Zaman: 19 Haz 2019, 19:11

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 254 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Sonraki
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: Amedspor Meselesi (Sakaryaspor Maçı Olayları)
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2019, 11:55 

'Elbet bir gün' pankartı yapılıp bu olay kapanana kadar stadyumdan indirilmemesi lazım. İlgililere duyurulur.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2019, 11:57 

Aslında verdim, çok uzatmak istemedim o yüzden pas geçmiştim,
Kısa kısa vereyim,

BursasporArmy yazdı:

Ben bozkurt işaretini “gerçekten” siyasi bir simge olarak görmüyorum.Sağ partiye veya sol partiye oy veren biri de bozkurt işareti yapabilir.Kendini “türk” hisseden herkesin mhpye oy vermese dahi gönül rahatlığıyla benimseyebileceği bir simgedir bozkurt.

Net bir şekilde siyasi simge,
Sen öyle görmüyor olabilirsin ama öyle,
MHP'li olmayan hiç kimsenin bozkurt işaretini kullandığını düşünmüyorum,

BursasporArmy yazdı:
Ben ülkücü değilim,mhpye 1 defa oy attim ama bozkurt işaretini benimsiyorum ve her bu işareti yapanı mhpli bu siyaset yapıyor diye düşünmüyorum.Rabia siyasi bir simgedir,türklükle alakası yoktur.Zafer işareti uluslararası bir işaret doğrudur fotoğraf çekinirken yapan arkadaşlarımız mevcut, biz şimdi onların pkklıların yaptığı zafer işaretiyle bir tutmadığımız gibi her bozkurt işaretini de mhpye bağlamayabiliriz diye düşünüyorum dostum.

Rabia da siyasi bir simgedir artık,
Recep Tayyip Erdoğan 4 parmak işaretiyle Rabiayı resmi olarak kullanıyor, bütün mitinglerinde de toplu şekilde kalabalığa rabiamızı yapalım diye sesleniyor, herkesi bağırttırıyor.
Tek Devlet Tek Millet Tek Vatan Tek Bayrak

Hangi işareti hangi amaçla yaptığını sorgulama, niyet okuma işine girersen, bu subjektif bir yaklaşıma davetiye olur ve önünü alamazsın daha önce de yazdığım gibi.
Tekrar söylüyorum, iki anlama da geliyorsa bir hareket (zafer işareti ve pkk simgesi), işine geldiği şeklinde yorumlanabilir. Bu durumda da iyi niyet-kötü niyeti ayıramazasın. Dolayısıyla bu durumlarda niyete bakılmaz, kurala bakılır. Yasaksa yasaktır, yaparsan cezasını alırsın. ama ben şu niyetle yapmıştımın yolunu kapatarak suistimali önlersin.

BursasporArmy yazdı:

Tamda bahsettiğim konu sakarya-amed mevzusu.. adamın ne anlamda bozkurt yaptığı bence apaçık ortada , sende eğer “bozkurt işareti” ile ilgili bir problemin yoksa gerçekten orda mhpliyim değil türklük simgesi olarak yaptığını anlarsın diye düşünüyorum.

Bozkurt işareti ile ilgili hiç bir sorunum yok,
Türk olmaktan da gurur duyuyorum,
Peki sen nasıl anladın mesela bunu MHP'li kimliği ile değil de Türklük kimliğiyle yaptığını? Nasıl ayırt ettin? Özel bir yeteneğin varsa bizimle de paylaş, biz de bir bakışta insanların niyetlerini okumayı öğrenelim.

BursasporArmy yazdı:

İlk yazdığını sana yazıyorum “yanlışa yanlış demek bu kadar zor değil” siyasi olarak mhpyi desteklemiyor olabilirsin en doğal hakkımız bu bizim ama türklüğün simgesini hele ki şöyle bir ortamda yapmış birine mhpli siyasi bir işaret yapıyor,amedli de zafer işareti yapsa ne olur diye empatiyle yaklaşmak bana saçma geliyor.

Anlamıyorsun ve ben ümidimi kesiyorum anlayabileceğin konusunda,
dolayısıyla sana bu son cevabım,
Türklük kimliğiyle mi MHP'li kimliğiyle mi yaptı, bilmiyoruz. Senin yorumun Türklük kimliği,
Ben de diyorum ki bu senin yorumun, düşüncen. Yani subjektif. Yarın bir gün kötü niyetli birisinin zafer işaretine tepki gösterdiğimizde aynı bakış açısıyla ''ben onu bu maçta zafer kazanacağımız için yapmıştım ya'' derse bir şey diyemezsin diyorum. Bunun da önünü ''sahada siyasi simgeler yapmak yasaktır'' kuralıyla alırsın diyorum.
Benden bu kadar.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2019, 12:24 
Kullanıcı avatarı

Eyvallah dostum bu konu uzar gider zaten anlaşamadığımız nokta bozkurtun siyasi bir simge olup olmaması..bana göre bozkurt işareti siyasi simge değildir,sana göre son 20-25 yıldır siyasi simge.Orduda binlerce olmasada baya bir şahsi tanıdığım var Atatürkün kurduğu parti olduğu ve mevcut hukumeti sevmemesinden dolayı oyunu chpye atip fotoğraf çekilirken bozkurt yapan. :) selametle.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2019, 13:17 
Kullanıcı avatarı

agathon yazdı:
Arkadaşlar böyle bir ömür geçmez. Yazıktır size. Arada bi kalkın o bilgisayarın önünden, kaldırın başınızı telefondan. Bi dışarı çıkın hava alın parklarda hoplayın yuvarlanın beyninize biraz oksijen gitsin.

Yahu adam elinde jilet veya bir başka kesici bir aletle maça çıkmış ve rakip futbolcuya batırıyor, çiziyor. İnsanlarda doğal olarak buna tepki gösteriyor. Ne demelerini bekliyorsun veya nasıl tepki vermelerini bekliyorsun?

İnsanlara akıl vereceğine, kalk sen biraz dediklerini yap.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2019, 13:52 
Kullanıcı avatarı

İlgili kulübün sportif faaliyetlerle uzaktan yakından ilgisi olmayıp, hizmet ettiği yapı apaçık ortadadır.Kulübün kapatılması ve yaralama olaylarına karışan futbolcu denilemeyecek şahısların gerekli cezaları en kısa sürede alması konusunda hem fikiriz, fikir olarak ayrıldığımız konu şu simgeler meselesi,
Türk solunun zafer işaretini aldığı yer Filistindir,Topraklarına girmiş, insanları katleden İsrailli teröristlere karşı taş atan çocuklarda zafer işareti yapar.68 kuşağı zafer işaretini emperyalistlere karşı kullandığı bir simgeydi,daha sonra bu işareti sözde Kürt hareketi olduğunu söyleyen örgüt tarafından kullanılmaya başlandı, bu örgüt emperyalizme karşı bir savaş içerisinde değil aksine onlardan destek alan doğuda insanları yurtlarından eden geçimini uyuşturucu ile sağlayan masum insanları katleden bir yapıya sahip olduğu herkes tarafından bilinmektedir.
Bende resim çekinirken zafer işareti yaparım benim yaptığım simge dünyada emperyalizme karşı kazanılan en büyük zafer Çanakkaleyi,Limanları işgal eden ülkenin her yerini Abd üsttü ile kurulurken Tam Bağımsız Türkiye şiarı ile ayaklanan 68 kuşağının, işbirlikçiler tarafından dövülerek okulun camından aşağıya atılan Vedat Demircioğlu'nun, Emperyalizme karşı Mustafa Kemal yürüyüşü yapan Üniversite öğrencilerinin simgesidir.
Ne söz konusu örgütün zafer işareti yapması ne de Atatürk'ü sevmeyen onun değerlerini silmeye çalışan yapıların Milliyetçi oyları alabilmek için Rabia simgesinden Bozkurt işaretine geçişi bunu değersizleştirmez bu simgeler konusunda karışıklı saygı şart.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2019, 14:07 
Kullanıcı avatarı

@Farfan kardeş, Bozkurt ne siyasi bir simgedir ne de mhp nin simgesidir ,tamamen yanlış tespitler.Bugun özbekistan dan kazakistan a, iran dan azerbaycana kadar Heryerde bilinen ve yapılan bir semboldür, mesela tractor sazi taraftarı her mac bu selami verir,heralde mhp li olduklari icin vermiyorlar bu selami,mhp nin kurulusundan cok daha once Bozkurt selami veriliyordu,sadece Toplumda populer olmasini saglayan donemin mhp genel baskani Turkestir,onun disinda bu selamin mhp ile ozdeslesmesi buyuk hatadir,ki bu hataya toplum ,basin vs hep düşüyor. Kisacasi bizlerin sıklıkla yaptigi bu simge bir partinin değil Türk 'ün,Türk dünyasının sembolüdür,mhp ile 2 senedir alakam kalmamasına rağmen ben de yaparım,herhangi bir gagavuz Türk ü de yapar,bir macar da yapar bu hareketi, mhp ye göre birşey yok yani.Bak bunlarda hristiyan gagavuz Türkleri ve macar Turan partisi başkanı gabor vona

Eklentiler:
20190306_140859.jpg
20190306_140859.jpg [ 269.56 KIB | 684 kere görüntülendi ]
20190306_140911.jpg
20190306_140911.jpg [ 184.22 KIB | 684 kere görüntülendi ]

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2019, 19:17 

Türkçütayfa yazdı:
@Farfan kardeş, Bozkurt ne siyasi bir simgedir ne de mhp nin simgesidir ,tamamen yanlış tespitler.Bugun özbekistan dan kazakistan a, iran dan azerbaycana kadar Heryerde bilinen ve yapılan bir semboldür, mesela tractor sazi taraftarı her mac bu selami verir,heralde mhp li olduklari icin vermiyorlar bu selami,mhp nin kurulusundan cok daha once Bozkurt selami veriliyordu,sadece Toplumda populer olmasini saglayan donemin mhp genel baskani Turkestir,onun disinda bu selamin mhp ile ozdeslesmesi buyuk hatadir,ki bu hataya toplum ,basin vs hep düşüyor. Kisacasi bizlerin sıklıkla yaptigi bu simge bir partinin değil Türk 'ün,Türk dünyasının sembolüdür,mhp ile 2 senedir alakam kalmamasına rağmen ben de yaparım,herhangi bir gagavuz Türk ü de yapar,bir macar da yapar bu hareketi, mhp ye göre birşey yok yani.Bak bunlarda hristiyan gagavuz Türkleri ve macar Turan partisi başkanı gabor vona

arkadas gayet iyi açıklamış
bende mhpli değilim hiç oy vermedim
ama bozkurt isaretinide çok yaparım
bu beni mhpli yapmaz

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2019, 23:30 
Kullanıcı avatarı

Pringles yazdı:
agathon yazdı:
Arkadaşlar böyle bir ömür geçmez. Yazıktır size. Arada bi kalkın o bilgisayarın önünden, kaldırın başınızı telefondan. Bi dışarı çıkın hava alın parklarda hoplayın yuvarlanın beyninize biraz oksijen gitsin.

Yahu adam elinde jilet veya bir başka kesici bir aletle maça çıkmış ve rakip futbolcuya batırıyor, çiziyor. İnsanlarda doğal olarak buna tepki gösteriyor. Ne demelerini bekliyorsun veya nasıl tepki vermelerini bekliyorsun?

İnsanlara akıl vereceğine, kalk sen biraz dediklerini yap.

Biraz gerilere gitsen konu ile düşüncemi görebilirsin.

Ayni kişiler aynı seyleri surekli yaziyor ondan diyorum. Bence foruma bir tavsiye; haftada ve ya iki haftada bir Amedspor başlığı açılsın insanlar nefretlerini kussun, rahatlasın biraz.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2019, 00:11 
Kullanıcı avatarı

agathon yazdı:
Amedspor başlığı açılsın insanlar nefretlerini kussun, rahatlasın biraz.

haksız da değiller sanki he

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2019, 00:39 
Kullanıcı avatarı

Bu Amedspor'dan en çok Diyarbakırspor'luların rahatsız olması gerekmiyor mu?
Gerçek Diyarbakırspor senelerce siyasete kukla edildi sonunda terkedildi ve yok olup gitti,yerine kurulan Diyarbekir takımı senelerdir 3. ligde yerinde sayıyor,ama şu takım liginde bir ara zirve yarışı veriyordu,açılım falan devam etse süper ligi de görürdü büyük ihtimalle.
Ama çok rahatsız değiller gibi.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 254 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Atmaca, Bing [Bot], cozker, Emboma, Exabot [Bot], Faramir, Google [Bot], javier, LorsVanTrier, Michy, Psycho, yescroll, yorgo-ksk

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye