Zaman: 24 Eki 2021, 22:26

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 703 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 71  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Karşıyaka | 2021-2022
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2021, 11:28 

Gönül ister ki detayları belli olduktan sonra herkesin fikrini , çekincelerini hiçbir menfaat gözetmeden konuşabileceği bir platform olabilse.

Sosyal medyadan olumsuz yazı yazanların ortak eleştirisi , bugün iyiniyetli olarak Karşıyakalıların kurduğu bir şirketin yıllar içerisinde özüne ne kadar sadık kalarak bu işi yürütebileceği. Altar Abi’nin dediği gibi hisselerin sadece Karşıyakalıların olacağı temenniden öteye hukuksal olarak geçemez.

Şahsen şirketleşmeyi gerekli görüyorum. Ama kurucuların niyetleri nedir , yasağı kaldırmak için gerekli finansmanı nasıl sağlayacaklar vs bunlar hep soru işareti.

Örneğin yasak için 30 milyon para lazım. Bu ortaklar şirkete borç verip yasağı kaldırıp , ilerisi için süper ligin ayak bastı paralarında gözü varsa , olmaz olsun. Yok eğer o para şirkete sermaye şeklinde sokulup , transfer o parayla açılacaksa helal olsun karşısında durana da yazıklar olsun. Para şirkete bu 2 yol haricinde kolay kolay giremez.

Asıl bence büyük soru işareti temsil. Bizim kadar bokçu bir camia iki tane ayrı başkanı nasıl kaldırır bilemiyorum. Protokolde Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı mı önce gelir , A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı mı ? Ne dedikodular , ne muhabbetler..

umarım bu işe vesile olanlar her bir detayı ince ince düşünüyorlardır.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

rookie
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2021, 12:10 

%49 A.S modeli yalandan bir sirketlesme modelidir, kuluplerin ne borcunu kapatir ne de borc yapmasini engeller. Dernek statusunden hiç bir farki yoktur, yine yonetimler gidip geldigi icin tek kriter sportif basari, kimsenin derdi borcu kapatalim olmuyor, veresiye defteri tutan bakkal misali kulubu kendilerine borclandiriyorlar ya da 3. kisilere. Ornek alinacak bir model kesinlikle degil ama bazilarinin kulagina sanirim romantik geliyor. Kulupler dernek statusunde yonetildigi surece borc icinde olacaktir. Ozeliklede anadolu kuluplerinin bu tarz yonetimlerle sonunu getirmelerine imkan yok.

KSK butun camiasini kapsayan kendi icinde bir olusum kuruyormus, icerigini tam olarak bilmiyorum ama haber sitesinde bir seyler okudum kulaga guzel geliyor. Sadece Karsiyaka icin degil bir cok kulup icin bir miad olabilir.

En son freezeover03 tarafından 31 May 2021, 12:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2021, 12:23 
Kullanıcı avatarı

Bambochad yazdı:
Başkanınız ilk geldiği zaman genel kurul oyu bile olmadan geldi oturdu koltuğa bildiğim kadarıyla. Sonra zorla seçim yapıldıda oylama ile başkan oldu diye hatırlıyorum yanlışım varsa düzeltebilirsin. Bu sadece benim fikrim herhangi bir bilgi veya duyum almadım yanlış olmasın.Bu devirde artık kimseye güvenemez olduğumuz için böyle bir düşünce içerisindeyim. Eğer olmaz ise tabiki sevinirim sizin adınıza ne diyelim. O zamanda akıllara neden bu paraları karşılıksız verdiği sorusu geliyor akıllara. Eğer gerçekten kulübü, camiayı gönülden sevdiği için yapıyor ise ayakta saatlerce alkışlarım kendisini helal olsun.

ozgur ekmekcioglu yonetime disaridan sponsor olarak geldi, 3. ligdeki ikinci sezonumuzda prof sube senin olsun maddi yuku sen cek denildi. bir sure sonra bu yapinin calismadigi ortaya cikinca cihangir marmara'nin istifasiyla resmi olarak olmasa da de-facto baskan oldu. takip eden sezonda da kendi listesi tek liste olarak baskan secildi.

ozgur ekmekcioglunun yaptigi bircok sey tartisilabilir. ne kadar Altayli oldugu, verdigi parayi ne icin verdigi de tartisilabilir ama su an birakip gitmek istese yerine aday da cikar, verdigi parayi geride alir. dolayisiyla bunu en azindan bizim icin tartismanin bir anlami yok. ozgur ekmekcioglu basarisiz olsaydi belki bu kulup amatore yol alacakti, ama camia, taraftar hem destekledi hemde yanlis yaptigi yerde ayari verdi ki biz bugunlere bu sekilde gelebildik.

su an bizim borcumuz 80-100m tl araliginda, superlige cikmamizla elde edecegimiz gelirlerle su an sifira sifir noktasindayiz denilebilir. bu sene yapacagimiz harcamalar guncel borcumuz olacak.

sizin duruma gelecek olursak, tek bir kisi cikip bizim baskan kadar para harcamadigi icin hala oldugunuz yerdesiniz. dernek sirket arasinda denetlemedikten sonra hicbir fark yok, onemli olan camia tarafindan denetlenebilir yapilar kurmak. tabii sirketlesme demek de 1 seferlik kaynak yaratmak ve onu iyi kullanmak demek (daha sonrasinda ancak sermaye artirimiyla yapilabilir).

goztepe modeli olabilecek en kotu model. ama onlarin sansina sepil goztepeli gozuktugu icin en azindan goruntuyu kurtardi. yoksa sirket olmakta bir sikinti yok...

ek: ustte renkdasiminda dedigi gibi genel kurul yetki vermeden sirketlesme konusunda adim atamazlar, onuda gectim bu camianin emniyet subablari var oralardanda bu mevzulara onay cikmaz

En son 1914Alsancak tarafından 31 May 2021, 12:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2021, 12:24 

taktikçi yazdı:
ister tek ister yüzde 51 , fark etmiyor, anlam ifade etmiyor. Söz hakkın yok.

Bu ikisinin farkının ne olduğunu senin de herkes gibi bildiğini düşünüyorum. Etik olmamasını söylemene katılıyorum. O stadı benim atmamı taşıyan çocuklar dolduracak sonuç olarak diyosun o çocuklar başlığınızın altındaki muameleye maruz kalıyor ve kalacak çünkü dediğin gibi etik dışı çıktınız ve buralara geldiniz. Şimdi de bu yolu tercih etmek istemeyenlere "biz yukardayız, stadımız doluyor, milli takıma topçu gönderiyoruz, senelerdir sürünüyosunuz" diyorsunuz. Kendiniz bu şekilde çıkıp sindirmişsiniz, eyvallah. Ama oralara bu şekilde gelmek istemeyene de siz anlamazsınız bırakın artık bu işleri demeyin bi zahmetResim

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2021, 12:35 

arkadaslar takım ismi yazmayalım. kendimizi konuşalım.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2021, 12:45 
Kullanıcı avatarı

Ferruh Ergezen abimizi kaybettik. Başımız saolsun.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2021, 13:25 

başkan soru cevap bölümünde stadyumla ilgili sadece kulübe arsanın devredilme aşamasının kaldığını ve sonrasında ihaleye çıkacağını söylemiş. gerçek olsun bu rüya.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2021, 13:38 
Kullanıcı avatarı

Hepimizin kafası karışık. Çok normal bu. Bir de zaten camiada kimse kimseye güvenmiyor. O konularda da herkesin, her grubun kendince haklı nedenleri vardır. Bir tarafı dinlesen vay be dersin, diğer tarafı dinlesen onlara da hak verirsin. Bu işler aynen siyaset gibi. Herkes kendi penceresinden sadece iyi yaptığını anlatır ve istediği detaylarla şekillendirir. Çok uzun mevzu yani.

Gelelim şirketleşme konusuna. Dünyada bolca örneği var. Medeni Kanunu bile zamanında İsviçre'den alıp kendimize uyarladık. Hayat bu. Deneme yanılma ve kendine uyarlama ile ilerlersin. Şirketleşme konusunda ise bizim çok daha fazla dikkatli olmamız lazım. Yönetim işini beceremeyen bir ülkedeki en kötü yönetilen kulüplerden biriyiz.

Büyükkarcı illa iyi işler yaptı ama genel olarak gücü mü yetmedi ya da istemedi mi bilmiyorum yaptıkları yetmiyor işte. Daha güçlendirilmiş bir yapıya geçmemiz şart. Başkana birçok konuda muhalefet etsem bile Mutlu Altuğ'dan sonra ilaç gibi geldiğini düşünüyorum. Finansal açıdan çok daha kötü yerlerde olabilirdik MA kalsaydı.

Şirketleşme konusunda ise spor hukukçularından profesyonel destek alınması şart. Avrupada yüzde 51 örneği olan kulüplerin planları incelenmesi gerekiyor. Kimse de bu danışmanlığı tabii gazoz kapağı ile vermeyecek. Bu yararlı bilgiye ulaşıma hiçbir oluşumun ekstra para harcayıp bilgi alacağını sanmıyorum. Yani kısacası kendimizce bir tüzük ile hiçbir benzer yapıyı incelemeden bodoslama bu işe girme olasılığımız çok yüksek.

Mevcut yapı ya da şirket olsun bir şeylerin yapılması şart. Altar abiye kızın, diğer tarafta olun fark etmez ama kulüpteki ölü toprağını bir kere attı. Bu işler yine gündeme bile gelmeyecekti. Başkan zaten yine tek aday olarak seçilecekti. Futbola bakış açısını hepimiz biliyoruz. Kendi de inkar etmiyor zaten. Yeni sezona da futbolcularımız aslan gibiler gazlamalarıyla girip memur zihniyetindeki takımımızdan bir mucize bekleyecektik.

Aslında bu kadronun bile üst lige çıkması mucize değil çünkü lig çok kalitesiz bir lig ama bir motivasyonları yok. Kafaları da rahat. Tepki bile gösterilemiyordu. Neden? Çünkü bu oyuncularla devam edeceğiz. Aman çocukların morali bozulmasın. Haksız, acımasız tepki tabii olmasın ama kötüyken de kötü denilince bile aman bunlardan başka oyuncu yok diye eleştirilemeyen bir oyuncu grubundan bahsediyoruz.

Birçoğu Anadolunun ücra bir köşesinde top oynamak yerine bizde tüm parasını alamasa da mis gibi yerde yaşayıp topunu da oynuyorlar. Birçok oyuncunun hele de bu dönemde arayıp da bulamadığı bir ortam Karşıyaka Spor Kulübündeki ortam. Yanlış anlaşılmasın kariyer hedefi olmayan, vasat ve ortaya yakın oyunculardan bahsediyorum.

Bu hafta sanırım bir basın açıklaması ya da toplantısıyla artık birkaç şey açıklanacak. İki taraf holdingle görüştü diye duyuldu. Bazı şeylerin kokusu artık çıkmaya başlasa iyi olacak. Çok vakit kaybettik ve artık eylem zamanı geldi.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2021, 13:56 
Kullanıcı avatarı

Altaykabus
Bol bol yazarız, yazacağız zaten karşılıklı cevapları ama yeri burası değil, sütten çıkmış ak kaşık, hadi selametle.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2021, 16:39 
Kullanıcı avatarı

Bambochad yazdı:
Ferruh Ergezen abimizi kaybettik. Başımız saolsun.

Allah rahmet eylesin
Camiamızın başısağolsun.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 703 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 71  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: anka06, Bing [Bot], Gelivera, Google [Bot], Google Adsense [Bot], GreenBlack34, HashHead, ilrimed, körfezlee, Lupus7, protokol

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye