Zaman: 17 Nis 2021, 11:07

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2653 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 262, 263, 264, 265, 266  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Vodafone Arena | Beşiktaş Stadyumu
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2016, 13:14 
Kullanıcı avatarı

Led ışıkları epilepsiyi tetikliyor diye biliyorum.

Alıntı:
Yine rapora göre fotobiyolojik tehlikelerde güvenlik değerlendirmeleri standartı CIE S009 / IEC 62471 kullanan tüm SSL cihazlar için geçerli olmalı ve buna ek olarak IEC TR 62778 rehberi takip edilerek, üreticiler riskli ürün grubunu açıklamalı. Titreşen ışıklar söz konusu olduğunda ise bir ışık kaynağından optik çıkışın modülasyonu rahatsızlığa neden olabilir ve ışığa duyarlı epilepsi hastalarında nöbet ataklarını tetikleyebilir. Yapılan araştırmalarda bazı cihazlarda %100 ışık titremesine rastlanırken, LED lambalarda hiçbir titreşim olmadığı gözlemlendi. Bu nedenlerden dolayı raporda SSL ürünlerinde zorunlu maksimum değerlerin, titremeyi sınırlandıracak şekilde ayarlanmasını öneriliyor

https://www.lightworld.com.tr/uluslararasi-enerji-ajansi-led-ve-sagliga-etkileri-raporunu-acikladi/

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2017, 21:31 

Dış cephe farklı olsada içi bizim stadyumdan copy paste olmuş. Kapasite bile aynı. 420 milyon avro maliyeti varmış

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2017, 00:15 
Kullanıcı avatarı

Eski stadı geri verin bana, her maç kahroluyorum yeminle :( Her sene 2.,3. olduğumuz senelere dönelim ama İnönü'de yine yer yerinden oynasın.

Başa Dön

BANNED
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2017, 15:36 

Ebilet zorunluluğu geldikten, yeni stat yapıldıktan ve fahiş bilet fiyatları geldikten sonra tribünün eski tadı hiçbir zaman olmayacak. Zaten bunu bekleyen hayal kuruyordur. Bu tribün için senelerce, yağmur kar çamur kış demeden takımı desteklemeye gelen gırtlak patlatan tribünün has adamları şimdi maça gelemiyorlar. Meydan hayatında maça gelmemiş, tribün yapmak nedir bilmeyen, sadece tiyatro seyreder gibi maç izleyen sosyetelere kaldı. Yazıklar olsun.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2017, 09:56 

BlackWhite1903 yazdı:
Eski stadı geri verin bana, her maç kahroluyorum yeminle :( Her sene 2.,3. olduğumuz senelere dönelim ama İnönü'de yine yer yerinden oynasın.

Katılmıyorum.

Sorun stadda değil.

Tüm gruplar yeni açık üst tribüne geçmeli. Kapalı sevdası bomboş iş. Bağıracak adamların çoğunun oraya parası yetmiyor, ses bölünüyor.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2017, 10:21 

Adana maçı ile ilk maçımı izledim. Amacım Lyon maçı idi ama kısmet Adana maçınaymış.

Öncelikle akustik harika. Bu kadar beklemiyordum. Tek sorun kapalı ve yeni açık arasındaki iletişim. Onun dışında her şeyi ile 5 yıldızlı stadyum olmuş. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Bir gün önce de Tt Arena'da Gs-Fb maçını izledik arkadaş ile. Gs stadının akustiği inanılmaz kötü. Karşı tribünün sesi gelmiyor resmen. Bağırıyorlar belli ama ses uçup gidiyor. Bizim stadyumda ise inanılmaz yankı yapıyor.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2017, 10:37 
Kullanıcı avatarı

TottiReiz yazdı:
Adana maçı ile ilk maçımı izledim. Amacım Lyon maçı idi ama kısmet Adana maçınaymış.

Öncelikle akustik harika. Bu kadar beklemiyordum. Tek sorun kapalı ve yeni açık arasındaki iletişim. Onun dışında her şeyi ile 5 yıldızlı stadyum olmuş. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Bir gün önce de Tt Arena'da Gs-Fb maçını izledik arkadaş ile. Gs stadının akustiği inanılmaz kötü. Karşı tribünün sesi gelmiyor resmen. Bağırıyorlar belli ama ses uçup gidiyor. Bizim stadyumda ise inanılmaz yankı yapıyor.

yeni stadyuma hiç gitmediğim için yorum yapmam ne kadar doğru bilmiyorum ama kapalı eski inönü'de kaldı. artık yeni stadyuma göre akıllıca konumlanmak gerekiyor.

kapalı da illa olunacaksa bunun en mantıklısı kapalıdaki kitlenin yeni açık köşesine, yeni açığında kapalı tarafına kayması lazım.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2017, 10:46 
Kullanıcı avatarı

Yıllardır kapalıda izlerim maçları bu tribünü bırakıp da farklı bir yere girmem. Ki kendi 10-12 kişilik grubumuzla üstteki kombinelerimizi yeniledik yine. Bizden daha eski kapalı için çok daha fazla emeği olan insanlar var ki onların hiç mümkün değil başka tribüne girmeleri. Bunu Şairler'de toplandığımızda da konuştuk, ben ayrıca Alen abi ile konuşma fırsatı bulduğumda da açmıştım bu mevzuyu. Fiyat açısından zaten 2-3 sene sonra kapalıya girmek mümkün olmayacak (ki şuan bile min. 2500 liradan başlıyor) o yüzden insanlar direnebildiği kadar direnmek istiyor.

Aslında biri çıkıp yeni açığa geçiyoruz dese ve yeni açık üstte toplanılsa tribün açısından en mantıklısı olur ama işte gönül el vermiyor bırakıp gitmeyi. Şuanki yapıda da başta lafı sözü geçen hakkaten sevilen sayılan birileri olmadığı için birlik beraberlik sağlanamıyor maalesef.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2017, 13:26 

Benim demek istediğim yeni açık kartal gol gol diye bağırırken kapalı başka beste giriyor. Bence kapalı üst tribün için müsait. Bütün stadı orası yönetirse çok daha etkili olur. Kapalıyı bırakmak hata olur.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 May 2017, 18:25 

yeni stadta 1 senede 2 şampiyonluk göreceğiz. efsane bir iş.
yalnız bu stadta tribün namına zerre keyif almıyorum.

yıllardır süregelen kapalı üstü bırakıp kendi kendimize yeni açık üste evrildik.
deplasmanı baskılamak için doğru adres orası. bakalım nasıl olacak.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2653 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 262, 263, 264, 265, 266  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], cozker, DBK01, DeLaGuarda55, Google [Bot], Google Adsense [Bot], pirlo35

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye