Zaman: 23 Eki 2014 02:50

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 907 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 91  Sonraki
Yazar Mesaj

NO POST!
 Mesaj Başlığı: Re: Sermaye olsa hangi iş?
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2012 15:18 

edit

Başa Dön
  Bookmark and Share

BANNED
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2012 15:39 

www.iskuruyorum.com/

Burda franchising veren firmaları görebilirsiniz

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2012 17:54 
Kullanıcı avatarı

Bindokuzyüzyirmibir yazdı:
biggins yazdı:
Remax ya da Turyap gibi gayrimenkul piyasasının tanınmışlarından Franchising alan ya da almış bir tanıdığı olan var mıdır? Bir arkadaşım ciddi ciddi düşünüyor bu işi.. O yüzden bilgi almak istedim bu konuda uzman ya da bilgi sahibi olanlardan..

Usta bizim bir arkadaşımız turyaptan aldı, kısa sürede yürüdü, arabasını yeniledi yeni ev aldı, sınıf atladı diyebiliriz ama sosyal hayatı bitti gibi birşey bu işlerde mesaini çok veriyorsun birde lokasyon önemli tabii. İstanbulda olsa hemen saldırın derdim ama İzmirde emlak piyasası nasıl bilmiyorum.

Aynen yoğun mesai harcanan bir sektör, inşaat sektörü tavan yapmışken büyük şehirlerde bu konuda avantaj yakalıyorsun.. Bu arada teşekkür ederim bilgiler için..

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2012 23:35 

Yaklaşık 150 - 200 metrekare bir dükkan içinde organik ürünlerin satışını yapma fikrini mantıklı buluyor musunuz ? Her tür organik ürün bulunacak ( Gıda, temizlik, kozmetik vs. ). Fiyatlar normalinden çok çok pahalı. Riski yüksek bir iş gibi duruyor ama daha çok maddi durumu yüksek bir semtte açılırsa tutabilir. Çevrenizde bu işi yapan ya da bulunduğu yerde böyle bir market olan varsa ve organik ürün satın alıyorsanız bu iş ile ilgili fikirlerinizi almak istiyorum. Böyle bir market açmak çok pahalıya mı malolur ? Normal bir market açmak mı mantıklı ?

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2012 09:00 

lord of the tribuns yazdı:
Yaklaşık 150 - 200 metrekare bir dükkan içinde organik ürünlerin satışını yapma fikrini mantıklı buluyor musunuz ? Her tür organik ürün bulunacak ( Gıda, temizlik, kozmetik vs. ). Fiyatlar normalinden çok çok pahalı. Riski yüksek bir iş gibi duruyor ama daha çok maddi durumu yüksek bir semtte açılırsa tutabilir. Çevrenizde bu işi yapan ya da bulunduğu yerde böyle bir market olan varsa ve organik ürün satın alıyorsanız bu iş ile ilgili fikirlerinizi almak istiyorum. Böyle bir market açmak çok pahalıya mı malolur ? Normal bir market açmak mı mantıklı ?

dostum bizim dükkanın yanında aktarcı var organık urunler şifalı urunler satıyor dükkanı beş para etmez düzeni falan yok ama satıyor yınede. şimdi senın açacagın yer önemli konum olarak herkesin görebileceği yer olması lazım . bide ürünlerden anlaman lazım ayrıca 150-200 metre bi dükkanın kirası en az 2 bin lira olur konumuna göre bu fiyat düşey aylık 3 bin lira giderin net olur vergi mergi aylık 3 binlira bi önce kazancaksın ondn snra kara gecmen lazım aylık 3 bin lirada zor. böyle bi yer düşünüyorsan 4 köşe bi dükkan 50 metrekareyle baslamanı tercih ederim. özellikle koyacagın ürünlerde yeşillk ürünler olsun . burada bitane adam var çatalcanın köyünden yeşillik getiriyor adam sabah gelmeden 50 kısı sırada beklıyor hep yaşlılar artık ne getiriyorsa merak edıyorum :) yani biraz uğraştırıcı bi iş müşteri memnunuyetı ön safta gelior.

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2012 15:33 

biggins yazdı:
Remax ya da Turyap gibi gayrimenkul piyasasının tanınmışlarından Franchising alan ya da almış bir tanıdığı olan var mıdır? Bir arkadaşım ciddi ciddi düşünüyor bu işi.. O yüzden bilgi almak istedim bu konuda uzman ya da bilgi sahibi olanlardan..

İzmir'de bu işi yapan çok eşim dostum var banada ısrarlı şekilde gir gir diye baskı kuruyorlar, hatta sizin tribünün eskilerinden bir abimde Balçova Turyap'ın sahibi,
Turyap dersen gir derim ama yerler artık kısıtlandı boş kalan bölge yok İzmir genelinde
Remax dersen aman uzak dur derim bunun nedeni ise kılı tüyü çok fazla teminatı yüksek standartları fazla.
Turyap için şehir merkezi 25 milyar gibi bir teminat veriyorsun Ofisinin hazırlanması, prosedürler, araç alımı derken 70 bini buluyor maliyeti. birde Turyapta ayda sadece 100dolar gibi bir reklam parası ödüyorsun okadar Remax'da ise yaptığın her işten komisyon ödüyorsun o biraz sıkıntı işte. eğer cidden düşünüyorsan daha detaylı aktarırım bilgileri.

İddaa, Ganyan bayii hakkında bilgi almak isteyen varsa seve seve yardımcı olurum.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2012 20:22 
Kullanıcı avatarı

greygoose yazdı:
İzmir'de bu işi yapan çok eşim dostum var banada ısrarlı şekilde gir gir diye baskı kuruyorlar, hatta sizin tribünün eskilerinden bir abimde Balçova Turyap'ın sahibi,
Turyap dersen gir derim ama yerler artık kısıtlandı boş kalan bölge yok İzmir genelinde
Remax dersen aman uzak dur derim bunun nedeni ise kılı tüyü çok fazla teminatı yüksek standartları fazla.
Turyap için şehir merkezi 25 milyar gibi bir teminat veriyorsun Ofisinin hazırlanması, prosedürler, araç alımı derken 70 bini buluyor maliyeti. birde Turyapta ayda sadece 100dolar gibi bir reklam parası ödüyorsun okadar Remax'da ise yaptığın her işten komisyon ödüyorsun o biraz sıkıntı işte. eğer cidden düşünüyorsan daha detaylı aktarırım bilgileri.

İddaa, Ganyan bayii hakkında bilgi almak isteyen varsa seve seve yardımcı olurum.

Teşekkür ettim bilgiler için, bizim kararsız deyyuz bu işte karar kılarsa yardımına başvururum tekrardan, eyvallah..

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2012 21:36 

seco yazdı:
dostum bizim dükkanın yanında aktarcı var organık urunler şifalı urunler satıyor dükkanı beş para etmez düzeni falan yok ama satıyor yınede. şimdi senın açacagın yer önemli konum olarak herkesin görebileceği yer olması lazım . bide ürünlerden anlaman lazım ayrıca 150-200 metre bi dükkanın kirası en az 2 bin lira olur konumuna göre bu fiyat düşey aylık 3 bin lira giderin net olur vergi mergi aylık 3 binlira bi önce kazancaksın ondn snra kara gecmen lazım aylık 3 bin lirada zor. böyle bi yer düşünüyorsan 4 köşe bi dükkan 50 metrekareyle baslamanı tercih ederim. özellikle koyacagın ürünlerde yeşillk ürünler olsun . burada bitane adam var çatalcanın köyünden yeşillik getiriyor adam sabah gelmeden 50 kısı sırada beklıyor hep yaşlılar artık ne getiriyorsa merak edıyorum :) yani biraz uğraştırıcı bi iş müşteri memnunuyetı ön safta gelior.

50 m2 de çok ufak gelir herhalde ya. Ben büyük bir yer olsun istiyorum, aynı zamanda çeşit de çok olacak. Organik bebek giysilerinden çatal - bıçağa; yumurtadan çikolataya kadar her şeyi koymak istiyorum. Aynı zamanda internet adresi açıp online satış yapmayı planlıyorum. Ama insan yine de korkuyor. Dediğin gibi fiyatlar çok pahalı. Bizim insanımız sağlığını hastaneye düştüğü zaman anlıyor. Önlemini önceden almayı düşünmüyor hiç.
Şimdi aklıma geldi hiç dükkan açmadan e - ticaret ile online satış yapmak nasıl olur acaba ? Riski ve maliyeti daha mı az olur ? E - ticaret ile uğraşanlardan yardım alabilir miyim ?

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2012 23:06 

biggins yazdı:

bütün detaylarını bilmeden yorum yapmak istemem ama bu tip bir franchising bana biraz parayı savurmak gibi geliyor.
Emlakçılık,galericilik gibi işler daha ziyade çevre+kişisel beceri+kenarda birikmiş ile yürüyor sanki.İlla ki büyük bir organizasyonun parçası olmanın faydaları olacaktır ama öyle 50-70bin gibi bir isim bedeli günahtır yav.Normal bir dükkan kiralayıp 3 yıllık kira+elektrik+ısıtma bedelini peşin ver kafan rahat etsin o paraya.
Bu tip işlerin en iyi getirisi komisyon da ziyade yılda birkaç kere kıstırabileceğin kelepirleri kapatarak olur,onun için de yedekte devreye sokabileceğin sermaye ilaç olur.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2012 23:23 
Kullanıcı avatarı

Hantuman yazdı:
bütün detaylarını bilmeden yorum yapmak istemem ama bu tip bir franchising bana biraz parayı savurmak gibi geliyor.
Emlakçılık,galericilik gibi işler daha ziyade çevre+kişisel beceri+kenarda birikmiş ile yürüyor sanki.İlla ki büyük bir organizasyonun parçası olmanın faydaları olacaktır ama öyle 50-70bin gibi bir isim bedeli günahtır yav.Normal bir dükkan kiralayıp 3 yıllık kira+elektrik+ısıtma bedelini peşin ver kafan rahat etsin o paraya.
Bu tip işlerin en iyi getirisi komisyon da ziyade yılda birkaç kere kıstırabileceğin kelepirleri kapatarak olur,onun için de yedekte devreye sokabileceğin sermaye ilaç olur.

Bende seninle aynı fikirdeyim bu konuda abi. O paralarla 2-3 yılda zaten belli bir portföy oluşturursun.. Böylelikle başlarda onların verdiği ortak havuz avantajını zamanla sende oluşturursun.. Zaten franchising alırken kesinlikle istenilen paranın çok üstünde miktarlar harcıyor insanlar ve bir çoğuda istedikleri şekilde iş hayatında devam edemiyorlar.. O yüzden bu konulara girmeden önce çok sıkı araştırmak ve birazda ortamdan iyi koku almak en önemlisi bence..

Başa Dön
  Bookmark and Share
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 907 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 91  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: AvEdirnespor, Bing [Bot], Caliskan58, cavarly, cimbomlular, EgeninEfesi, evural, Google [Bot], Google Adsense [Bot], HM89, JamaisVu, JohnAbruzzi, kara mithat, Khanfer, Laser, Panormos1965, rellow1925, sakaryalı54, saLça, SouthCurve, Spoiled, Tatangas, Thunder, Yahoo [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
2001 Tribun Dergi / Blog İdman Yurdu Futbol Network
Hosted by Kontratak
Site Meter

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye