Zaman: 25 Oca 2021, 23:42

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 528 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Son Çıkan Futbol (Spor) Kitapları
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2020, 17:06 
Kullanıcı avatarı

'benim yolum benim oyunum'. luigi datome'nin francesco carotti ile beraber hazırladığı biyografisi nemesis yayınlarından.

Luigi Datome’den farklı bir başarı öyküsü...

Ünlü İtalyan basketbolcu Luigi –Gigi– Datome, amatör basketbol liginden İtalya milli takımına, NBA’e ve sonunda Fenerbahçe’ye uzanan hikâyesini onu tüm dünyada ünlü yapan kendine has özellikleriyle ortaya koyuyor.

Basketbol oynama şekli, yaşam tarzı, hobileri, anıları ve Gigi’yi bir insan olarak görmemizi sağlayan birçok ayrıntı, onun için önemli olan eşyaların etrafında şekillenip bir araya geliyor ve ortaya Gigi’nin kendisi gibi sıradışı bir biyografi çıkıyor. Minyatür bir EuroLeague kupası, çok sevdiği gitarı ya da uğuruna inandığı sarı ayakkabıları onun tanımayı isteyeceğiniz ilginç yanlarını keşfetmenizi sağlıyor.

Benim Yolum Benim Oyunum bir basketbolcunun spor kariyerinden çok daha fazlası... Başarıyı da başarısızlığı da tatmanın, öğrenmenin, zorlukları aşmanın ya da bazen sadece kabullenmenin, hayatta nefes alacak alanlar açmanın önemini vurgulayan bir hayat hikâyesi. Sadece basketbol meraklıları için değil,
yediden yetmişe herkes için ilham verici bir okuma deneyimi.

Zeljko Obradovic’in önsözüyle...

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2020, 17:11 
Kullanıcı avatarı

'olimpiyat kitabı'. ahmet çakır'ın kitabı demir ajans yayınlarından.

Spor yazarı Ahmet Çakır’ın önemli bir eksiği gideren kitabı. Olimpiyatlar hakkındaki yayınlara ciddi bir katkı… Başlangıçtan bu yana antik çağlarda yapılan oyunlar dahil olmak üzere Olimpiyatların eksiksiz bir hikayesi kitapta yer alıyor. Türkiye’nin Olimpiyat serüveni ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ile bütün oyunlarda madalya kazanan sporcularımız hakkında bilgi veriliyor.

Ayrıca yine bugüne değin Olimpiyatlarda en başarılı sporcular, unutulmaz olaylar, ilginç öyküler ve renkli anekdotlar da kitabı zenginleştiriyor. Oyunların 100 unutulmaz sporcusu listesinin yanısıra tüm Olimpiyatlarda ülkelerin kazandığı madalya sayısına ilişkin liste de kitapta yer alıyor. Bol fotoğraflı, ansiklopedik bir kitap bu.

Olimpiyat organizasyonunu alma konusundaki çabalarımız ve İstanbul’un 5 başvuruda da başarılı olamayışı irdeleniyor.
İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı ile ilgili tartışmalar da kitapta yer alıyor. Kısacası, Olimpiyatlarla ilgili merak ettiğiniz herşeyi bulabileceğiniz bir başvuru kitabı.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2020, 13:39 
Kullanıcı avatarı

'topla'da gel.' erdil sever'in kitabı ile yayınlarından.

Bir an için… sanki… bir an için… Metin vurdu gibi !
1998 kupası çok renklidir, içine çeker tüm ayrıntılarıyla. Eski usul, kağıt kalemle oturup onu maçbemaç yazma keyfini tattırır bu kez. Bu dünya kupasnı günbegün televizyondan izlerken anılar tazelenir, eski maçlar, futbocular anımsanır; sinemalar, yıldızlar, okullar, tiyatroların bıraktığı izler canlanır ve İstanbul kenti her an yanınızda olur.
Şimdi gelin, 1998 kupasını tüm bu çağrışımlarla birlikte izleyelim…
Erdil Sever, Top’la da Gel adlı eserinde geçmişin günlerini havalandırıp günümüze getiriyor. 98 Kupası maçları, kupa heyecanı, rekabeti bir taraftan sizi tüm yoğunluyla sararken, 50’lerin İstanbul’unun semtlerini, meydanlarını, insanlarını, film yıldızlarını ve sporcularını da birer birer ayaklandırıp gözünüzün önünden, taa ruhunuzun içinden geçiriveriyor…
Berrak Türkçesiyle Sever, Top’la da Gel adlı eserinde anıların, mutluluğun ve heyecanın iç içe geçtiği sıcacık bir hikâye sunuyor bize, her yaştan okurun kalbini ısıtacak cinsten…

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2020, 11:43 
Kullanıcı avatarı

'futbol deyip geçme'. bora çavuşoğlunun kitabı nobel akademik yayıncılıktan.

Futbol için uçsuz bucaksız bir deniz benzetmesini yaparsak, dünya futbolu için okyanus dememiz gerekmektedir. Bu kitap, herkes tarafından bilinen ancak dağınık bir şekilde okyanusta gezinen futbola dair bilgi parçacıklarını bir araya toplamakta; geçmişten günümüze sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda farklı ülkelerin futbol algı ve uygulamalarına ışık tutmaktadır.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2020, 21:25 
Kullanıcı avatarı

'cantona:kral olacak asi'. philippe auclair'in kitabı ithaki yayınlarından.

FUTBOL TARİHİNİN TARTIŞMASIZ EN TARTIŞMALI FİGÜRÜ: CANTONA!

Küstah, yetenekli, baştan çıkarıcı, umursamaz ve asi… bunlar Eric Cantona’nın karmaşık kişiliğinin arkasındaki birkaç sıfat sadece. Peki ama bu mitin arkasındaki insan aslında kim?

Hayatı başarılar ve skandallarla dolu Cantona’nın sık sık takım değiştirmesinden dünyanın dört bir yanından hayranlar edinmesine, futboldan uzaklaşmasından Platini ve Ferguson gibi isimlerin desteğiyle tarih yazmasına, “Kral Eric” diye anılmasından kariyerini gölgeleyen “uçan tekmesine” kadar pek çok konudaki soru bu kitapta aydınlığa kavuşuyor.

Bu çalkantılı kariyere şahitlik eden pek çok kişiyle yapılan röportajlarla beslenen Cantona: Kral Olacak Asi’de biyografi konusunda çıtayı yükseklere taşıyan Anglofil gazeteci Philippe Auclair, futbol tarihinin en önemli figürlerinden birinin samimi ve büyüleyici bir portresini çiziyor.

Banu Yelkovan’ın önsözüyle

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2020, 19:54 
Kullanıcı avatarı

bisiklet sporu üzerine yayın yapan zebraska yayınlarından üç kitabı eklemek istiyorum buraya; ilki tim krabbe'nin 'yarışçı' isimli kitabı.

Acının hazza dönüştüğü bir tutkuyla pedal çevirdiniz mi hiç? Tim Krabbé ile beraber, dağlarda omuz omuza sürermiş gibi nefes nefese kaldığınızı hissedeceksiniz.
Prof. Dr. İrfan Türetgen

“Yarışçı” bir bisikletçinin yarışta yaşadıklarını düşündüklerini, korkularını en güzel anlatan kitaplardan biri. Yol bisikletini anlamak için vazgeçilmez bir yapıt.
Sarper Günsal – Bisiklet Yorumcusu

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2020, 19:59 
Kullanıcı avatarı

ikincisi paul fournel'in 'bisiklete övgü' isimli kitabı.

Bisiklete Övgü’de Paul Fournel, dengeyi korumak ve insani yanımızı ince bir mizahla anlatmak için bir kez daha ustalıkla kullandığı kelimeleri pedal çevirmenin keyfiyle birleştiriyor.

Fournel bisiklet sporuna olan tutkusunu, bisiklete özel bir ilgisi olmayan okurlar için dahi anlatımın büyüsüne direnmeyi zorlaştıran bir ustalıkla iletiyor.

Adma d’Heurle, World Literature Today

Acıyla beslenip mutlulukla taçlanan tüm sürüşlere bir güzelleme!
Loire Havzası’ndan Massif Central’in yalancı düzlüklerine,
Alpler’den Pireneler’e, zorlu zirvelerden hak edilmiş inişlere…
Bu eser kesinlikle elde bir Fransa haritasıyla okunmalı!
Aydın Bez,

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2020, 20:02 
Kullanıcı avatarı

ve son olarak richard moore'un 'elveda porsuk-lemond ve hinault ve en güzel fransa bisiklet turu' isimli kitabı.

Sürükleyici anlatımı ile sayfaları hızla çevirirken kendinizi hiç bitmesini istemeyeceğiniz bir yarış kitabı içinde buluyorsunuz.
– DAILY TELEGRAPH

Buna bir araştırma kitabı denemez, adeta bisiklet tarihinde arkeolojik bir çalışma.
– Sam Abt, Gazeteci

Her şeyi elde etmiş, gözü pek, büyük şampiyon Hinault’nun, genç takım arkadaşı LeMond’u, tüm söylemlerinin aksine ekarte ederek daha fazlasını kazanmak için neler yapabileceğini gösteren muhteşem
bir psikoloji kitabı. Bu asla bir taht değişimi değil; kesinlikle bir taht kavgası. Richard Moore’dan nefis bir Fransa Turu hikayesi.
– Berkem Ceylan, Bisiklet Yorumcusu

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2020, 20:06 
Kullanıcı avatarı

emre cihangir'in 'kulüp futbol' isimli kitabı cinius yayınlarından.

Bu kitapta, baştan aşağı bir futbol kulübü nasıl yönetilmeli sorusunun cevabını arıyor ve bulabilmek için ayrıntılara dalıyorum. Doğru plan ve yapılanmanın önemine dikkat çekiyor, değişen futbol şartlarına uyum sağlayabilenlerin başarılı, sağlayamayanların başarısız olabileceği tehlikesine vurgu yapıyorum. Futbolda işini şansa bırakmayla, kendi şansını kendi yaratma arasındaki farktan bahsediyor, tüm aktörlerin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesiyle kendi şanslarını kendileri yaratabileceğine dikkat çekiyorum. Türk futboluna kurtuluş formülleri sunmaya, amatör-profesyonel futbola hizmet veren herkese hitap etmeye çalışıyorum. Aynı zamanda, bu kitabın tüm okurseverlerin ve futbolseverlerin keyif alabileceği, futbolun tüm paydaşlarının faydalanabileceği bir rehber niteliği taşıması amacındayım.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2020, 20:11 
Kullanıcı avatarı

yine zebraska yayınlarından bisiklet sporu ile ilgili birde çizgi roman var. christian lax'ın kitabının adı 'velodrom sincapları'.

Christian Lax, Velodrom Sincapları kitabı ile 1930’lu yılların en önemli velodromu olan Vel’ d’Hiv’in (Kış Velodromu) kapılarını bize tekrar açıyor ve İkinci Dünya Savaşı döneminde Veldiv’de yaşanan gerçek olayları muhteşem çizimleri ile anlatıyor. Aynı zamanda okura pist bisikleti ve pist yarışları hakkında detaylı teknik bilgiyi de sunan Velodrom Sincapları, adını Paris’in en büyük velodromunda yarış kazanan şampiyonlara verilen “Sincap” takma adından alıyor. Bu eser, bir döneme damgasını vurmuş sporcuları yâd etmemiz için de bize büyük fırsat.

“1942 yılında binlerce insana Ausschwitz Ölüm Kampı’nın ilk durağı olmuş pistin kulvarlarına her biri kendi çizgisinde yürüyen iki kardeşin öyküsü sıkışmış. Tarihin en karanlık dönemlerine ait bu hikayeyi bir solukta okudum, o ahşap zeminli velodromda zamana karşı yarışırmış gibi.”

-Prof. Dr. İrfan Türetgen

“II. Dünya Savaşı’nda, Alman işgali altındaki Paris’in Kış Velodromu Vel’d’Hiv’de geçen bu hikaye, hem işgal altındaki kente hem de en kadim spor disiplinlerinden birinin tarihi hakkında okuyucuya yeni bilgiler ve taze bir perspektif sunuyor.” Sarper Günsal – Bisiklet Yorumcusu

“Yaşanmış olaylarla kurgulanmış bu öyküde aynı zamanda bir ulusun kendi tarihi ile yüzleşmesine de tanık oluyoruz. Vel’d’Hiv’in hikayesi 1930’lu yılların efsanevi pistçisi Albert Richter, şampiyon boksör Marcel Cerdan, Robert Oubron, Jean Robic gibi bir döneme damgasını vurmuş sporcuları yad etmemiz için de büyük bir fırsat.” İbrahim Yılmaz – Cyclist Türkiye Genel Yayın Yönetmeni

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 528 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: batıkent06, Bing [Bot], ekono0635, flexx, Google [Bot], Gurbetci, kasadaparayok, lacivertACAB, Majestic-12 [Bot], mstf1910, yorgo-ksk

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye