Zaman: 18 Mar 2019, 19:41

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 209 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: EuroBasket 2017
MesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2017, 22:38 
Kullanıcı avatarı

Sırbistan maçının aynısı oldu. Sinan güler gibi turnuva başından beri her maç saçmalık yapan adamların olduğu, barış herseklerin olduğu milli takımda cedi osman fazla bu takıma.

Git nba'ye sende gelme abi yorma kendini bunlar için. Sahadaki mücadeleyi turnuva başından beri baltayan faydasızlar var.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2017, 22:44 

Kenan'ı kadroya almak yerine eksik kadro yaz aynı şey

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2017, 22:51 
Kullanıcı avatarı

Bilmiyorum bi tek ben mi beğenmiyorum bu takimi ama federasyon başkanından , koçuna ordan CEO suna kadar bastan asagi akp kurmaylarindan olusan bir milli takimin geleceğini de çok parlak görmüyorum.

Bir önceki jenerasoynumuz belki görüp görebileceğimiz en iyi kadroydu. Bu jenarasyonla sadece bizden vasat takımları yenebiliyoruz . ( belçika, ingiltere )

Bundan sonra da alttan gelen bi jenerasyon da görmüyorum. Basketbolu yönlendiren bu kafayla ilerleyen yıllarda siradan vasat bir milli takimimiz olacak malesef.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2017, 22:57 

grupta bizden tek yaşlı takım rusya
2 oyuncumuz var genç ve potansiyelli ,diğerlerinin durumu ortada
spiker neden adam *kiyorsun kardeşim diye soracagım bir gün karşılaşırsam
bahane bulmadan kaybettik diyemiyor muyuz?
neden bu ülkenin hiçbir yerinde "ana nedeni" eleştiremiyoruz,neden hep bir bahane
neden hep savaşmak ,vurmak kırmak

teklifim var
savaşan basketbolcularımızı cepheye yollayalım yerine basketbolcu yetiştirelim
futbola dönüyorsun arda bey gerekirse çalışırım savaşırım diyor
kendi işyerine dön ,sokağa dön,garip bir kültür oluştu bizde

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2017, 23:22 
Kullanıcı avatarı

elde başka adam yok doğru düzgün bu kadroyla yapılabilecek tek şey mücadele etmek. defansta kendimizi yormayıp karşılıklı basket atsak zaten he rmaç 20-30 fark yeriz. Cedi bile beklediğimden iyi yüzdeyle oynuyor. Ersan, Boby formda bir Ömer Aşık olsa yine de Rusya veya Sırbistanı yenme şansımız olabilirdi. Milli takım altyapıları da geçtiğimiz yıllarda müthiş başarılara imza attılar ama Furkan o takımların yıldızıydı. Fizik olarak yetersiz kaldı. Efes'te pek forma şansı bulamadı. Diğer alttan gelenler nasıl forma şansı bulacakta kendini geliştirecek ve milli takıma faydalı olacaklar zor iş. Melih Mahmutoğlu'da iyi katkı verdi. Bir kaç kişinin ekstra performansı ile direnç koyabildik. Ben gruptan çıkamayız diye düşünüyordum.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2017, 12:57 

Rusya maçından sonra Malih mahmutoğlu'na giydirmiştim.sonraki maçlarda benimle beraber herkesi g.t etti. Rüyamda görsem inanmayacağım işler yaptı. Milli takım kazansın ben g.t olmaya razıyım. Ama burda fb li oldugunu tahmin ettiğim takım fanatizmini milli takımın önünde tutan 1-2 kişi var, bir tanesi melihe laf ettim diye boş adamsın demiş.ntvspor'a, beinsportaki yorumları izledim,İbrahim kutluay, Oktay mahmudi vs. dahil yorumcular melihin performansını sürpriz olarak yorumluyor.Sanki melihin anasına bacısına sövmüşüm gibi tepki vermiş mallar. Allah akıl fikir versin.
Ufuk sarıca Cedi, Melih, Semih ve dün akşam hariç Furkan Korkmaz ve Kenan Sipahi'den alınabilecek maksimum verimi almayı başardı.Bu oyuncuların hiçbiri kendi takımında önemli roller alan,hücumda ilk opsiyon olan oyuncular değil. Yine de Ufuk hocaya 2 küçük eleştirim olacak. 1.si dün akşam Furkan Korkmazda biraz daha ısrarcı olmalıydı. 2.si de top bizdeyken sırbistan maçından sonra 2. kez teknik faul aldı. Hakemleri etki altına almak,mesaj vermek istiyorsan teknik faulu top rakipteyken alsana hocam.
Benim için de turnuvanın milli takım adına en kötüsü Sinan Güler.Skora büyük katkı vermesini beklemiyordum ama savunmada ekstra işler yapar, kritik anlarda soğukkanlı kalır diye bekliyordum.Hayal kırıklığına uğrattı.
Son olarak asist ve ribaund istatisklerinde rus,sırp ve letonyalılara yenildik ama dün akşam letonya %84,6 ile serbest atış atarken biz %64'te kaldık. Serbest atışları sokabilsek, dün değil ama 3 ve 6 sayıyla kaybedilen rusya ve sırbistan maçlarının hikayesi farklı olabilirdi. (Rusya maçı %70-80 23/16 40/32, Sırbistan maçı %65-73 26/17 22/16)

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2017, 17:12 
Kullanıcı avatarı

Salonda biraz sert bir atmosfer olsa İspanya yenilmeyecek bir takım değil. Çok zayıf olan grubundaki skorlar herkesi aldatıyor. Bizim grupta net olarak ilk 3'e giremeyecek Hırvatları zar zor yendiler. İspanya bizi geçse de bence finali göremez. Porzings veya Dragic İspanya'yı evine yollar diye düşünüyorum.
Ayrıca onlar Romenlerle falan oynarken biz çok sert maçlar oynadık bunların hepsinde yenilsek dahi tecrübelendik, Gasol kardeşlerden en azından biri gününde olmazsa şansımız olabilir.
Ama dediğim gibi ev sahipliğinin hiçbir artısını alamadık şu ana kadar. Cedi bile dün akşam hakeme isyan etti. Maç Riga'da olsa çalamayacağı düdükleri çaldılar.
Şu maçı da tıpkı futbol gibi Anadolu'ya alma şansımız olsa da Gasollar ikinci çeyrekte 3 faulle otursa :)

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2017, 18:15 
Kullanıcı avatarı

Cedi'nin şu performansını gördükçe keşke kılivında gitmeseydi hayıflanıyorum. Dünya üstünde kimsenin Lebron'u kesemeyeceği çok açık. Ama şöyle orta düzey bir takım da efsane olabilirdi. Ya da rotasyon olacaksa da popovic ile çalışsa adına çok sevinirdim.
Yine de cedi'ye güveniyorum.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2017, 18:44 
Kullanıcı avatarı

Arkadaş ispanya evine gider demişte ben ispanyanın bu turnuvada en ağır favori olduğunu düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2017, 22:08 
Kullanıcı avatarı

Ülker Arena'da Fenerbahçeliler bile çoğu maçta iyi tribün yapamadı. Nba standartlarında bir stad. Türkiye-İspanya bayan basket yarı final maçına gitmiştim. Bir ara ayağa kalkıp tezaührat yapalım dedik hemen beyfendi otururmusunuz oğlum sahayı göremiyor :lol:

İspanya maçı gerçekten çok zor. Hangi birini kimle savunacaksın. İşimiz gerçekten çok zor. Melih, Semih, Cedi, Furkan hepsinin maximum sayı performansı vermesi lazım. Sinan'ın bir zahmet önceki turnuvalardaki görüntüsünü vermesi lazım ki aşırı fark yemeyelim ortak olalım. Tecrübesiz takımda en tecrübeli Sinan'dı. O kader anlarında onun abilik yapması gerekirken elindeki topu bile tutamaz oldu. Melih, Cedi, Furkan, Semih'in beklentilerin üstündeki performansları olmasa halimiz ne olurdu merak ediyorum. Yine bir kaç kişinin üst performansı kurtardı bizi.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 209 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Antiochia31, ayd06an, Bing [Bot], Bizans1905, cubot, daynnite, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot], mucohan, northern1912, snowball, yorgo-ksk

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye