Zaman: 20 Eki 2020, 02:43

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4332 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 434  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2004, 16:27 

1905GS yazdı:
benim de aralarını kötü bildigim yener le ceza var.yine bir oscar ödül töreninde yener buna küfrediyo falan sonra istanbul du izmir di atısması cıkıyo..
duruma bakılırsa ceza nın arasının iyi oldugu mc yok..herhalde fazla havalandı.. :?

valla rapin tuzu biberi bu degilmidir? cikis noktalarindan birisi bu degilmidir? Sagopa ile Cezanin ayni mekanda bir battle yaptigina sahit olmayi istemeyecek bir türkce rap hayrani olabilirmi? keske öyle birsey olsa.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2004, 18:31 
Kullanıcı avatarı

Tam1Aydınlı yazdı:
texas1963 yazdı:
ben yeni gördüm dün akşam tv de
manga diye bi grup var
ne iş yapar bunlar
tarzları nedir
ona rapci diyorsan ender abi

yeğenim zaten rapçı hip hop çı falan demiyorum
ben anlamam bu tarz işlerden
bu eleman neci diye sordum
bi arkadaş yukarda cvp vermiş zaten
ok

Başa Dön

diffensore
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2004, 21:47 

texas1963 yazdı:
ben yeni gördüm dün akşam tv de
manga diye bi grup var
ne iş yapar bunlar
tarzları nedir

nu-metal diyebiliriz texas...ama diyemeyedebiliriz...manga sahnede sert calardi eskiden,bilen bilir.
albumunu aldim,yumusak vokaller, grubun gitaristi yagmurun(bizim okulda okuyodu kendisi,muthis bir muzisyendir,takipte kalin bu elemani) sert gitarlari agirlikli olarak arka planda, turntablelarin cok sikca kullanilmasi, cogu sarkida kullanilan kemanlar vokalleri one cekmis,dolasiyla rap-core a kaymis tarzlari.

Başa Dön

diffensore
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2004, 23:48 
Kullanıcı avatarı

Felix yazdı:
cartel'in 2.yayınlanan albüm(?)deki peter maffaylı parça bence ilk albümdeki çoğu şarkıdan çok daha keyifliydi. ilk albümdeki çektim, yaptım, öptüm temalı karakan şarkılarından sonra.
o çevreyi iyi bilmem ama bildiğim kadarıyla, bektaş denen biri çekmiş başını o ikinci albümün. bilgisi, belgesi olan var mıdır kendisi hakkında?
bektaş berlinli bir rapper, erci e. nin ilk kasetini dinleyenler bilir erci e. ile yaptığı feat. ler vardı. bence türkçe rap in en iyilerinden bir tanesi özellikle fuat ve RZA ile yaptığı parça dinlemeye değer. şarkının ismi uzaktan gelen ses. maffayla cartel gerçekten de çok iyiydi.
erci e. nin tarzı en başta da aynıydı ama özellikle 2.şok şarkısındaki feat. dinlemeye değerdi.
ayrıca hala bir numaranın almanyada yaşayan mc'ler olduğu kanaatindeyim özellikle karakan şimdi bir albüm çıkarsın dağıtır ortalığı :)

Başa Dön

attacante
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2004, 00:09 

rapper-GS yazdı:
bektaş berlinli bir rapper, erci e. nin ilk kasetini dinleyenler bilir erci e. ile yaptığı feat. ler vardı. bence türkçe rap in en iyilerinden bir tanesi özellikle fuat ve RZA ile yaptığı parça dinlemeye değer. şarkının ismi uzaktan gelen ses. maffayla cartel gerçekten de çok iyiydi.
erci e. nin tarzı en başta da aynıydı ama özellikle 2.şok şarkısındaki feat. dinlemeye değerdi.
ayrıca hala bir numaranın almanyada yaşayan mc'ler olduğu kanaatindeyim özellikle karakan şimdi bir albüm çıkarsın dağıtır ortalığı :)

çok sağol bu bilgi için. internet üzerinde çoğu sitede aramama rağmen bulamadım cartelin 2. albümünün tamamını. bir de yine o civarlardan dj mahmut iyiymiş diye duyduk, okuduk. varsa bildiğiniz bu tür bir site çok makbul geçer...

Başa Dön

attacante
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2004, 21:11 
Kullanıcı avatarı

Sagopa'yı tahtına oturttuktan sonra Ceza, Dr. Fuchs, Kolera vs..

Sagopa'nın Pesimist EP2'si gerçekten nirvana diyebiliriz Türkçe Rap için.. Erkan Can'ın Gemide filminden replikleri ile baya vurucu bir şarkı olmuş..

Dr. Fuchs, Kara Maskeli İstanbul şarkısında Sagopayla beraber güzel bir performasn sergiliyor.. Güzel çalışma..

Kuvvet Mira güzel işler yapıyor Sagopanın prodüktörlük çalışmaları ile.. Ceza çok popüler oldu ama Türkçe Rap'i ayakta tutan insan Sagopa bence..

Başa Dön

attacante
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2004, 03:40 
Kullanıcı avatarı

SoKaRCa yazdı:
Kuvvet Mira cidden güzel işler yaptı hala da yapıo.. kimler geçmediki sagopanın elinden.. ceza-fuchs-turbo-sahtiyan-mista b. vs. vs. şimdi de kolera & derin darbe'ye ağırlık verio sagopa.. çok da dooru bi karar ;)

Kolera ile Sagopa'nın birlikte çalışması Aklımın Odalarını dinliyorum birkaç gündür.. Kolera çok güçlü bir söz yazarı.. Sesine de vuruldum diyebilirim.. Nasıl bir tiptir, kişiliktir merak etmedim değil.. Soky, ne biliyorsun bu bayan Mc hakkında ;)

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2004, 15:16 
konuya bir bakis acisi getireyim Amerikan Rap ile Turk Rap arasinda bire bag goren arkadasimiz var mi

Başa Dön

diffensore
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2004, 15:42 

kolera demisken ayben ;cezanın kız kardeside buna savas acmıs gibi..
ceza ile yaptıgı feat ta ''k-o-l-e-r-a- dedikodu kazanını karıstırarak girdi miraya''falan diyor..
siz ne diyorsunuz bu kız mc islerine ??

bu arada cezanın rap star sarkısı cok iyi olmus..

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2004, 19:29 
bnde türkçe rapi çok seviorm.FAvorim ceza ve sagopa ama diğerlerinide yani ne biliim silahsız kuvvet,islami güç,ogeday,erci-e,cartel,dr fuchs falan dinlerim.bizde buralarda biiler yapmaya çalışıoz.eğer gsl bişi olrsa koyarm buraya

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4332 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 434  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Kocaeli, seyfi

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye