Zaman: 05 Ara 2020, 20:54

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 925 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Dizi tavsiyesi
MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2020, 00:29 
Kullanıcı avatarı

Kalifat baştan sona başarılıydı tavsiye ederim.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2020, 01:55 
Kullanıcı avatarı

küçükçekmeceli yazdı:
Uzun süredir Netflix Türkiye'ye sarmış vaziyetteyim. Onlarca diz izledim hepsi birbirinden güzel. Hatta izlediğim dizilerin bir çoğuna konu açtım pek yazan olmasa da. Ancak bu konuda hiç öneride bulunmadım kimseye veya etkileşime girmedim.

Bir derleme yapmak gerekirse.

Fauda : İsrail Filistin arasındaki sorunu günlük rutinde anlatmışlar izleyiciye. Yani belki bir çok kişinin bu konu hakkında üç aşağı beş yukarı fikri vardır muhakkak ama bu şeye benziyor sorsan herkes PKK'ya küfür ediyor ama mesela Hakkaride dağda olmak terörist öldürmek nasıl bir duygu bilmiyoruz. Yani aslında bu dizide bu günlük rutini vermişler, ben diziyi acayip beğendim. 2 sezon olarak mevcut Netflix Türkiye'de. Hamas - İşid gerilimi Filistin topraklarındaki insanların çaresizliği İsrail topraklarındaki korku izlemeyen varsa önerimdir. Sağlam dizi yapmışlar. 3 sezonuda çekilmiş sanırım ama Netflix Türkiye'ye ne zaman düşer bilinmez.

El Recluso : Şuan izlediğim dizi son bölümündeyim. Sanırım başka bir dizinin uyarlaması diye okumuştum. Yani kurgu ve karakter derinliği dizide çok sığ bir durumda ama öyle izledik bitmek üzere. Yani vasat bir dizi. Cezaevi temalı olması hasebi ile başlamıştım ancak aradığımı bualamadım diyebilirim. Yinede izlettirdi kendini, belkide 1 sezon diye izledim.

Hinterland : Galler'de geçen bir polisiye dizi, nedense Netflix Türkiye'de sürekli gözüme takılıp duruyordu. Geçen gün başladım izlemeye 1 bölümü 1.30 saat sürüyor bu arada. Gallerin soğuk ikliminde geçiyor dizi açıkçası ilgimi çekiyor gibiydi ilk başlarda ancak polisiye kısmında hiç bir heyecan yok ve 2 bölüm dayanabildim, pek önermiyorum.

Narcos Mexico : Orjinal Narcos'un yanında bu Sprite Gazoz niyetine gider. Ancak yinede Meksika topraklarını ve kültürünü görme fırsatı verdiği için Netflix Türkiye'ye teşekkür ediyorum. Ancak bu diziye gelene kadar bir ton dizi sayabilirim size. İzlemeyenler için öncelikli değil ama boş vakti olan izleyebilir.

Bodyguard 2018 : İngilizler bu işi yapıyor gerçekten. Güzel bir mini dizi. Heyecan aksiyon entrika her şey var. Açıkçası beklentilerimin üstünde çıktı diyebilirim. Narcos Meksika, El Recluso gibi dizilerden bir tık üst segment. İzlemeyene tavsiyemdir.

Messiah ( 2020 ) : Enteresan ve değişik bir yapım. Ekşisözlük türü platformlarda adını sık duyduğum bir yapım olduğu için başlamıştım. Açıkçası beklentilerim yüksekti ama diziyi bitirdiğimde beklentilerimi karşıladığını söyleyemem ancak yinede konusu ve işleyişi açısından çizgisi farklı olan bir dizi. İzlemeyen varsa muhakkak baksın ilginizi çekecektir diye düşünüyorum.

Atiye : Netflix Türkiye Türk dizileri noktasında eksik kalan bir şeyler var. Yani Hakan Muhafız'da ve Atiye'de bunu yakından gördük. Yavan kalıyor bir yerde diziler ama vakit geçirmelik izlenir.

Top Boy : İngiliterenin Sıfır Bir'i diyebiliriz. İngilterede yaşayan hızlı Jameikalı çocukları konu alan bir dizi içinde dramda barındırıyor. İzlemeyen varsa önerimdir.

The Spy : Gerçek bir olaydan esinlenilmiş bir dizi İsrailli bir ajanın Suriyede kilir role kadar yükselmesini ve daha sonra fark edilip öldürülmesini anlatan müthiş bir mini dizi. İzlemeyen varsa öncelikli önerimdir. İzleyiniz efendim.

Şahsiyet : Türkiye normlarının üstinde bir dizi, izlemeyen varsa izlesin.

Bozkır : Türkiyede ana akım kanallarda dizi diye izlediklerimiz ile yanyana koyduğumda çok daha iyi bir yapım ama bir sıfır bir değil yinede. İzlemeyen varsa güzel bir iştir Bozkır'da.

Lillyhammer : İzlerken büyük keyif aldığım bir dizi Liliyhammer. Benim net favorimdir.

Bad Blood : Kanada'da yaşamış gerçek bir mafya babasının hayatını anlatan bir dizi. Tabii ki sert latin dizilerinden sonra Kanada biraz zayıf kalıyor ama 2 sezon bir acayip.

Tralier Park Boys : İzleyin izleyin izleyin.

The Punisher : Yabancı Cüneyt Arkın. ÖLÜMSÜZ :=).

Suburra; La Serie : Romanın hızlı çocuklarını anlatıyor ama Romanlar çok acayip bee kesinlikle diziyi izlenir kılan Roman'lar.

Undercover : Hollanda/Belçika ortak yapımı bir dizi. Gerçek bir olaydan esinlenilmiş. Avrupanın en büyük Extazi üreticisine operasyon çekmeye çalışan polislerin hikayesi. Fena değil. İzlenir.

Valla böyle çok dizi izleyincede izlemeye yapım kalmıyor :=).
Bakalım listemizde ne varmış ?

Giri/haji diye bir dizi varmış, muhtmelen buna başlarım gibi geliyor. Var mıdır izleyen daha önce ?

Vikings 1 sezon izlemişim yıllar yıllar önce öyle kalmış. Devam edilir mi ? Ne diyorsunuz ?

The Valhalla Murders diye bir diziyi bana ısrarla öneriyor Netflix Türkiye, ne dersiniz ? İzleyen eden varsa bir yorumlayıversin...

Yetkisiz bir hayat bunuda mahalleden bir arkadaşım önerdi, fena değil sen seversin diye... ?

Shooter nasıldır? Mesela

Yada Ozark ?

Birde bunların haricinde varsa dizi önerecek olan her türlü açığım alalım listemize hemen.

Dahada kafa açmayayım çok uzun oldu ama cevaplarınızı bekliyorum ezcümle :=)
Vikings’e devam etmeni öneririm. Ben 6. sezona başladım ama Netflix’e düşmedi henüz 6. sezon. Internetten izliyorum mecbur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön

Power MOD
MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2020, 15:59 
Kullanıcı avatarı

Fauda'nın 3.sezonu da netflix'e düşmüş.
Ben ilk 2 sezonu izlemiştim, 3'ü de izlerim herhalde bu süreçte.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2020, 16:11 
Kullanıcı avatarı

Diğer başlığa da yazdım

El Recluso diye bir dizi var , Arjantindeki bir hapishanede geçiyor.
Ben basarili buldum , tavsiye ederim

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2020, 16:30 

orjinali daha güzel dostum bence.
el marginal...

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2020, 10:33 

El Chapo'ya basladim. Narcos'tan daha guzel gibi geldi bana simdilik. 4. Bolumdeyim.
Narcos'ta Escobar'in cokus donemini izliyorduk burda el Chapo'nun yukselisini izliyoruz. O yuzden daha keyifli gelmis olabilir

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2020, 15:49 

YoungCrew yazdı:
orjinali daha güzel dostum bence.
el marginal...

El marginal bu alanda en iyisi

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2020, 18:17 
Kullanıcı avatarı

Rise of empires ottoman izlemeyenler varsa kesinlikle tavsiye değildir sırf merak 'dan bu rezillige 6 bölüm katlandim.
Tarihle uzaktan yakından alakası yok Manisa da deniz mi var mal herifler.

LG-H818 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2020, 11:53 
Kullanıcı avatarı

Fauda’ya başladım. 2 sezonun 6. bölümüne geldim. İyi gidiyor vallahi.

İsrail yapımı bir dizi ve başrol oyuncuları İsrailli. Hamas-işid ve İsrail anti terör örgütü arasında geçiyor.
Yapımcılar olabildiğince tarafsız bakmaya çalışarak, yok aslında birbirimizden farkımız mesajı vermeye çalışmışlar sanırım.

Bir nevi kan davası gibi yürüyor işler. Bir yahudilerden gidiyor, bir müslümanlardan.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2020, 13:47 
Kullanıcı avatarı

Yeniden bir demet tiyatroyu izliyorum. Böyle değerli dizilerimiz varken fazla macera aramaya gerek yok. Bir demet tiyatro, kaygısızlar, 7 numara, sıdıka, ekmek teknesi, leyla ile mecnun... İzlemeyen izlesin, izleyen tekrar izlesin. İddia ediyorum shameless, how i met your mother, friend gibi komedi dizilerine takla attırır. Yeni nesil cacık netflix dizileriyle kıyaslamıyorum bile...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 925 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], ekono0635, gelivera28, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Hydrozn, yorgo-ksk

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye