Zaman: 25 Oca 2021, 22:28

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 528 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Son Çıkan Futbol (Spor) Kitapları
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2019, 08:56 
Kullanıcı avatarı

TRT Spor'da Spor Kitaplığı diye bir program başladı. Her Pazar 12:40 gibi başlıyor.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2019, 13:38 
Kullanıcı avatarı

solbek yazdı:
Yaklaşık 10 yıldır Türkiye'de Türk futbolu ve Türk tribünleri üzerine çalışan Oxfordlu antropolog John McManus'un Welcome To Hell kitabı Türkiye'deki futbol ve tribün kültürü üzerine son derece kapsamlı analizler içeriyor. Tam arşivlik, erişim imkanı olan herkese tavsiye edilir.

internette e-kitap versiyonuyla ingilizce ve 102 tl. artık türkçeye çevrilirse okuruz.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2019, 15:17 
Kullanıcı avatarı

'Prekazi, vurdu gol oldu'. Onur Bayrakçeken'in Cevad Prekazi ile beraber hazırladığı kitap Mylos Yayınlarından.

“Cevad, rahatça başa çıkabileceğiniz kolay bir oyuncu değildi ama birlikte cehennemden geçebileceğiniz futbolculardandı!”
- Jupp Derwall

Rönesansta Gentile Bellini, yükselişi başlatan Fatih Sultan Mehmet'in efsane portresini yapmıştı. 400 yıl sonra ise Cevad Prekazi, meşhur sol ayağını Bellini'nin fırçayı kullanmadaki ustalığında kullanarak zamanın ötesine geçen “top”lu eserlere imza attı. 1980'leri 90'lara bağlayan Türk futbol rönesansında Cevad Prekazi, Monaco'ya öyle bir gol attı ki Fransız efsane hoca Arsene Wenger'e bile kramponunu ters giydirdi! Üstün doğal yeteneğini açıklamak için "Koşsam Real Madrid'de oynarım" diyen Balkan futbol dehası Prekazi, topa her dokunuşunda adeta geçmişi geleceğe bağlayan köprüler inşa etti. Oynarken kendi hayallerini gerçekleştirirken, gelecek kuşaklara da futbolda hayal ile gerçek arasındaki çizginin gol çizgisi kadar ince olduğunu ispatladı.
- Ali Ece

1957’de Tito Yugoslavya’sında, Kosova’nın Mitroviça kentinde dünyaya gelen Cevad Prekazi, Galatasaray’a imza attığı 1985 yılından bugüne Türk futbolunun unutulmaz isimlerinden biri oldu. Uzun yıllar formasını giydiği Partizan takımıyla şampiyonluklar kazandıktan sonra, sarı - kırmızı formayla da unutulmaz başarılara imza attı. Galatasaray’ın 14 yıllık şampiyonluk hasretini dindiren Eskişehir maçındaki frikik golü, destansı Neuchatal Xamax maçındaki muhteşem futbolu ve tabii ki Köln’de Monaco’ya çektiği füze! O, kendi deyimiyle bir “frikik doktoru”. Ancak futbolculuğunun da ötesinde, kendine has imajı ve entelektüel birikimiyle Cevad Prekazi gerçek bir idol.

Bu kitapta Cevad Prekazi’nin hayatını; edebiyata, tarihe, spora, müziğe dair fikirlerini okuyacaksınız.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2019, 15:19 
Kullanıcı avatarı

'Futbolda neden yokuz'. Kubilay Çetin'in hazırladığı kitap A7 yayınlarından.

- Türkiye’nin nüfusu 81 milyon
- “Avrupa’nın en genç nüfusu bizde” diye her fırsatta övünüyoruz.
- Yeni yapılan stadyumların ihtişamı dillerde; altyapı tesislerimiz harika!
- Televizyon yayın hakları, sponsorluk geliri, seyirci hasılatı, ürün satışı dudak uçuklatıyor.
- Tüm bu olumlu gelişmelere rağmen, futbol kulüpleri neden borç batağında?
- Peki neden kulüplerimiz 11 Türk futbolcusu bulamıyor? Ve neden maçlara çıkan kadrıoların çoğunluğu yaşı geçmiş yabancı futbolculardan oluşuyor? Allah’tan Avrupa’da yetişen Türk çocuklar var; hem kulüp takımlarını hem de milli takımımızı kurtarıyor onlar.
- Eksik olan nedir? Niçin diğer Avrupa ülkeleri gibi kalıcı başarılar elde edemiyoruz?
Bu temel yaşamsal soruları alanın uzmanlarına sordum. Abdullah Avcı, Ali Gültekin, Cüneyt Tanman, Metin Tekin, Mustafa Denizli, Oğuz Çetin, Rıdvan Dilmen, Yılmaz Vural, Erman Toroğlu, Atilla Gökçe, Güntekin Onay, Mehmet Demirkol, Melih Gümüşbıçak, Oğuz Tongsir, Şansal Büyüka, Acar Baltaş (Prof. Dr. Psikolog), Alpay Köse (Spor Hukukçusu, Erdal Keleş (BJK Tribün Lideri), Sebahattin Şirin (GS Tribün Lideri), Yücel Aslan (FB Tribün Lideri) yanıtladı.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 15 May 2019, 14:02 
Kullanıcı avatarı

'hatıran yeter-samsun 19 mayıs stadyumu'. yusuf demircioğlu'nun derlediği kitap roza yayınlarından.

Stadyumlar; sadece futbol seyir alanları değil bulundukları şehirlerin anıt eserleri, kimlik değerleridir aynı zamanda. Bir memlekete ait olanların ortak hafızalarını oluşturan bu mekânların en bilinenlerinden birisi Samsun 19 Mayıs Stadyumu'ydu. 1975 ile 2017 yılları arasında hizmet veren stadyum, anılardaki yerini korumaya devam ediyor.
Samsunsporluların “evimizdi” dediği stadyum, 2018 yılında “en azından maraton tribünü hatıra olarak kalsın.” yakarışlarına kulak asılmadan yıkıldı. Ancak Samsunspor taraftarları Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. Yıkılan stadyumlarının kitabını yazdılar.
Yusuf Demircioğlu'nun derlediği kitaba; Adnan Öz, Akın Üner, Ali İhsan Hasanpaşaoğlu, Ayhan Özköroğlu, Buğra Turgut, Cem Donbay, M. Engin Sever, Mehmet Köseoğlu, Mehmet Yılmaz, Murat Sandıkçı, Salih Çakır, Sercan Bayram ve Yücel Alkan yazı ve röportajları ile katkı sağladı.
Ve şimdi… Mikrofonlarımız, Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nda!

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 15 May 2019, 14:09 

Kitapyurdu, babil, BKM, idefixe, kitapseç gibi sitelerden temin edilebilir. Samsun'da Endülüs Kitabevinde var.

Hatıran Yeter

Alt Başlık: Samsun 19 Mayıs Stadyumu
Derleyen: Yusuf Demircioğlu
Sayfa Sayısı: 144
Fiyatı: 22 TL
Çıkış Tarihi: Mayıs 2019
Basım Bilgisi: 1. Baskı
Kategori: Spor

Stadyumlar; sadece futbol seyir alanları değil bulundukları şehirlerin anıt eserleri, kimlik değerleridir aynı zamanda. Bir memlekete ait olanların ortak hafızalarını oluşturan bu mekânların en bilinenlerinden birisi Samsun 19 Mayıs Stadyumu’ydu. 1975 ile 2017 yılları arasında hizmet veren stadyum, anılardaki yerini korumaya devam ediyor.

Samsunsporluların “evimizdi” dediği stadyum, 2018 yılında “en azından maraton tribünü hatıra olarak kalsın.” yakarışlarına kulak asılmadan yıkıldı. Ancak Samsunspor taraftarları Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Yıkılan stadyumlarının kitabını yazdılar.

Yusuf Demircioğlu’nun derlediği kitaba; Adnan Öz, Akın Üner, Ali İhsan Hasanpaşaoğlu, Ayhan Özköroğlu, Buğra Turgut, Cem Donbay, M. Engin Sever, Mehmet Köseoğlu, Mehmet Yılmaz, Murat Sandıkçı, Salih Çakır, Sercan Bayram ve Yücel Alkan yazı ve röportajları ile katkı sağladı.

Ve şimdi… Mikrofonlarımız, Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda

Eklenti:
EmGWvZ.jpg
EmGWvZ.jpg [ 76.99 KIB | 1927 kere görüntülendi ]

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 15 May 2019, 16:39 
Kullanıcı avatarı

'savaşçı-dipten zirveye'. boby dixon'ın otobiyografisi nemesis kitap'tan.

İnsanı başarıya ulaştıran şey hedefleridir.
Her hedef ulaşılabilirdir; yeter ki disiplini, kararlılığı ve istikrarı hayatımızın merkezine koyalım.
Vermek zorunda kaldığım mücadeleler ve ailemin bana daha iyi imkânlar sunamıyor oluşu, standart bir Amerikalı siyahi adam hayatı yaşamamı ve bu yaşamı haklı çıkarmamı sağlayacak bahanelerimin olmasını mümkün kılardı aslında.

Hatalar yaptım. Ama neyse ki en büyük hatam ölümcül değildi. Biliyorum, gelecekte sahip olacağım başarıya doğru ilerlerken daha az bedel ödeyebilirdim belki; ama ne yazık ki biraz ağır bir bedeli oldu her şeyin. Ben yine de tüm bunları yanlış yolda gitmenin sonuçları olarak değerlendirmeyi tercih ettim. Tehlikelerle dolu bir çevrede yoksulluk içinde büyümek, her şeyi zor yoldan öğrenmeme neden olmuştu.

Şimdi artık benim hikâyemi tamamen benim perspektifimden ve benim gerçeklerimle öğreneceksiniz. Çünkü size borçlu olduğum şeylerden birinin de hikâyemi paylaşmak olduğuna inanıyorum. Paylaştıklarımın, içinde bulunduğu şartlar müsaade etmiyor gibi görünse de kendine inanması gerekenlere cesaret, motivasyon ve ilham vermesini umuyorum.

Tüm sporseverlerin yakından tanıdığı Bobby Dixon (Ali Muhammed), mücadelesi ve azmiyle devleştiği parkenin dışında, ilk kez sizlerle…

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2019, 12:31 
Kullanıcı avatarı

'göz göz göztepe'. banu akeloğlu'nun kitabı cinius yayınlarından.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2019, 09:48 
Kullanıcı avatarı

'obra-yaşayan efsane'. gökhan german ve hamit turhanın yazdığı kitap fanatik kitap'tan.

Liderlik insanlara sonradan bahşedilen bir haslet değildir. Bazı insanlar gerçekten de doğuştan liderdirler. Onlara ihtiyaç duyulan koşullar oluştuğunda, bu vasıflarıyla derhal ön plana çıkarlar. İçinde bulundukları kitleyi hareket geçirirler; gruplara, topluluklara, toplumlara önderlik yaparlar. Bu onların doğasında vardır. Bambaşka bir auraya, benzersiz bir öz güvene sahiptirler. Fenerbahçe Basketbol Takımı'nın Coach'u Zeljko Obradoviç de işte böyle bir liderdir. Antrenörlüğe adım atması da onun lider karakterinin bir sonucudur. Aşağıdaki başlangıç hikayesi bunun en somut örneğidir.

1991 yılının sıcak bir Temmuz günüydü.

İki spor adamı, Belgrad'daki bir restoranda bir yandan akşam yemeği yiyor, bir yandan da hararetli hararetli konuşuyordu. Aynı zamanda iki yakın dost olan bu iki sportif figür, Partizan Basketbol Takımının Sportif Direktörü Dragan Kicanovic ile Takım Kaptanı Zeljko Obradoviç'ten başkası değildi. Sık sık bir araya geldikleri için başlangıçta rutin bir akşam yemeği gibi gözüküyordu. Biraz spordan bahsettiler, biraz hayattan, biraz da gelecekten... En çok da takımları Partizan'ı konuştular. Kicanovic bir ara derin bir iç çekti. Sıkıntılı bir hali vardı. Başını iki yana salladı ve Obra'ya Partizan'la ilgili yeni sezona dair endişelerinin olduğunu söyledi. Ve devam etti:

- Zeljko, gelecek sezon için coach'umuz yok!

Obradovic ise sakin bir şekilde arkadaşını dinledikten sonra Kicanovic'e döndü:

- Sizin için önerebileceğim bir coach var!

Kicanovic birden doğruldu ve dostuna sordu:

- Kimdir bu isim, merak ettim doğrusu!

Obradoviç kendinden emin bir şekilde elinin ayasını göğsüne vurarak yanıtladı:

- Ben!

İşte dünya basketbolunun yaşayan en büyük efsanelerinden Zeljko Obradovic'in zaferlerle, başarılarla, kupalarla dolu destansı hikâyesi 28 yıl önce böyle başladı.

(Tanıtım Bülteninden)

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2019, 14:28 
Kullanıcı avatarı

'lefter-futbolun ordinaryüsü'. haluk hergün'ün kitabı ithaki yayınlarından.

Ordinaryüsümüz Lefter Küçükandonyadis'in hayatını anlatan bu değerli kitabın geride bıraktığımız 2018-2019 Lefter Küçükandonyadis sezonunun ardından üçüncü baskısıyla yeniden okuyucuyla buluşmasını çok değerli ve önemli buluyorum.

Gönül verdiği takım fark etmeksizin ülkemizin tüm gençlerinin bu kitabı okuyarak dersler çıkarmasını ve efsane Lefter'in temsil ettiği değerlerin iyi anlaşılmasını canı gönülden diliyor; formamıza can katan Lefter Küçükandonyadis'i bir kez daha saygı ve şükranla anıyorum.

Fenerbahçe yaşadıkça 'Lefter ruhu' sonsuza dek varlığını sürdürecek...

- Ali Y. Koç, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı

(Tanıtım Bülteninden)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 528 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Angora06, ArmanınPeşinde, Bing [Bot], burakerdim, cotanak, derince89, extranjero, Ftorres35, gattegoria, gelivera28, Google [Bot], göztepelihakan, lacivertACAB, pcinho32, Pomak_1925, Rhcp16, saffet8, todorov, TottiReiz, YeşilSiyah1965

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye