Zaman: 27 Oca 2020, 02:46

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 797 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 80  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Bir Metalcinin Yolculuğu
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2006, 15:21 
Kullanıcı avatarı

tanitiminda ronnie james dio yu gormek beni cok eskilere goturdu. holy diver...

saygilarimla,

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2006, 23:02 

Cof tshırt ü gördüm
vay anam vay
melankoliklerde eğlence arıyorlar walla

Başa Dön

diffensore
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2006, 01:48 

akşam izledim şimdi saat gece 01:53 tekrarını izliyorum çok güzel bir belgesel..

Başa Dön

diffensore
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2006, 03:39 

çok başarılı bir belgeseldi bana göre, ben de maça tercih ettim.
amerikalı grupların hepsinin sırayla (slayer, twisted sister, black sabbath vs.) çıkıp yaptıklarımız,söylediklerimiz bir duruş değildir, sadece o an ilgi çekmek adına yapılan sahne showlarıdır demeleri fanlarını hayal kırıklığına uğratmıştır eminim ki.
norveçli metalcilerin hristiyanlığa karşı duruşları ve söylemleri ise kanımı dondurdu, ama bu kadar show lafının geçtiği bir belgeselde röportajda bardaktan kan içercesine vampir coolluğunda takılan abinin ''kiliselerin yakılmasını %100 destekliyorum, eylemlerimiz devam edecektir'' mavrasını ne kadar ciddiye alacağımı da bilemedim, afalladım. hristiyanlığın yerine islamiyeti koydum. camii yakan ve yaptıklarımdan pişman değilim diyen bir insanın o ülke sınırları içerisinde yaşayacağı, yaşama potansiyeli olan hayatı düşündüm, ülkenin büyük bir çoğunluğu dinine bağlıyken...aklım ermedi. kültür çatışması bu olsa gerek, dünya kupası mı izleseydim orada yok böyle birşey derken. belgeselci abi master of puppets eşliğinde ''no one likes us but we dont care'' kıvamında bitirdi belgeselini.
daha kapsamlı bir hali veya bu belgesel tarzında başka çalışmalar var mı merak eder, tavsiye ederim

Başa Dön

centrocampista
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2006, 10:32 

kaçırdık yaa :(

nerden bulup çekebiliriz?adres falan varmıdır?

Başa Dön

centrocampista
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2006, 11:37 

izledim tamamını..çok bilgilendiriciydi kendi adıma..

zamanında yapıla bir sürü tartışmaya açıklık getirdi kafamda. satanizm metal ilişkisi mesela...
metal in 'görünen' felsefesine her zaman mesafeli duran biri olarak, en baba metalcilerin bu konu hakkındaki sağlıklı ve ironik duruşlarından etkilendim açıkcası...

galiba benim gibi karşı duranların da...hadiseyi yanlış anlayıp kedi kesmeye kalkanlarında ciddi bir bilgi eksikliği içinde olduğu açık...

hani hala mesafeliyim ama bu belgeseli izlerken aldığım en büyük bilgi konu hakkında bayağı bir bilgisiz olduğumun farkına varmamdı...

zamanında bayağı da bir ahkam kesmiştim aslında:)

Başa Dön

centrocampista
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2006, 13:43 

@cagdascitir
black sabbath ingiliz grubu amerikan değil.

twisted sisters'ın mahkeme savunması sahnesi süperdi , al gore falan ne işlerle uğraşıyormuş zamanında. :)

benim en ilgimi çeken nokta black sabbath soundunun triton diye bir tonlamayla adlandırıldığı ve bunu ortaçağda şeytanın notası diye az çalınan bir notadan geldiğinin anlatıldığı bölümdü , cannipal corpse elemanı ile bir müzikolog bahsediyordu.

Başa Dön

diffensore
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2006, 14:02 

Doğru Sabbath İngilizdir, sadece Ozzy ABDlidir, sonradan transfer olmuştur :D

Yakaladığım kadarıyla harika bir belgeseldi.

Çağdaş'ın dediği kısmı yakalayamadım ama aklıma üniversitede atıştığımız slayer'cılar geldi. Onlara o zaman benzer şeyleri, bu grubun bu işi doğal olduğu için, yapmak istedikleri için değil, bu işten ekmek yemek için yaptıklarını söylerdikte tabii dinletemezdik derdimizi :D Sabbath'ı bir kenara bırakalım, en azından sert müzikte çığır açması ve müzikal yönden, diğer iki grubun (Twisted ve Slayer) ve daha yığınla grubun bu işi taraftar toplamak için yaptığı o kadar netti ki! Twisted'ın komik makyaj ve kıyafetleri, wasp'ın sahnede çıplak hatuna işkence yapması. Yakın zamanda da cradle of filth denen grubun korku konusundan nemalanması da tamamen 'duygusal' yaklaşımlar :lol:

Manowar bunlara iyi sokardı, 'Cumon posers leave the hall, heavy metal!'

Bu arada sonlarda Norveç olayları gerçekten acaipti :shock: Bu başka grup elemanını öldüren herif ve grubunu bilen varsa yazsın, bu nasıl iştir :?:

Bir de son final harikaydı!

Bir suç işleyen kişi eğer metalciyse hemen kameralar ona yönelir. Hemen evi araştırılır, dinlediği gruplar tespit edilir ve o gruplar infaz edilir. Ya da intihar eden bir kişide ..

Halbuki suç işleyen insanların % kaçı dinliyordur ki bu müziği?

Sosoyologlar da hemen konuya atlar. Tezler yazılır. Bilgisayar oyunu ya da filmlerdeki hatta çizgi filmlerdeki şiddetle bile uğraşmazlar, ama iş metalle ilintili olunca yekten saldırırlar. Toplumun en yegane günah keçisi onlardır çünkü :twisted: Toplumdaki tüm bozulmaların nedeni metaldir!

Tabi müziği xdir edip gencleri kanla, şeytanla büyülüyen POSER lavukların alayını da silifkeye gömüyüm :lol:

Başa Dön

diffensore
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2006, 16:36 

Tosun sağol bilgi için :wink:

http://www.metalhistory.com/
linki buldum :D dvdsi de amazonda satılıyor...

En son Blood RED tarafından 12 Haz 2006, 17:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

diffensore
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2006, 17:23 

DVD'si 2-3 hafta içinde çıkıyor Türkiye'de.

10 YTL olacak fiyatı, büyük ihtimalle.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 797 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 80  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], BursasporArmy, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Larendon, minigolfmuduru, ozgurr, Rooster2035, tribunde

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye