Zaman: 17 Kas 2019, 09:45

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 638 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 64  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Afrin Operasyonu ( Zeytin Dalı Harekatı )
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2018, 23:13 
Kullanıcı avatarı

JoshuaTeksas yazdı:
Forzafilistin yazdı:
Benim dünya görüşüme yaşam şeklime göre mevcut en büyük tehlike cihatçılardır. Işıddır, el kaidedir, öso dur ve onları destekleyenlerdir. Bu adamların yarın bu ülkeyi suriyeye çevirdiğini akrabalarınızın kafasını kestiğini, en yakınlarınıza tecavüz ettiğini, evlerinizi yıktığını, askerlerin boğazını kesip kalbini yediğini düşünün ve desteklemeye devam edin.
Unutmayın siz onlara göre kafirsiniz ve tüm bunları yapma hakları var. Bu adamların doğruları bu. Kafirleri cariye yapma, katletme, malına çökme hakları var. Çok saçma ama var. Eğer güç onlarda olursa yaa bi dakka ama biz böyle bilmiyorduk diye anlatırsınız derdinizi.

Senin dünya görüşüne göre pkk bi tehlike değilmidir?

Emperyalistlerin oyuncağı olmuş pkk tehlikelidir. Kürtlerin geleceği içinde tehlikedir. Eskiden beri emperyalistlerle işbirliği yapıyor diyebilirsiniz ama son zamanlarda oyuncağı olması başka bişey. Kürtlerin geleceği pkk ile özdeşleşmiş durumda kabul etmek istemiyorsunuz ama bunlar gerçekler. Ortada realite var. Pkk yı yok etmek istiyorsunuz dimi işte bu silahla olmaz, kürtlere haklarını verirsiniz geleceklerini garanti altına alırsınız o zaman pkk yok olacaktır zaten. Bunu kabul etmek yenilmek değil aramızda olan kan davası hiç değil. Eşit haklarda 2 millet olarak yaşayacağız hepsi bu.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2018, 23:19 
Kullanıcı avatarı

Vur mehmedim vur alçaklara

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2018, 23:28 
Kullanıcı avatarı

2 millet mi :shock: Forzafilistin gibi modeller 2000 li yillarin basindan bu yana mantar gibi türemeye basladi.TÜRK ü anladik da digeri kim? Şimdi bana faşist demeyin hemen...
Laz Kürt Cerkez zaza abhaz pomak tatar yörük avşar vs vs vs...
TÜRK nerede ya da kim göreniniz var mı?

En son triger tarafından 28 Oca 2018, 23:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2018, 23:39 
Kullanıcı avatarı

PKK’yı meskun mahal operasyonlarında hendeklere gömdük.Gayette silahla bitirdik yurtiçinde.PKK ne yaptı güneydoğuya öğretmen olarak giden gencecik iki öğretmeni öldürdü.Hele bir tanesini yıllardır demokratik hak dedikleri şeyin, seçim güvenliğini sağlamaya çalıştığı için öldürdü, Gümüşhaneli Necmettin öğretmeni.

PKK 30 yıl önce bu devlete savaş açtı istediği şeyi alıyor.Kalkıp bu iş silahla olmaz demek aptallıktan başka bir şey değil, savaşı başlatan pkk barış isteyen pkk.Kürt halkı kendisini PKK ile özdeşleştirdiyse bunda devletin yapacak bir şeyi yok.Hiçbir şekilde onaylamasam da bu devlet çözüm sürecinde Kürt halkına zeytin dalını uzattı.Karşılığını Hendek kazarak verdiler.TSK canıyla kanıyla dişiyle tırnağıyla kazıdı o hendekleri.Benim gözlemlediğim güneydoğu da gerekli dersi aldı ki dağa çıkan genç sayısı nerdeyse sıfırlandı.Devletin yanında olana can feda.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2018, 23:44 
Kullanıcı avatarı

Birtan61 yazdı:
Kürtlere nasıl hak verilmeliymiş?

Kimliksiz mi bu adamlar?

Memur mu olamıyorlar, devlet okullarına hastanelerine mi gidemiyorlar?

Nasıl bir hak bu?

Askerlikten vergiden muaf, her doğan kürte şartsız şurtsuz devlet memurluğu falan mı?

Yoo çok daha kolayı en basitinden her doğan kürde anadilinde eğitim. Bırakalım dillerini öğrensinler. Kendi külterine göre ne kadar talepleri varsa ( medeni hukukla çelişmeyecek şekilde) hepsini alsınlar. Eşit haklara kavuştuktan sonraki sorunlarımız türklerin kürtlerin ya da ülkede yaşayan diğer azınlıkların ortak sorunu. Ondan sonra bizi sömüren ekmeğimizi çalanlarla kavga edeceğiz. Ama önce ikinci sınıf vatandaş olma durumunu yasal zeminde ortadan kaldırmalıyız. Anayasaya işlenmeli ve garanti altına alınmalı herşey.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2018, 00:02 
Kullanıcı avatarı

Forzafilistin yazdı:
Yoo çok daha kolayı en basitinden her doğan kürde anadilinde eğitim. Bırakalım dillerini öğrensinler. Kendi külterine göre ne kadar talepleri varsa ( medeni hukukla çelişmeyecek şekilde) hepsini alsınlar.

Kürtçenin hangi Lehçesini anadilde eğitim verirken kullanacaksınız? Kurmanci mi, Sorani mi, Gorani mi, Zazaki mi? Kürtçe anadilde eğitim verilecek standart bir dil değil, bunu milliyetçi hassasiyetiyle değil bir dilci olarak söylüyorum.Konuşulduğu bölgelerde bile ciddi farklılıklara sahip.Hal böyleyken Diyarbakır’da farklı bir lehçe, Adıyaman’da farklı bit lehçe kullanılması mümkün değil.Ancak seçmeli ders statüsünde olabilir.

ancak Kürtçe standart bir dil haline gelirse o zaman konuşulabilir.Tabi bünün için Kürt aydınlarının roman, şiir, hikaye, türkü vb. dallarda birçok eser vererek Kürtçeyi önce İstanbul Türkçesi gibi standart bir dil haline getirilmesi gerekiyor.30 yıl boyunca devletle kazanamayacağın bir savaşa girişeceğine Kürtçeyi standart bir dil haline getirmek için çabalasaydı Kürtçe bugün Gineydoğuda eğitim dili olabilirdi.

Tabi bunları anadilde eğitim isteğinin samimiyetine güvenerek söylüyorum.Ziya Gökalp’in dediği gibi başka bir dil isteyenin başka bir emeli olduğunu biz de biliyoruz.

En son Çiçi tarafından 29 Oca 2018, 00:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2018, 00:05 

Forzafilistinin yazdıklarından sonra empati yaptım şu sonuca vardım ;
Her milletin devlet sahibi olma hakkı vardır , Ulusların kendi kaderini tayin hakkıydı sanırım öyle bir tezde vardı.

Ama istisnai küçük devletler dışında hiçbir devlete devletleşme hakkı altın tepsiyle sunulmamıştır .
Her millet bağımsız ya da yarı bağımlı ,özerk bir yapıda bir toprak parçasına hükmetmek bu toprakta kendini ait hissettiği bayrağın altında yaşamak için bedeller ödemiştir .
Bu bedeller sonunda bazı kırılma noktaları vardır ki o noktada millet bağımsızlığını kazanır ve o kazandığı günü her yıl büyük kutlamalarla yad eder .

Kürt halkıda uzun yıllardır bu coğrafyada bu amaç uğruna büyük bedeller ödüyor ama sonuca gidemiyor
Irakta ki kerkük olayları bu kırılmaya bir örnektir , referandumda sandıklar %90 ile kapandıktan sonra tüm kazanımlarını ırak hükümetine devredersen neden haklarımız bize verilmiyor diye bölge ülkelerine çıkışamazsın .

Doğu anadoluda Türkiye Cumhuriyeti topraklarında öz yönetimler ilan edip ordu gelip orayı başına yıktığında barıştan bahsedemezsin .

İsrail devleti ilk kurulduğu vakit bir kamyon arap devleti israile savaş açmıştı , toy bir devlet olan israil mevzilerini bırakıp kaçmayı tercih edebilirdi ama savaştılar ve kazandılar .
Şu an sahip oldukları devletin bedelini savaşarak ödediler .

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2018, 02:57 

Aynı devlet içinde 77 etnik köken var hepsi için ana dilde eğitim isteyin, öküz ama kendi içinde bir tutarlılığı var diyelim. Tutturmuşsunuz kürtlere ana dilde eğitim diye.. birbirini anlayamayan insanlar nasıl bir arada yaşayacak şunu da bir anlatıverin bir zahmet. Dünya üzerinde kaç devlette 50 tane farklı dilde eğitim var onu da anlatıverin.

Kürtçe öğrenmek yasak değil memlekette. Çok istiyorsanız kürtçe kursları vs bile serbest, öğrenin. Açtınız bir heves, 2 ayda kapadınız. Ne oldu? Engelleyen yok, bir lisan bir insan...

Devlet kurma meselesine gelince, o da serbest; buyrun kurun. Ama siz istiyorsunuz ki Amerika, Rusya devlet kursun, bize versin. Elektriğimizi, suyumuzu, eşşeğimizi de onlar versin. Biz yan gelip yatalım. Öyle olmuyor işte o işler. Bak 50 tane devlet kurmuş milletler var. Canlarıyla, kanlarıyla kurmuşlar.. bak nasıl oluyormuş öğren, sen de yap. Gerçi olmaz ya, devlet kursanız da ömrü taş çatlasın 2 sene! Siz mitoz bölünerek 2 senede 64 devletçik yaparsınız bu kafayla.

Neyse.. kurun devletinizi. Ama tc bizi skiyir, nörde yardim demeyin. Paçavranızı astığınız toprakları siz savunun.

Başa Dön

BANNED
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2018, 08:48 
Kullanıcı avatarı

Hani bügünü Afrini PKK yı geçtim ve seksen öncesine döndüm.
Geçmişe göre bugün bir serbestlik var da otuz yıl öncesine kadar varlığı tartışmalı olan bir etnisiteyi, kitap yazsaydın, edebiyat yapsaydın, Türkü yazsaydın diye nasıl uyarırsın yahu?

'Size Kürt diyen'in yüzüne tükürün' Cemal Gürsel

Gevşekliğin bu kadarı artık gevşeklik değil başka bir şey oluyor.
Cümleleri'nin arkasına ve önüne 'vatan,millet' ibarelerini koymadan konuşamayan sonradan milliyetçi olmuş müridleri anladık da.......
Üni bitirmiş bir filolog olduğunuza eminmisiniz?

Siz Üni mezunuyum dediğinizde ne hikmet ise Burhan Kuzuyu hatırladım.
Onunda böyle ironik ve seksen milyon ile daşşaagghh geçen yorumları vardır.

Çiçi yazdı:
Forzafilistin yazdı:
Yoo çok daha kolayı en basitinden her doğan kürde anadilinde eğitim. Bırakalım dillerini öğrensinler. Kendi külterine göre ne kadar talepleri varsa ( medeni hukukla çelişmeyecek şekilde) hepsini alsınlar.

Kürtçenin hangi Lehçesini anadilde eğitim verirken kullanacaksınız? Kurmanci mi, Sorani mi, Gorani mi, Zazaki mi? Kürtçe anadilde eğitim verilecek standart bir dil değil, bunu milliyetçi hassasiyetiyle değil bir dilci olarak söylüyorum.Konuşulduğu bölgelerde bile ciddi farklılıklara sahip.Hal böyleyken Diyarbakır’da farklı bir lehçe, Adıyaman’da farklı bit lehçe kullanılması mümkün değil.Ancak seçmeli ders statüsünde olabilir.

ancak Kürtçe standart bir dil haline gelirse o zaman konuşulabilir.Tabi bünün için Kürt aydınlarının roman, şiir, hikaye, türkü vb. dallarda birçok eser vererek Kürtçeyi önce İstanbul Türkçesi gibi standart bir dil haline getirilmesi gerekiyor.30 yıl boyunca devletle kazanamayacağın bir savaşa girişeceğine Kürtçeyi standart bir dil haline getirmek için çabalasaydı Kürtçe bugün Gineydoğuda eğitim dili olabilirdi.

Tabi bunları anadilde eğitim isteğinin samimiyetine güvenerek söylüyorum.Ziya Gökalp’in dediği gibi başka bir dil isteyenin başka bir emeli olduğunu biz de biliyoruz.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2018, 08:50 

Boş boş konuşuyor işte anadilde eğitimmiş. Diyarbakır'la Elazığ'ın bir köyündeki Kürt bile birbirini anlamıyor hangi anadilde eğitimi vereceksin. Şuan anadilde eğitim verilmemesine rağmen Güneydoğuda lise mezunları dahi Türkçeyi zor konuşuyor. Yarın anadilde eğitim olduğu zaman hiç konuşamayacak. Bu zaten bildiğin bölünme demek.

Ülkede bir kısım Kürtçü Tskya laf edemediği için Ösoya küfrediyor. Aslında içlerinde hırsla Tskya küfretmek var ama işte ona da maça yemiyor. Operasyonu sindiremiyor biryere saldıracak ki rahatlasın. Öso teröristmiş. Kiminle yapalım operasyonu paşam ışidle mi ? Yoksa şehirleri varillerle bombalayan, ülkesinde hiçbir otoritesi kalmamış Rusya ve İran'ın bile sallamadığı Esad'la mı ?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 638 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 64  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], KafalarTam35

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye