Zaman: 31 May 2020, 21:41

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 115 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Mersin İdman Yurdu | 2017-2018
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2018, 13:52 
Kullanıcı avatarı
Çevrimdışı

Kayıt:
05 Ağu 2004, 11:32
Mesajlar:
2019
Konum:
Mersin - Adana - Ankara
Ligin 23. haftasında içeride oynadığımız Tokatspor maçını 4-0 mağlup bitirerek; bitime 11 hafta kala küme düşmeyi garantiledik. Yapımda ve yayında emeği geçenlerin hepsinin bir bir kulakları çınlasın!

Çok değil; 2 sezon önce Süper Ligde boy gösteren bir takımdık lakin o lige verilen önem ve bu uğurda yapılan harcamaların neticesi bizi buralara sürükledi. Temeli sağlam olmayan adımlarla, sırf medyatik olma uğraşı ve kimi taraftar gruplarınca buna tutulan çanağın bir sonucu olarak bugün kulüp ödeyemediği borçları nedeniyle puan silinme cezaları ile alt liglere doğru savruluyor...

Bakalım; bur serbest düşüş hali bir yerde son bulacak mı? Yoksa bu iş kulübün kapısına kilit vurmaya kadar gidecek mi?

_________________
Resistenza Antifascista!


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Mersin İdman Yurdu | 2017-2018
MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2018, 01:24 
Kullanıcı avatarı
Çevrimdışı

Kayıt:
10 Ağu 2006, 13:04
Mesajlar:
2872
Konum:
mersin
Kendi adıma son yazım. Aşağı yukarı 12 senedir buralardaydık kimi zaman kasaba deplasmanlarında zaman geçirdik az da olsa birkaç sene süper denen ligi gördük. Uzun süre başarı görmeyen jenerasyon içinde armayı sahiplenen kardeşler içinde yeri geldi burada kalp kırmışızdır, affola. Çocukluğumuz gençliğimiz orta yaşlar derken enerji de tükeniyor. Nice sezon başları nice sezon sonları yanlızlıklar, yitip giden hayaller, amaçsız deplasmanlar, uykusuz geceler. Gençler Mersine sahip çıkın.

_________________
bir oy hakkım var birde kul hakkım


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Mersin İdman Yurdu | 2017-2018
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2018, 11:49 
Kullanıcı avatarı
Çevrimdışı

Kayıt:
05 Ağu 2004, 11:32
Mesajlar:
2019
Konum:
Mersin - Adana - Ankara
Alıntı:
Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden ve 3. lige düşmesi kesinleşen Mersin İdmanyurdu’nun, önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Lig’e düşme riski ile karşı karşıya olduğu bildirildi.

Bir zamanlar Süper Lig’de büyük takımların korkulu rüyası olan Mersin İdmanyurdu, ligin bitmesine 11 hafta kala küme düşmeyi garantilerken, yabancı futbolcuların alacakları nedeniyle devam eden davalardan dolayı daha büyük bir tehlike ile karşı karşıya olduğu belirtildi.

Kulüp Başkanı Hamit İzol, 5-0 mağlup oldukları Tuzlaspor karşılaşması sonrası düzenlediği toplantıda, Mersin İdmanyurdu’nun kurulduğu 1925 yılından bu yana ilk defa bu kadar büyük sıkıntılar yaşadığını söyledi. Bazı taraftarların da katıldığı toplantıda, geçmişte de bu takımın zor günler yaşadığını hatırlatan İzol, "Ama hiçbir zaman bu duruma düşmedik, bu kadar dibe vurmadık. Gerçekten hiç bu kadar onurumuzu zedeleyecek duruma gelmemiştik. Tabii biz burada suçlu aramıyoruz. Başarısızlığı bir başkasına yüklemek çok kolay. Bizim buradaki amacımız, takımı düştüğü bu durumdan kurtarmak, bir çıkış yolu bulmak olacaktır" dedi.

Görevde oldukları 4 aylık dönemde Mersin İdmanyurdu’nun borcunun bir tek kuruş artmadığını, aksine düştüğünü söyleyen İzol, futbolcu alacaklarının büyük bölümünün ödendiğini, personel alacaklarının ödendiğini, kurumlara olan bazı borçların ödendiğini ve işlevde hiçbir eksikliğin olmadığını belirtti.

Ancak yaşadıkları en büyük sorunun, yabancı futbolcuların alacakları konusu olduğunu vurgulayan İzol, [i]"Tüm çabalarımıza rağmen bu yabancı futbolcuların alacaklarını makul bir seviyeye düşüremedik. Bu yüzden de puan silme işlemini durduramadık ve transfer tahtasını da açtıramadık. Bunları yapabilmemiz için ise 60 milyon liraya ihtiyaç var. Yerli futbolcu alacakları ile diğer alacakları makul bir seviyeye çektik, ancak yabancı oyuncular 1 tek kuruştan vazgeçmediler. Bu yabancı futbolculara ödememiz gereken para ise 35-36 milyon lira"[/i] diye konuştu.

Yabancı futbolculara borçların ödenememesi nedeniyle devam eden davalardan dolayı FIFA Disiplin Kurulu’nun, önümüzdeki sezon için Mersin İdmanyurdu’na puan silme cezasının yanı sıra küme düşme cezası verdiğini aktaran İzol, şöyle devam etti:

"FIFA tarafından iki dosyaya istinaden gönderilen yazıda, önümüzdeki sezon 3 puan silmenin yanında eğer borçlar 1 ay içerisinde ödenmezse bir alt lige düşme cezası veriyor. O bir aylık süreç başlamış durumda. Bu durumda zaten bu sezon 3. lige düşmemiz kesinleşmişti, eğer parayı ödeyemezsek ki, bu pek mümkün görünmüyor, önümüzdeki sezon Mersin İdmanyurdu Bölgesel Amatör Lig’e düşecektir. Bu durumda gelecek yıl şehrimizde BAL’da 4 takım olacak. Bu 4 takımdan biri 3. lige çıkmak mecburiyetinde. Burada herkesin bu 3. lige çıkacak takımın etrafında kenetlenmesi lazım. Böylelikle Mersin İdmanyurdu yeniden küllerinden doğacaktır. Yeniden doğması için mücadele edeceğiz."


Mersin İdmanyurdu’nun isminin değiştirilmesi tartışılıyor
FIFA’dan gelen yazıda BAL’a düşmesine kesin gözüyle bakılan Mersin İdmanyurdu’nun isminin değiştirilmesi yönünde bir fikir doğduğunu dile getiren İzol, "Benim, Mersin İdmanyurdu isminin Bölgesel Amatör Lig’de mücadele etmesine gönlüm razı değil. O nedenle bir isim değişikliği fikri ortaya çıktı. Bu şimdilik bir fikir olarak düşünülüyor. Bu konuyu taraftarlarımızla, halkımızla ve diğer ilgililerle tartışacağız. Tabii Mersin İdmanyurdu ismi yine bizde olacak. O daha sonra farklı bir şekilde değerlendirilebilir. Aksi taktirde, eğer ’bu borçları ben öderim’ diyen birileri varsa gelsinler kulübü onlara devredelim. Mersin İdmanyurdu’nun şu an markasında dahi 300 bin liralık haciz var. Bu neye benziyor, ölünün kefenine haciz koymaya benziyor" ifadelerini kullandı.

http://www.iha.com.tr/mersin-haberleri/ ... n-1953550/


Bu açıklamalar pazar günü sahamızda oynadığımız ve 5-0 kaybettiğimiz Tuzlaspor maçının ertesinde geldi. İlginçtir; geçtiğimiz dönemde Tuzlaspor adı "üstüne çöreklenilecek" ve hülle ile adı Mersin İdmanyurdu olarak değişitirilmesi konuşulan takımdı. Neyse ki o iş olmadı. Sahada da bu şekilde düşünenlere güzel bir yanıt verdiler skor tabelasında...

Açıklamalar malum yöne doğru gidildiğinin üstü kapalı ifadesinden ibaret. Bu yönetim; başa geldiği ilk günden bu yana üstü kapalı olarak kulübün adını başka bir kulübe taşımanın en iyisi olacağını empoze ediyordu. Sahada alınan skorlar sonrası tribündelerden gelen feveranları da bu yolda kendi düşüncelerine gerekçe yapmaktalar. Görüyorum ki bunda da başarılı oluyorlar...

Yönetime gelirken kulübün içinde bulunduğu durum herkesçe malumdu. Yönetimden beklentimiz kulübün borçlarını idare etmesiydi. Bunu bir ya da iki yıl içinde yapmasını beklemiyorduk elbette. Uzun vadede sabırla bu kulübü düze çıkaracak anlayışı hakim kılmasıydı.

Yoksa; bu kadar kısa sürede biliyorduk para bulamayacağını; aralıklarla puan silme cezası alacağımızı ya da hepsi bir yana; irtifa kaybedeceğimizi... Hepsinin farkındaydık. Kulübün BAL'da mücadele etmesine gönlü razı gelmese de biz razıydık. Bu kadar kötü yönetilen bir kulübün yolu BAL'dan da geçecektir elbet. Bunun ayıbı yok.

Küllerinden doğmak; yeri geldiğinde sıfırdan başlamak demektir. Yeni bir isimle devam edelim demek değil. Olmuyorsa bırakın. Yeni bir takım kurun; ya da kendinize üst liglerde bir takım alıp; adıyla rengini değiştirebileceğiniz bir oyuncak edinin. Onunla yola devam edin. Ama sizin istediğiniz bu değil. Siz bu takımın adını ve rengini istiyorsunuz... Arkanızdan gelecek taraftar da sizin olsun.

Siz bu kulübü bırakın. Geriye kalan üç beş kişi de olsa elbet bu maziyi düze çıkaracak biri bulunur. 10 yıllar da sürse...

_________________
Resistenza Antifascista!


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: Mersin İdman Yurdu | 2017-2018
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2018, 00:21 
Çevrimdışı

Kayıt:
13 Mar 2015, 19:15
Mesajlar:
204
Bence buradaki önemli bir husus da bir tek Mersin İdman Yurdu mu acaba bu kadar borçlu ve batık mı ki süper ligden BAL'a bu kadar hızlı indi ! Daha nice kulüp var ülkede batık hatta Mersin'den çok daha perişan bilançolu ama bir şekilde güç sahibi yandaşlarla , alavere dalaverelerle hala yüzdürülüyor . Hakikaten M.İ.Y , Orduspor ve bir de Erciyes Türk futbolunun günah keçileri olarak kurban edildiler . Ancak deniz eninde sonunda bitince ki yakındır artık üçkağıt da batık onlarca yandaş kulübü kurtaramayacak


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: Mersin İdman Yurdu | 2017-2018
MesajGönderilme zamanı: 15 May 2018, 14:29 
Kullanıcı avatarı
Çevrimdışı

Kayıt:
23 Haz 2008, 18:16
Mesajlar:
458
Konum:
Adapazarı
Nerede oynarsanız oynayın hangi platformada olursanız olun siz kalplerdesiniz ..

_________________
Yapması bir dert , içmesi bir dert .........


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 115 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], CurvaSmurfs, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Hydrozn, Semt1928, terso


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  


2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye