Zaman: 18 Kas 2019, 13:12

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 64 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Tribünlerin Aldığı Maçlar
MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2019, 16:58 
Kullanıcı avatarı

GreenBlack34 yazdı:
Ben kazandığımız değil de berabere kaldığımız bir maç hatırlıyorum o maçta taraftar olarak hiç susmadığımız ve sürekli tekrar ettiğimiz bir tezahürat vardı şimdi hatırlamıyorum.

Maç Eskişehir deplasmanıydı 2008 yılıydı sanırım. Sağolsun Eskişehir'li arkadaşlar 2 tribün vermişlerdi bize. 2-0'dan 2-2'ye getirmiştik. Ve çok güzel bir deplasman tribünü yapmıştık.

Her zaman derim Kocaeli bu şehre gelmiş en iyi deplasman tribünüdür diye. 1992 den bu yana... Daha öncesi varsa bilemiyorum.

@Sinekvalesi41

Bahsettiğin Haydar , bizde de oynamış olan Haydar koç mu ? O ise ben hayatımda öyle vicdansız topa vuran adam görmedim. 35-40 metreden vuruyordu...

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2019, 01:21 
Kullanıcı avatarı

sene 2008.stadımız bakımda çayırbaşı mahallemizdeki stadda oynuyoruz. takımın hiçbir iddiası yok, para yok, yetersiz, ekonomik bir takım yaptık vaziyeti idare ediyoruz. derken türkiye kupasında bursaspor çıktı. bursayı sevmeyiz. çünkü süper ligdeki son senemizde onlar taraftar baskısıyla karabüğe maç verdiler, cezamızdan dolayı bursaya verilen maçımızdada bize karşı karabüğü desteklediler. anadolu ayağına karabüğü ligde tutup bizim düşmemize sebep olmuştular

biz 3.ligdeydik, bursa ise süper ligde. lig zaten çok sıkıcıydı. bu maç bize ilaç olmuştu. yılların acısını çıkarıcaktık:) takımı, ortamı falan baya gazladık. maçgünü geldi çattı. stat zaten göt kadar bi stat. zemin suni çim, suni çim bile bitikti. soyunma odası filan fenalık. bizse rezilliğin seviyesini yükseltiyoduk. bursa takımı doğru dürüst giyinemedi, duş bile alamadı. hava soğuk, bi tane ihlas elektrikli soba verdik yalandan:) bursalı ismail güldüren oyuna girmeden ısınmak için bizim önümüze geliyodu, karşılıklı o bize, biz ona küfür ediyoduk, ısınmadan dönüyodu:) maç başladı, şaka maka başabaş oynuyoruz adamlarla. adamları yenicez ama ilerde herve tum diye zenci bi santraforları var fiziği acaip. bizim stoperin ondan hava topu alması imkansız. 2-1 öne geçtik tum kafayla rahatça attı 2-2 oldu. 3-2 öne geçtik. tum gene geliyo başladık buna sarmaya. orta sahadaki bizim ilker gitti sardı buna, adam noluyo falan derken sarı kart gördü. biz daha fazla tum a sardık çünkü durduramıyoduk. ilker gitti yine yalandan tumla mücadeleye girdi. bizde ıslık, tezahürat filan hop noluyo derken hakem tuma kırmızı gösterdi:) maçı 3-2 kazanmıştık..

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2019, 09:39 

1940kozmopolit yazdı:
2008’deki Şekerspor ve Karabükspor maçını tribün aldırmıştı. Ondan sonra pek taraftarın aldırdığı maç olmadı bizde çok nadirdir yani.

Şekerspor maçında tribün hocaya oyuncu değişikliğinde bile müdahale etmişti inanılmaz maçtı, o maçı yaşayan kimse unutamaz.

Şekerspor maçını kımse unutamaz. kapalının stadı titrettiği maçtı.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2019, 09:40 

esbalabanes yazdı:
Her zaman derim Kocaeli bu şehre gelmiş en iyi deplasman tribünüdür diye. 1992 den bu yana... Daha öncesi varsa bilemiyorum.

@Sinekvalesi41

Bahsettiğin Haydar , bizde de oynamış olan Haydar koç mu ? O ise ben hayatımda öyle vicdansız topa vuran adam görmedim. 35-40 metreden vuruyordu...

Aynen o :) haydar. haydar haydar

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2019, 10:52 

FarFan yazdı:
evrenultras yazdı:
Basketbolda 2002-2003 Play Offlarındaki 91-78 (skorunu hatırladığım tek basket maçı) kazandığımız Fenerbahçe maçı. O aralar "Geçse de gençlik çağım" melodisi ile "Cimbombomum sen çok yaşa" tezahüratını bağırmış tek besteyle maçı bitirmiştik. CSKA, MSKA hikaye o maç tribünde olanlar bilirler.

O maçlarda genelde bizden sayıca azdınız ama o melodinin gazıyla bizi çok iyi susturmuştunuz devamlı söyleyerek,

Biz bir beste giriyoruz, devamlılığı yok, siz buna bir başlıyorsunuz 15 dk susmadan,
Güzel seriydi.

Sonra bir arkadaşın dediği gibi baktık olmuyor,
Aynı melodiyle biz de sensiz hayat bir işkenceyi girdik siz her bu melodiyi girdiğinizde,
En kötü karar kararsızlıktan iyidir, bir nebze işe yaramıştı :)

ya salonlar boşaltılmadan oynanan tek seriydi belki de o zamanlar iç saha maçlarının kaçını tamamlayabildik hatırlayamıyorum. Alagaş olsun, İpekçi olsun, Ahmet Cömert olsun ya Fener boşaltıyordu ya biz. 2003 serisi o maçları yaşayanların tadında damağında kaldı. Bir de sanırım Fener 2-0'dan gelip 2-2 yapıp son maçı 3-2 almıştık. Yanlış da olabilir uzun zaman geçti üzerinden.

Şimdiki basket maçlarındaki atmosferler hikaye.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2019, 11:41 

İzmir Atatürk stadında gelin alın maçı

Başa Dön

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2019, 12:35 
Kullanıcı avatarı

evrenultras yazdı:
FarFan yazdı:
O maçlarda genelde bizden sayıca azdınız ama o melodinin gazıyla bizi çok iyi susturmuştunuz devamlı söyleyerek,

Biz bir beste giriyoruz, devamlılığı yok, siz buna bir başlıyorsunuz 15 dk susmadan,
Güzel seriydi.

Sonra bir arkadaşın dediği gibi baktık olmuyor,
Aynı melodiyle biz de sensiz hayat bir işkenceyi girdik siz her bu melodiyi girdiğinizde,
En kötü karar kararsızlıktan iyidir, bir nebze işe yaramıştı :)

ya salonlar boşaltılmadan oynanan tek seriydi belki de o zamanlar iç saha maçlarının kaçını tamamlayabildik hatırlayamıyorum. Alagaş olsun, İpekçi olsun, Ahmet Cömert olsun ya Fener boşaltıyordu ya biz. 2003 serisi o maçları yaşayanların tadında damağında kaldı. Bir de sanırım Fener 2-0'dan gelip 2-2 yapıp son maçı 3-2 almıştık. Yanlış da olabilir uzun zaman geçti üzerinden.

Şimdiki basket maçlarındaki atmosferler hikaye.

Bu maçların tamamını Tvden izlemiştim ben de çok ateşli geçmişti
o dönemki atmosfesra bambaşka idi, tribünde canlı şahit olduğunu için çok şanslısınız
bir de mevzular kopuyordu yanılmıyorsam basket maçları na girişlerde de ama o başka bir konu neise

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2019, 13:38 

Bu bahsettiğimiz basket maçında Fenerliler ev sahibi statüsünde olduğu için salonun girişindeki bayrak direğine asılı Galatasaray bayrağını indirmeye kalkınca bizim taraf o tarafa doğru hurra yapmıştı bayağı sıkıntılar olmuştu polis set çekti Fener tribününe giriştiler falan bayrak göndere yeniden çekildi bizim tarafta maç kazanılmış gibi millet bağırmaya başlamıştı.

Bir de bu seride miydi hatırlamıyorum (ya bu seri ya da 2005 sezonu) bir "hazır soyunmuşken domalın ibneler" mevzusu vardı komik olmuştu :)

Fener'i 1-0 yendiğimiz maçtan 1 gün sonra yine İpekçi'de Fener deplasmanı vardı. Aziz Yıldırım "Merdivenler doluydu" muhabbeti yapmıştı, basket maçında "Merdivenler Fener'e boşalsın" pankartı açılmıştı o da güzeldi.

Onun dışında ben olay olduğunu çok hatırlamamakla beraber (salon boşaltma hariç onda da karşılıklı torpil falan atılır, rakip takım benchine madde atılır salon boşaltılırdı sıcak temas hiç hatırlamıyorum), zevkli geçtiğini hatırlıyorum play-off serileri ve basket maçlarının.

Mesela meşhur Alagaş baskınını çıkarırsak ki oraya giden 20 kişi gitmiş gibi anlatan 20.000 kişi var Ahmet Cömert'te fark yediğimiz Fener (Fener'de Damir Mrsic falan vardı) maçında 15 kadar Fenerli salona girmişti forma ve atkılarla. Hala kendime sorarım o cesareti nereden buldular, nasıl geldiler de oraya girdiler. Salon öyle bir gergindi ki zaten sonunda büyük olaylar çıktı salon boşaltıldı.

Bir de hatırladığım bir maç daha var 2006 yılında Burak Sezgin'in Fener tribününe çektiği hareketten sonra bütün salon takımın üzerine çökmüştü. Yasak vardı o zaman tabi salonda yoktuk ama takımla tribün birleşince Fenerbahçe yenmişti bizi.

Bir kaç maç bırakalım buraya

https://www.youtube.com/watch?v=yFtj2Aes2wc
https://www.youtube.com/watch?v=t3trsLYQomQ (futbolda böyle yıkılma olmuş mudur acaba)

Eski günlere saygıyla.

Topicin çok dışına çıktım kusura bakmayın hakkınızı helal edin :)

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2019, 17:28 
Kullanıcı avatarı

Numaralının arkasından batan güneşin vurduğu Kapalıdan
evrenultras yazdı:
Bu bahsettiğimiz basket maçında Fenerliler ev sahibi statüsünde olduğu için salonun girişindeki bayrak direğine asılı Galatasaray bayrağını indirmeye kalkınca bizim taraf o tarafa doğru hurra yapmıştı bayağı sıkıntılar olmuştu polis set çekti Fener tribününe giriştiler falan bayrak göndere yeniden çekildi bizim tarafta maç kazanılmış gibi millet bağırmaya başlamıştı.

Bir de bu seride miydi hatırlamıyorum (ya bu seri ya da 2005 sezonu) bir "hazır soyunmuşken domalın ibneler" mevzusu vardı komik olmuştu :)

Fener'i 1-0 yendiğimiz maçtan 1 gün sonra yine İpekçi'de Fener deplasmanı vardı. Aziz Yıldırım "Merdivenler doluydu" muhabbeti yapmıştı, basket maçında "Merdivenler Fener'e boşalsın" pankartı açılmıştı o da güzeldi.

Onun dışında ben olay olduğunu çok hatırlamamakla beraber (salon boşaltma hariç onda da karşılıklı torpil falan atılır, rakip takım benchine madde atılır salon boşaltılırdı sıcak temas hiç hatırlamıyorum), zevkli geçtiğini hatırlıyorum play-off serileri ve basket maçlarının.

Mesela meşhur Alagaş baskınını çıkarırsak ki oraya giden 20 kişi gitmiş gibi anlatan 20.000 kişi var Ahmet Cömert'te fark yediğimiz Fener (Fener'de Damir Mrsic falan vardı) maçında 15 kadar Fenerli salona girmişti forma ve atkılarla. Hala kendime sorarım o cesareti nereden buldular, nasıl geldiler de oraya girdiler. Salon öyle bir gergindi ki zaten sonunda büyük olaylar çıktı salon boşaltıldı.

Bir de hatırladığım bir maç daha var 2006 yılında Burak Sezgin'in Fener tribününe çektiği hareketten sonra bütün salon takımın üzerine çökmüştü. Yasak vardı o zaman tabi salonda yoktuk ama takımla tribün birleşince Fenerbahçe yenmişti bizi.

Bir kaç maç bırakalım buraya

https://www.youtube.com/watch?v=yFtj2Aes2wc
https://www.youtube.com/watch?v=t3trsLYQomQ (futbolda böyle yıkılma olmuş mudur acaba)

Eski günlere saygıyla.

Topicin çok dışına çıktım kusura bakmayın hakkınızı helal edin :)

"Hazır soyunmuşken" bestesi bu seride çıkmıştı. 1-1 e gelen maçta çıktı. Spontane gelişti hemen yanımızdaki 2-3 kişilik bir arkadaş grubu çıkardı yanlış hatırlamıyorsam. Tribünün pratik zeka ve hazır cevap olduğunun güzel bir örneğidir. Seri 2-0 dan gelmedi ama 2-2 oldu. Bir biz yendik bir Fb aldı. 1 tanesi hariç hepsine gittik. O gitmediğimiz de meşhur Adanaspor maçımız ile aynı saatlere denk gelmişti( Ulu Lukunku nun skorboardan golünün iptal edildiği maç. İnşallah bir gün, o golü skorborada bakıp ta iptal eden hakem triosu ile aynı ıssız adaya düşer ulu Lukunku)

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2019, 18:42 

Vodafone'daki leipzig maçını kimse yazmamış ama bana göre en net tribün etkisi o maçta olmuştur.
Rakibin hem yaş ortalaması düşük hemde daha önce hiç benzer bi atmosferde oynanamış olmaları bir anda kapasitelerinin %30unu bile oynayamamalarına sebep oldu.

timo verner'in cıkması, mac sonu hocalarının 'atmosfere yenildik' demesi falan.

birde uefa'dan devam edip napoli ile eşleştikten sonra atmosfer sorulunca adını hatırlamadıgım bir oyuncu biz istanbul'da daha zorunu yaşadik , burada etklienecegimizi düşünmüyorum falan demişti.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 64 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], caGe, Google [Bot], Google Adsense [Bot], gorkemKSK, JaapStam, JoSe, massimiliano, meaursault, neolsun, network, rapsodi, scarface3545, tartufo bianco, tombulşişe, turkinho, yering

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye