Zaman: 22 Şub 2020, 17:12

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3597 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Son Okunanlar
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2019, 01:03 
Kullanıcı avatarı

nos yazdı:
arkadaslar hepinize ekitap tabletlerini tavsiye ediyorum okudugum kitap 5 kat arttı harcadıgım para nerdeyse sıfır hic oyle kitaba dokunmak lazım kokusu vs demeyin alın anlarsınız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

aklımda vardı benimde. Elimdeki kitapları bitirdikten sonra almayı düşünüyordum.
200 lira ile 700 liralık cihazlar arasında çok fark var mı? bazıları 500, bazıları 6000 kitap kapasiteli. Bu arada her kitabında e-kitap versiyonu yok sanki. Gerçi ücretsiz kitaplar varmış baya.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 May 2019, 11:30 
Kullanıcı avatarı

İlber Ortaylı - Bir Hayat Nasıl Yaşanır

Özellikle genç arkadaşlarıma şiddetle tavsiye ediyorum. Son derece faydalı ve öğretici tavsiyeler var. Özellikle ergen yaşlardaki çocuklarınıza okutmanızı tavsiye ederim.

Yuval Noah Hararı - Sapiens

Müthiş bir kitap. İbne ermeni soykırımı diye belirtmiş yaşanan olayları oradan kıl oldum ama dünya tarihi üzerine gerçekten çok faydalı bilgiler var.

Aytekin Yılmaz - Yoldaşını Öldürmek

Eski bir pkklı ve aynı zamanda gazeteci, ceza evinde örgütün kendi içindeki infazlarını tüm çarpıçılığıyla anlatıyor. Biraz bu teröristlere sempati duyan, onların haklı bir yanları olduğu düşünen insanların mutlaka okuması gerekiyor.

Hüseyin Rahmi Gürpınar - Kaderin Cilvesi

Babanın kendine mü nasir anlatım diliyle evini bir pezevenge verip randevu evine döndürmesini anlatıyor. İnsanın bozuk yanını Baba kadar güzel anlatan bir yazar daha zor gelir.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2019, 09:33 
Kullanıcı avatarı

Toygun Atilla - İfşa

Feto ile nasıl mücadele ! ettiklerini gayet çarpıcı bir şekilde anlatmış kitapta. İnsanın artık ruhu daralıyor. Özellikle futbol dünyasındaki fetöcüleri görmek istiyorsanız okumanızı tavsiye ederim.

Murat Ağırel - Şaki

Ülkesini seven herkesin okuması gereken bir kitap. Paralarımız nasıl çalınıyor, nerelere gidiyor hepsi Sayıştayın raporlarıyla belgelenmiş. Rakamlar inanılmaz. Bunlarda ne Allah korkusu nede Ahlak kalmış. Bizim hayalini bile kuramadığımız, telaffuz ederken zorlandığımız rakamların nasıl bu kadar basit uçtuğunu görünce aklınız gidecek.

Jose Saramago - Görmek

Körlük kitabının devamı niteliğinde. Bu adamı okumak çok zevkli.

Anton Pavloviç Çehov - Vanya Dayı

Ulan ne çekmiş şu Ruslar o zamanlarda birader ya :D

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2019, 17:21 
Kullanıcı avatarı

Ali Lidar - Kişisel Edebiyat Atlası
Sabahattin Önkibar - İşte Türklüğün ve İslam'ın katilleri
Şevket Süreyya Aydemir- Suyu Arayan Adam

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2019, 17:45 

Toygun ATİLLA- İfşa ve Kazım KARABEKİR- Hayatım beraber okumaya çalışıyorum . İkisini de kesinlikle tavsiye ederim.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2019, 22:45 
Kullanıcı avatarı

Bir ömür nasıl yaşanır - İlber Ortaylı

Bir günde hızlıca okuyup bitirdim. Keşke bu tarz tavsiyeleri ortaokul çağında almış olabilseydim belki hayatıma daha farklı yön verebilirdim diye düşünmeme sebep oldu. İnsanları hobileri ilgi alanları farklıdır ama kendince eğitim, sosyallik anlamında güzel tavsiyeleri var.

Tehlikeli Oyunlar - Oğuz Atay

Tutunamayanlar'dan sonra Tehlikeli Oyunları da bitirdim. İnsan okurken ders kitabı gibi dikkatli okuması gerekiyor, bir an kopunca lan bu konuya ne ara geldik diyorsun. Çok çok zevk alarak okumadım ancak bölümlerde zaten farklı konular ele alınıyor. Bu satırları hangi kafayla yazmış diye insanı düşündürüyor. Bir satırı okurken birden başka bir karakterin söze girdiğini anlıyorsun. Cümlelerle dans ediyor adeta.

İtiraf - İskender Pala

İntikam hırsının bir insana neler yaptırabileceğini anlatan güzel bir roman. Bazı yerlerinde bu kadarda kötü olunmaz, saçmalık dedirten yerler olsa da sürükleyici. Ayrıca olayların geçtiği dönemdeki Osmanlı devlet yapısı, özgür düşüncenin ifade edilebilmesi, sanata bakış açıları, adalet anlayışı, alimlerin bilgileri ile birbirlerine üstünlük kurma çabaları gibi konulara da değinmesi açısından doyurucu.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2019, 16:13 
Kullanıcı avatarı

Küçük Burjuva İdeolojisinin Eleştirisi , Maksim Gorki. En son okuduğum kitap zamanı için güzel öngörüler var, 2.dünya savaşı'ndaki nükleer tehlikesini sezmiş ve kitabında işlemiş adam baya ilginç geldi.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2019, 11:05 
Kullanıcı avatarı

John Freely - Homeros İçin Bir Gezi Rehberi
Homeros'un İlyada ve Odysseia 'dan yola çıkarak güzel bir rehbet kitabı. Hem kitapları özetliyor hemde akdeniz bölgesinde güzel bir tura çıkıyor.

Hüseyin Rahmi Gürpınar - Efsuncu Baba
Sağ olsun o kadar çok eser bırakmıştı ki oku oku bitmiyor.

Yuval Noah Hararı - Homo Deus
Bu kitapta bundan sonraki dünyayı özetliyor.

İhsan Oktar Anar - Puslu Kıtalar Atlası
İlk kez okuyorum İhan Oktar Anar'ı ve gayet hoşuma gitti. Sürükleyici bir kitap.

Mehmet Berk Yaltırık - Istrancalı Abdülharis Paşa
Fantastik roman severler için şiddetle tavsiye ediyorum. Gerçi o kadar gerçekçi ki fantastik bile sayılmaz. 480 sayfa olmasına rağmen hiç sıkmadan su gibi aktı. Karakterler, dönemler, kurgu, dil her şeyiyle mükemmel.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2019, 15:58 
Kullanıcı avatarı

Beyaz Zambaklar Ülkesinde

Eğitimcilerin kendini geliştirmesiyle bir ülkenin taşın suyunu çıkararak tırnakları ile kazıyarak nasıl çıkış yolu bulabileceğini güzel anlatmışlar. Okuduğum kitap yorumunda Petrov'u yalanlar nitelikte kendi yorumlarını katmış. Kitaptan zevk alabilmek için dipnotları pek okumadım.

Kardeşimin Hikayesi

Serenad'dan sonra Kardeşimin Hikayesini de beğendim. Oldukça sürükleyici ve sonununu merak ettiren bir roman. Filmi çekilse müthiş olur.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2019, 21:03 

inadına_körfez yazdı:
Beyaz Zambaklar Ülkesinde.

yanlış hatırlamıyorsam Cumhuriyet'in ilk yıllarında bu eser öğretmenlere okutturulmuş.
Fin tarihini, gelişimini ve eğitim sürecini anlatıyor. Kitabın kısa özeti yerine orjinal versiyonunu okumak daha güzel.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3597 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Bizans1905, bunela, caGe, Dordevic, Google [Bot], Google Adsense [Bot], KafalarTam35, kasadaparayok, mucohan, zanitenyo, Ötüken06

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye