Zaman: 21 Eki 2014 06:43

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Ayağa Takılan Platin
MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2010 18:13 

geçmiş olsun Allah acil şifalar versin..

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2010 18:46 

başkan çok geçmiş olsun benimde sol kolumda iki tane 10 cmlik platin var platin çakıldı alçıya aldılar 3 ay gibi bir süre sonra alçıyı aldılar platin kaldı alçıdan çıktığında çok kuvvetsiz oluyor ama fizik tedavi ile kendine geliyor 2 buçuk senedir sol kolumdaki platinle yaşıyorum soğuk havalarda sıkıntı yaratıyor bazen sızlama yapıyor geçmiş olsun tekrardan

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2010 18:55 

Geçmiş olsun.

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2010 10:29 

Geçmiş olsun dileklerini ileten herkese çok teşekkürler , ayağımda ara ara şişme meydana geliyor , 13 eylülde üniversitem açılıyor derslerdende geri kalmamam lazımdı fakat bu halde okula gitmem mümkün değil , aksi gibi bizim bölümde 2.sınıfın çok zor olduğu söyleniyor, aldık başımıza belayı , beklemekten başka yapacak bişeyde kalmadı...

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2010 10:59 

Geçmiş olsun hocam.

Başa Dön
  Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2010 01:35 

Ayağın neresinde platin ve kaç tane

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2010 14:59 

sol ayak , 2 kırığım vardı, 2 tane taktılar platin galiba, diz kapağımdan açmışlar ayağımı..

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2010 15:30 
Kullanıcı avatarı

Gecmis olsun, benimde sol ayağım femur kemiğinden ( diz kapagiyla kalça arasındaki vücudun en sert kemiği ) kırılmıştı. Platin takıldı 1 yıl sonrada platin çıkarıldı ( kemiğe paraleldi ve kemik kaynayınca ilerde hareketimi engellememesi için), senin kırık yanılmıyorsam diz altından kaval kemiğinden ve tek terden kesip boru seklinde platin takmışlar. Kuzenimin oğlu 2 sene önce ayni sekilde kırdı ayni sekilde platin taktılar ama cocuk 1,5 ayda koşmaya başladı. Kırıklarda yas çok önemli o cocuk 9 yaşındaydı 1 ayda kemik kaynadı sen 20 yasında olursun 45 günde kaynar, 29 yaşındayım benim o bahsettigim yerdeki kırık vücudun en sert kemigiymis 6 ay sonra kaynamaya başladı. Bu durumda operasyonu yapan Dr önemli benim şansıma ameliyatı Kemik Hastanesinde (Bayram tatilinde memlekete gitmiştim ameliyatı Trabzonda oldum) yapmışlardı ve Dr ilerde ayakta kisalma olmasın diye ki benimkisi parçalı kirikti tam ucu ucuna birlestirmemisti.

Sonucta epey zamanda zor toparladım kendimi 5 ay kadar çalışmadım. Sen bence korkma kırığın yanılmıyorsam eklem yerinden değil, ileride kalıcı bir hasar olmadıktan sonra herseyi zamana bırak. Koltuk deynekleriyle bir müddet yurumeye alış sonra tek deynege geçersin, asla sabirsizlanma. Kemiğin biran evvel iyileşsin diye hicbisey yapamazsın, sana bol bol paça çorbası iç, kemik suyu iç, peynir, yoğurt ye derler ama bunlar sana boş yere kilo aldırır vücut bünyesi günlük alacağı kaloriyi alıyor zaten (Dr öyle söylemişti) ama Suna kesin eminim Güneş kemiğe iyi geliyor, şansına guneydesin Güneş görememe gibi sıkıntın olmaz sanırım.
Sormak istediğin, aklına takılan bisey varsa bildigim ve yaşadığım ölçüde yardımcı olurum, tekrardan acil şifalar dilerim...

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2010 15:54 

Bilgilendirmen için saolasın hocam , 21 yaşındayım sanırım daha erken kaynar ayağım , çok şükür parçalı kırığım yok , 19 agustosta ameliyat olmuştum , 2 güne kadar ameliyatlı ayagıma bükemiyordum bile ama dünden beri ayağımı bükebiliyorum hatta , koltuk degnegiyle beraber ağırlıgımı fazla vermeden adım atabiliyorum, korktugumdan daha erken iyileşiyorum galiba..yalnız sizin platininizi geri çıkarmışlar, doktorun söylediğine göre, 2-3 yıl sonra istegine göre çıkartırız dedi platini..malum sıcak havalar ,evde klima açar açmaz direk ayağıma ağrı giriyor , bu ağrının çaresi yok galiba:s

Başa Dön
  Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2010 15:59 

Öncelikle geçmiş olsun.Benim on yılı geçti ayağıma platin takılalı halen ayağımda çok soğuk havalarda biraz sızı yapar başkada hiçbir şey yapmaz.Bizim izmirin havasında mesela hiç ağrı çekmedim.Umarım çabucak ayağa kalkar normal yaşamına dönersin.Tekrar geçmiş olsun

Başa Dön
  Bookmark and Share
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Exabot [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Google Feedfetcher, ozgurr, Yahoo [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
2001 Tribun Dergi / Blog İdman Yurdu Futbol Network
Hosted by Kontratak
Site Meter

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye