Zaman: 21 Ara 2014, 11:15

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj

rookie
 Mesaj Başlığı: hesap makinesi ve kopya..
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2009, 11:23 

senelerdir milletin bilimsel hesap makinelerine kopya yazıp babalar gibi kullandıklarını duyarım ama bir türlü kendim bir şey yazamadım..

bu iş nasıl yapılır, kopya için en kral ve dikkat çekmeyen makine hangisidir? bilgiler nasıl kaydediliyor makineye? bu işi ayrıntısıyla anlatan olursa sevaba girer diye düşünüyorum..

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: hesap makinesi ve kopya..
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2009, 16:21 
Kullanıcı avatarı

CATIGA CS-152

hesap makinasını kullanıyo ev arkadaşım hafızalı kaydedip giriyor sınava çok rahat oluyor,çok da pahalı olmaması gerek... fakat gözetmen sınav başlamadan bazen bütün hesap makinalarını tek tek reset liyo o zaman bütün bilgiler gidiyor tabi ki..

benim kullandıgım casio piyasada herkezin elinde olan sürümden hafıza fonksiyonu yok ben makinanın dış kapagına kalemle yazıyorum formülleri duvar köşesinde oturuyorum belli olmuyor...

çok dersi geçmemize yardımcı oldu hesap makinası ...saçma sapan formülleri ezberlemek kasıyo adamı....

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2009, 16:57 

Üniversitedeyken bol formüllü ve kafamın basmadığı bir ders için mühendislikte okuyan bir arkadaştan bu tip bir makine ödünç aldım.Günlerce cihazın kullanımını anlattı(o kadar saat ders için çalış halbuki).Her şey ayarlandı,sınav geldi çattı,sorular önümde tek yapmam gereken aleti çalıştırıp formülde ilgili yerlere sayıları yerleştirmek.Olmadı.Bir türlü formülleri bulamıyorum makine de,ağladım ağlıycam.Olmadı,olmadı.Boş kağıt verdim.Kahveye geldik sınavdan sonra, "bu kodumun makinesinde şuna şuna basıyodun formüller çıkıyodu" diye anlatırken ekrandan formüller akmaya başladı.O gün anladım benim kullanacağım en fonksiyonlu cihaz buzdolabı falan olmalı.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2009, 19:35 

üniversitedeyken hesap makinesini baya kullandık.
bir keresinde arkadaş eline yazmıştı, gözetmen ellerinizi kaldırın dediğinde arkadaşın tek elini kaldırması ve sınıfın kopmasını da unutamıyorum ;)

Başa Dön
  Bookmark and Share
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Baggio10, Baidu [Spider], Bing [Bot], bovios, Brute, cako, EgeninEfesi, Exabot [Bot], footballcity, Google [Bot], Guderian, kickthem, lacivertACAB, Lupus7, merkezefendili, Panormos1965, paravalancha, serserimayın, since1928, wog, Yahoo [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
2001 Tribun Dergi / Blog İdman Yurdu Futbol Network
Hosted by Kontratak
Site Meter

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye