Zaman: 26 Nis 2017, 18:42

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 60 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Vatanım Sensin
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2016, 23:04 

İlk bölümü gayet başarılıydı, Halit Ergenç'in Yunan Subay'ı olmasını muhtemelen Kuvai Milliye casusluğuna bağlayacaklar.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Vatanım Sensin
MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2016, 13:08 

Bana da Halit Ergenç casus rolüne hazırlanmış gibi geliyor ama ufak bir mantık hatası da yok değil. Savaşta subay sınıfından askerler öyle kolay saf değiştiremezler, saf değiştirseler bile önemli pozisyonlara asla gelemezler. Saf değiştiren subaya güven duyulmaz bir kere. Ele geçen bir subayın en iyi değerlendirileceği durum konuşturulması, yani istihbarat sağlaması olur. Alt kademe er, erat desen tamam, ver kazma küreği kazsın, eksin, biçsin, çalışsın ama subayda o iş olmaz. Dün dizinin başını tam izleyemedim ama sonlarında gördüğüm kadarıyla Cevdet albaya resmen koca bir birlik emenat etmiş Yunan ordusu. O kadar salak bir hamleyi Papua Yeni Gine ordusu olsa yapmaz.

Onun dışında konu olarak bence çok iyi dizi. Osmanlı'nın son evresi ile Cumhuriyet'in kuruluş dönemine dair çok fazla yapım yok. Özellikle İttihat Terakki Cemiyeti ile alakalı çok sürükleyici yapımlar çıkar ama şimdiye kadar değinen olmadı bu konuda. Abdülhamid'le İtithatçılar arasındaki çekişmeyi anlasa bu toplum siyasal bilgiler fakültesi mezunu olmuş kadar iyi süzer zaten 2016 Türkiye'sinin konjönktürünü. Bu konuda 4-5 sene önce Atv'de Balkanlarda Son Yaz isminde bir dizi vardı ama Elveda Rumeli konseptinin dışına çıkamadığı için 5. bölümde patladı.

Bu dizi İTC'den ziyade milli mücadeleyi konu edinmiş ama dönem olarak bu da ihtiyaç duyulan bir konsept. Umarım dönemin şartlarını olabildiğince objektif şekilde aktarır, bir de aynı gün ve saatte yayınlandığı Diriliş Ertuğrul'la rekabette geride kalmaz. Yoksa en fazla 10 bölüm ömrü olur.

Başa Dön

Power MOD
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2016, 17:56 
Kullanıcı avatarı

O kadar çok öven vardı ki dayanamayıp izledim. İyikide izlemişim muhteşem bi yapıt olmuş. Kendini bozmaz böyle devam ederse reyting kaygısıda olmaz. Daha ilk bölümden 2. Bölümü heyecanla bekleten ender dizilerden olmuş. Masraftan da kaçılmamış gayet başarılı.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2016, 14:19 

Tahmin ettiğim gibi Kuvayi Milliye casusluğuna bağladılar. Eşref saati yaklaştı mesajı geldi:

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2016, 14:39 

" vatanseverler istanbul'dan samsun'a yola cikmis "

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016, 17:20 
Kullanıcı avatarı

Şiddetle tavsiye ederim..hele akplilere daha çok tavsiye ederim.az da olsa birşeyler kaparlar inşallah.ince ayrıtılara dikkat edilsin yeter.

Başa Dön

Tribundergi HQ
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2016, 21:38 
Kullanıcı avatarı

Dizi iyi gidiyor. Sonradan yakaladım ama 2. bölümü 2 tekrar ile izledim. Şu ana kadarki akışı beğendim. Binbaşı Cevdet olayı muallakta olsa da -internette herkes Cevdet'in kim olduğunu, tarihte böyle bir figür olmadığını tartışıyor- film için senaryo yaratmak adına da olsa, o yıllarda illaki savaş muhbirliği gibi durumlar olmuştur. Hasan Tahsin vakası gibi tarihe not düşülen bir figür oluşmamış olabilir. Ben de dizi ile beraber çok bakındım bu Cevdet olayına zira.

2. Bölümde Yüzbaşı İlyas ile Cevdet'in konuştukları çadır önü sahnesi iyiydi. Ergenç'in ailesinin yaşadığına dair haberi İlyas'dan öğrendiğinde gösterdiği tepki rolünü olmamış bulsam da.

Hikayenin nereye gideceğini -tarihi süreci bilsek de- merak ettirmesi beni izlemeye itiyor.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2016, 08:19 

Abooovv

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2016, 08:35 
Kullanıcı avatarı

O Fragmandan sonra bende basliyacagim tüyler diken diken :)

Başa Dön

TD Editör
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2016, 11:14 
Kullanıcı avatarı

Açıkcası 3. bölüm fragmanı ateşi fena harladı. TD olarak biz de diziye dikkat çekmeye çalıştık.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 60 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Aretias, argentinastyle, Aydınspor1923, Bing [Bot], cako, ekono0635, fcdebulutto, gbarismert, Google [Bot], Majestic-12 [Bot], MSNbot Media, sattack, scatman, Thorin, VioBJK, wog, Yigit40

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network Site Meter

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye