Zaman: 19 Oca 2021, 04:17

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 527 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Son Çıkan Futbol (Spor) Kitapları
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2019, 13:55 
Kullanıcı avatarı

ozgurr yazdı:
'lefter-futbolun ordinaryüsü'. haluk hergün'ün kitabı ithaki yayınlarından.

Ordinaryüsümüz Lefter Küçükandonyadis'in hayatını anlatan bu değerli kitabın geride bıraktığımız 2018-2019 Lefter Küçükandonyadis sezonunun ardından üçüncü baskısıyla yeniden okuyucuyla buluşmasını çok değerli ve önemli buluyorum.

Gönül verdiği takım fark etmeksizin ülkemizin tüm gençlerinin bu kitabı okuyarak dersler çıkarmasını ve efsane Lefter'in temsil ettiği değerlerin iyi anlaşılmasını canı gönülden diliyor; formamıza can katan Lefter Küçükandonyadis'i bir kez daha saygı ve şükranla anıyorum.

Fenerbahçe yaşadıkça 'Lefter ruhu' sonsuza dek varlığını sürdürecek...

- Ali Y. Koç, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı

(Tanıtım Bülteninden)

yalnız bu kitap 2012'de ntv yayınlarından yayınlanmıştı. yeni değil yani.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2019, 15:15 
Kullanıcı avatarı

'arka direkte yalnız'. kaan koç'un kitabı ithaki yayınlarından.

Bu kitap devrimcilerle ülkücülerin omuz omuza futbol oynadığı günleri, ağaca çıkan balıkları ve futbolcu olma hayalleri suya düşen çocukları anlatıyor. Bu öyküler; okuru, Fikret Muallâ’dan Escobar’a, Lefter’den Cemal Süreya’ya, Maradona’dan Proust’a birbirinden çok başka insanların yanına götürüyor. Tarihe, siyasete, sanata, futbolla dirsek temasında bulanan her şeye yani hayata dokunuyor Kaan Koç.

Arka Direkte Yalnız’la futbola şair eli değiyor.

“Gençlik dikenlidir, bunu hayatta kalan herkes bilir. Kiminin gençliği doksan yıl sürer kiminin sadece beş yıl. Süresi ne olursa olsun, gençlik dikenlidir, bunu onu yitirmeye yaklaşmış ya da tastamam ellerinden kaçırmış herkes bilir. Çünkü gençlik yarına bakmaz ve hâl böyle olunca da hem geleceğin getireceği güzellikleri bilemez hem de başına gelecek tersliklere karşı pek bir önlem alamaz. O dikenlerin, ters dönmüş bir krampon gibi sizi kesip kesmeyeceği ise biraz yazgınıza bağlıdır.”

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2019, 15:22 
Kullanıcı avatarı

gerçi spor kitabı olduğu biraz tartışılabilir ama yinede ekleyeyim. 'dijital futbol oyunları ve fifa'. orhan efe özenç ve efe gürbüz'ün yazdığı kitap benim kitap yayınlarından.

Futbol, sahada mı yoksa dijital ortamda mı daha güzeldir?
Dijital oyunların damga vurduğu 21. yüzyılda, spor simülasyonları, yani spor yaparcasına hareket eden, en bilindik ve sevilen spor dallarının kurallarıyla sanal ortamda mücadele eden karakterlerin diyarı, internet ve çevrimiçi çoklu oyuncu desteğiyle buluştuktan sonra e-spor başta olmak üzere pek çok kavrama öncülük, oyun teknolojisinin bilgisayardan konsola geçişine de bayraktarlık etti. Dünyaca ünlü yıldızları başarıya giden yolda avucunuzun içerisine, kontrolünüze ve insafınıza bırakan bu oyunlar, günden güne sektördeki yerini perçinledi. Dünya çapında popüler olmuş spor branşları arasından futbol, gerek müsabakalarını bizzat oynama gerekse de menajerlik edası içerisinde “simüle etme” mekaniğiyle birleşince, bu süreçte çok özel bir yere sahip oldu. 1980’lerden günümüze dek adım adım ilerleyen bu oyunların içerisinde en önemli kült eser ise, günden güne tüm ekolleri bünyesinde toplayan ve uzun süredir oyuncuların lisanslı isim haklarını da elinde tutan FIFA serisiydi…
Elinizde tuttuğunuz bu kitap, FIFA’nın öncülüğünde, menajerlik ve müsabakaya dayalı tüm futbol oyunlarının tarihçesini, gelişimini, gerek futbolda PES ve CM/FM serisi ile, gerekse de diğer spor branşlarının oyunlarıyla olan etkileşimini, oyun sektöründe günümüzdeki yerini ve e-spor kavramının ortaya çıkışında (özellikle FIFA kurumu nezdinde) sahip olduğu rolü aktarmakla kalmıyor, Pay to Win sisteminin inceliklerini, FUT (FIFA Ultimate Team) modunun özelliklerini, konsola dayalı e-spor ve oyun sektörünün detaylarını, FIFA’nın e-spor ekosistemindeki konumu ile birlikte sizlere sunuyor! Üstelik, MsClick lakabıyla e-spor sektörünün hemen her alanında faaliyet gösteren ve e-sporu tüm dünyada ilk defa spor kanallarına taşıyan projenin mimarı Zeynep Gençağa’nın röportajıyla birlikte!

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2019, 14:25 
Kullanıcı avatarı

'salondaki en kötü koltuk'. murat murathanoğlu'nun kitabı mundi yayınlarından.

İYİ AKŞAMLAR SEVGİLİ BASKETBOL SEVERLER...”

Basketbol topunun Türkiye sınırlarındaki yolculuğunda, üç kuşağın müşterek hafızasına can veren bir ses Murat Murathanoğlu’nun sesi... Basketbolumuzun doksanlı yıllardaki ilk zafer geceleri, Petar Naumoski’yle başlayan Efes hücumları ya da 2010 yazının sonunda Kerem Tunçeri’nin elinden çıkan tarihî turnike, akıllara hep aynı sesle mıhlandılar. Salondaki En Kötü Koltuk o sesin peşinde, Chicago’daki bir göçmen mahallesinden yola koyuluyor. Sayfalar ilerledikçe, bazen müstesna bir koçun yanı başında, bazen bir NBA yıldızının ilk adımlarında tanıdık salonlardan geçiyor. Basketbolun perde arkasını Salondaki En Kötü Koltuk’tan izlemeye davetlisiniz.

“Murat’ın çevresindeki insanlara yaydığı basketbol titreşimlerini görmek, tanışmamızdan yirmi yıl sonra bile beni büyülemeye devam ediyor.”
Maurizio Gherardini

“Basketbolumuzun son otuz yılına damga vuran en özel spiker ve yorumculardan birinin yaşadıklarını merak ve bazen de hayretle okuyacaksınız.”
Harun Erdenay

“Bu olağanüstü sporun Türkiye’deki ilk büyük adımlarına onunla birlikte ilham vermiş olduğum için gururluyum.”
Petar Naumoski

“Her zaman bir profesyonellik timsali olarak gördüğüm Murat’ın hayat hikâyesini mutlaka okumalısınız.”
Kostas Sloukas

“Kendini spora adamış, şartlar ne olursa olsun özverisini kaybetmeden basketbol için çalışmaya devam etmiş Murat Abi’nin özel hikâyesi.”
Furkan Korkmaz

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2019, 20:47 
Kullanıcı avatarı

Basketbol dünyasında bu kitap çok konuşulacak. Daha yeni bitirdim. Meraklılarının mutlaka okuması gerekiyor.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2019, 11:41 
Kullanıcı avatarı

'çubuklunun 120 yıllık öyküsü-fenerbahçe sözlüğü'. inönü alpat'ın kitabı nota bene yayınlarından.

"Aslında zaten taraftarlık baştan ayağa bir tür aşk fikri üzerine kuruludur. Kimi mahallenin en afili abisinden, kimi dayısından, kimi topla buluştuğu an vurulduğu bir futbolcudan devralır takım aşkını. Ve biliyoruz ki; aşk, sen ne yaparsan yap akıl, fikir, mantık filan tanımaz. Taraftarın aşkı da hiçbir biçimde akılla tanımlanamaz, sıraya sokulamaz, nesnellik beklenemez bir aşktır. 'Sözlük' dediğimiz şeyse 'taraftarlık' diye tanımladığımız şeyin tam tersidir: Tanımlar, sıraya koyar, nesnel biçimde açıklar. Tam da bu yüzden ben elinizdeki bu kitabı, alfabetik bir biçimde dizilmiş bilgiler sıralaması anlamında birsözlük olarak değil, 'Fenerbahçeli İnönü Alpat’ın Fenerbahçe Sözlüğü' olarak tanımlıyorum. Bir Fenerbahçeli’nin tanımladığı, aşkla yan yana getirdiği ve öznelliği ön planda tuttuğu bir sözlük."

- Elif Çongur -

(Tanıtım Bülteninden)

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2019, 11:30 
Kullanıcı avatarı

'oyun biter efsaneler bitmez-lary bird&magic johnson'. jackie macmullan'ın yazdığı kitap profil yayınlarından.

Basketbolun Magic ve Bird demek olduğu dönemde tutuştukları ateşli rekabet, hiç bozulmayacak Magic-Bird efsanesini doğurdu. Bu iki oyuncu, parkeye çıktıkları andan itibaren tarifi zor bir fiziksel ve psikolojik savaş verdi. Müsabakalarda sık rastlanmayan bu rekabet dolu ilişkileri zamanla NBA'deki en zorlu çekişmeye sahne oldu. Larry Bird ve Magic Johnson; 1980'lerin basketbol efsaneleri; Celtics’e karşı Lakers; Doğu’ya karşı Batı; fiziksel güce karşı yetenek ve ustalık; eski ekole karşı Showtime; hatta beyaza karşı siyah…

Her biri, bir diğerini mükemmelliğe sürükledi. Bird ve Magic toplamda sekiz NBA şampiyonluk kupası kaldırdı, altı MVP ödülü aldı. Onlar, bocalayan NBA'i en kritik dönemde yeniden ayağa kaldırıp şahlandırdı. Başlarda birbirleri için amansız birer rakip olan bu iki efsane isim, serüvenin sonunda ömür boyu sürecek o dostluğa imza atmıştı. Basketbolun en benzersiz ikilisinin ilginç detaylarla örülü kişisel portresine ve modern NBA’i yaratan rekabete yakından tanıklık edin, çünkü Oyun Biter Efsaneler Bitmez!

“Magic ve Larry hikâyesini sonunda onların gözünden anlatan bir kitap! Oyun Biter Efsaneler Bitmez sizi o büyüleyici rekabetin içine çekerken iki adamın rekabetten ömür boyu dostluğa dönüşen hayatlarından kesitler sunuyor.”

- Denzel Washington

“Larry ve Magic’in hayatlarının en önemli anlarını yepyeni ve daha önce anlatılmamış hikâyelerle okuyucuya ulaştıran sürükleyici bir başyapıt.”

- Bill Walton

“Tarihin en büyük rekabetlerinden birine müthiş bir yolculuk.”

- Pat Riley

(Tanıtım Bülteninden)

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2019, 12:55 
Kullanıcı avatarı

'izmir spor tarihi'. editörlüğünü günver güneş ve bahri okumuşun yaptığı bu derleme ütopya yayınlarından.

İzmir, 19. yüzyıl ortalarından itibaren tüm Osmanlı şehirlerinin en batılısı, en moderni olarak yükselirken birçok siyasi, sosyal, kültürel etkinliğe de öncülük etmiştir. O yüzden modern sporların İmparatorluk içerisinde ilk kez bu şehirde görülmesi tesadüf değildir. Akdeniz’in incisi İzmir, 19. yüzyıl sonlarında yalnızca göz kamaştıran güzelliği ve ticari zenginliği ile değil, modern spor dallarının imparatorluk sınırları içinde doğup geliştiği bir şehir olarak da çekim merkezi olmuştur.

Modern spor oyunları, 19. yüzyılın ikinci yarısından itibaren İzmir’de görülmeye başlandı. Bunlardan at yarışları 1861, futbol 1877, atletizm 1892 ve kayık-yüzme yarışları 1890’ların ilk yıllarında İzmir’de gerçekleştirilmiştir. İzmir, bu süreçte, Levanten aileler eliyle, Batı’da ortaya çıkan spor oyunlarını Osmanlı topraklarına taşıyan şehirdir. Futbol, basketbol, tenis, bisiklet, eskrim, yüzme, kürek, atletizm, kriket, jimnastik, boks Levantenlerle şehirde yaygınlaşan spor dalları oldu. Bu yeni eğlenceli yaşam tarzına daha sonra İzmir’in gayrimüslimleri Rumlar, Ermeniler, Yahudiler ve baskı ve yasaklara rağmen 20. yüzyıl başında Türkler de katılmıştır. 1894’te kurulan “Bornova Rugby ve Futbol Kulübü” Türkiye’de resmi nizamnamesi ve tüzüğü olan ilk futbol takımı olurken Bornova’yı Rumların Panionios, Pelops ve Apollon takımlarıyla Ermenilerin Apetyan ile Vartanyan takımları izlemiştir. Türk kulüplerinden Karşıyaka’nın kuruluş ise, ancak Balkan Savaşları sırasında, 1912 yılında gerçekleşmiştir. Altay ise 1914 yılında faaliyete başlamıştır. İzmir’de 1922’ye kadar Panionios ve Apollon kulüplerinin düzenlediği programlı yarışmalar, dış ülkelerden de katılımla adeta uluslararası bir kimlik kazanmıştı.

İzmir’in spor tarihi bilimsel araştırmalara konu olacak zenginliğe sahiptir. Bu anlamda çokta mesafe katedildiği söylenemez. Eser içeriği ile alanlarında uzman farklı yazarları bir araya getirerek İzmir’i, İzmir’in farkındalık yaratan spor kültürünü bilimsel zeminde ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Bu çalışma, İzmir Spor Tarihini araştırmak isteyen meraklılara rehberlik edecek bir referans olacaktır. İzmir Spor Tarihini tüm yönleriyle eksiksiz ele alma iddiası taşımamaktadır. Söz konusu alanda yapılacak çalışmalara yol gösterecek öncü bir rolü vardır...

(Tanıtım Bülteninden)

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2020, 15:53 
Kullanıcı avatarı

'futsol'. remzi kazmaz'ın kitabı favori yayınlarından.

Soldan bakıldığında karşımıza farklı bir futbol çıkacağını anlatan kitabın yazarı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski yöneticilerinden ve Çevre Avukatı Remzi Kazmaz.
Futbol, sadece yeşil sahalarda başlayıp biten bir oyun değildir. Maçlar genellikle 90 dakikada sona erer. Ardından günler boyu sürecek ‘futbolun sadece futbol olmadığını’ kanıtlayan öyküler, yorumlar ve olaylar başlar.
Bu gözle bakarsanız, oyun içinde oyun olduğunu siz de görürsünüz.

Uğur Dündar (Araştırmacı Gazeteci)

Brezilya’nın efsanevi kaptanı Socrates, ‘‘Corinthias’ın şampiyon olduğu bir pazar günü ölmek istiyorum’’ diyecek kadar takımını çok seviyordu. Gerçekten de Socrates, Corinthias’ın şampiyon olduğu bir pazar günü öldü!

Yılmaz Vural (Teknik Direktör)

‘‘Che Guevara, başta Küba Devrimi olmak üzere, dünyaya haksızlığa başkaldırmanın her türlü şeklini gösteren efsanevi bir devrimciydi. İyi bir kaleci de olan Che’ye göre futbol, basit bir oyun değil, aynı zamanda bir devrim silahıydı!..’’

Yıldırım Kaya (CHP Genel Başkan Yardımcısı)

Kimilerine göre bir savaş / kimilerine göre barış, kimilerine göre eğlence / kimilerine göre sömürü, milyonları kontrol etmek için bir araç ya da kapitalizmin kârlı bir oyuncağı… Bazen halkları birleştirdi, uluslara bayram oldu. Bazen savaş başlattı, katliamlara neden oldu. Bir devrimin kıvılcımı oldu ya da faşizmin bir aracı... Futbol hiç masum bir oyun olmadı. Futbolu kontrol edenler hep kazandı.

Arif Kızılyalın (Gazeteci / Spor Yazarı)

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2020, 12:36 
Kullanıcı avatarı

'fenerbahçe anıları'. mustafa kıran'ın kitabı örger yayınlarından.

Fenerbahçe camiasına gönlünü hatta ömrünü vermiş olan Mustafa Kıran'dan, Fenerbahçe spor kulübünün yakın geçmişine ayna tutan kapsamlı bir kitap. Fenerbahçe'nin 15 yılına damga vurmuş 4 büyük teknik direktörün dönemine dair detaylı, eğlenceli ve çoşku dolu anıları içeren bir futbol kitabı.
Futbolun tekniğine, analizlerine değil temaşa zevkine, çoşkusuna, futbol heyecanına, güzelliklerine değinen gerçek futbol anılarını okumaya ne dersiniz?

40 yıldır futbolun içindeyim. Yabancı antrenörleri başarıya götüren en önemli faktörlerden birisi iyi bir tercümana sahip olmaktır. Tercümanlar pek çok defalar antrenörlerin yerine tektik vermeye kalkışırlar. Mustafa hiçbir zaman ciddiyetten uzaklaşmayan, kibar ve beyefendi bir insandır.
Perreira'ya en büyük yardımı yapan kişilerin başında Mustafa Kıran gelir.
-Ali ŞEN (Fenerbahçe efsane başkanı)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 527 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], cordelia1912, Google [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye