Zaman: 17 Eki 2019, 09:49

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1388 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 139  Sonraki

Kim Kazanır?
Anket 28 May 2019, 17:41 tarihinde bitecek
Sakaryaspor 60%  60%  [ 94 ]
Karagümrük 40%  40%  [ 63 ]
Toplam oy : 157
Yazar Mesaj

rookie
 Mesaj Başlığı: Re: 2.Lig Play-off Finali | Sakaryaspor - Karagümrük
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2019, 00:34 

saffet8 yazdı:
Maraton Sakarya'ya mı verildi ? Kura çekilmiyor mu tribünlerde ?

Temenniler...Ayrıca maraton gümrüğün olsa bile aynı düzeni kapalıda yapmak daha akıllıca..yani teksasda bursa tribününün tecrübelerini dinlemek gerekir..etkili tribün yapılacak bir yapısı yok..atkı açarak Samanyolu söylenir orada başkası zor..Her halükarda ana grup kapalı alta yada maraton alta konumlanmalı...

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

rookie
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2019, 00:41 

Performans dan bahsedecek olursak..gümrük yaşlı ve lejyonerlerden oluşuyor gibi ..İlk yarıyı durdurarak geçirip ikinci yarı sonuç alabiliriz gibi geliyor..kalecilerini beğendim.bizim oğuza hiç güvenim yok.play off maçlarını kötü sürdüren zahit ve feritten hatta ferhattan bir çıkış bekliyorum.. Son maça saklamışlardır umarım kendilerini..

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2019, 00:44 

Stadın akustigi berbat
Teksas tribünü akustiği o kadar kotu ki kenarlar ortayı duymuyor..
sadece kale arkasına güvenilmez karşı kaleye ses gitmiyor ses dağılıyor
statta en iyi tribün yapılacak yer maraton üstü hem yankı çok iyi hem diğer tribünler katılabiliyor
maraton üstte bir blok taraftar haydi Teksas diyince kale arkası komple duyuyor
Maraton allta sadece siz tribün yaparsınız yukarısı da kale arkası duymaz sizi..
deplasman tribun dahil her tarafında maç izlediğimden kendi düşüncem
maraton ile Tofaş kale arkası veriliyorsa burayı alın seçme şansı varsa
ne o kapalıda tribün yapılır ne Teksas sadece sshy etki eder..
Teksas bitmiş diyenler oluyor o tribünde tribün yapmak çok zor teksasin yapabildiği tribün yine takdir edilir..

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2019, 01:36 

Gönlümüz Sakarya’dan yana, zaten rakibini mağlup ederse seneye rakip olacağız :|

Tribün konusunda bence maraton üst stadyumdaki en iyi yer diyebilirim. Hem ses sahaya gidiyor gende dağılmıyor, kale arkaları iyi fakat ses yanlara yayıldığı için sahaya inemiyor. Eski Atatürk stadındaki kale arkasından bile kötü bence. Sakaryanın Sarıyer maçının 2. yarısındaki tribünü yapabilirse çok güzel görüntüler görebiliriz.

İki takımada başarılar

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2019, 01:58 

saldır gümrük

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2019, 02:56 

Teksas tribününde çok iyi tribün yapıyorsun gibi geliyor sana ses de çıkıyor ama inanılmaz bir boğulma yankı durumu var. Eski Eskişehir stadı gibi herkes bağırıyor ama üstü açık tribün ses dağılıyor. Anca çok fazla kişi sürekli tribün yapacak herkes tribüncü olacak. Beşiktaşlı taraftarların ilk geldiği sene bizim Trabzon maçında ligde kaldığımız sezon mesela o maç çok iyi tribün yapmıştık ama bunda etken hasmımızın seneler sonra gelmesiydi kale arkasında bir dakika oturmadık canımız çıktı bağırırken belki 80 dk sürekli tempolu besteler devam ettik anca böyle olması gerekiyor kale arkasında o performansı da sürekli yakalayamıyorsun.kendileri daha iyi bilir ama Böyle bir final maçında senelerdir Maratonda tribün yapmış o kültürü iyi bilen Sakarya için de en iyi yer maraton tribünü olur bana göre alt üst full tribüncü olursa bizde oturur izleriz sahaya etkiyi biz daha maratonda böyle bir ortam göremedik full tribüncü olarak.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2019, 02:58 

Biz Karagümrüklüyüz.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2019, 03:03 
Kullanıcı avatarı

Yarin Riva'daki toplanti sonrasi tribunve bilet detaylari belli olacakmis. En mantiklisi Maraton tribününde yer almak, Teksas kalenin desteğiyle butunlesince guzel is cikar ortaya.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2019, 03:47 
Kullanıcı avatarı

Bursa’nın stadında kale arkasında iyi tribün yapılamama sebebi sanırım tribünün aşırı derecede yatay olmasından kaynaklanıyor.

Daha dik mimariyle yapılmış olsaydı, ses bu kadar dağılmaz ve sahaya daha fazla etki ederlerdi diye düşünüyorum. Bkz: Dortmund kale arkası tribünü.

Ülkemizde yeniden yapılan stadyumlardan pek memnun olan yok gördüğüm kadarıyla. Zira malzeme, akustik vb gözetilmeden “ben yaptım oldu” mantığıyla adeta apar topar yapılmışlar hissi uyandırıyor bende.

Belli bir tribün kültürü olan kulüpler neyse de, bilimum şehirlere koca koca stadlar yapılmasının mantığını da anlayabilmiş değilim. 8-10 bin ortalamaya dahi oynamayan takımlara 30-40 bin kişilik stadyum yapıp, boş tribünlere oynuyorlarmış algısı yaratmak çok acı. Yaparsın en fazla 20 bin kişilik stadyum.. Hem maliyeti düşürürsün hem de daha dolu tribünde maç oynanıyormuş algısı yaratırsın. Ankaragücü’nün yeni stadı buna güzel bir örnek.

Tribünlerin kapasitesi arttıkça bütünlük, tek ses olma hali, koordinasyon vs inanılmaz zor hale geliyor.

Ne yalan söyleyeyim , eskiden şöyle düşünürdüm: Oh ne güzel, ortalama 30 bin kişilik stadımız yıkılıp 42 bin kişilik stadımız olunca daha iyi tribün yapıp coşacağız:) Bu yanılgıya düşen bir ben değilim herhalde:)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2019, 07:13 
Kullanıcı avatarı

sorrento yazdı:
Bursa’nın stadında kale arkasında iyi tribün yapılamama sebebi sanırım tribünün aşırı derecede yatay olmasından kaynaklanıyor.

Daha dik mimariyle yapılmış olsaydı, ses bu kadar dağılmaz ve sahaya daha fazla etki ederlerdi diye düşünüyorum. Bkz: Dortmund kale arkası tribünü.

Ülkemizde yeniden yapılan stadyumlardan pek memnun olan yok gördüğüm kadarıyla. Zira malzeme, akustik vb gözetilmeden “ben yaptım oldu” mantığıyla adeta apar topar yapılmışlar hissi uyandırıyor bende.

Belli bir tribün kültürü olan kulüpler neyse de, bilimum şehirlere koca koca stadlar yapılmasının mantığını da anlayabilmiş değilim. 8-10 bin ortalamaya dahi oynamayan takımlara 30-40 bin kişilik stadyum yapıp, boş tribünlere oynuyorlarmış algısı yaratmak çok acı. Yaparsın en fazla 20 bin kişilik stadyum.. Hem maliyeti düşürürsün hem de daha dolu tribünde maç oynanıyormuş algısı yaratırsın. Ankaragücü’nün yeni stadı buna güzel bir örnek.

Tribünlerin kapasitesi arttıkça bütünlük, tek ses olma hali, koordinasyon vs inanılmaz zor hale geliyor.

Ne yalan söyleyeyim , eskiden şöyle düşünürdüm: Oh ne güzel, ortalama 30 bin kişilik stadımız yıkılıp 42 bin kişilik stadımız olunca daha iyi tribün yapıp coşacağız:) Bu yanılgıya düşen bir ben değilim herhalde:)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Başkan senin dediğin kısım akustik ile ilgili, ses boğuluyor. Bir de bunun büyüklük kısmı var. Kapasite yanılmıyorsam 12 bin, kemik tayfa sayısı aşağı yukarı 2 bin, 6 da bir olunca tribünün diğer taraflarına ulaşmak çok zor oluyor. Bu kadar büyük tribünde herkes katılım sağlamadığı sürece ses yeteri kadar gitmiyor. Göztepe maçında arkadaşla konuşuyorduk keşke tek kat diye ısrar edeceğimize iki kat olup aşağıya bilet satışı olmasaydı şimdi yaptığımız tribünün 10 katını yapardık.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1388 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 139  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bambino, Bing [Bot], davidluiz4, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Guclu06, ibrahimfbL, ılgaz, Lusage, manhatten34, mturan16, samsunlu_55, tribunde, Uhg

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye