Zaman: 15 Tem 2020, 15:06

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: #ComeToBeşiktaş Reklam Filmi Ve Globalleşme Çalışması
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2018, 10:27 

sen tarihinin en başarılı dönemindesin,hatta size kalsa barcelona kıvamındasınız o adını soyleyemedikleri Fenerbahçe'nin 2008 de yakaladığı şampiyonlar ligi başarısına ulaşamadın henuz sene 2018.sizi de böyle kabul etmek lazım ama hakkaten cok komik.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2018, 11:11 

OrtaköyBJK yazdı:
Birbirinizi savunmanız çok hoşuma gidiyor.

Arkadaş hadi anladık sizin avrupada kupalarınız uzun süren şampiyonlar ligi katılımlarınız var. Fener'in nesi çok tanınıyor. Adamlar daha Fenerbahçe bile diyemiyor bir takım vardı adını unuttum diyen arkadaşlarım var İngiliz, İtalyan herifler. Neyse siz birbirinizi savunmaya devam edin böyle çok şirin oluyorsunuz.

Beşiktaş'ın son 2 senedir aldığı şampiyonluklar ve bu sene şampiyonlar liginde aldığı başarılı sonuçlar, tanınırlık ve ilgi açısından olumlu oldu kendi adlarına.

Fakat çok açık ifade edeyim, öncesi BJK için kara bir delik. 90'lar Gordon Milne ile Şenol Güneş dönemi arasında koca bir boşluk var. Türkiye'deki populariteleri bile üçüncü sıradayken, Avrupa'da tanınır olmalarını zaten beklemek imkansız.

Beşiktaş'ın (saha başarısı açısından) sefaletle geçen bu 15-20 yılında Fenerbahçe ve Galatasaray Avrupa'da ve Türkiye'de, Beşiktaş'ın şimdi yakalamaya başladığı başarıları defalarca yakaladı zaten. Bizim UEFA'da yarı finalimiz ve ŞL'de çeyrek finalimiz, GS'nin UEFA ve Süper Kupası, istikrarlı şekilde ŞL'ye katılımı ve gruptan çıkışları vs.

Bununla beraber BJK genelde (YD dönemi fütursuzca yapılan transferler hariç) Avrupa'da tanınmayan, piyasası olmayan Münch, Ohen, Tabata vb kalibresinde yabancı futbolcularla kadro kurarken, FB ve GS genelde Avrupa Futbol piyasası tarafından çok tanınan, bilinen futbolcularla oynadı. Dolayısıyla tanınırlık bilinirlik arttı.

Yani grafiğin 2 senedir BJK lehine işlemesi, 15-20 senelik yakın dönem analizini BJK lehine çevirmez. 14 yaşındaki çocuklar için evet ama genel futbol piyasasında Türkiye'de en çok tanınan, bilinen, adı daha çok duyulan (overall'da) takımlar GS ve FB'dir.

https://www.youtube.com/watch?v=Qqexd7dBsqk
https://www.youtube.com/watch?v=8BpAukWWM9k
https://www.youtube.com/watch?v=sI823hAIFls

Ne demek istediğime bazı örnekler yukarıdaki linkte mevcut.

---

Bu reklam filmi ve globalleşme çabası ile ilgili olarak, vizyoner bir hareket.
Ne kadar başarılı olur bilmiyorum, kestiremiyorum. Başarılı olması için her sene Şampiyonlar Ligi ve orada başarı, dünya çapında yıldızlar, (hatta Uzakdoğu'lu bir futbolcu transferi - bunu ilk FO'dan bekliyorum zaten), benzer sosyal kampanyalar ile desteklenmesi lazım bu projenin. Yoksa çöp olur gider.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2018, 10:50 
Kullanıcı avatarı

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2018, 11:02 
Kullanıcı avatarı

dünyada birçok şehir futbol takımları veya diğer spor organizasyonları sayesinde ismini duyuruyor mesela napoli maradona ile dünyaya tanıttı kendini. rezil bir şehir ama algı yüksek.
3 istanbul takımının bu tür prodüksiyonlara ihtiyacı yok bana göre. sportif başarı zaten en büyük reklam. ama anadoludan bir bursa trabzon ve başka takım yapabilir bu tür reklamları ve iyi de olur.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2018, 11:09 
Kullanıcı avatarı

@ortaköy
Fenerin Zico ile olan başarıyı devam ettirememesi veya bizim Uefa kupasını başarısından sonraki planlama hatalarımız olduğu gibi bir istikrar sorunumuz var yurtdışında bariz.
BJK şu an Avrupada iyi götürüyor işi ama bunu ne kadar devam ettirebileceksiniz , zaman gösterecek yoksa bunlar da unutulur emin ol.
Ha bu arada GS - FB yakınlaşması için de bişeyler yazayım; şike sürecinde kim kime yanaşma olmuş bak bakalım.. (bunu tek ben demiyorum aç topikleri oku anadolu takım taraftarları da yazdı zamanında :wink: )

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2018, 16:55 
Kullanıcı avatarı

açıkçası tabi başarıda etkilide tamamen tanınırlık başarıya odaklı değil avrupada.. bizim zaten türkiyenin yükselişe geçtiği dönemle birlikte gelen başarılarımız türkiye galatasaray ikilisini bir bilinç altına yerleştirmiş zamanında yurt dışındaki insanlara..

fener-bjk arasında ise klüp camiası farkı var diyebilirim.. fb bence de çok başarılı değil futbol anlamında ama sadece futboldan ibaret değil kupa gelmesede uzun zamandır amatör branşlarının tamamına yakınında boy göstermiş finaller oynamış..

yani camia büyüklüğü olarak gs ve bjk ın önünde fb camiası.. dediğim gibi bir sürü etken sayılabilir çok detaya girmek istemiyorum 20 den fazla ülke gezdim türkiye por diyince önce gs sonra fb duymuşumdur burda milyon tane analiz kassakta benim için böyle durum.. yunanstan diyincede pao-oly geliyor mesela pao uzun zamandır kayıp ama bir isim edinmiş kendine paok ne yaprsa yapsın çok tanınmıyor mesela ama pao tanınıyor her türlü unutulmuyor..
öte yandan fikret orman zaten bugüne kadar gelmiş başkanlardan profosyonel anlamda çok farklı etkili işler yapıyor ama bjk için sürekli başarı lazım bu projeler için..mesela fikret orman fb başkanı olsa çok farklı çok daha büyük işler yapabilirdi gibi geliyor bana..

en son şunu diyim ne fb ne bjk yakınıyım .. fb mi bjk mi şampiyon olsa diye ne zaman iki seçenek sunulsa ikisininde derim mesela..aklımdakini objektif bir biçimde söyledim sadece..

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2018, 09:43 

OrtaköyBJK yazdı:
TuranTuran yazdı:
@ortaköy
Fenerin Zico ile olan başarıyı devam ettirememesi veya bizim Uefa kupasını başarısından sonraki planlama hatalarımız olduğu gibi bir istikrar sorunumuz var yurtdışında bariz.
BJK şu an Avrupada iyi götürüyor işi ama bunu ne kadar devam ettirebileceksiniz , zaman gösterecek yoksa bunlar da unutulur emin ol.
Ha bu arada GS - FB yakınlaşması için de bişeyler yazayım; şike sürecinde kim kime yanaşma olmuş bak bakalım.. (bunu tek ben demiyorum aç topikleri oku anadolu takım taraftarları da yazdı zamanında :wink: )

Arkadaşım ben süperiz demiyorum. Şuan biz iyiyiz yarın siz, öbür gün onlar. Bari Gs istikrar olarak iyi olmasa da gene en iyisi o nedenle çok tanınıyorsunuz.

Yakınlaşmadan başlayıp şikeye kadar gelmişsin. Şike mike bilmiyorum da o süreçte en itici camia Gs idi hatırlatayım. Mızmız bebekler gibi hareket ediyordunuz. Onu geçtim 2003 civarında da kanka olmuştunuz tıpkı şimdiki gibi. Demek kim şampiyon oluyorsa olamayanları yakınlaştırıyor. Bu sonuç çıkıyor ortada.

Neyse ya. Reklam filmine dönelim. Gayet başarılı bir iş.

Vay be şike yapanlar ceza alsın istedik diye mızmız oluyormuşuz. O zaman sizin tarihiniz mızmızcılıkla geçti ? Her sene ağladınız yok hakemler yok tff yok merdivenler cart curtt

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2018, 16:35 
Kullanıcı avatarı

stopmen yazdı:
Hırsız bjk,3 tane şampiyonluk çal haybeden 3. yıldızı al, come to yu çal , çalmakta üstünüze yok, siz bu sene şampiyon olamayında batış nasıl oluyormuş hep beraber görelim.
sen ne diyorsun değişik :?:

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2018, 17:52 

Millet reklamda oynayan tipleri beğenmedi galiba, yoksa yapılmaya çalışılan şey çok doğru bence. Avrupada orta halli bir futbolcu olmuş 50M Euro, Türk kulüplerinin geliri ortada, en pahalı transferini bile 25M a yapmışsın, kulübe gelir ve PR kazandırmaktan başka çaren yok Avrupa da kimse bizim kulüpleri takmaz, haliye Asya pazarına açılmaya çalışıyor ve çok doğru kanaldan gidiyor.
Geçen yıl Fikret Ormanın Müslüman Takım lafı çok yadırganmıştı ama bu bağlamda bence etkili bir tanım olmuştu. Netice itibariye bu şartlar altında Avrupalı ile yarışmamız imkansız, makas git gide açılıyor. 10 yılda bir alacağın başarı da peri masalından öteye gitmez, şahsen ben takdir ettim. Bizim 30 yıl önce yapamadığımızı şimdi BJK deniyor tutar tutmaz bilemiyorum ama bu artık bir zorunluluk.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2018, 18:48 
Kullanıcı avatarı

Dursun Özbek'in kongrede 3'lü muhabbeti nedir öyle ya..Trajedi,dram herşey var.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bambino, berkutay, Bing [Bot], caGe, cordelia1912, fuar, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Hydrozn, kirmasti16, körfezli_celik, Michy, Milat1914, Pomak_1925, Ruben_41, tribunde

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye