Zaman: 16 Kas 2019, 03:26

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 250 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Amedspor Meselesi (Sakaryaspor Maçı Olayları)
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2019, 13:52 
Kullanıcı avatarı

İlgili kulübün sportif faaliyetlerle uzaktan yakından ilgisi olmayıp, hizmet ettiği yapı apaçık ortadadır.Kulübün kapatılması ve yaralama olaylarına karışan futbolcu denilemeyecek şahısların gerekli cezaları en kısa sürede alması konusunda hem fikiriz, fikir olarak ayrıldığımız konu şu simgeler meselesi,
Türk solunun zafer işaretini aldığı yer Filistindir,Topraklarına girmiş, insanları katleden İsrailli teröristlere karşı taş atan çocuklarda zafer işareti yapar.68 kuşağı zafer işaretini emperyalistlere karşı kullandığı bir simgeydi,daha sonra bu işareti sözde Kürt hareketi olduğunu söyleyen örgüt tarafından kullanılmaya başlandı, bu örgüt emperyalizme karşı bir savaş içerisinde değil aksine onlardan destek alan doğuda insanları yurtlarından eden geçimini uyuşturucu ile sağlayan masum insanları katleden bir yapıya sahip olduğu herkes tarafından bilinmektedir.
Bende resim çekinirken zafer işareti yaparım benim yaptığım simge dünyada emperyalizme karşı kazanılan en büyük zafer Çanakkaleyi,Limanları işgal eden ülkenin her yerini Abd üsttü ile kurulurken Tam Bağımsız Türkiye şiarı ile ayaklanan 68 kuşağının, işbirlikçiler tarafından dövülerek okulun camından aşağıya atılan Vedat Demircioğlu'nun, Emperyalizme karşı Mustafa Kemal yürüyüşü yapan Üniversite öğrencilerinin simgesidir.
Ne söz konusu örgütün zafer işareti yapması ne de Atatürk'ü sevmeyen onun değerlerini silmeye çalışan yapıların Milliyetçi oyları alabilmek için Rabia simgesinden Bozkurt işaretine geçişi bunu değersizleştirmez bu simgeler konusunda karışıklı saygı şart.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2019, 14:07 
Kullanıcı avatarı

@Farfan kardeş, Bozkurt ne siyasi bir simgedir ne de mhp nin simgesidir ,tamamen yanlış tespitler.Bugun özbekistan dan kazakistan a, iran dan azerbaycana kadar Heryerde bilinen ve yapılan bir semboldür, mesela tractor sazi taraftarı her mac bu selami verir,heralde mhp li olduklari icin vermiyorlar bu selami,mhp nin kurulusundan cok daha once Bozkurt selami veriliyordu,sadece Toplumda populer olmasini saglayan donemin mhp genel baskani Turkestir,onun disinda bu selamin mhp ile ozdeslesmesi buyuk hatadir,ki bu hataya toplum ,basin vs hep düşüyor. Kisacasi bizlerin sıklıkla yaptigi bu simge bir partinin değil Türk 'ün,Türk dünyasının sembolüdür,mhp ile 2 senedir alakam kalmamasına rağmen ben de yaparım,herhangi bir gagavuz Türk ü de yapar,bir macar da yapar bu hareketi, mhp ye göre birşey yok yani.Bak bunlarda hristiyan gagavuz Türkleri ve macar Turan partisi başkanı gabor vona

Eklentiler:
20190306_140859.jpg
20190306_140859.jpg [ 269.56 KIB | 745 kere görüntülendi ]
20190306_140911.jpg
20190306_140911.jpg [ 184.22 KIB | 745 kere görüntülendi ]

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2019, 19:17 

Türkçütayfa yazdı:
@Farfan kardeş, Bozkurt ne siyasi bir simgedir ne de mhp nin simgesidir ,tamamen yanlış tespitler.Bugun özbekistan dan kazakistan a, iran dan azerbaycana kadar Heryerde bilinen ve yapılan bir semboldür, mesela tractor sazi taraftarı her mac bu selami verir,heralde mhp li olduklari icin vermiyorlar bu selami,mhp nin kurulusundan cok daha once Bozkurt selami veriliyordu,sadece Toplumda populer olmasini saglayan donemin mhp genel baskani Turkestir,onun disinda bu selamin mhp ile ozdeslesmesi buyuk hatadir,ki bu hataya toplum ,basin vs hep düşüyor. Kisacasi bizlerin sıklıkla yaptigi bu simge bir partinin değil Türk 'ün,Türk dünyasının sembolüdür,mhp ile 2 senedir alakam kalmamasına rağmen ben de yaparım,herhangi bir gagavuz Türk ü de yapar,bir macar da yapar bu hareketi, mhp ye göre birşey yok yani.Bak bunlarda hristiyan gagavuz Türkleri ve macar Turan partisi başkanı gabor vona

arkadas gayet iyi açıklamış
bende mhpli değilim hiç oy vermedim
ama bozkurt isaretinide çok yaparım
bu beni mhpli yapmaz

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2019, 23:30 
Kullanıcı avatarı

Pringles yazdı:
agathon yazdı:
Arkadaşlar böyle bir ömür geçmez. Yazıktır size. Arada bi kalkın o bilgisayarın önünden, kaldırın başınızı telefondan. Bi dışarı çıkın hava alın parklarda hoplayın yuvarlanın beyninize biraz oksijen gitsin.

Yahu adam elinde jilet veya bir başka kesici bir aletle maça çıkmış ve rakip futbolcuya batırıyor, çiziyor. İnsanlarda doğal olarak buna tepki gösteriyor. Ne demelerini bekliyorsun veya nasıl tepki vermelerini bekliyorsun?

İnsanlara akıl vereceğine, kalk sen biraz dediklerini yap.

Biraz gerilere gitsen konu ile düşüncemi görebilirsin.

Ayni kişiler aynı seyleri surekli yaziyor ondan diyorum. Bence foruma bir tavsiye; haftada ve ya iki haftada bir Amedspor başlığı açılsın insanlar nefretlerini kussun, rahatlasın biraz.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2019, 00:11 
Kullanıcı avatarı

agathon yazdı:
Amedspor başlığı açılsın insanlar nefretlerini kussun, rahatlasın biraz.

haksız da değiller sanki he

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2019, 00:39 
Kullanıcı avatarı

Bu Amedspor'dan en çok Diyarbakırspor'luların rahatsız olması gerekmiyor mu?
Gerçek Diyarbakırspor senelerce siyasete kukla edildi sonunda terkedildi ve yok olup gitti,yerine kurulan Diyarbekir takımı senelerdir 3. ligde yerinde sayıyor,ama şu takım liginde bir ara zirve yarışı veriyordu,açılım falan devam etse süper ligi de görürdü büyük ihtimalle.
Ama çok rahatsız değiller gibi.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2019, 08:36 

yitip_giden07 yazdı:
İlgili kulübün sportif faaliyetlerle uzaktan yakından ilgisi olmayıp, hizmet ettiği yapı apaçık ortadadır.Kulübün kapatılması ve yaralama olaylarına karışan futbolcu denilemeyecek şahısların gerekli cezaları en kısa sürede alması konusunda hem fikiriz, fikir olarak ayrıldığımız konu şu simgeler meselesi,
Türk solunun zafer işaretini aldığı yer Filistindir,Topraklarına girmiş, insanları katleden İsrailli teröristlere karşı taş atan çocuklarda zafer işareti yapar.68 kuşağı zafer işaretini emperyalistlere karşı kullandığı bir simgeydi,daha sonra bu işareti sözde Kürt hareketi olduğunu söyleyen örgüt tarafından kullanılmaya başlandı, bu örgüt emperyalizme karşı bir savaş içerisinde değil aksine onlardan destek alan doğuda insanları yurtlarından eden geçimini uyuşturucu ile sağlayan masum insanları katleden bir yapıya sahip olduğu herkes tarafından bilinmektedir.
Bende resim çekinirken zafer işareti yaparım benim yaptığım simge dünyada emperyalizme karşı kazanılan en büyük zafer Çanakkaleyi,Limanları işgal eden ülkenin her yerini Abd üsttü ile kurulurken Tam Bağımsız Türkiye şiarı ile ayaklanan 68 kuşağının, işbirlikçiler tarafından dövülerek okulun camından aşağıya atılan Vedat Demircioğlu'nun, Emperyalizme karşı Mustafa Kemal yürüyüşü yapan Üniversite öğrencilerinin simgesidir.

Konudan bağımsız bir yorum yapacağım .
Zafer işaretinin emperyalizm ya da abd karşıtı bir simge olduğunu düşünmüyorum .
Zira İkinci dünya harbinin galipleri britanya ve abdnin en büyük propaganda posterlerinden birisi büyük harfli '' V ''idi . Victory (Zafer)'in baş harfi .
Zaten bir çok belgeselde de abd ve diğer müttefik ülkelerin askerlerinin o dönem V harfini simgeleyen şekilde zafer işareti yaptıkları görülebilir .

İşaretin belki daha da geçmişi vardır ama zafer işareti denildiğinde bir çok insanın aklına belirttiğim örnekler gelebilir .

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2019, 09:58 

Geçmiş senelerde siyaset ile birlikte aynı şehirde daha şiddetli saldırıya maruz kalmıştık. Sakaryaspor un avantajı ellerinde bulunan görüntüler. Olan olduktan sonra pek bir anlamı kalmasa bile itiraz hakları mevcut. Çok geçmiş olsun. Yapan ve sebep olanlar ne ceza aldı bilemiyorum konunun genelini tam okuyamadım ama nasılsa bir şekilde en hafifi ile sıyırırlar kendilerini. Tekrardan geçmiş olsun..

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2019, 13:38 

geçen sene amed zonguldak maçında amedspor taraftarı bizimkileri karşılaşmıştı tabi sonrasında sosyal medyada td de falan linç girişimi oldu ayrı konu..ben o zamanda yazmıştım çok uzatıldı ortada kardeşlik vs yok die..sadece centilmence karşılama oldu falan tabi bunun sonrasıda var

giden arkadaşlarla konuştum allah var kimse siyasi muhabbetler yapmamış istiklal marşı sırasındada hiç bir sıkıntı yaşanmamış tamam buraya kadar güzel

bu maçın rövanşına bizzat gittim ve gördümki amedspor futbolcularının teröristlerden farkı yok.biz ilk maçta amedspor taraftarı centilmenlik yaptı die bunlara hiç bir şekilde küfür vs etmedik problemde yaşanmadı taki maç başlayana kadar geçen sene ve bu sene dahil o kadrodan raatlıkla 3-5 terörist sayabilirim bu adamlar harbi art niyetki 1-0 öne geçtiler golü atan ve diğer futbolcular zafer işareti yapmaya başladılar kırmızı kart gördüler çıkan adamda tahrik etti 2-0 dan 3-2 maçı çevirdik bizimkiler kendilerini zor tutuyo bunlara vurmamak için neyse adamlık bizde kalsın ilk maçın hatrı var dedik

interneti bir açtım amedliler öle abartılı abartılı yorumlar yapıyoki hiç özeleştiri yapmıyolalar herneyse ne düşünürürlerse düşünsünler zihniyetleri değişmedikleri sürece kimse dost olmaz onlarla bu sene farklı guruptayız seneye aynıu gurupta olursak büyük hitimal yasak gelir gelmezse gene gideriz fark etmez inceldiği yerden kopar ama ne görürsek karşılığını alırlar

bu arada sakaryada sevdiğimiz tribündür amedlilerlerle denk gelirlerlerse gerekeni yapacaklardır benim burdatek anlamadığım diyarbakırsporlular neden sakaryaya cephe aldı bunu anlamadım gerçi şu amedsporun tribün liderleri falanları filanları hepside eskiden diyarbakıyorsporu kovalayanlarmış

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2019, 15:00 
Kullanıcı avatarı

Birde şöyle bir durum var ne amedsporun ne de cizresporun hiç bir iddası yokken bu ülkede nasıl bu kadar gündem olabiliyorlar ben anlamıyorum. Her maçları olay, sürekli mağdur edebiyatı ama bakıyosun elle tutulur bir başarı yok.. Demek ki bu adamlar birde başarı yakalasa ne bileyim süper ligde falan oynasa mazallah en ufak bir olayda bütün dünyayı ayağa kaldırırlar.

İki hafta önce serik'te maç sonu cizrespor yardımcı antrenörü hakeme saldırıyor, sonrasında cizreli futbolcular polisle arbedeye giriyor. Polis müdahalesiyle birkaç futbolcu hafif şekilde yaralanıyor. Olayın videosunu izledim polise vuruyorlar, soyunma odasına tünelinde cizreli yönetici ve birkaç futbolcu seriksporlulara ana avrat küfrediyor. (videosu var) Bakın olayın içinde serikli yönetici, futbolcu, taraftar vs. hiç kimse yok. Sonra sosyal medyaya bakıyorum sayfalarında ağız dolusu küfürler faşist serik, ezildik, yaralandık, öldük, bittik.. Bu ne perhiz bu ne lahana kardeşim?

Sakaryaspor'la olan olaylara bakıyorum yine haftalar öncesinden başlamış bir algı operasyonu.. Arkasından deplasman yasağı.. Yahu bu sakaryalılar değil mi seneler önce diyarbakırlılar'la birlikte Gaffar Okkan'ın mezarını ziyaret eden? Hadi başka bir takım olsa neyse de bu adamlar ne yaptı size bu kadar bilenecek? Birde utanmadan hala mansur çalar onurumuzdur diye paylaşım yapıyorlar. Ulan ne marifet yaptı da onurunuz oldu bu adam? Bazı doğu takımlarından amedspora destek mesajları yağıyor o da ayrı bir trajedi..

Arkadaş madem bu kadar mağdursunuz madem gittiğiniz her deplasmanda eziliyorsunuz, hor görülüyorsunuz, hakkınız yeniyor. Madem Türk bayrakları, istiklal marşı, bozkurt işaretleri size ağır geliyor, kurun bir lig gidin orda kendi aranızda oynayın kardeşim! kürdistan bayrağını renkleriniz yapmayı, kürdistan haritası çizmeyi biliyorsunuz.. Gidin o çizdiğiniz haritada kurun kürdistan ligini alın kobaniyi, afrini, kandili de mutlu mesut oynayın... Siz de kurtulun biz de kurtulalım! Yeter artık futbol gündemini işgal ettiğiniz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 250 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye