Zaman: 27 Eki 2021, 02:28

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 605 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 61  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Saglik Soru(n)lari
MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2014, 16:40 
Kullanıcı avatarı

Benimki askerlik hatırası, işteyken ağır yük kaldırıp çok sert bir ağrı girince anladım, antibiyotikle iki hafta sakinleştirip öyle yapabildiler ameliyatı.

Hala korkudan gidemiyorum kontrole, birgün mutlaka. :)

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2015, 23:11 
Kullanıcı avatarı

Yine geldi başımın belası uzun zamandır yoktu. Mide ağrısı beni öldürüyor şu anda. Hastaneye gitmeye gerek duymuyorum yalandan bi ağrı kesici iki film geçmiş olsun.
Sebebini bulamayanlar da çoklukta. Gaz sıkışması deyip gönderiyorlar.

Abiler varmıdır aynı sıkıntıyı çeken nacizane bir formulü olan ?

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2015, 15:36 

dişeti iltihaplanması için etkili bir antibiyotik varmıdır

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2015, 17:53 

cako yazdı:
dişeti iltihaplanması için etkili bir antibiyotik varmıdır

Largopen

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2015, 01:59 

5-6 yıl önce el uyuşması yüzünden doktora gitmiştim filmler falan derken boyun düzleşmesi çıkmıştı egzersiz krem derken iyileşmiştik .

Şu sıralar geceleri uyandıracak kadar sıkıntıya düştüm gece bir kalkıyorum elim buz gibi olmuş uyuşarak salıya bir daha gidicem nöroloji bölümüne bakalım ne çıkacak

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2015, 22:12 
Kullanıcı avatarı

Başından anal fistül hastalığı geçmiş olan var mı? Babamda çıktı. Hangi Dr.a sorsak kesin ameliyat diyo ama garanti de veremiyor başarı için.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2015, 23:20 
Kullanıcı avatarı

Zilkade1912 yazdı:
Başından anal fistül hastalığı geçmiş olan var mı? Babamda çıktı. Hangi Dr.a sorsak kesin ameliyat diyo ama garanti de veremiyor başarı için.

Hocam benimde aynı sıkıntım vardı çok afedersin cam dışkılamak gibi bir hissi ve acısı vardır. Kılcal çatlak olmasına rağmen inanılmaz zorluyor ve rahatsızlık derecesinde tuvalet ihtiyacını gidermene sebep oluyor. Aslında yediklerine dikkat etmeyerek kısır bir döngü oluşturuyor ve daha da ilerleyip basur, iç kısımda ve dış kısımda meme denen illet ile devam ediyor. Dr'unuzun verdiği o kısımdaki kaslara kasılmalara rahatlık veren gevşeten ilaçları kullanmak faydalı oluyor.

Bu rahatsızlığın kısır döngüsü şu şekilde gerçekleşiyor ; Acı veren dışkılama zamanı geldiğinde tuvalete çıkmana bilinç altında engelliyor, yada farkında olsan bile acı hissini hatırladığında geçiktiriyorsun bunu, sonrasında biriken dışkı bu kez fissür denen kılcal çatlak dışında kanatarak ve kılcal çatlağı genişleterek ilerlemesine böylece kısır bir döngü ile hastalığın ilerlemesine sebep oluyor ki sonrasında Takriben makatta aşırı kaşınma, kanama, ve meme yapma olayı.

http://www.basurum.com/73-Neden%20ve%20 ... lu%C5%9Fur

Bu siteden gerekli tüm bilgileri alabilirsin ancak en etkili tedavi diye adlandırılan yanlız anal fissür'e değilde bağsur sıkıntısına çözüm lazer ile tedavi diye biliyorum yanlız onunda tekrarlama oranı yüksek diye hatırlıyorum.

Hali hazırda kendisi ile halen problemlerimiz devam ediyor, herkes utana çekine dr bile gitmekten korkuyor ve utanıyor olsa da bende gösterdiğimde anal fissür demişti ama artık kanama ve meme yapma konusunda sanırım kendisi hızla ilerliyor bakalım sonumuz ameliyat masası mı yoksa başka bir şeymi görücez şu sıralar dr. gitmeyi düşünüyorum bende.

Aktarlarda makat bölgesinin kaslarını açacak ve kasılmalara değilde gevşemelere sebep olan bağsur macunu ve kremi satılıyor ikisi bir arada macun bağırsaklarında ne var ne yok tek seferde boşaltmana sebep olurken krem ise kas gevşemesi yaratarak dışkılamayı dolayısıyla acıyı azaltıyor. Tavsiye ederim kaşındırıyor ve kokusu biraz garip ve mentollü olması dışında seve seve kullandırtıyor kendisini;)

Babaya çok geçmiş olsun @Zilkade1912 Hocam.

Bu arada herkese tavsiyem fast food ve özellikle köfte,döner,tost gibi ekmeğin bol sulu gıdadan uzak beslenme sizinde gelecekte bu sıkıntıya yakalanma sebebinizdir, anne çorbası, yemekleri, semt lokantaları, sulu yemekler can'dır uzaklaşmayın bunlardan ;)

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2015, 10:13 
Kullanıcı avatarı

wtp;
hocam açıklamaların için teşekkürler ancak bizim durum anal fissür değil, anal FİSTÜL.
senin dediğin fissür: çatlak, bizimkisi makata giden bağırsaktan kılcal bir borunun oluşup kaba etinden ayrı bir kanal ile delik oluşturması ki araştırmalarım ve aradığım, gittiğimiz tüm dr.lar ameliyatsız çözüm yok diyorlar.
ilerleyip dallanması da cabası. küçük bi apse ile başlayıp çok artıyor mantarlaşarak.
babam 74 yaşında kesinlikle ameliyat olmam diyip duruyor ama Allah korusunu hastalık ilerlerse bağırsağa da zarar verebilir.
ancak benim korkum hangi dr.a sorsak başarıyı garanti edemeyip, tekrar tekrar yapılabilir diyor ve en önemlisi kaba etten kesik atılıp kanalı doldururken ıkınma kaslarına değildiğinde ameliyat sonrası büyük abdest kaçırma söz konusu olabilir diyorlar.
bu anal fistül, hemoroid, anal fissürden de bela bişey. diğerlerinde krem vs. ile geçiyor ama bunun kesin çözümü opersayon ancak bizimkisi aksi olduğu için yaptırmam diyip duruyor.
laserle yapan yer falan varsa onu araştırıyorum bakalım.
tekrardan Allah razı olsun wtp hocam.

Başa Dön

Tribundergi HQ
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2015, 04:16 
Kullanıcı avatarı

Büyük bir hastanede iyi bir dermatolog'a git.
Bir sürü test yaptıracaktır sana.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2015, 13:55 

2 aydır sağ elimde ara ara uyuşmalar oluyor .Geceleride sağ elim uyuşmuş şekilde uyanıyorum ve sallayınca geçiyor .Polikliiniğe gittim tetkikler falan karpal tünel sendromu olabilir dedi .

Bir beyin mr ı ve birde emg testi istedi haydarpaşada yaptırmam için .Mr ı biliyoruzda emg yi ilk kez yaptırıcam . Derken bugün numuneye gittim bina çatlamış bütün bölümlerin poliklinikleri boşaltılmış hiçbir bölüm hizmet vermiyor .

Ümraniye hariç başka nerde var acaba devlete bağlı mr sistemleri falan olan bir yer .Ümraniyeye gidebilirsiniz dedi danışma ama normal zaman orası tıklım tıkış birde şimdi burası kapandı şimdi orda insanlık dramı yaşanıyordur dedim gitmedim

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 605 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 61  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], BVB, Google [Bot], Google Adsense [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye