Zaman: 12 Ara 2018, 00:26

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 50 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Kulüplerimizin Kuruluş Tarihleri
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2010, 00:03 
Kullanıcı avatarı

BANDIRMASPOR’UN KURULUŞU

1965 yılının Mayıs ayında,Bandırma’nın eski iki amatör takımı olan İDMANYURDU GENÇLİK ve MARMARA GENÇLİK kulüplerinin kongrelerini toplayarak birleşme kararı almasıyla,BANDIRMASPOR Profesyonel takımı kurulma yolunda ilk adım atıldı.

Bu iki kulübün yöneticileri,Bandırmaspor’un yönetimini oluştururken renkleri BORDO-BEYAZ olarak belirlenen kulübümüzün Kurucu Başkanlığı’na HASAN SUR getirildi.

Bandırmaspor’u kurmak amacıyla 5 Haziran 1965’te saat:20:00’de Şehir Kulübü’nde bir toplantı gerçekleştirildi.Toplantıda Futbol Federasyonu’nun,2.Türkiye Ligi’ne yalnız il takımlarının katılabileceği açıklaması da göz önüne alınarak kulüp tüzüğünün, B.BANDIRMASPOR ismiyle hazırlanması kararlaştırıldı.

İLK SEZON AÇILIŞI

Bandırmaspor tarihinin ilk sezon açılışı,26 Temmuz 1965 Pazartesi günü gerçekleştirildi. Saat:15:20’de,Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda ilk konuşmayı Kulüp Başkanı Hasan Sur gerçekleştirdi.Toplantı sırasında Bandırmaspor Genel Sekreteri İzzettin Pesen telefon ederek,Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü’nün tescil işlemini gerçekleştirdiğini bildirdi.Böylece Bandırmaspor,ilk ilçe takımı olarak,2.Türkiye Ligi’ne girdi.Meclis salonundaki toplantının ardından Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konularak,saygı duruşunda bulunuldu.

BANDIRMASPOR İLK SEZON MAÇLARINI BALIKESİR’DE OYNADI

Bordo Beyazlı ekibimizi Bandırmalılar,Balıkesir’de oynadığı ilk sezon maçlarında yalnız bırakmadılar.Taraftarlar,otobüsler ve özel araçlarının yanında özel tren seferleri dahi düzenleyerek Bandırmaspor’u coşkuyla desteklediler.

Bandırmaspor ilk resmi maçını 5 Eylül 1965’te Sarıyer ile oynadı ve sahadan 1-0 galip ayrıldı.

Bu maçtaki onbirimiz şu isimlerden oluşuyordu:Özkay, Şevket, Seracettin, Çetin, K.Ahmet, B.Ahmet, Erkan, Cavit, K.Özkan, K.Cengiz, B.Cengiz

Bandırmaspor ilk sezonu olan 1965-1966 Sezonu’nu,2.Türkiye Ligi Kırmızı Grupta,20 maçta 7 galibiyet,5 beraberlik ve 8 yenilgi alarak topladığı 19 puanla 6.sırada tamamladı.

Bandırma Sehir Rehberinden Alıntıdır

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2010, 23:19 

Çorumspor 1967

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2010, 16:15 
Kullanıcı avatarı

1966'dan bu yana aşığız Körfezim sana !

http://www.kocaelispor.org.tr/KS/tarih_kurulus.php

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2010, 16:09 

11 Mart 1928 Bucaspor

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2010, 23:39 

1925 yılında kurulmuş ancak, 1941 yılında kaptılmış. 1967 yılında tekrar faaliyete başlamış. (GİRESUNSPOR)

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2010, 12:43 

kirmizi-siyah yazdı:
Eintracht Frankfurt
8 Mart 1899

eyvallah kardes,
frankfurtlu oldugu gördüm. tribünlerde takiliyon mu? kombinen var mi?

1. FC Hanau 93 - 23. Mart 1893
Hessen eyaletinin en eski futbol kulübü, Almanyanin en eski 8. futbol kulübü!!!
....ve 30 :!: yildan beri amatör'de sörünüyoruz!

1. FC Hanau 1893 e.V.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2010, 13:48 

[/quote]kombinem yok ama 13-14 yasimdan beri gidiyorum maclara.

sinifimdan birinin abisi alistirmisdi beni de, basta sirf eglence olsun diye giderdim, sonradan hastalik oldu. Eintacht Frankfurt taraftarlariyla cok ic ice yasadim, oynadigim kulüpte de cok taraftari vardi. ister istemez insan seviyor, alisiyor.

Eintracht Frankfurt'lu olmak sanki sadece bir takim tutmak gibi degil, bam baska bir sey gibi, digerleri bunu anlamiyor. hastalik gibi bir sey bu. kimse zorla TUT demiyor, kendiliginden hastasi oluyorsun o havayi yasayinca.

keske FC Hanau 93 takimida üst lig'lerde oynasa da herkes tanisa, ayni sekilde Waldhof Mannheim'da öyle, harcaniyor oralarda.[/quote]

...benim frankfurt kombinem var, block 40, ultras frankfurt :wink:
aynen anlattigin gibi, hastayim bende frankfurt'a!
simdi diyeceksin veya diyeceksiniz, hani hanau idi??
tabiki hanau, ilk sirada hanau!!! ama su var:
1. köy takimlarina kirsa oynuyorsun yillardir (bu 30 yili gecti, bizler baska da bilmiyoruz) ve
2. "ultra" denilen bir hayat yok, olamazda köy futboluyla, köy sahalarinda...
3. rakip yok, "deplasman" denilen birsey yok, en uzak suan 20-30 km!!
...birde almanya türkiye gibi degil, alt ligler bitmiyor, cikarsin 2 veya 3 lig, halaaa cok altlarda sürnürsün!!!

yinede kolay kolay hanau'nun maclarini kacirmam! ikinci sirada frankfurt, ve vaktim oldukca (Allaha sükür oluyorda) mannheim'in maclarini kacirmam!!

1. FC Hanau 1893 e.V.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2010, 22:43 

Bursaspor1963

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2010, 01:14 

Tokatspor-1969

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2010, 12:05 

yinede saglam bir takipcisi var o takiminda, yillardir amatör ligden cikamamis bir takim icin iyidir. 1987'de kurulmus Supporters Hanau grubu ve hala ayakta, takdir etmek gerek. aslinda takim biraz yükselse iyi isim yapilir bence, o potansiyel var Hanau ve cevresinde.

bir ara gelip izleyecem macinizi

liginize baktim da, bazi tanidiklarimin forma giydigi takimlarla bile karsilasiyormussunuz, o kadar altta mi FC Hanau.

Bayern Alzenau, Rothenbergen, Bernbach, Somborn, bu takimlari cok iyi taniyorum. buralara deplasmana mi gidiyor Hanau sehri, yazik.[/quote]

evet hanau supporters yillardan beri var, ve böyle bir takimin, böyle altlarda bunun gibi bir gurubu olmasi baya güzel birsey, pek biryerde bulamazsin! bende supporterlerin aralarindayim! iyi arkadasca bir gurupumuz var, biraz sol düsünceli gurup (benim düsüncem olmasa da, gurupta anlasma güzel)!

buyur gel, sevinirim, seviniriz, macimizi ve bizi izle!

sen mkk bölgesinden geliyorsun o zaman, saydigin takimlar "altkreis gelnhausen" cevresinden. ben de o bölgeden geliyorum, gelnhausene yakinim, tanidik cikmayasin simdi :lol:

yaa malesef, o kadar dipteyiz!! hatta bu lig'e yeni ciktik! 2 yil önce düstük "kreisoberliga hanau'ya", direk öteki sezon yine ciktik "gruppenliga frankfurt ost'a"! ama bu yillardan beri böyle, taa kreisliga hanau'ya kadar düsmemiz bile var!
diger arkadaslarin anlamasi icin:

suanki oynadigimiz lig, siralamaya göre: 7. lig

(almanyada degisiyor, kalabalik ve yogun sehirli bölgelerde 12. ve 13. lig var, kirsal bölgelerde 9. ve 10.'a kadar cikabiliyor lig sayisi.
bizim hanau'nun bölgesi frankfurt cevresi oldugu icin kalabalik sayilir, komple 12 lig var! ama tabiki 3. ligden sonra isimler degisiyor. regonalliga west, süd, nord oluyor... ardindan oberliga'lar, ve öyle devam ediyor...

1. FC Hanau 1893 e.V.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 50 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: AsoTribün, augustus, bAŞKent50, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Gurbetci, Haggard1963, jönmalatyalı, mLhbs, samsunum, ultrasfanzin

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye