Zaman: 22 Tem 2019, 07:31

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 99 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Diyarbakır'daki Mekanlar
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2019, 13:11 

Haftasonu Diyarbakır'da olacağım.
Konaklama olarak Novotel'i ayarladım,
Alkollü Mekan için saki Alacarte
Ciğer ve Kebap için Nasir usta tavsiyeleri aldık. Onun dışında tavsiyelerinizi bekliyorum

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2019, 13:24 
Kullanıcı avatarı

sterimar yazdı:
Ciğer ve Kebap için Nasir usta tavsiyeleri aldık. Onun dışında tavsiyelerinizi bekliyorum

Novotel İyi tercih
Saki Alacarte iyi tercih
Ciğer ve Kebap için alternatif; otele de çok yakın Tekkapı Ciğercisi ve Kebapçı Yusuf Ustayı da öneririm.
Bir de Diyarbakır burma kadayıfı yemeden dönülmez. Sııtkı Usta ve ya Kadayıfçı Saim.

Gezmek için hava güzelse On Gözlü Köprü civarlarını gezebilirsin.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2019, 14:06 
Kullanıcı avatarı

agathon yazdı:
sterimar yazdı:

Novotel İyi tercih
Saki Alacarte iyi tercih
Ciğer ve Kebap için alternatif; otele de çok yakın Tekkapı Ciğercisi ve Kebapçı Yusuf Ustayı da öneririm.
Bir de Diyarbakır burma kadayıfı yemeden dönülmez. Sııtkı Usta ve ya Kadayıfçı Saim.

Gezmek için hava güzelse On Gözlü Köprü civarlarını gezebilirsin.

google yorumlarına şöyle bir baktım da saki alacarte için pek olumlu değil yorumlar.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2019, 14:43 
Kullanıcı avatarı

O zaman otogara yakın Meyzen Mezze var. Orası da epeyi kalitelidir.

Hatta bosverin Sakiyi direkt Meyzen'e gidin

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2019, 15:07 

@agathon bilgilendirme için teşekkürler. Bakalım çok medh ediliyor Diyarbakır, terör azalınca hepten güzel oldu deniyor gezelim görelim :)

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2019, 15:41 
Kullanıcı avatarı

Bu hafta sonu hava güzel görünüyor Diyarbakır'da. Yemek ve Gezi alternatifleri çok. Yine aklınızda sorular varsa özelden de yazabilirsiniz.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2019, 16:25 
Kullanıcı avatarı

Diyarbakırlı dostlara selam. Bir konuyu çok merak ediyorum. Instagram'da malum yeme içme hesapları çok revaçta. Diyarbakır'dan da Çiğköfteci Hacı Siraç diye bir mekanın etli çiğköfte videolarını bu aralar çok sık görüyorum. Öncelikle yanlış hatırlamıyorsam etli çiğköfte satmak yasaklanmıştı diye biliyorum. Bu mekan cidden etli çiğköfte mi yapıyor? Bir de Diyarbakır'da harbi etli ve isotlu çiğköfte yapan başka mekanlar var mı? Şimdiden teşekkürler.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2019, 16:42 
Kullanıcı avatarı

Tekyumruk1905 yazdı:
Diyarbakırlı dostlara selam. Bir konuyu çok merak ediyorum. Instagram'da malum yeme içme hesapları çok revaçta. Diyarbakır'dan da Çiğköfteci Hacı Sıraç diye bir mekanın etli çiğköfte videolarını bu aralar çok sık görüyorum. Öncelikle yanlış hatırlamıyorsam etli çiğköfte satmak yasaklanmıştı diye biliyorum. Bu mekan cidden etli çiğköfte mi yapıyor? Bir de Diyarbakır'da harbi etli ve isotlu çiğköfte yapan başka mekanlar var mı? Şimdiden teşekkürler.

Etli çiğköfte satışı, gerekli izinler denetimler yapıldıktan sonra satışı yasak değil diye biliyorum. Tabi denetimler ne kadar yapılıyor orası belirsiz. 6 saat içinde tüketilmesi gerekir deniyor.

Çiğköfteci Hacı Siraç Diyarbakır'ın en eski çiğköfte markalarından. Etli Çiğköfte yapan çok yer var Diyarbakır'da ama burası gibi yapan yok. Hatta yakın zamanda ikinci şubesini açtı. Çiğköfteleri azar azar yapar hiç beklemez 1 - 1 buçuk saat içinde tükenir tekrar yapar. Diyarbakır'a gelindiğinde mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biridir.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2019, 17:10 
Kullanıcı avatarı

agathon yazdı:
Tekyumruk1905 yazdı:
Diyarbakırlı dostlara selam. Bir konuyu çok merak ediyorum. Instagram'da malum yeme içme hesapları çok revaçta. Diyarbakır'dan da Çiğköfteci Hacı Sıraç diye bir mekanın etli çiğköfte videolarını bu aralar çok sık görüyorum. Öncelikle yanlış hatırlamıyorsam etli çiğköfte satmak yasaklanmıştı diye biliyorum. Bu mekan cidden etli çiğköfte mi yapıyor? Bir de Diyarbakır'da harbi etli ve isotlu çiğköfte yapan başka mekanlar var mı? Şimdiden teşekkürler.

Etli çiğköfte satışı, gerekli izinler denetimler yapıldıktan sonra satışı yasak değil diye biliyorum. Tabi denetimler ne kadar yapılıyor orası belirsiz. 6 saat içinde tüketilmesi gerekir deniyor.

Çiğköfteci Hacı Siraç Diyarbakır'ın en eski çiğköfte markalarından. Etli Çiğköfte yapan çok yer var Diyarbakır'da ama burası gibi yapan yok. Hatta yakın zamanda ikinci şubesini açtı. Çiğköfteleri azar azar yapar hiç beklemez 1 - 1 buçuk saat içinde tükenir tekrar yapar. Diyarbakır'a gelindiğinde mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biridir.
Eyvallah kardeşim çok teşekkür ederim. Yolumuz düşerse mutlaka giderim zira Urfa ve Diyarbakır usulü harbi isot ve dövme etle yapılan çiğköfteyi çok seviyorum. Bıktık İstanbul'da çiğköfte niyetine kısır yemekten.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 99 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: abraxas, Baidu [Spider], Bing [Bot], Exabot [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Hep YEK, kabaktadı, körfezli_celik, NevarKuzen

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye