Zaman: 10 Ara 2019, 10:25

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj

rookie
 Mesaj Başlığı: Re: London Football Clubs
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2010, 03:13 

SpalovačMrtvol yazdı:
Barnet neyse de Luton, Londra bölgesinde bile değil. Gebze'yi İstanbul takımı saymak gibi olur.

Reading'in Londra takımı sayıldığı yerde Luton'da sayılabilir. Greater London'u (yani il sınırı gibi birşey) M25 (25 Nolu Otoyol) çevreler Luton'dan geçer ama Reading'den geçmez :wink:

Ayrıca bunlara Leyton Orient, Barnet ve Brentford kulüpleri'ni de ilave edebilirsiniz...

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2011, 02:32 

Aydın'ın turistik ilçelerine çok gelir bu ingilizler yazları bulunduğum süreç içinde ne kadar londralı gördüysem ya Chelsea li yada Tottenham lıydı londrada da en fazla taraftarı olan kulübün Chelsea olduğunu söylerler.Kulübün avrupa ve lig başarısı olmamasına rağmen.Fakat Arsenal her zaman ilgimi çekmiştir.Kulüp geçmişi olarak MKE Ankaragücü ile benzer özellikler taşıyorlar onlarıda ingiliz ordusunun silah fabrikası işçileri kurmuş hatta lakapları Gunners flm güzel çalışma yapanın eline sağlık

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2011, 04:51 

Sağolsun başka bir topikteyken Siempre hatırlattı burayı...

Orada son yazdığımı buraya da yapıştırayım dedim...Bence deneyim ve gözlemlerin paylaşılmasının yanında oldukça zengin de bir konu bu...Londra adeta bir sosyal sınıflar, altkültürler ve futbol temsilleri labaratuarı....

İyi oldu burada belirttiğin siempre, ben görmemiştim... Derli toplu bir başlık olmuş...Hemen West Ham ve Millwall'la ilgili kısımları okudum, yorumlara katılmam mümkün değil tabi :) Özellikle ırkçılık ve Icf ile ilgili olana...Millwall hakkında da ifadeler oldukça sert olmuş :) İfade ve yaklaşımlara genel olarak katılmak zor...

Şimdi bu 'hooliganlık' ve şiddet mevzusuyla ırkçılık ifadesi sürekli birbirine geçiriliyor aslında elbette 'birşeyler' bulunsa da bu her zaman doğru olmuyor...Mesela Inter Cıty Firm'de, bahsedildiği şekliyle Londra'nın Essex tarafına yakın bölgelerinden gelen tiplerin fazlalığı var doğru (Buradan tanıştığım, fanzin çıkaran ekipten olan ve bizim Sokak fanzin için ropörtaj yapmayı düşündüğüm tipler de hep Londra'nın dışından sayılabilecek yerlerden...), 'ırkçılık' mevzusu oldukça ilginç olmuş...ICF'in eski önde gelen isimlerinden daha sonra bence bugün için futbol kültürü üzerine en önemli yazarlardan olan Cass Pennant mesela...Aha sitesi http://www.casspennant.com/ ...Kendisinin Top Boys ve Congrulations, you've JUST met ICF kitaplarını edindim, gerçekten içeriden oldukça ilginç veriler içeren kitaplar...Top Boys'da sadece İngiltere değil farklı ülkelerden 'kafa tiplerle' vurucu sorularla ropörtajlar var...

He ırkçılık yok mudur...Vardır, zaten olmaması mümkün değil, hem de her yerde bulursun, en umulmadık yerde bile...Ama genelleme sıkıntı yapıyor diye düşünüyorum....

Millwall yorumlarına hiç girmemek lazım...Buranın saatiyle 5'de biten maçtan gece son otobüsle daha yeni geldim...Fanzinlerinden okuduğum ve kapanmaması için destek verdikleri Wheelshunters Social Club diye bir yerde de 3-5 saat zaman geçirdik...Siyahı da esmeri de bol sayıda kadın da herşeyi de var...Ne bunların görece orta yaşlılarının takıldığı burada, daha gençlerinin takıldığı Bramcote Arms pubında ne burda öyle yazıldığı gibi bir durum yok...He tabi daha ben 2 Millwall maçına ve 2 West Ham,1 Leyton Orient ve 1 Gillingham maçlarına gittim, daha yeni gözlemliyorum ama, tersine yapılan bu genellemeler de ne kadar doğru?

Net birşey söylemeli, burada her kulüp gerçekten çok özel, ve incelenmeye değer; kimileri daha özel o ayrı...
Şimdi bence kent haritası, sınıflar ve göç bölgeleri ekseninde bakmak lazım mevzuya...Bir kere Güney ve Kuzey Londra gelişmişlik açısından çok çok farklı tarihsel olarak...İkinci olarak göçmen bölgelerinin etkisi var, mesela West Ham tarafında(kentin doğusu oluyor) inanılmaz Hintli olması ve bu kesimin futbola sınırlı ilgisinin yanında Kuzey Londra'da Yunan, Türk, İtalyanlar gibi futbola görece daha ilgili kültürlerden gelen insanların olması mesela....Bir bakıyorsunuz karşıda 'fazla renk' yok, ırkçı olabilirler mi? diye akıllara geliyor tabi...

Valla bence çok değerli bir kent, futbol kültürü ve kimlik tartışması zemini var bu konuda...Elbette endüstriyel futnol ve 'taraftarlığı' da içeriyor...

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2012, 07:56 
Kullanıcı avatarı

Londra'ya karşı her zaman bi sempatim olmuştur.(ki Türkçeye neden anadilinden değil de Fransızca Londres (Londr) kelimesinden geçtiğini de bi düşünmek lazım acaba hangi kafayı yaşıyorlardı o zamanki adamlar. (misal Paris neden Pari değil de Paris o zaman?) ) neyse;

Her ne kadar Londra gibi başarılı olamasak da ben İzmir'i de Londra'ya benzetiyorum. Neden? Çünkü hepimiz köklü kulübüz Neden? Çünkü Anadolu'da ilk kez bu topraklarda futbol oynandı..

-Karşıyaka_1912
-Altay_1914
-İzmirspor_1923
-Altınordu_1924
-Göztepe_1925
-Bucaspor_1928

bi de tabii Rakıspor & Şarapspor var :)

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2015, 19:14 
Kullanıcı avatarı

Futbolun Mekke'si desek yanlis soylemis olmayiz.
Londra'yi tek gecerim futbolun baskentidir.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2015, 02:23 
Kullanıcı avatarı

Londra ve futbol super bir ikili.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2015, 14:01 
Kullanıcı avatarı

SpalovačMrtvol yazdı:
Barnet neyse de Luton, Londra bölgesinde bile değil. Gebze'yi İstanbul takımı saymak gibi olur.

haklısın ama reading ve watford'un olduğu yerde luton town hatta wycombe wanderers bile yer alabilir. bana kalırsa dördünün de sayılmaması gerek. bu arada londra'da bir fc dagenham&redbridge var.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2015, 14:03 
Kullanıcı avatarı

ama barnet kesin olarak londra takımı; stadı the hive metro ile wembley'den 2 veya 3 durak ileride.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], BlackWhite1903, Google [Bot], Google Adsense [Bot], manhatten34, Pomak_1925, sterimar, şehr-i evliya

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye