Zaman: 09 Mar 2021, 04:43

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 786 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 79  Sonraki
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: Karşıyaka | 2019-2020
MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2020, 00:52 

Allah tüm aklı başında renkdaşlarıma sabır versin.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2020, 01:29 

Atakan1912 yazdı:
Sapla samanı ayırmak lazım basket takımının sponsoru var kendi yağında kavruluyor, kulüpten para çıkmıyor üstüne para kazanıyor. Yıllardır basketten futbola kaynak da aktarıldı üstelik. Bize yük değil katkı sağlıyor hem maddi hem manevi anlamda. Ha şurası bir gerçek ki futbol lokomotiftir ülkemizde. İstersen her sene şampiyon ol baskette süper ligde mücadele etmen kadar fayda sağlamazsın orası farklı bir konu. Burda kızılması gereken kulüp değil holding neden futbola destek olunmuyor adam akıllı diye.

Mavişehir'deki o spor alanına stat yapacağını düşünüyorum kulübün ki 25 bin civarı kapasite ve gelir getirici yerleriyle çok mantıklı olur. Yalıdan vazgeçildiğini zannediyorum Turgay Büyükkarcının statla ilgili son açıklaması biraz bana öyle hissettirdi: http://m.sonkaleizmir.com/default.asp?p ... erid=72776

Ne sapla samanı karıştıran var, ne de kendi yağında kavrulan. Sırf göz önünde bir şube başarılı olsun gündeme gelelim diye gerçekleri görmezden gelen bir kitle var sadece.

Öncelikle basketbol şube sadece Pınar’ın verdiği sponsorlukla dönmüyor. Pınar bildiğim kadarıyla sezon başı 15 milyon civarı bir ödeme sözü verdi, 17-18’lere ikna edildi ama biz 25-30 milyon civarı para harcıyoruz basketbola. Aradaki fark nereden karşılanacak ? Kulübün bütün kaynakları basketbola seferber edilerek. Lokomotif branşın amatöre 1 adım uzaktayken şunun mantıklı izahını yapabilecek bir Allah’ın kulu varsa buyursun dinliyorum. Senin binanın taşıyıcı kolonu kırılırken sen elindeki üç kuruş parayla kolonu tamir etmeye uğraşmıyorsun, ev güzel görünsün diye hiç bir faydası olmayan pergola yaptırıyorsun gibi bizim yaşadığımız şu durum.

Basketbola düşman olduğumuzdan falan eleştiri yapmıyoruz. Aksine yıllarca basketbol kombinesi almış, defalarca yurt dışı, yurt içi deplasmanı yapmış ve Karşıyaka’dan bağımsız olarak da iyi bir basketbolseverim. Ama ortada gerçekler var. İstersen her sene Euroleague’i kazan, Karşıyaka Stadyumu yapılmadan, futbol takımı minimum PTT 1. Lig seviyesine dönmeden uzun vadede döndürülebilir bir ekonomisi yok bu kulübün.

Bu arada üşenmedim anlaşmayan isimlerin ne kadar alacağı var diye kontrol ettim.

Osman Fırat 143
Ercan Yıldız 42
Emre Toraman 225
Özgür Volkan Yıldırım 219
Şahin Şekerci 29
Muharrem Efe 108

Toplam 766 bin lira. Çarşamba akşam basketbol takımı 460 bin lira ödenip özel uçakla Rusya’ya gitti. Söyleyeceklerim bu kadar.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2020, 08:57 
Kullanıcı avatarı

O isimlere ek olarak Halim Okta'da var.Kesinlikle ödeme almadan imza atmayacağın biliyorum.Sonradan fikrini değiştirdi mi bilemiyorum.Yani tabiki seneye yapılsın yatırım ama bu senede play-offdan denenebilirdi sanki.GÖrüyoruz üstümüzdeki takımların halini sonuçta.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2020, 15:57 
Kullanıcı avatarı

"Karşıyaka Stadı yapılacak. Bu herkesin bilmesini isterim. Stadın yapımı konusunda yürüttüğümüz görüşmeler çok ciddi boyutlara geldi. Ancak erken açıklama yaparak polemiklere neden olmak istemiyorum. Kesinleşmeden konuşmayacağım. Çünkü işlerin baltalanmasından ve polemik haline getirilmesinden bıktım. Sonra işi gücü bırakıp polemiklerle uğraşmak zorunda kalıyoruz. Bunlar da kulübe zarar veriyor. Bilgisi olan, olmayan polemikleri ateşliyor" diye konuştu.

Arkadaşlar buradan yalı dışında bir yere stadyum yapılacak olarak nasıl çıkarım yaptınız?
Tüm davalar düştü yalı arazisi stadyum için hazır.Sadece ihale bekleniyor.Şimdi bu ihale de büyük ihtimal yeni projeye göre yapılacak.Maliyeti osu busu hesaplanıp ona göre ihale edilecek.

Biliyorsunuz stadyum daha önce 2 kere ihale edildi.İlk ihale 3 tarafı tek katlı tribünlerden oluşan bir stadyumdu.İkinci ihale için proje baştan çizildi 2 katlı 4 tribünü olan birşey yapıldı.Göztepe stadı da ilk ihale yapıldığında iğrenç bir projeydi kimse beğenmedi Sepil gitti Bjk stadını yapan firmayla görüşüp tekrar proje çizdirdi ve tekrar ihale oldu.

Şimdi daha güzelini yapacağız dediğine göre ulan madem tekrardan ihale edeceğiz bu alana daha donanımlı daha fazla kapasiteli bir stadyum projesi çizdirelim o ihale edilsin denmiş olabilir.Sonuçta göztepe stadı da 15 bin kapasite ile yola çıktı 25 bin olarak bitti.Üstelik imar yükseklikleri de fazla.Yani istenince oldu.

Bizim ikinci stadyumun projesi malesef başımızda hma olduğu için onun kıl tüy yok ambulans girmez yok kat yükseliği fazla yok şu yok bu gibi yarrrrrrrak kürek sebeplerinden ötürü yeter ki dava etmesin diye ordan burdan kırpık kötü bir proje olarak çizildi.

Dediğim gibi ben başkanın açıklamalarından göztepe projesinin süreci hakkında da bilgi sahibi olduğundan daha donanımlı ve daha yüksek kapasiteli yeni bir proje çizildiğini, akp ile de içli dışlı olmasının da bu projeye göre ihaleyi hemen sorunsuz yapmak istemesi olduğunu düşünüyorum.Aynı sepil'in yaptığı mevzu.Bu yüzden ihale takvimi yeni projenin bitmesini bekliyor ve o yüzden bu kadar uzuyor olabilir.

Umarım haklı çıkarım.Ayrıca neyse ne inşallah dediği gibi bu yıl hatta ve hatta birkaç ay içinde ihale tarihinin artık açıklanması gerektiğini düşünüyorum. 2 sene sonra ölüm kalım seçimine girecek ülke.Bu yıl bitmeli bu stadyum işi.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2020, 19:24 

Şu zamana kadar yerel yönetimler bir engeldi bu saatten sonra top tamamen hükümette.Bunca yıl bekledik 2-3 yıl daha bekleyelim ama bu sefer bitsin artık.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2020, 23:34 
Kullanıcı avatarı

Ek sponsorluklar aradaki farkı kapayan unsur. Şu konuda hemfikiriz futbol üstlerde olmadıkça basketboldaki başarının pek de anlamı yok ama futboldan kısıp baskete para aktarılmıyor demek istediğim oydu.

Stat için en önemli şey şu ihalenin bir an önce yapılması. Normalde gönlümden geçen dik tek katlı tribünlerle, sığabilen en büyük projenin oraya yapılması ama isterse 2 katlı isterse ayakta 15 bin isterse Mavişehire olsun fark etmez artık. Sıkıldık beklemekten. Hma cidden yıllarımızı, paramızı ve şu an semtimizde oynama şansımızı çaldı her gün çınlatıyorum kulaklarını.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2020, 23:53 
Kullanıcı avatarı

O farkı kapayan unsur ek sponsorlukları kalem kalem yazarmısın öğrenelim. Sponsordan gelen para ne kadar,kadro maliyeti ne onu da yaz hepsini öğrenelim,yanlış anlama sakın samimi olarak merak ediyorum.

Halden anlamaz 6 eski futbolcu müsvettesi yüzünden yasağı kaldıramadık. Bu sene play off'tan vurup çıkıp seneye bornovada 1. lig kovalamak içten bile değildi. Her şeye rağmen takıma güveniyorum Play off'a atalım kendimizi.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2020, 04:10 
Kullanıcı avatarı

ZükşeddiN yazdı:
"Karşıyaka Stadı yapılacak. Bu herkesin bilmesini isterim. Stadın yapımı konusunda yürüttüğümüz görüşmeler çok ciddi boyutlara geldi. Ancak erken açıklama yaparak polemiklere neden olmak istemiyorum. Kesinleşmeden konuşmayacağım. Çünkü işlerin baltalanmasından ve polemik haline getirilmesinden bıktım. Sonra işi gücü bırakıp polemiklerle uğraşmak zorunda kalıyoruz. Bunlar da kulübe zarar veriyor. Bilgisi olan, olmayan polemikleri ateşliyor" diye konuştu.

Arkadaşlar buradan yalı dışında bir yere stadyum yapılacak olarak nasıl çıkarım yaptınız?
Tüm davalar düştü yalı arazisi stadyum için hazır.Sadece ihale bekleniyor.Şimdi bu ihale de büyük ihtimal yeni projeye göre yapılacak.Maliyeti osu busu hesaplanıp ona göre ihale edilecek.

Biliyorsunuz stadyum daha önce 2 kere ihale edildi.İlk ihale 3 tarafı tek katlı tribünlerden oluşan bir stadyumdu.İkinci ihale için proje baştan çizildi 2 katlı 4 tribünü olan birşey yapıldı.Göztepe stadı da ilk ihale yapıldığında iğrenç bir projeydi kimse beğenmedi Sepil gitti Bjk stadını yapan firmayla görüşüp tekrar proje çizdirdi ve tekrar ihale oldu.

Şimdi daha güzelini yapacağız dediğine göre ulan madem tekrardan ihale edeceğiz bu alana daha donanımlı daha fazla kapasiteli bir stadyum projesi çizdirelim o ihale edilsin denmiş olabilir.Sonuçta göztepe stadı da 15 bin kapasite ile yola çıktı 25 bin olarak bitti.Üstelik imar yükseklikleri de fazla.Yani istenince oldu.

Bizim ikinci stadyumun projesi malesef başımızda hma olduğu için onun kıl tüy yok ambulans girmez yok kat yükseliği fazla yok şu yok bu gibi yarrrrrrrak kürek sebeplerinden ötürü yeter ki dava etmesin diye ordan burdan kırpık kötü bir proje olarak çizildi.

Dediğim gibi ben başkanın açıklamalarından göztepe projesinin süreci hakkında da bilgi sahibi olduğundan daha donanımlı ve daha yüksek kapasiteli yeni bir proje çizildiğini, akp ile de içli dışlı olmasının da bu projeye göre ihaleyi hemen sorunsuz yapmak istemesi olduğunu düşünüyorum.Aynı sepil'in yaptığı mevzu.Bu yüzden ihale takvimi yeni projenin bitmesini bekliyor ve o yüzden bu kadar uzuyor olabilir.

Umarım haklı çıkarım.Ayrıca neyse ne inşallah dediği gibi bu yıl hatta ve hatta birkaç ay içinde ihale tarihinin artık açıklanması gerektiğini düşünüyorum. 2 sene sonra ölüm kalım seçimine girecek ülke.Bu yıl bitmeli bu stadyum işi.

Sepil cebinden 1,5 milyon dolar para verip projeyi yeniden çizdiriyor.Devlete kalsa Gürsel Aksel Afyon stadı gibi, Ankaragücü stadı gibi olurdu.Bizim yapmamız gereken önce projeyi yeniden 20 bin olacak şekilde çizdirmek.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2020, 16:26 
Kullanıcı avatarı

İlk 3 dakika ve gelen 2 gol taş yağacak :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2020, 17:32 
Kullanıcı avatarı

Güzel maçtı, ikinci yarı çok geride kaldı takım neredeyse yiyorduk. bu hafta sonumuz da mutlu bitti en azından.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 786 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 79  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], toprak1914

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye