Zaman: 20 Eki 2020, 03:06

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4332 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 434  Sonraki
Yazar Mesaj

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2004, 19:30 
ayrıca bn müzikte tek şarkısı gsl olan albümleri sevmem.ve ceza rapstar albümünde bunu gerçekten başarmış.adam tamamen sanat yapıyor.herkes türküyü iyi yada kötü soler ama cezanın şarkılarını.....

Başa Dön

Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2005, 05:49 

Tam1Aydınlı yazdı:
konuya bir bakis acisi getireyim Amerikan Rap ile Turk Rap arasinda bire bag goren arkadasimiz var mi

rapin amerikani türkü olmaz sonucta rap müzik türünün ismi daha dogrusu rap "sarki" söyleme tarzinin ismi. olayin melodik, ritmik bölümüne bakildiginda fazla bag bulunmasi beklenemez, türkce rapte genelde türk müziginden (arabesk, halk müzigi, sanat müzigi) sampleler kullanilir, abdde jazz, soul vb. türlerden, ha günümüzde dogru dürüst sample kullanipta parca yapan adam kalmadi oda baska konu, ayrica amerikan rap denildiginde amerikada rap tek tarzmis gibi bir izlenim olusuyor, oysa commercial rap bile ayri tarzlara ayrilmisken abdde, cok az insanin bilip takip ettigi inanilmaz derecede büyük bir underground piyasasi var abdnin, sahsen bu tür karsilastirmalarin yapilabilmesi kanimca zordur ama zevk ve renk konusunda oldugu gibi hangisinin kime göre daha iyi oldugu tartisilabilir.

Sahsen yinede bir bag kurmak gerekirse, kanimca cezanin eminemin stiline benzer yanlari vardir, bu müzik bazindada gecerli, MCing bazindada.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2005, 13:48 
Ceza nın gerçek adı Bilgin miş. Bir de "Neyim war ki rap ten gari" şarkısı cezanın mı Sagopa nın mı albümünde yer alıyor...

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2005, 15:18 
@Blackeagle ben senin acindan bag kurmuyorum yani Turk Rap'in amaci ve Amerikan Rap'in amaci hakkinda ki fikirleri ogrenmek istiyorum..

Sokarca'ya + olaraktan Ceza senelerce Tedas'ta calismisti galiba Sagopa'da Istanbul'dan bir uni'den(ITU buyuk ihtimal)Turk Dili ve Edebiyati mezunu

Başa Dön

attacante
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2005, 16:53 

Tam1Aydınlı yazdı:
@Blackeagle ben senin acindan bag kurmuyorum yani Turk Rap'in amaci ve Amerikan Rap'in amaci hakkinda ki fikirleri ogrenmek istiyorum..

Sokarca'ya + olaraktan Ceza senelerce Tedas'ta calismisti galiba Sagopa'da Istanbul'dan bir uni'den(ITU buyuk ihtimal)Turk Dili ve Edebiyati mezunu

ortaya cikis yillari göz önünde bulundurulursa amaclar pek farkli degil, sosyo politik sözler, bir nevi baskaldiris vs. genelde rap her zaman alt tabaka insanlarin müzigi olmustur, amerikada oldugu gibi türkiyedede veya fransadada, zamanla olayin ticari boyutu önem kazaninca haliyle amaclarda sözlerde ve rap yapanlarda degismistir. Sahsen rapin bir amacinin olmasi gerektigini düsünmüyorum sanatin amaci sanattir, rapin bir arac gibi görülmesine karsiyim.

Başa Dön

diffensore
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2005, 17:22 

sagopa Kajmer'in bir pesimistin gözyaşları adlı şarkısını yollayabilecek arkadaş varsa çok makbule geçer.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2005, 21:23 
@BlackEagle dogru soyluyorsun rapin cikisi ile ilgili malum su siralarda ortalarda dolasan ticaret icin 3 bes sebek rapciyim diye geziniyor(Ogeday,Umit Davala)

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2005, 01:30 
SoKaRCa yazdı:

@efeksk

sagopa favorim diosun, silahsız kuvvet bişeyler yapmaya çalışıo diosn.. sagopa kajmer & silahsız kuvvet aynı kişi zaten =)))) adamın 3 tane ismi var.. sagopa kajmer, silahsız kuvvet & dj mic check =)))))))))))))))))

sonuçta elimdeki tr rap cdsinde silahsız kuvvet ve sagopa ayrı ben sadece dinliorm su gora olmasaydı gormiecektim bile.ve nasıl ayırabiirim?????

Başa Dön

diffensore
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2005, 01:50 
Kullanıcı avatarı

Az önce Ceza ve Fuat Zaga'da bir parca söyledi.
Keske konuk olarak kalsalardi =(
Özellikle Fuat'la enteresan yayin olur.

Edit: Konuk olarak da kalmislar, Fuat Okan'i yer bitirir programdan sonra :D

En son ruff tarafından 24 Eyl 2007, 20:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön

centrocampista
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2005, 01:59 
Kullanıcı avatarı

Ceza normalde house dinliyor ve seviyor.
Bu meslegi su an para biriktirmes icin yapiyor.
Kendisi soylemisti, hem tv'de izledim hem gazetede yaziyordu roportajinda.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4332 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 434  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot], Michy, MorMenekseler, voyvoda, zaliminzulmu

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye