlam gibi,

Dolayısıyla tabi ki eleştirelim ama biraz ölçülü, makul olmak lazım,
Hem şampiyon olalım, hem çok iyi oyuncular alalım, ama genç olsunlar, genç olmalarına rağmen hiç hata yapmayıp hemen başarıyı yakalasınlar, paramız yok ama transferleri haziranda bitirelim, transfer yapalım ama UEFA'dan ceza almayalım vs.

Bunlar hep birbiriyle çelişen durumlar,

Ben eminim ve biliyorum,
3 aydır onların çalıştığının, hissettiğinin, istediğinin yarısını hissetmiyoruz,

Başakşehir gol sevincine bakarsak,
O stres boşalmasını görebiliriz,

Artık lig başladı, olan oldu biten bitti,
Bu takımı mümkün olduğunca negatif enerjiden uzak tutup,
ittire ittire şampiyon yapacağız hep beraber.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2019, 13:37 

Sen böyle deyince düşündüm kime ne demişim diye. Umut Meraş söylentisine karşı çıktım. GR transferinden hoşnut değildim, halen değilim 1 sene Arabistan'da yatan ve abartılan bir adam olduğunu düşünüyorum. Son olarak da 18'inde demişim ki "Adil Rami yönetim plansızlığının bayrak hareketi olur". Bu lafımın da sonuna kadar arkasındayım.

2 stoperi 1 sol bekinin ayrılacağı 1 senedir kesin olan bir takım planlı hareket ediyor olsa, Ağustos ortasında kulübünden kovulan adama hamle yapmaz. Ligin ilk 2 maçına takımı sol beksiz çıkarmaz. O sol beksizlik yüzünden takımda kaç kişinin yeri oynuyor o da hepimizce malum. Başakşehir'i yendik diye şu an havadayız ama maçı 4-0 kaybetmemiz işten değildi bunu unutuyoruz, o zaman ne konuşacaktık merak ediyorum.

Benim derdim, testi kırılmadan tokadı basmak. Başkan daha 3 ay önce Ayew'i elit topçu diye anlatıyordu yahu.

Eğer vizyon ve liste lafları ile gelip, listeden Rizesporlu Vedat-Ankaragüçlü Altay (gözünün önündeki adamlar manasında)-eski Galatasaraylı 4 topçu-Tolgay Arslan gibileri çıkarırsan insanlar tabii ki "bir dakika" derler. Hani allahtan Vedat ve Altay umudumuz ve gururumuz oldular krallar gibi mücadele ediyorlar ve bu takımın geleceğini de sırtlayacaklar inşallah.

Adil Rami, döneminde dünya çapında stoperdi buna hiç lafım yok. Fakat sen bana şurada hak ver ki, bu camia kariyerini yapıp buraya gelmiş; fakat bu armayı hor görmüş, buraya aidiyet hissetmemiş, buraya kendini adamamış ******* evlatlarından çok çekti. Adil Rami'yi bu vücudu ve bu kafa yapısı ile buraya getirmek risktir + bu profilde 2 stoper ön alanda top oynayıp birbirine yakın kalma gayesinde olacak takım için arkada risk oluşturur. Benim dediğim bu. Yoksa Sevilla'da Valencia'da filan bu adam önemli stoperdi o bağlamda lafım yok.

Reyes ve Frey için bir şey demiyorum, sokulduğumuz sarmaldan sonra yapılması gereken yapıldı. Ki onların detaylarını da yönetim hiçbir şey açıklamadığı için net olarak bilmiyoruz. Kameni hakkında bir şey duymadım, inşallah diyelim :)

FarFan yazdı:
Fakat 12-13 oyuncu gönderip, yendien takım kurmak,
Ve bunun için belli-çok küçük bir bütçen olması,
Bu bütçe ile şampiyon olacak kadroyu oluşturmak kolay iş değil,

Gençliğe yatırım yapalım, geleceği kurtaralım desen,
O ihtimal de yok,
Bu sene şampiyon olmak mecburiyetin var,

Dolayısıyla kısa vade başarıyı sağlayacak, tecrübeli oyuncular da alınıyor,
Adil Rami, Kruse, Emre Belözoğlu gibi

Buraya hiç itirazım yok; zira en başta geçen seneki "yaş ortalaması" muhabbetinin takıntı edilmesini yanlış buluyordum. Sporcu var 33 yaşında (Kolarov), sporcu var 33 yaşında (Adil Rami). Umarım çok iyi çıkar, umarım kendini adar, umarım takıma çok katkı verir. Fakat şimdiye kadar en başından beri Jailson-Ferdi-Vedat-Murat-Altay (+) / GR-Tolgay Arslan (-) gibi isimlerde yanılmadığımı görüyorum.

Gel gelelim, negatif enerji olayına inanırım. Kendimle ilgili negatiflik söylemine katılmasam da, bu dediğini ne olur ne olmaz dikkate alıp Antalyaspor maçına kadar susacağım.

En son Schuld tarafından 27 Ağu 2019, 14:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2019, 14:48 

Estafurullah dostum, yanlış anlaşıldıysam kusura bakma,
Ben ilk paragrafta sana takıldım sadece,
Ayarsız olduysa mazur gör,

Kimisine katıldığım, kimisini ağır bulduğum eleştirilerin var,
Normaldir, bu platformlar bu düşünceleri yazmak için var,
Senin gibi yazdıktan sonra, hiç problem yok,
Hoş, kimsenin kimseye şöyle yaz- şöyle yazma diyecek haddi de yok,

Ben aslında genel olarak sosyal medyada aportta bekleyen tayfaya yöneldim,
Bir kripto kesim var ki, resmen bekliyorlar,
Yerli yersiz transfer eleştirileri, yerli yersiz bel altı vuruşlar,
Kongrede, divanda bile var bunlar maalesef,

Biz ne transferler gördük kağıt üzerinde yıldız ama gerçekte bidon
Bir de ne transferler gördük geldiğinde adı bile bilinmeyen ama gittiğinde üzüldüğümüz (Nobre vs.)

Dolayısıyla transfer işi biraz da şans işi,
Sen ne kadar matematik yaparsan yap, insan işi,
tutmadı mı tutmuyor,

Ama hiç ummadığın, ümitsiz olduğun transfer de uyum sağlayabiliyor bir anda,

Adil Rami transferi günü kurtarmak için yapılan bir transfer bence,
İyi çıkar, uyum sağlar umarım,
En azından bir Bruno Alves katkısı alırsak, bu sene için bence yeterli olur,
Benzer bir transfer bence,

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2019, 11:11 

Dünkü maç şunu gösterdi takım hücumda gerçekten çok hareketli çok doğru oynuyor ama iş bitiricilik top seviye değil. Ligde Trabzon kadar savunabilen çok takım var bu kilidi açacak bir oyuncu lazım bize, ve şuan boşta. Her türlü bu kumarı oynarım.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 70 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], bovios, extranjero, gazikentlee, Google [Bot], Google Adsense [Bot], HashHead, inadına_körfez, Majestic-12 [Bot], puar, tribunde, zanitenyo

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye