Zaman: 17 Ağu 2022, 17:25

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 51 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Bursaspor'un Transfer Politikası!
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2015, 16:00 
Çevrimdışı

Kayıt:
15 Kas 2010, 11:20
Mesajlar:
208
Bursasporlu arkadaşlar çok öfkelenmiş yada biz dışarıdan bakanlar ,Bursasporun bu seneki transfer politakasını eleştirmiş hatta kafabulmuş olabiliriz. Bursaspor camiasını yakından tanıyan biri olarak aslında iyi irdeleyince Bursasporun yeni yabancı kurallınıda çok iyi kullanarak geçenseneden çok daha güçlü vede önemlisi daha HUZURLU bir takım kurduğunu bunu yaparkende çok daha düşük maliyetle şu an için 22 milyon euro gibi ,dahada artacak bir gelir elde ederek çok daha az bonservis ve fubolcu ödemeleri ile bunu gerçekleştirdiğini görebiliriz .

Aslında gönderilen bu futbolcuların büyük kısmının (Belushi hariç) . Yeni oluşan yabancı kuralıda göz önünde bulundurularak bir nevi planlı olduğunu düşünüyorum hatta birazda biliyorum diyebilirim .Şenol Güneşin ayrılma sebebide buydu . takımın tamamen korunmasını istedi ama yöneticiler yeni çıkan transfer şartlarınıda göz önünde bulundurarak farklı bir yol tercih ettiler buna Ertuğrul Sağlamda dahil bazı futbolcuları zaten istemiyordu . hem para kazanıp hem daha iyi kadro kurup hemde huzur bulmak istediler ve bencede başardılar. tek handikapları biraz gecikmiş olması ilk bir kaç hafta çok zorluk çekecekler önemli olan bu dönemi en az kayıpla ve taraftar tepkisinin minimum şekilde olmasını sağlayarak atlatabilmeleri.

Şimdi mevki mevki giden ve gelenleri incelersek .

Kalede geçensene sadece harun vardı 2 milyon euro civarı para ödenen Kariyeri muhteşem Frey yattığı yerden para alıyordu. freye bir sane daha yatarak alıcağı paranın yarısından azını ödeyerek gönderdiler. aradaki farkın daha azı ile bu gün hertakımda rahatlıkla oynayabilecek Mert i bedavaya aldılar. oynamayan kaleciye ödenen paranın yarısına oynayacak hatta ilrerde çok yüksek meblalara satılabilecek kaleci . hemde takımda iki kalburüstü kaleci oldu .

Sağbek geçensene Şenerdi ve yedeği yoktu. Şener çok fazla paraya oynamıyordu bilerek sözleşmesini iyileştirmediler. Şenerin geldiğinden beri tamamına yakın maçını izlemiş biri olarak Bursasporlu arkadaşlarda katılacaktır. defansif özelliği sıfır . ofansa çok iyi çıkar adam geçer ama oraya kadar orta yapmayı bilmez Bursasporda kaldığı sürece toplam 4 yada 5 orta yapmıştır yada yapmamıştır.Zaten tutmak ismediği Şenerden 1,8 milyon euro gibi peşin para kazandılar.Yerine kimimi aldılar. Cupa Amerikada en iyi sağbek seçilen genç Advincula 90 dakika oynamamasına rağmen oynadığı 2 hazırlık maçında milli futbolcu!!! Şener in 3 sezonda yaptığı orta kadar ve isabetli orta yaptı . ayrıca ligin ortalama üstü sağbeklerinden Erdemi de alarak .geçensene alternatifsiz olan sağbek pozisyonunu hem alternatifli hem daha iyi hale getirdiler.

Solbekte zaten problem yoktu Canerle birlikte Türkiyenin en iyi ofansif solbeki Emre Taşdemir ve Aziz Behiç

Gelelim stoperlere Şenol Güneş in geçenseneki en büyük hatasıydı Bursaspora hen Türkiye kupasına hemde ligde daha iyi bir derece yaparak başarı ve büyük para kaybına yol açmıştı, düşünün Bursaspor Türkiye kupası finaline stpoper olarak Şamil ve genç Ertuğrulla çıktı. Üsün oynadığı maçta çok basit gollerle kupayı Bize verdi. Tamamen Şenol Güneşin planlama hatası ile ( bu gün Beşiktaştada aynı hatayı yapıyor) Şenol Güneş geçen sene lige Serdar ve Civelli olmak üzere sadece 2 soperle başladı İbrahim ve Ethemi gönderdi en azından yedek bir tanesi kalması gerekirken .Bursaspor busene ne yaptı ! tamam Civelli iyi adamdı ama maliyeti yüksekti Civelli gitti Onun yerine onun kadar iyi , maliyeti daha düşük Beşiktaşın elindeki en iyi stoperi aldı hemde bonservissiz. Beğenip beğenmesekde bonservissiz bu ligi bilen düşük maliyetli aynı zamanda sıkışınca ön libero yada bek oynayabilen Dany alarak zaten iyi olan Serdar Aziz Sivok ikilisini yedekledi .

Defans ve kale geçen seneden daha az maliyetli, daha alternatifli ve daha güçlü oldu (geçen sene Bursasporun en kötü bölgesiydi) tamam çok gol atıyordu göze hoş geliyordu ama çokda gol yiyiyordu, asıl olan tabelaya bakınca . (buda tamamen Şenol hoca klasiği futbolu kuralına göre oynayamamak ve planlamayı yapamamak )

En son 6 ve 8 numaralara döneceğim şu an tamamen çözülmediği için .

Gelelim Bursasporun geçensene en güçlü gözüken hücum hattına Josue , Bakambu Fernandao ve Volkan dörtlüsüne bu dört oyuncunu kalitesi tartışılmaz (bazılarının karakterini ayrı tutuyorum) ama öncelikle bu dördüde geçen sene alternatifsizdi Volkanı alternatifi yok. Bakambunun alternatifi , ölmüş ve sakat Ozan İpek . josuenin alternatifi hiç yok . Fernandaonun alternatifi büyük istikbal vaadeden ama çok toy Enes .

Öncelikle Enesi , genç oyuncu oynatmayı hiç sevmeyen büyük hoca!! Şenol Güneş herhalde toplam 90 dakika ya oynattı yada oynatmamıştır ,hatta 7-0 olan yada farka giden maçlarda dahi. Şenol Güneşin elinde bir sene daha kalsa herhalde futbol hayatı bitecekti. Bursaspor ne yaptı hem Futbolcunun önü açılsın hemde büyük prestij kazanarak dünyada Bursaspor markası ve altyapısının önünü açabilmek için üstelik 3 milyon euro (şimdilik) kazanarak Manchester city e sattı . Fernandao tamam çok güçlü fiziğine görede nispeten hızlı ama kafagolü bu fiziğine göre çok çok az olan bir forvet . tamam gol kralı oldu ama attığı penaltı gollerini çıkardığınızda sanırım 7 adet . aldığı süreleride göz önünde bulundurun . asıl mevkii santrafor olan ama sol açık oynayan ve daha az süre alan Bakambudan daha az gol attı diyebiliriz. ( zaten Avrupadaki takımlarda bu işden anladığı için Bakambuya ingiltereden , italyadan İspanyadan hemde önemli kulüplerinden teklifleri biliyoruz vede 7,5 milyon euroya İspanyaya gidecek, ama gol kralı ,göz önünde olan çok daha düşük maliyetli Fernandao ya hiçbir Avrupa takımından Bursaspor dahil teklif gelmedi Fenerbahçe hariç!!)

Bursaspor Bakambuyu sattı 1,7 milyon euroya aldı birsene sonunda 7,5 milyon euroya sattı , Fernandaoyu takımda tutmak isteseydi 5 milyon euro civarı bonservis verip bu sene oynatabilmek için en az 1,5 milyon civarı yıllık para ödeyecekti Bursaspordan önce hiçbir takımda tutunamamış . sürekli kiralık dolaşmış fiziği sağlam ama buna rağmen kafa golü konusunda çokda başarılı olmayan , son vuruşu iyi olmayan Fernandao ya. 25 yaşının altında olsa bir nebze kabul edilebilir. Bursaspor ne yaptı Enesi para ve prestij kazanarak gönderdi çok yüksek bunservis ve futbolcu maliyetli alternatifsiz Fernandaoyu tutmadı . yerlerine kimi aldı . Avrupada ismi olan Milli takım ve şampiyonlar ligi tecrübeleri olan Fernandaoya benzer fizikli ama daha hızlısı ve kafa hakimiyeti ve son vuruşları daha iyi hemen hemen aynı yaşlarda 3 sene kadar daha yaralanıp hatta fernandaoya göre isminden ve kariyerinden dolayı hiç olmazsa arap ülkeleri yada çine para kazanarak dahi satabileceği De Sutteri aldı .hemde 2 milyon euro civarı bonservis , 1,1 milyon euro garanti parayla çok daha düşük maliyetli . Bunun yanında bonservisiz genç ama kariyeri olan Tomas Nejid i alarak alternatif olkuşturdu . yaşı ve potansiyeli itibarı ile tutarsa çok yüksek bonservi ile satma ihtimali olan Nejd i . sonçta hem daha düşük maliyet hem daha kaliteli hem alternatifli .

Gelelim kanatlara Bakambuyu yazdık diğer kanatta Volkan tamam geçen sene takıma katkısı tartışılmaz . ama bu kadar nankör bu kadar problemli bir futbolcu . Ertuğrul sağlam zaten çalışmayı istemiyordu . sanırım 2,5 milyon euro para kazanılarak ayrıca iyileştirme ile 1,750 milyon civarı maliyetinden en önemliside gelecek huzurda göz önüne alınarak satıldı . geçensene alternatifsiz olan 2 kanada . öncelikle kimsenin adına ve oynadığı takımlara itiraz edemiyeceği Barselonalı Deportivo lu , üstelik yaşı genç Cuenca alındı hem bonservissiz hemde daha ucuz futbolcu maliyeti ile . kaliteleri ve kariyerleri tartışılmaz Dzsutzsak , Bia ve atıfdan en az ikisinin alınacağı belkide stoch un kiralanacağı biliniyor. hemde çok yüksek olmayan bonservis bedelleri ve futbolcu maliyitleri ile . hem daha kaliteli hem daha maliyetsiz . hemde bu sene alternatifli bir kadro . seç seç oynat.

Hazır atıftan açılmışken şayet alınırsa . geçensene Josue alternatifsiz di 10 numara olarak . Josue takımda kaldı ama buna ilave olarak kanat ın yanında 10 numarada oynayabilen Atıf ve maçın zorluğuna göre 8 ve 10 numarada oynayabilen bonservissiz Parmadan jorquero alındı . yani şu ana kadar yazılan bütün mevkilerde olduğu gibi hen kalite arttırdılar hemde bol alternafifli oldular .

Buraya kadar Bursaspor adına herşey geçen seneden çok daha iyi ve çok daha alternatifli ve alternatifli .

Bursasporun geçen seneye göre en problemli bölgesine gelelim 6 ve 8 numara . 8 numara ,Bursaspor un gerçekten kaybetmek istemediği tek futbolcuydu belkide Belushi . kariyeri, defansif ve ofansif oyunu belkide Türkiyeye gelmiş en iyi 2-3 8 numaradan birisiydi Belushi . Hiç bir zaman problem çıkarmayan . sözleşmesinin otomatik uzayacağını bile bile takımını satmayan. Nankörlük yapan ağlayarak kapıda yatan beni alın diye yalvarıp . tekrar kuduran volkan ın yada dünkü çocuk cahil ozan ın tırnağı olamayacağı Belushi . ama ailevi sebeplerle ayrıldı çok tutulmak istemesine rağmen Türkiyede başka talipleri olmasına rağmen kalmadı . Bursasporun yerini en zor dolduracağı futbolcudur. (Belushidende para gelme ihtimali çok yüksek Meksika takımı lisans çıkartamıyor)

Gelelim Ozan a Şenol Güneşin bu gün konuştuğuna bakmayın Ozan geçen sene bitiyordu . Ertuğrul Sağlam onu daha 16 yaşında avrupa kupalarında oynattı . İrfan Buz Daumdan sonra sürekli otnattı . ama Şenol Güneş oynatmayacaktı yokluktan kerhen oynatıyordu . Taki Fatih Terim Ozanı millitakıma alıp ön libero oynatana kadar. yoksa Genç futbolcuları çok seven !!! Şenol Güneş e kalsa bu gün Ozan 2 ligteydi . Bursaspor Ozanı 7 milyon euroya sattı çok iyi para . ayrıca şunu düşünün Bakambu göz önünde değildi avrupanın dev liglerinden istendi ve gidiyor. Fernandao da olduğu gibi Milli takımda göz önünde olan yaşı çok genç Ozana hemde Ahmet Bulut gibi avrupaya çok iyi futbolcu pazarlıyabilen bir menejeri varken . Avrupadan hemen hemen hiç teklif gelmedi 4 milyon euroya dahi ulaşmadı . ama Fenerbahçe Beşiktaş yada bizde olabilirdik 7 milyon euro verdi . Bu avrupalılar salak Göz önünde olmayan Bakambunun peşinde onlarca dev kulüp koşuyor çok iyi paralar veriyor. ama fernandaoda olduğu gibi milli takımdada da banko oynayan üstelik 20 yaşınad Ozan Tufanı görmüyor. kakalanmak istenmesine rağmen . Ama bizde özellikle istanbul kulüplerinde özellikle transfer plansız programsız tamamen taraftar psikolojisine göre yapıldığı için yarı maliyetine çok daha kaliteli fransadan hollandadan belçikadan en azından daha az cahil ozanlar bulunabilecekken şov yapmayı tercih ediyoruz. oysaki yabancı yasağı kalktı .

Bursaspor 6 ve 8 numara sorununu çözerse ki hamburglu Kerem Demirbayı sanırım alacak, dikkat edin 2 sene sonra Türkiyedeki bu mantık ile 8 milyon euro olacak . Bursaspor alternatifleri ile 6 ve 8 numarayı halledebilirse, şu an parada sorun değil . geçen senenin çok daha üzerinde kaliteye sahip . çok daha az maliyetli ve çok daha alternatifli kadroya sahip olacak ve de en önemli huzurlu , safraları atarak .. ve bunları yaparkende borçlarının büyük kısmını eritecek . Tabiki transferler tamamlanana kadar vede uyum sürecinde sorunlar ve malubiyetler yaşayacaklar .

Biz taraftarlar olaya mantık çerçevesinde bakamıyoruz. duygusal yaklaşıyoruz . Bursasporlu arkadaşlar kızıyor ve belki biz diğer takım taraftaerları kafa bulmaya çalışıyoruz . ama acaba kim doğrusunu yapıyore kim yanlış yapıyor.


Ama mantıklı düşününce acaba kafa bulunanlarmı kazıklanıyor yoka kafa bulanlarmı. Heleki bu yabancı serbestliğinde. Bursaporun bir sattıklarına bir aldıklarına bakın . kalite kariyer. maliyet . karakter olarak hen nitelik olarak hemde nicelik olarak .
Kim doğru yapıyor kim yanlış .

_________________
RRR RRR GLTSRY GLTSRY CMBMBM


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Bursasporun transfer politikası !
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2015, 16:09 
Kullanıcı avatarı
Çevrimdışı

Kayıt:
22 Oca 2013, 17:12
Mesajlar:
2221
Konum:
Şehri-SİVAS
12 13 senedir ligdeyiz hiçbir zaman 7 milyon dolarlık bir transfer görmedik. Ben politikalarını beğeniyorum bursasporun. Öyle yada böyle ilk 5 i bulurlar o satılan oyunclar olsada maksimüm ilk 4 olur. Eper kazanılan paralar yatırama dönüşürse ilerki senlerede bir şampiyonluk daha görebiliriz.

_________________
ÇOK ŞÜKÜR SİVASLIYIZ, SİVASSPORLUYUZ...


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

 Mesaj Başlığı: Re: Bursasporun transfer politikası !
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2015, 16:42 
Bizim transfer politikamız yetiştir sat modeli bir politika değildi fakat bazı futbolcuların paraya doymamaları ve ben bu takımda oynamak istemiyorum demelerinden dolayı bu sene böyle bir politika uygulanmak zorunda kalındı. Böyle bir karakterdeki oyuncu kitlesine rağmen klube iyi para girdi orası güzel yanı.

Bursaspor zamanında nasıl şampiyon oldu?
Yetiştirdiği yetenekleri satmayıp,yaptığı transferler de de eski klubünden darbe yiyip ayrılan oyuncuların harmanlanmasıyla Şampiyonluk başarısını elde ettik.
Bursaspor taraftarı yetiştir sat modeline her zaman karşıdır. 2. Şampiyonlar vakıfköyden çıkacak düşüncesine sahiptir.


Başa Dön
   
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: Bursasporun transfer politikası !
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2015, 16:48 
Çevrimdışı

Kayıt:
15 Kas 2010, 11:20
Mesajlar:
208
Sanırım ben anlatamamışım . ben yetiştir sat politikası izliyor demedim Bursaspor . sadece şu an yeni yabancı kuralını gerçek anlamda anlayan ve bunu en doğru şekilde uygulayan takım olduğunu belirttim . Birazı planlı , birazı zorunlulukdan . Daha az maliyetli ama daha kaliteli , daha alternetifli ve daha huzurlu bir kadro kurdular. Ve bunu yaparken çok yüksek kar elde ettiler.
Diğer takımlar hala yeni dönemi kavrayamadılar.

_________________
RRR RRR GLTSRY GLTSRY CMBMBM


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Bursasporun transfer politikası !
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2015, 16:51 
Kullanıcı avatarı
Çevrimdışı

Kayıt:
03 Haz 2009, 15:15
Mesajlar:
1530
Ben de Bursa'nin transfer politikasini begeniyorum, ciddi bonservis geliri elde edildi ve cok daha ucuza kaliteli isimler aldilar.Transferler gayet yerinde duruyor su an icin tek sorun kadroda sisme olabilir bunu hizlica cozmeleri gerekiyor.

Bia transferi yatti, ama Dzusdzac transferini tamamlarlarsa cidden yilin en onemli tranferlerinden birini yapmis olacaklar. Orta sahanin ortasindaki problemini de Ceyhun Gulselam ve Kerem Demirbayi alarak cozecekler gibi.

Transferler tamamlandiktan sonra esas mesele kadrodaki oyunculari mutlu ve formda tutabilmek olacak ki bu sezon icin Bursa'nin en buyuk sikintisi bu olacak gibi duruyor
Insallah avrupaya gidecek bir derece alabilirsiniz :)

_________________
iyi gününde kötü gününde hep beraberiz...


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Bursasporun transfer politikası !
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2015, 16:52 
Çevrimdışı

Kayıt:
10 Oca 2013, 03:53
Mesajlar:
923
Konum:
Bursa
bursaspor taraftarı bu paraların takipçisi olmalı , bu sene stadyum , kombine , sponsorluk , oyuncu satışı vs kasaya sağlam para girecek. buna rağmen yarın trabzon maçına forvet sercan orta saha şamil ve bekir oynayacak bu işte bir yanlış var.

_________________
Bursaspor


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Bursasporun transfer politikası !
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2015, 17:02 
Çevrimdışı

Kayıt:
19 Haz 2006, 21:00
Mesajlar:
7131
Konum:
Bursa - İznik
politika istedigi kadar dogru olsun ki göreceli . aynı tehlike fenerbahçe için de geçerli bi takımda hurra degişiklik olmaz plansız programsız iyimi gelsin ismi varmı var iş yaparmı yapar eldekileri sat yenileri doldur tutarsa amenna tutmazsa aldık olmadı paralar cukka oldumu olmadımı oda önemli tabi

_________________
Yaser Arafat


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: Bursasporun transfer politikası !
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2015, 17:08 
Kullanıcı avatarı
Çevrimdışı

Kayıt:
03 Haz 2009, 00:06
Mesajlar:
397
geoorge, sence de Bursasporlu olduğunu itiraf etme vakti gelmedi mi henüz? Hiç "Dışarıdan bakan göz" olayına girmeden, attığın hemen hemen tüm postlarından çıkarım yapıyorum sadece :)

_________________
16.05.2010 Tarih sizleri unutmayacak..


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Bursasporun transfer politikası !
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2015, 17:14 
Kullanıcı avatarı
Çevrimdışı

Kayıt:
11 Ara 2009, 17:47
Mesajlar:
2778
Konum:
Bursa
ortasahanın göbeğinde hala şamil oynuyorsa bir politikadan söz edemeyiz, takımdaki kanat sayısı çift hanelere çıkacak nerdeyse, ortasahadan 2 as oyuncumuz gitmiş tek bir transfer bile yapılmadı daha bu pazarcı mantığıdır. ben futbolcu satılmasına karşı değilim ama yerini doldurmadan satmak intihardır. receple bu işin yürümeyeceği aşikar transfer sezonu bittikten sonra istifa ettirilmeli yönetim


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: Bursasporun transfer politikası !
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2015, 20:25 
Çevrimdışı

Kayıt:
07 Eyl 2013, 18:05
Mesajlar:
428
Valla ne kadar elestirsek te takimda huzursuzluk çıkaracak adamlari postaladik hemde iyi para ya ozan tufan in gitmesi normal biraz gorgusuz ve milli takim a gide gele daha da sersemlesti

Şener ve Fernandao konusunda o
paralari verecek durumumuz yoktu ki Şener bizi ozellikle defans taki sikinti lari nedeniyle kanser etti

Ama gel gelelim volkan efendi satmayip surundurecektin ki akillansin

Kadro acayip sisti kapali kutuyuz zirve de yapabiliriz dip te allah sonumuzu hayir etsin


Başa Dön
  Profil  
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 51 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Emboma, Google [Bot], Google Adsense [Bot], ilrimed, VioBJK


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  


2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye