Zaman: 27 Oca 2021, 00:33

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 528 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 49, 50, 51, 52, 53  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Son Çıkan Futbol (Spor) Kitapları
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2020, 17:25 
Kullanıcı avatarı

'michael jordan-tüm zamanların en iyisi'. sam smith'in kitabı martı yayınlarından.

Tüm zamanların en iyi basketbolcusu: Michael Jordan.
Hayatta, özellikle de spor alanındaki en büyük isimlerin kimler olduğu sorusunu sorup, bu isimleri birbirleriyle karşılaştırmayı çok seviyoruz. Bilhassa basketbolda, sürekli böyle bir tartışmanın peşinden koşuyoruz. En son tartışma LeBron James’in yeni Jordan olup olmadığı hakkında... Daha önce Kobe Bryant, ondan önce de Grant Hill için bunları konuşmuştuk. Jordan yeni Julius Erving, Shaq yeni Wilt’di. Bu, karşılaştırma yapmanın ve konu yaratmanın kolay yolu. Ancak Jordan’da farklı olan şu: yeni bir Jordan olamaz çünkü Jordan basketboldan çok daha fazlasıdır.
Michael Jordan’ın efsane kariyeri onun ilk NBA oyunundan otuz beş yıl sonra onunla birlikte oynamış, ona karşı mücadele etmiş oyuncular ve ona koçluk yapmış isimler tarafından anlatılıyor. Kitabı okurken Jordan’ın kimsede olmayan büyüleyici oyun tarzını, kendini basketbola adayışını, cesaretini, yorulmak bilmez, pes etmeyen kişiliğini ve onun neden tüm zamanların en iyi basketbolcusu olduğunu anlayacaksınız.
“Başarısızlığı kabul edebilirim; denememiş olmayı kabul edemem.” Michael Jordan

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2020, 17:29 
Kullanıcı avatarı

'futbolun hızlı ve yetenekli yıldızı salah'. luca caioli ve cyril collot'ın kitabı yakamoz yayıncılıktan.

Muhammed Salah
Umudun, azmin ve inancın ismi…
Mısır’ın küçük bir kasabasında yaşayan ufak bir
çocuğun tek hayali vardı: dünyanın en iyi futbolcusu olmak. Bu yolda onu pek çok zorluk beklese de o, asla pes etmeyecek ve günün birinde adından
tüm dünyada söz ettirecekti.

Dünyaca ünlü ve herkes tarafından sevilen bir
futbolcu olmayı başarmak hiç kolay değil.
Bu konuda Salah, “Bir şeyler vermeden hiçbir şey
kazanamazsınız. Ben her zaman futbol için birçok fedakârlıkta bulunmaya hazırdım,” diyor.

Bu yüzden de Muhammed Salah, çaba ve tutku
ile hayatta neler yapıp ne kadar ileri gidebileceğinizin
mükemmel bir örneği. Hızıyla ve tekniğiyle rakiplerini şaşırtırken, hayranlarını
her seferinde tekrar büyüleyen Salah’ın başarılarla dolu futbol yolculuğuna
eşlik etmeye hazır mısınız?

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 11 May 2020, 14:30 
Kullanıcı avatarı

'milli takım ve fenerbahçe'. baki aydın'ın kendi yayınladığı kitap.

Tüm sporcuların hayalini Milli Takım forması süsler. Milli formayı giymek en büyük hedefidir sporcuların ve bu gurur her sporcuya nasip olmaz.

Türk sporunun asırlık çınarı ve en büyük temsilcisi Fenerbahçe, Milli Takım konusunda da ön plana çıkıyor. Faaliyet gösterdiği tüm branşlarda Türk Milli Takımlarına en çok oyuncuyu veren kulüp Fenerbahçe olmuştur.
“Milli Takım ve Fenerbahçe” adı verilen bu eserde Fenerbahçeli milli sporcularının bir daha kırılması mümkün görülmeyen muhteşem rekorları ve başarıları gözler önüne seriliyor. İnternette arama motorlarında arayarak bulamayacağınız birçok istatistiki bilgi kitapta yer alıyor.
Milli formayı giyen ve kaptanlık yapan Fenerbahçeli sporcular, unutulmaz maçlar ve ilkler, birden fazla spor dalında milli formayı giyme şerefine nail olmuş sporcular, Dünya rekoru kıran Fenerbahçeliler, Dünya ve Avrupa şampiyonalarındaki unutulmaz başarılar, Fenerbahçelilere ait Olimpiyat, Akdeniz oyunları ve Balkan rekorları, hepsi ve daha fazlası bu kitapta.

Kolay kolay elinizden düşüremeyeceğiniz bu eser, tüm sporseverlerin kütüphanesinde mutlaka bulunmalı.
Herkese keyifli okumalar dileriz.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2020, 20:25 
Kullanıcı avatarı

'esir şehirde spor'. spor tarihçisi mehmet yüce'nin kitabı ibb kültür yayınlarından.

Osmanlı Devleti'nin başkenti iki defa işgal edildi. Birincisi 13 Kasım 1918 tarihinde de facto yani fiili işgal, ikincisi ise 16 Mart 1920 tarihinde de jure yani resmen...

İşgal aşağı yukarı beş sene sürdü. Bu süre zarfında şehrin bütün dokusu altüst oldu. Yokluk, kıtlık, açlık, ulaşım sorunu, kömür buhranı, içme suyu derdi, gayr-i müslimlerden bazılarının rencide edici tavırları, işbirlikçi Türkler, İspanyol Nezlesi türünden bulaşıcı hastalıklar, işgal askerleri ve moral bozukluğu...

Her şeye rağmen İstanbul işgal altında da olsa hayat devam ediyordu. Şehre gelen Ruslar ticarete atılıyor, türlü türlü cambazlıklar yapıyor, Beyoğlu sokaklarında kabareler işletiyor, Taksim Kışlası'nda köpek yarışları tertip ediyorlardı. İşgal altındaki şehir, bütün unsurlarıyla hayatını yaşıyordu...

... İşgal sırasında toplumun belki de yegâne avutucusu spor faaliyetleri idi. Fenerbahçe'nin İngilizlerle, Galatasaray'ın Fransızlarla ve diğer kulüplerin işgal kuvvetlerine mensup takımlarla oynadığı müsabakalar ve elde ettikleri başarılar onlara moral verdi.

Sadece bu mu? Elbette hayır. İstanbul halkı işgal devletlerinin sivil unsurları sayesinde yepyeni sporlarla tanıştı: Hayatlarında ilk defa basketbol ve voleybol izlediler, heyecanlı boks maçları gördüler. Biraz şaşkınlık ve biraz da merakla beyzbol oynayanlara baktılar. Kısaca bir parça da olsa eğlendiler, gülümsediler. Ve tarihin bir gerçeği; daha önce hiç görmedikleri müsabakalar gördüler...

İşte bu kitap 1918-1923 yılları arasındaki İşgal dönemi İstanbul'unun yani "esir şehrin" spor tarihini anlatır. Dolayısıyla, bazı fotoğrafları ilk kez görecek, yeni bilgileri Esir Şehirde Spor sayesinde ilk kez öğrenecek ve o yılların spor tarihine bir başka gözle bakacaksınız..

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2020, 11:03 
Kullanıcı avatarı

'türkiye basketbol tarihi'. basketbol federasyonu tarafından hazırlanan kitap tbf store'da satışta. 50 tl.

Türk basketbolunun dününe ve bugününe şahit olmaya hazır mısınız?

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun, Türkiye’nin Basketbol Aşkı kitabını hayata geçiren ekibi tarafından 2 yıllık bir çalışma sonucunda hazırlanan Türkiye Basketbol Tarihi kitabı basketbolseverlerin beğenisine sunuldu.

Bu değerli çalışma; basketbolun icadından başlayarak ülkemize gelişinden, Çin’de düzenlenen FIBA 2019 Dünya Kupası’na kadar geçen süre içerisinde basketbol tarihimizde yaşananları belge, kaynak ve referanslara dayalı olarak anlatıyor. Tüm bu süreç bu kitapta basketbolseverleri ve araştırmacıları bekliyor.

Kronolojik olarak hazırlanan eserde öncelikle spor dalının yapısal gelişimine yer verildi. Daha sonra ise basketbolun temel unsurları olarak sporcularımız, kulüp takımlarımız ve milli takımlarımız ile ilgili aşamalar detaylı bir şekilde anlatıldı.

Türk basketbolu hafızasının kayıt altına alınması açısından büyük değer taşıyan bu çalışmayı sizlere sunmaktan mutluluk duyarız.

Sayfa sayısı: 495
Boyut: 17,0 x 23,0 cm

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2020, 11:06 
Kullanıcı avatarı

'Türkiye'nin basketbol aşkı'. basketbol federasyonu tarafından hazırlanan kitap tbf store'dan temin edilebilir. özel kapak 170 tl, normal kapak 100 tl.

Basketbolun hayatınızda sizlere ne heyecanlar yaşattığını düşünün… Türkiye Basketbol Federasyonu olarak bizler, bu coşkunun izlerini sürüyor, ülkemizdeki basketbol kültürünün temel taşlarını oluşturmaya devam ediyoruz. İşte bunlardan biri: Türkiye’nin Basketbol Aşkı…

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun kuruluşunun 60. yıl dönümü münasebetiyle, basketbola adanmış hayatlar için hazırlanmış bu eser, TBF Store’da sizleri bekliyor.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun basketbolumuzun geçmişini bilmenin önemi üzerine tamamladığı bu çalışma ile basketbolumuzun daha iyi anlaşılması ve daha çok sevilmesi hedefleniyor. Geçmişte yaşananların gelecek kuşaklara aktarılması ve basketbol tarihimizin kayıt altına alınması amacıyla hazırlanan Türkiye’nin Basketbol Aşkı kitabı, Türk basketbol tarihinin mihenk taşı olaylarını basketbolseverlerle buluşturuyor.

Bu yolculuğa siz de katılın, basketbol coşkusunu yaşayın!

Sayfa sayısı: 206
Boyut: 37,5 x 29,5 cm

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2020, 13:13 
Kullanıcı avatarı

'trabzonspor: karadenizde top sesleri'. ergun hiçyılmaz'ın kitabı ulak yayınlarından.

Trabzon, Türkiye’de İstanbul’dan sonra en büyük ikinci kent değil…

En zengin şehir sıralamasında üst sıralarda olduğu da söylenemez. Fakat, Trabzon futbolun tacını İstanbul’un dışına Kaçırabilmiş tek kent…

Trabzonspor’un şampiyonluk kupasını Karadeniz kıyılarına taşıması, futbol adına bir Anadolu isyanının başlangıcıydı. Fakat aslında bu hırçın denizin kıyılarında futbol ateşi uzun yıllar önce başlamıştı.

Bununla da yetinmeyen Trabzonspor Avrupa sahalarında Ay-yıldızı en önemli başarılara taşımış, Karadeniz kıyılarında Liverpool, Inter, Aston Villa, Barcelona gibi devlere diz çöktürmüş bir futbol kalesidir.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2020, 19:54 
Kullanıcı avatarı

aslında beş para etmez karaktere sahip bir insan ama burada tüm spor kitaplarını eklediğim için onu da kerhen ekleyelim. 'zafere giden yol:ergin ataman'. fanatik kitap'tan çıkan kitabın yazarları gökhan german ile hamit turhan.

Avrupa ve Türk basketbolunun efsane başantrenörü Ergin Ataman'ın hayat hikayesi, kendi anlatımıyla yazılan 'Zafere Giden Yol' adlı kitapla okurlarıyla buluşuyor. Fanatik Kitap Yayınları tarafından hazırlanan ve Gökhan German ile Hamit Turhan'ın kaleme aldığı nehir söyleşi tarzındaki kitap, Ataman'ın karakterinin yanı sıra hayata bakışını bildiklerimizin ötesinde anlamamıza imkân sağlıyor. Ergin Ataman'ın İstanbul'un Yeşilyurt semtinde doğumunun, ardından İtalya'nın Brescia şehrinde geçen çocukluğunun; basketbola ve antrenörlüğe başlamasının; spor hayatı boyunca yaşadığı zaferlerinin ve hayal kırıklıklarının akıcı bir dille anlatıldığı kitapta, efsane antrenörün basketbol ile hayat felsefesi bütün boyutlarıyla yer alıyor. Ergin Ataman'ın idolü olarak kabul ettiği, Türk basketbolunun en önemli ve en saygın isimlerinden biri olan Aydın Örs'ün önsözünü yazdığı kitap, sadece sporseverlere değil, bir başarı öyküsüne tanıklık etmek isteyen tüm okuyuculara hitap ediyor.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2020, 19:57 
Kullanıcı avatarı

'finansal futbol'. tuğrul akşar'ın kitabı literatür yayınlarından.

Futbol günümüzde farklı bir boyuta evrildi. Artık sadece ekonomik gelir temelli ve ticari karakterli futbolun yerini, finansal anlamda kulübün takım değerini/marka değerini/piyasa değerini maksimize etmeyi öncelikleyen bir futbol yapısı aldı. Endüstriyel futbolun en üst aşamasını ifade eden Finansal Futbol, UEFA’nın patronluğunda merkez ligler ve çevre ligler yapılanmasını oluşturarak, kulüpler arasında dengesiz ve haksız rekabeti artırırken, merkez liglerde aşırı gelir artışı sağladı ve bu liglerde servet birikimini hızlandırdı. Diğer taraftan da, kalıcı sportif başarılar için günümüzde kulüpleri sağlıklı ve sürdürülebilir bir mali yapıya zorlayan bir misyona sahip. Bu bağlamda, finansal futbol günümüzde daha fazla servete ve rekabet üstünlüğüne ulaşmış bir futbol örgütlenmesi… Bu yapı içinde olabilmenin yolu ise, Finansal Futbol’un gereklerini yerine getirmekten geçiyor. İşte elinizde tuttuğunuz bu kitap, öz olarak bir finansal futbol eleştirisi yapmakla birlikte, rekabette geride kalmamak için de tüm kulüplere yön göstermeye çalışıyor. Bu amaçla bu kitap futbolun tarihsel, ekonomik ve finansal değişim ve dönüşüm yolculuğunu sizlere anlatıyor.

‘’Tuğrul Akşar’ın Finansal Futbol’ isimli yeni kitabı, UEFA’nın eşitliksiz yönetim anlayışına dikkat çekiyor. Avrupa’nın tüm çevre liglerini birleşmeye davet ederek, beş büyük lig olan merkez liglerin haksız rekabetine son vermeye çağırıyor.’’
Lale Orta

‘’Akşar’ın elinizdeki kitabı, futbolun geçtiğimiz yüzyıl içerisinde nasıl bir dönüşüm geçirdiğini ortaya koyduktan sonra, finansal futbol evresinin ortaya çıkmasındaki dinamikleri, sadece rakamlar üzerinden analiz etmiyor aynı zamanda bu yeni dönemin yaratabileceği olası etkilere de vurguda bulunuyor.’’
Ahmet Talimciler

‘’Tuğrul Akşar, yeni kitabında Futbolun Finansal özelliklerini, problemlerini ve çözüm önerilerini sunarak futbol dünyasına önemli bir eser daha kazandırmıştır.’’
Sebahattin Devecioğlu

İçindekiler

Finansal Futbolun Strüktürel Gelişimi

Finansal Futbolda Merkez ve Çevre Ligler Yapılanması

Finansal Futbolun Kulüp ve Lig Yapılanmasına Etkileri

UEFA ve FIFA’nın Finansallaşmasının Futbola Etkileri

Finansallaşan Avrupa Futbolunun Ekonomik Görünümü

Finansal Futbolun Yarattığı Eşitsizlik Ekonomisi

Finansal Futbol Oyunun Kurallarını (Şampiyonlar Ligi’ni) Değiştirirken

Türkiye Finansal Futbolun Neresinde?

Finansal Futbolda Rekabetin Finansmanı

Finansal Futbolun İdeal Örneği Premier Lig

Finansal Futbol Haksız Rekabeti ve Servet Birikimini Artırdı

Finansal Futbolda Kulüplere Akan Sermaye ve Yatırım Harcamaları

Finansal Futbolda Statlar Bir Gelir Maksimizasyonu Aracı

Finansal Futbol Değer Maksimizasyonunu Öncelikler

Merkez ile Çevre Ligler Arasındaki Rekabetin Ekonomi Politiği

Finansal Futbolda Yozlaşma

Sonsöz ya da Finansal Futbolla Nereye?

Finansal Futbolun Covid-19 ile Sınavı

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2020, 20:06 
Kullanıcı avatarı

'olmaz olmaz demeyin olmaz olmaz'. şenes erzik'in kitabı sia yayınlarından.muhtemel sponsor destekli kitap çünkü 472 sayfalık bir kitabın satış fiyatı 30 tl, internette 19-20 tl olmaz.

Ülkemizin yetiştirdiği en değerli spor yöneticilerinden biri olan Şenes Erzik'in, eğitim ve çalışma hayatında kendine kattığı değerleriyle ulaştığı liyakati, Türkiye Futbol Federasyonu'nun son atanmış ve ilk seçilmiş Federasyon Başkanı olmasına, ardından da 33 yıl UEFA'da ve 21 yıl FIFA'da üst düzey yönetici olarak dünya futbolunu şekillendirmesine yol açmıştı. Hiçbir başarının tesadüf olmadığını kanıtlayan Şenes Erzik, uzun erimli planlarını gerçekleştirirken Türkiye Futbol Federasyonu Onursal Başkanı,

UEFA Birinci Başkan Vekili ve FIFA Yönetim Kurulu Üyesi olarak sadece Türkiye değil Avrupa ve dünya futbolunu dönüştürmüştü. Bu başarılar aynı zamanda yüzlerce ülkeye seyahatin, binlerce maçla ilgilenmenin, altyapı oyuncularından dünyanın en nüfuzlu idarecilerine kadar futbol içindeki ve dışındaki insanlarla yakın işbirliğinin, yoğun çalışmalarının bir sonucuydu. Türkiye'ye ve futbola adanmış hayatının detaylarını gençlere örnek olmak amacıyla kaleme alan Şenes Erzik, "övünmek" için değil "bilinmek" için yazdığını vurguluyor. Sportif başarıların ve futbolun kültürel dönüşümünün ardındaki en önemli kahramanlardan birinin, "Türkiye'ye Adanmış Hayatı" bu cildin içinde.

"O, bir barış insanı... Ama aynı zamanda tutkulu bir insan... Futbol sporu hakkında tutkulu... Evi hakkında, eşi ve ailesi hakkında tutkulu... Farklı kıtalar ve medeniyetler kavşağında yer alan kendi güzel ülkesi hakkında tutkulu..."

Michel Platini

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 528 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 49, 50, 51, 52, 53  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: 028, Altındağ, Beytulma, Bing [Bot], Bizans1905, cepni, cotanak, Ftorres35, Google [Bot], Google Adsense [Bot], inadına_körfez, karadeniz, kenzel

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye